Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

15/09/2019


Lekcja wychowania do życia w rodzinie 
w klasie 6a

Na lekcji wdżwr klasa 6a tworzyła "pajęczynę" wartości ważnych w wychowywaniu.Klasa 6a zdecydowała, że ważne jest, aby w rodzinie były: miłość, szacunek, pomoc, wspólne spędzanie czasu, zaufanie, kultura i wsparcie. Brawo. Byli tacy, co byli uwikłani w pajęczynie rękami i nogami.

04/09/2019Klasy 1-3
   10.09.2019 (wtorek)
  Klasy 4-8
 11.09.2019 (środa)


03/09/2019


Szanowni Państwo 

Rozpoczyna się rekrutacja uczniów do projektu „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gminy Miejskiej Kraków” realizowanego w ramach Poddziałania 10.1.3. Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.
Celem projektu jest podniesienie u uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gminy Miejskiej Kraków kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz kompetencji informatycznych poprzez organizację zajęć rozwijających w tym: kół naukowych, warsztatów, laboratoriów, zajęć pozaszkolnych oraz zajęć dydaktyczno- wyrównawczych z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatyki z wykorzystaniem, narzędzi TIK oraz e-learningu.

02/09/2019Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy.Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

02.09.2019 (poniedziałek)


W okresie wakacji sekretariat jest 
 czynny od poniedziałku do piątku
 w godz: 8-15


ROZPOCZYNAMY WAKACJE !!!


Drodzy uczniowie, odpocznijcie, 
naładujcie baterie i pamiętajcie, 
że wakacje to nie okres "zapominania głowy" 
spędzajcie ten czas bezpiecznie. 
Do zobaczenia we wrześniu.Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Spotkania w sali gimnastycznej

Klasy I - godz.8.30

Klasy II - godz.9.30

Klasy III - godz.9.30

Klasy IV - godz.9.30

Klasy V i VI - godz.10.30

Klasy VII i VIII  oraz VIc - godz.11.30


06/06/2019Eksperymentują, doświadczają, poznają świat

Wirujące krzesła, trójwymiarowy model ludzkiego ciała, interaktywne łamigłówki. W dniach 6-7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 88 na os. Szklane Domy 2 w Krakowie zagości Naukobus. To mobilna wystawa składająca się z 17 interaktywnych eksponatów, dzięki którym uczniowie będą mogli samodzielnie odkrywać zjawiska nauki.

Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata. Z tego założenia wyszli nauczyciele szkoły i zaprosili do siebie Naukobus – wystawę, podczas której uczniowie będą mieli szansę zobaczyć to, co na co dzień jest niedostępne ludzkim zmysłom. Czy nienapompowana piłka może się unosić? Czy można zobaczyć ciśnienie atmosferyczne? Co się stanie gdy siądziemy na wirującym krześle? Wystawa skłoni do zadawania pytań i pobudzi wyobraźnię. Przez cały czas uczniom towarzyszyć będą animatorzy i badacze, którzy pomogą im w aktywnym odkrywaniu świata.

Czytaj więcej...

05/06/2019


Eksperymenty, nauka i dużo radości. Jedzie, jedzie Naukobus

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu - w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciągaDo udziału w takiej przygodzie zaprasza  naszych uczniów w tym roku warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w niej udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce. 
6 i 7 czerwca Naukobus pojawi się w Szkole Podstawowej nr 88 im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

20/05/2019


Klasy 1-3

   11.06.2019 (wtorek)

  Klasy 4-8

 12.06.2019 (środa)

15/05/2019


Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15 tys. złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. NPRCz jest programem rządowym, który przewiduje rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Podstawowym rezultatem zrealizowanych przedsięwzięć ma być zainteresowanie młodych ludzi czytaniem,które powinno im towarzyszyć w życiu dorosłym. Wykaz książek jest dostępny na tablicy koło biblioteki i w samej bibliotece. Zakupiliśmy lektury, książki, o które uczniowie pytali, biografie sportowców i nie tylko oraz audiobooki. Serdecznie zapraszam do biblioteki szkolnej.


09/05/2019

  

Dyrektor Szkoły podstawowej  

nr 88 w Krakowie os. Szklane Domy 2 

Serdecznie zaprasza Rodziców/Prawnych Opiekunów

uczniów  przyszłorocznych klas 1

na ZEBRANIE ORGANIZACYJNE 

które odbędzie się

5 czerwca (środa) 2019 roku 

o godzinie 17.00 w sali A4 

27/04/2019


     


        

   Klasy 1-3

   07.05.2019

  Klasy 4-8

 08.05.2019


09/04/2019


 Żywe Muzeum Obwarzanka

5 kwietnia klasa 4c uczestniczyła w warsztatach na temat krakowskiego obwarzanka. W kameralnym Żywym Muzeum Obwarzanka przy Starym Kleparzu uczniowie dowiedzieli się, ile lat liczy sobie tradycja wypieku tego przysmaku (600 lat!), jak to wyglądało dawniej, jak się piecze obwarzanki dziś i w jakiej ilości dziennie oraz kto z władców Polski był zadeklarowanym smakoszem obwarzanków! Oczywiście każdy musiał upiec własny obwarzanek. Na koniec poznaliśmy metodę na odróżnianie oryginału od podróbek... Obwarzanki udały się palce lizać!

05/04/2019
Szanowni Państwo
Proszę o zapoznanie się z treścią listu Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego
29/03/2019


PROJEKT „Powiedz NIE Przemocy”

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Powiedz NIE Przemocy” organizowanego przez Komisariat VIII Policji w Krakowie i Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 9 w Krakowie. Projekt ma na celu zwiększanie poziomu świadomości tak ważnego społecznie problemu, jakim jest przemoc szkolna oraz przygotowanie dzieci i młodzieży do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym obywatelskim, rozwijanie ich zainteresowań, umiejętności społecznych, kształtowanie kreatywności, odpowiedzialności, wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka. Jednym z działań w ramach projektu były spotkania uczniów klas VII i VIII z policjantem z Ogniwa ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komisariatu Policji VIII. Spotkania te odbyły się w dniach 6 i 8 lutego br. Poruszone zostały wówczas tematy dot. odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne, zasad bezpieczeństwa, zachowań ryzykownych oraz sposobów unikania zagrożeń. Nauczyciele natomiast dnia 19.02.2019 r. uczestniczyli w szkoleniu nt. „Przemocy rówieśniczej w szkole i cyberprzestrzeni” w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida. We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzają warsztaty dotyczące reagowania na przemoc oraz alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego jako profilaktyki niewłaściwych zachowań. Uczniowie klas starszych przygotowują spot promujący przeciwdziałanie przemocy, który będzie oceniany w ramach konkursu międzyszkolnego.

28/03/2019


W dniu 28 marca uczniowie 6b i 6c przygotowali apel pn.: "Efekt cieplarniany i skutki jego nasilenia”, podczas którego poprzez prezentację, film, transparenty i ulotki starali się odpowiedzieć na pytania: jak powstaje efekt cieplarniany, jakie zmiany w środowisku przyrodniczym powoduje globalne ocieplenie oraz jakie działania my – społeczność szkolna możemy na co dzień podejmować aby wpłynąć na poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenia zużycia energii. 
Apel jest częścią akcji informacyjnej w ramach projektu Pracowni Animacji Ekologicznej O.K. im. C. K. Norwida „O ociepleniu klimatu - rozmowy w kontekście”. Aby przybliżyć temat globalnego ocieplenia społeczności szkolnej uczniowie grupy projektowej rozpoczęli od zdobycia wiedzy na przygotowanych w ramach programu wykładach. Następnie wykonali gazetki ścienne o oszczędzaniu energii elektrycznej, skutkach zdrowotnych wzrostu temperatury na powierzchni Ziemi, przeprowadzili happening z transparentami i ulotkami. Planowane są jeszcze: przedstawienie prezentacji na g.wychowawczych klas piątych i ósmych, przeprowadzenie sondy i nagranie filmu.

23/03/2019
21.03.2019 nasi uczniowie i nauczyciele powitali pierwszy dzień wiosny w kolorowych skarpetkach i skarpetach nie do pary. Przyozdobiliśmy się też tak dlatego, bo jest to Światowy Dzień Ludzi z Zespołem Downa i chcieliśmy go uhonorować.18/03/2019


DORADZTWO ZAWODOWE

Przed uczniami klas 8 trudne wybory, a wcześniej egzamin ósmoklasisty!

Chcąc ułatwić podjęcie decyzji co do wyboru szkoły ponadpodstawowej uczniowie

w 2 okresie uczestniczyli w:

  1. XI Prezentacjach Nowohuckich Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych, których organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2, os. Spółdzielcze 6 w Krakowie. Targi odbyły się 28 lutego 2018 roku w godz. 8.00-14.00. Adresowane były do uczniów ostatnich klas szkół gimnazjalnych oraz szkół podstawowych, którzy niedługo staną przed wyborem szkoły średniej;
  2. w V edycji wydarzenia promującego szkolnictwo zawodowe, jakim był KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW, od 11-15 marca. Było to wydarzenia wspierające uczniów w wyborze dalszej drogi kształcenia. Uczniowie z naszej szkoły odwiedzili:

·       Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 

·       Zespół Szkół Poligraficzno – Medialnych

·       Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 

·       Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2,

·       Zespół Szkół Energetycznych

·       Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1

08/03/2019EFEKT NASZYCH DZIAŁAŃ W ZAKRESIE EDUKACJI NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE


07/03/2019


TALENT SHOW 2019


Brawurowo i zabawnie poprowadzony przez p. Michała Wojtusika i p. Sylwię Jagielską przegląd talentów miał charakter pokazu, a nie konkursu. Było co oglądać, słuchać i podziwiać, oj było! Całość rozpoczęli żonglując Jakub Janisz i Krzysztof Dworaczek z 8b. Mieliśmy minimalne obawy o
swoje bezpieczeństwo, kiedy tak tym wszystkim wywijali, ale i tak podobało nam się. Swoje zdolności wokalne zaprezentowały nam dziewczynki z klasy 4a: Lilia Wójcik, Maja Kołacz, Wiktoria Grabarz, Natalia Król i z 6a Nikola Kurek. Niektóre z tych dziewczyn swoim głosem potrafiły
wprowadzić maksymalną ciszę i skupienie na dużej sali gimnastycznej. Bartosz Kurianowicz z 5c zatańczył break denc'a, taniec powiedzmy „mocny i uliczny”, a Emilia Jeżowska z 4c porwała nas delikatnością swoją i układu baletowego. Sprytnie w energicznym duecie pokazały taniec współczesny Emilia Pałac i Ania Zastępa z 7a, a uroczo i ciekawie zabrzmiał utwór When Im Gone wykonany wraz z kubeczkiem Kamelii Garzeł z 4c.
Jedyna osobą ze szkoły, która zgodziła się zagrać dla nas na instrumencie - trąbce (wiemy, że jest w szkole więcej instrumentalistów) był Bartek Mucha z 7b, bardzo mu za tą odwagę i występ dziękujemy.Finałem groźnym i zabawnym była walka bokserska stoczona przez Michała Marcisza i Marcina Janiczka z 8c. Pomysł był przygotowany przez Samorząd Uczniowski, ale tylko dzięki Wam drodzy Uczniowie i Wasze zaangażowanie, to się udało.

06/03/2019


ZAPROSZENIE


Serdecznie  zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi- przyszłorocznymi pierwszakami na spotkanie pełne zabaw i niespodzianek 

które odbędzie  się  dnia  19 marca 2019 roku ( wtorek) od  godz. 17.00  do  godz. 18.30. W  trakcie  spotkania  przewidziano  dla  dzieci zajęcia  ruchowe,plastyczne,matematyczne, a dla  Rodziców  spotkanie  z Dyrektorem Szkoły, psychologiem z PPP

05/03/2019DNIA 20 MARCA (ŚRODA) 2019 ROKU

OD  GODZINY 17.00 DO GODZINY 19.00

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE 

Z UCZĄCYMI NAUCZYCIELAMI 

W KLASACH 1-8

Czytaj więcej...

04/03/2019


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ODDALI SWOJE DŻINSY W RAMACH AKCJI JEANS FOR A BETTER WORLD.ZEBRALIŚMY ICH AŻ 140 PAR.AKCJA TA ŁĄCZYŁA DWA BARDZO WAŻNE ASPEKTY: RECYKLING, OCHRONĘ ŚRODOWISKA ORAZ CEL CHARYTATYWNY REALIZUJĄCY PRAWO DOSTĘPU DZIECI DO EDUKACJI. JESZCZE RAZ BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

23/02/2019


PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I PRZYNIEŚĆ JE DO SZKOŁY, W DNIU 26 LUTYM 2019 ROKU, wspólnie możemy przyczynić się do realnej zmiany, nie tylko w świecie mody, ale przede wszystkim w życiu kilkunastu dziewczyn z Cabo Verde, które mają marzenia, tak jak my. Jednak bez naszej pomocy nie będą w stanie ich spełnić. Dodatkowe informacje https://www.kokoworld.pl/…/fair-…/jeans-for-a-better-world-2

19/02/2019

           


Klas I-III


18/02/2019


W piątek 15.02.2019 na lekcji w klasie 6a pojawiła się Pani Katarzyna Walaszek z fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i wręczyła dyplomy i małe prezenty za udział w projekcie "Każdy jest komuś potrzebny". Wszystkim było bardzo miło, dziękujemy!!!

12/02/2019ZAPROSZENIE

Serdecznie  zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi- przyszłorocznymi pierwszakami na spotkanie pełne zabaw i niespodzianek 

które odbędzie  się  dnia  26 lutego 2019 roku ( wtorek) od  godz. 17.00  do  godz. 18.30. W  trakcie  spotkania  przewidziano  dla  dzieci zajęcia  ruchowe,plastyczne,matematyczne, a dla  Rodziców  spotkanie  z Dyrektorem Szkoły,logopedą  z PPP

06/02/2019

DNIA 20 LUTEGO (ŚRODA) 2019 ROKU

OD  GODZINY 17.00 DO GODZINY 19.00

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE 

Z UCZĄCYMI NAUCZYCIELAMI 

W KLASACH 1-8


Czytaj więcej...


04/02/2019Dzień Bezpiecznego Internetu!!!


Nasza szkoła kolejny raz weźmie udział w obchodach DBI. W roku 2019 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) odbędzie się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Działania w naszej szkole będą podejmowane w miesiącu lutym.Głównym celem DBI jest: inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Efekty działań w naszej szkole np. zdjęcia, prace uczniów itp., znajdą Państwo na stronie naszej szkoły końcem lutego.

01/02/2019W klasach 4-8 w roku szkolnym 2018/2019 kontynuujemy realizację programu edukacji antytytoniowej pt. "Znajdź właściwe rozwiązanie" . Celem programu jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród dzieci i młodzieży. W ramach programu uczniowie wykonywali: plakaty, ulotki, lapbooki, układali wiersze, piosenki oraz nagrywali filmiki poświęcone walce z nałogiem palenia.
GRATULUJĘ KREATYWNOŚCI oraz pogłębienia wiedzy biologicznej. 


31/01/2019


30/01/2019


W I okresie jednym z zadań do wykonania na lekcje języka angielskiego, przez uczniów kl. III szkoły podstawowej, było przygotowanie projektu „Animals”. Polegał na wybraniu jednego zwierzęcia, opisaniu go w kilku zdaniach i przedstawieniu w dowolnej formie plastycznej. Nasza szkolna wystawa prac na piętrze B zamieniła się w prawdziwe ZOO! Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Były zwierzęta z masy papierowej, makaronu, kartonu, plastikowych butelek, wyklejone z bibuły, a nawet uszyte samodzielnie na maszynie do szycia. Każdy uczeń prezentował w klasie wybrane zwierzę, opowiadając o nim w języku angielskim swoim kolegom i koleżankom. Trzecioklasiści spisali się na medal!

22/01/2019


Szanowni Rodzice!!!

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego wydarzenia Koduj z Gigantami czyli bezpłatne warsztaty z programowania.Koduj z Gigantami powstało z myślą o promowaniu idei nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. W poprzednich edycjach, które odbyły się we wrześniu 2018, lutym 2018 oraz wrześniu 2017 roku wzięło udział prawie 3500 uczniów z całej Polski. Obecna edycja odbędzie się w dniach 2-17.02.2019 r. w 25 miastach w Polsce. Wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Patronatem Honorowym Prezydentów Miast, w których odbywać się będą Warsztaty. Mając na uwadze promowanie idei nauczania programowania zależy nam, aby informacja o Wydarzeniu dotarła do jak najszerszej grupy osób, a co za tym idzie, aby z bezpłatnych warsztatów programowania skorzystała jak największa liczba uczniów.  

14/01/2019


Bezpieczne ferie w klasie 4c

10.01. na godzinie wychowawczej 4c rozmawiała o bezpieczeństwie w czasie ferii. Po kalamburach, w czasie których drużyny chłopaków i dziewcząt odgadywały sporty zimowe, 6 drużyn losowało opis potencjalnej sytuacji podczas zimowych ferii. I tak jedna drużyna znalazła się w Zakopanem i rozważała spacer wybraną doliną, inna wybierała się z rodziną do gorących źródeł, kolejna przystępowała do kursu jazdy na snowboardzie, ktoś zastanawiał się nad jazdą na sankach nieopodal ruchliwej drogi, a ktoś był znudzony zbyt łagodnym stokiem na kursie narciarskim. Jedna grupa była namawiana na jazdę na łyżwach po zamarzniętym stawie. Uczniowie wcielali się w różne role i przedstawiali wylosowaną scenkę. Mieli pokazać, jak należy właściwie zareagować w danej sytuacji. Jedna z drużyn odegrała scenkę wyjątkowo realistycznie, nie zabrakło rekwizytów i nawet elementów przebrania! Brawa dla wszystkich, a szczególne wyrazy uznania należą się Oldze Baniak, Weronice Mazoń i Milenie Szot.

03/01/2019
Zebrania z Rodzicami


02/01/2018


DYREKTOR , GRONO PEDAGOGICZNE 
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 88 W  KRAKOWIE
OS.SZKLANE DOMY 2 
ZAPRASZA RODZICÓW/PRAWNYCH 
OPIEKUNÓW UCZNIÓW 
PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH NA CYKL SPOTKAŃ 
JAKA JESTEŚ SZKOŁO ?

21/12/201820/12/2018


Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe, które w swojej tematyce przypominały rzeczy dla nas najważniejsze: miłość, przyjaźń, szacunek do innych, szczęście.

18/12/2018


Nowe książki w bibliotece!

Dzięki Radzie Rodziców zakupiliśmy nowe książki do biblioteki szkolnej. Kilkadziesiąt pozycji pozyskaliśmy dzięki zbiórce książek, których już nie czytacie i przynosicie do biblioteki. Dla młodszych czytelników Wasza ulubiona seria „Zaopiekuj się mną” oraz Hania Humorek. Dla starszych książki o życiu nastolatków oraz trochę fantastyki oraz opowieści podróżnicze Beaty Pawlikowskiej.
Dziękujemy!!!

14/12/2018


Podczas przerw w trakcie TEG uczniowie klas 5c i 6c zaprezentowali wystawę fotografii Maćka Zygmunta „Behind the banana story” o producentach bananów w Ekwadorze. To historia o ludziach i bananach. Ale to nie są zwyczajni ludzie i banany. To banany Fairtrade, uprawiane przez osoby, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i którym udało się przezwyciężyć hegemonię dużych korporacji. Fair trade - Sprawiedliwy Handel to partnerstwo handlowe oparte na dialogu, przejrzystości i szacunku, które dąży do większej równości w handlu międzynarodowym. Wystawa została wypożyczona dzięki uprzejmości Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie oraz Fairtrade Polska.

11/12/2018


W ramach obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, uczniowie klas szóstych i siódmych brali udział w projektach czytelniczo-plastycznych. Efektem zajęć pierwszego projektu „Wielcy Polacy, Wielkie Wydarzenia” były prace przedstawiające sylwetki Polaków zasłużonych w różnych dziedzinach życia oraz prace dokumentujące najważniejsze wydarzenia na przestrzeni ostatnich 100 lat. Na wystawie znajdują się portrety nie tylko polityków, ale także naukowców, artystów, sportowców i społeczników. Uczniowie klas szóstych z użyciem różnych materiałów wykonali rzeźbę w ramach projektu „Barwy biało-czerwone”


04/12/2018


W listopadzie, na g. wychowawczych klasy ósme odwiedziła p. Katarzyna Wrońska, pracownik Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie aby opowiedzieć uczniom o idei wolontariatu oraz służbie wolontariuszy w różnym wieku. Uczniowie dzięki rozmowie z p. Katarzyną i przygotowanym przez nią filmom  mogli poznać odpowiedzi na pytania: Czym zajmuje się Centrum Wolontariatu? Jak zostać wolontariuszem? Jakie są formy wolontariatu i w jakie działania można się zaangażować? Na czym polega praca wolontariuszy w Hospicjum? Jakie prawa i obowiązki mają współpracujący z hospicjum wolontariusze? Jakie szkolenia i kursy są przez  prowadzone na terenie hospicjum. Dziękując za bardzo miłe i inspirujące spotkanie uczniowie wręczyli gościowi laurkę. Pani Kasia obdarowała nas książką Elfie Pogotowie „Terapia żałoby”. Więcej na temat Hospicjum im. św. Łazarza na stronie:           http://www.wolontariat.hospicjum.pl/

03/12/2018


21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Uczniowie klasy 6a wzięli udział w projekcie, akcji Sekcji Charytatywnej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Apostołów w Krakowie „Podaj dalej uśmiech”. Uczniowie dzielili się uśmiechem z napotkanymi osobami oraz uczniami, nauczycielami i pracownikami naszej szkoły.

27/11/2018


SZANOWNI RODZICE


DNIA 11 GRUDNIA (WTOREK) 2018 ROKU

OD  GODZINY 17.00 DO GODZINY 19.00

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE 

Z UCZĄCYMI NAUCZYCIELAMI 

W KLASACH 1-8
22/11/2018


Dnia 16 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się przemarsz "Dobrze Cię widzieć". Uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami i rodzicami przemaszerowali w kamizelkach odblaskowych chodnikami biegnącymi wzdłuż ulic: Edwarda Rydza-Śmigłego, Andrzeja Struga, Alei Solidarności, Alei Róż. Nieśli transparenty nawołujące do noszenia odblasków, na których widniały hasła: "Zimno, szaro i ponuro w takie dni odblaski górą", "Odblask choć nieduży życie Ci wydłuży", "Jestem widoczny, jestem bezpieczny", "Odblask, ratuje życie", "Jedź rozważnie", "Kierowco, też bywasz pieszym". Celem akcji była zwrócenie uwagi na konieczność noszenia kamizelek oraz elementów odblaskowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na pieszych przechodzących przez przejścia. Akcji towarzyszyła Straż Miejska-Odział Nowa Huta. 

21/11/2018


W dniach 19 – 25.11 w Tygodniu Edukacji Globalnej społeczności szkół podejmują szereg działań mających przybliżyć tematykę CELÓW ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU. Hasłem tegorocznego TEG jest „ODPOWIEDZMY NA WYZWANIA ZMIENIAJĄCEGO SIĘ ŚWIATA”. Nauczyciele SP 88, lidera EG wspólnie z ORE i instytucją partnerską KIRE włączyli się w organizację konferencji dla nauczycieli Szkół Sieci EG w Małopolsce, która odbyła się w Zespole Szkół Pallotyńskich w dniu 17.11.18. Była okazja na wzbogacenie wiedzy i wymiana doświadczeń - dobre praktyki w EG w szkołach.