Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły
Życzymy udanych ferii. Odpoczywajcie bezpiecznie.


10/01/2022


Wzięliśmy udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 i otrzymaliśmy pieniądze na zakup książek do biblioteki.Wśród zakupionych książek, oprócz lektur, znajdują się książki, które polecaliście Wy i Wasi Rodzice. Poniżej znajdują się zdjęcia zakupionych pozycji. Niektóre można już wypożyczać, reszta jest opracowywana i wprowadzana do programu bibliotecznego. Serdecznie zapraszamy do biblioteki!

07/01/2022


Dni bezpiecznego Internetu - 
ruszamy w lutym
Zapraszamy do działań o których wkrótce poinformujemy


INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 07.01.2022r. 

SEKRETARIAT SZKOŁY BĘDZIE NIECZYNNY


05/01/2022


JAK MOŻNA UCZYĆ SIĘ PRZYRODY, BIOLOGII?

Zjawiska zachodzące w przyrodzie czy nazewnictwo biologiczne dotyczące organizmów i ich części można utrwalać nie tylko z użyciem podręcznika i zeszytu ćwiczeń lecz wykonując różne praktyczne prace. Oto przykłady:

- gazetka pn.: „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?” (klasa 4a)

- zielnik z liści drzew najbliższej okolicy (klasa 5a)

- las w słoiku (lekcja biologii w klasie 5a)

- apetyczny lub ekologiczny model komórki, do wyboru: roślinnej, zwierzęcej, grzyba ( klasa 5a)

- model z ubrań krążenia płucnego i obwodowego człowieka (klasa 7c)

- apatyczny lub ekologiczny model DNA (klasy: 8b, 8c).

Dziękujemy za zaangażowanie21/12/2021

Konkurs Choinka Matematyczna

 

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu choinka matematyczna:

Wśród uczniów klas 4-6:

1 miejsce: Julia Płaziak, klasa 4a

2 miejsce: Robert Kopciuch, klasa 6a

3 miejsce: Justyna Łaciak, klasa 4a

Wśród uczniów klas 7-8:

1 miejsce: Emil Szałankiewicz, klasa 7c

2 miejsce: Natalia Czyszek, klasa 8a

3 miejsce: Patrick Zagroba, klasa 7c

Bardzo dziękujemy za zgłoszenie się do konkursu, Laureatom gratulujemy wygranej!

Pozdrawiamy serdecznie,

 

Magdalena Kozyra, Karolina Komenda


INFORMUJEMY, ŻE W DNIACH 24.12.2021r. 
ORAZ 31.12.2021r. 
SEKRETARIAT SZKOŁY BĘDZIE ZAMKNIĘTY

14/12/2021PRAWA CZŁOWIEKA - WOS - GRAFNOTKI


W dniu 10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Dla przypomnienia tej tematyki  zapraszamy do zapoznania się z grafnotkami, które na WOS-ie wykonali uczniowie klasy 8c.13/12/2021


Prezenty dla dzieci ze Szpitala im. Stefana Żeromskiego Dzięki Waszej ogromnej hojności, zostały dzisiaj przekazane prezenty do szpitala dla chorych dzieci. Zabawki, książeczki, gry, było tego całe mnóstwo! Bardzo, bardzo Wam dziękujemy za tak udaną akcję. Samorząd Uczniowski.


02/12/2021


Oto zdobyty dzięki Wam certyfikat potwierdzający udział 
w 28. Akcji Sprzątanie świata – Polska.

Liczymy również, że hasło tegorocznej Akcji, „Myślę, więc nie śmiecę!” pozostanie z nami na dłużej i będziemy je dalej wspólnie promować w naszych codziennych ekologicznych działaniach.

30/11/2021


EDUKACJA GLOBALNA - BIORÓŻNORODNOŚĆ - TERENY ZIELONE NOWEJ HUTY

Podczas zajęć z Panią Elżbietą Kłapą - Urbańską z Pracowni Animacji Ekologicznej O.K. im. C.K. Norwida klasa 5a zastanawiała się jakie jest znaczenie terenów zielonych dla bioróżnorodności w mieście na przykładzie naszej dzielnicy. W Nowej Hucie zieleń gra ogromną rolę. Składają się na nią m.in. : parki, łaki, fragnenty lasów i roślinność wzdłuż cieków wodnych (rzeki Dłubni i Wisły). Są miejsca podlegające ochronie, np. pomniki przyrody ożywionej, użytki ekologiczne dla przykładu najbliżej naszej szkoły leżące Łąki Nowohuckie, Staw przy ul. Kaczeńcowej. Mają miejsce również starania aby objąć ochroną również inne przestrzenie zieleni. Podczas lekcji zastanawialiśmy się jak nasze codzienne zachowanie może wpłynąć na ochronę fauny i flory naszej dzielnicy. Dla przykładu, spuszczanie psów ze smyczy na Łąkach Nowohuckich płoszy gnieżdżące się na ziemi ptaki. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z terenów zielonych.

25/11/2021


Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy podziękowania od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska za pracę i zaangażowanie naszych uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli w tegoroczne obchody Dnia Krajobrazu.

  • 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości, ustanowione w 1937 r. w celu uczczenia odzyskania w 1918 r. przez Polskę niepodległości po okresie zaborów.
  • 11 listopada 1918 r. Józef Piłsudski objął władzę nad wojskiem, a parę dni potem, nawiązując do pozycji Tadeusza Kościuszki, został naczelnikiem państwa.
  • Po II wojnie światowej święto to nie było obchodzone, zostało zniesione przez władze komunistyczne – przywrócono je dopiero w 1989 r.

27/10/2021


W czwartek 14 października – w Dniu Edukacji Narodowej – w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. Pierwszaki złożyły uroczyste słowa ślubowania w obecności v-ce Dyrektor Szkoły p. Doroty Staniszewskiej. Wśród zaproszonych gości w uroczystości uczestniczyli p. Stanisław Moryc – Radny p. Edward Porębski – Radny Miasta Krakowa, p. Joanna Kozińska – przedstawiciel Rady Rodziców, rodzice uczniów oraz nauczyciele. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej zaprezentowali swój program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie gali dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście dokonali uroczystego pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz rogi obfitości od rodziców. To był wspaniały dzień dla wszystkich rodziców, dzieci oraz nauczycieli. Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i serdecznie witamy w gronie uczniów naszej szkoły.

25/10/2021


JEDZENIE W ŚWIECIE BIORÓŻNORODNOŚCI

Uczniowie klas: 5a, 6c i 8a wyrazili zainteresowanie warsztatami z doktorantami Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, pod patronatem Pracowni Animacji Ekologicznej O.K. im.C.K. Norwida w Krakowie. Warsztaty pt. Jedzenie: w świecie bioróżnorodności pozwalają na poznanie praktyk eko-hodowli roślin oraz prowadzenia gospodarstwa zgodnie z zachowaniem standardów zrównoważonego rozwoju. Owoce, ryby a może mięso? Jakie jedzenie powinniśmy spożywać? Coraz częściej zadajemy sobie pytania o to, w jaki sposób dostarczać naszemu organizmowi wszystkich pożywnych, ale i dobrze zbilansowanych składników. Poważnym problemem jest również trudność w ustaleniu, skąd pochodzą oraz w jaki sposób zostały wyhodowane warzywa i owoce, które znajdują się na naszym talerzu. Brak powszechnej wiedzy na temat uprawy roślin oddala nas od świata przyrody. Sposobem na ponowne odkrycie możliwości roślin oraz eko-zdrowego stylu żywienia jest poznanie tajemnic ekologicznych farm edukacyjnych oraz kooperatyw żywieniowych. Ekologiczna hodowla zwierząt, pielęgnowanie roślin zgodnie z rytmem przyrody czy też rozwijanie gospodarstwa z dbałością o najmniejszej szczegóły związane z jak najbardziej ograniczoną eksploatacją zasobów. Czy jesteśmy w stanie wrócić do korzeni i ponownie przekonać się jaką przyjemnością jest dbanie o własne plony i czerpanie z tego kulinarnych korzyści?

23/10/2021


Obchody Dnia Krajobrazu w Szkole Podstawowej nr 88 w Krakowie

Nasza społeczność szkolna - uczniowie oraz ich rodzice, wychowawcy włączyli się w tegoroczne święto poprzez: 

· Zorganizowanie zajęć w terenie na kole geograficznym- spacer na terenie Łąk Nowohuckich oraz wykonanie makiety Błoń Krakowskich

· Rodzinne spacery krajobrazowe- poszukiwanie otwartego, pięknego  krajobrazu w terenie zurbanizowanym

· Warsztaty plastyczne na lekcjach plastyki – temat : Piękny, naturalny, otwarty  krajobraz

· Temat zrealizowany na lekcji  religii- Błonia – jako miejsce spotkań z Janem Pawłem II

· Warsztaty  na kole biologiczno- ekologicznym- temat: Łaki Nowohuckie jako korytarz ekologiczny -  szlak migracji dzikich zwierząt

· Lekcja przyrody dla uczniów klasy 4, a na niej drzewa.

· Warsztaty na godzinie wychowawczej w klasie 7 – Błonia krakowskie – największa łąka w Europie w centrum miasta

Zobacz galerię zdjęć...


14/10/2021

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom oraz uczniom życzymy myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, wielu sukcesów oraz cierpliwości i zdrowia, w ciężkich dla Nas chwilach

28/09/2021

Mapa fizyczna świata z recyklingu


Na kole geograficznym przyłączyliśmy się do 28. Akcji „Sprzątanie Świata” wykonując mapę fizyczną świata z nakrętek do butelek PET. Ucząc się poprzez zabawę, utrwaliliśmy  wiadomości o kontynentów i oceanów oraz  poszerzyliśmy  wiedzę o ukształtowaniu terenu. Rzeźbę terenu kontynentów  przedstawialiśmy odpowiednio za pomocą barwnych nakrętek. Na koniec z niebieskich nakrętek zrobiliśmy  oceany i morza. 

21/09/2021


Już 24 września święto wielbicieli niezapomnianych przeżyć naukowych po raz kolejny zawita do Małopolski. Co więcej, w tym roku będzie obchodziło swoje 15. urodziny! Rezerwujcie czas i przygotujcie się na moc wrażeń!

Szczegółowe informacje na temat Nocy Naukowców w Małopolsce.

https://nocnaukowcow.malopolska.pl/program/

Małopolska Noc Naukowcow na FB

https://www.facebook.com/malopolskanocnaukowcow/

17/09/2021


W rysunkach Kuby jest moc! 


Jakub, tegoroczny absolwent naszej szkoły, w ubiegłym roku szkolnym wykonał sketchnotki czyli kreatywne notatki wizualne. Kuba robił notatki z geografii regionalnej o wybranych państwach Azji, Afryki i Ameryki Północnej w formie ręcznie wykonywanych rysunków z elementami tekstowymi oraz elementami wizualnymi – takimi jak strzałki czy kropki. Dziękuję Kubie za prowadzenie notatek wizualnych o Chinach, Japonii, Kenii, Etiopii, USA, Kanadzie i krajach Bliskiego Wschodu, które obrazowały nasze lekcje geografii przeprowadzone w klasie 8 w roku szkolnym 2020/2021.Zapraszam do obejrzenia prac Jakuba, które świadczą o tym, ze notatka, przy odrobinie wysiłku może wyglądać nieco inaczej, a z każdej treści można stworzyć ciekawe rysunki i o wiele lepiej zapamiętywać to, co było na zajęciach. Życzymy Kubie powodzenia w nowej szkole.

27/08/2021


We wrześniu kolejny raz przystąpimy do Akcji Sprzątania Świata. Więcej informacji po połowie września. Zapraszamy do udziału!
Szanowni PaństwoMiniony rok szkolny, w związku z utrzymującym się na terenie naszego kraju stanem epidemii SARS-CoV-2 oraz wprowadzonymi obostrzeniami, był czasem niezwykle trudnym i pełnym poświęcenia, zarówno dla Państwa, jak i Waszych dzieci. Dlatego też, dążąc do możliwie szybkiego powrotu do normalnego życia społeczno-gospodarczego, w tym do nauki uczniów w warunkach stacjonarnych, apeluję do Państwa o zaszczepienie dzieci przeciw COVID-19 jeszcze przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych w nadchodzącym roku szkolnym – napisał w piśmie do rodziców i uczniów dotyczącym szczepień dzieci przeciw COVID-19 prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

03/08/2021


OD DNIA 03.08.2021 r. SEKRETARIAT SZKOŁY

JEST CZYNNY W GODZINACH OD 8:00 DO 12:00


OD GODZINY 12:00 DO 14: 30 W PILNYCH SPRAWCH

PROSIMY O KONTAKT POD NUMEREM TELEFONU: 660-637-346

LUB ADRESEM MAILOWYM: [email protected]


14/07/2021


LATO W MIEŚCIE W SP 88

Czy lato w mieście można spędzać ciekawie, kreatywnie? Przekonali się o tym  uczniowie naszej szkoły uczestnicząc w przygotowanych przez nas wyjściach i zajęciach w ramach akcji Lato w mieście. Na dzieci czekały różne atrakcje: Ogród Doświadczeń, spektakl „Alicja w krainie czarów” w NCK,  warsztaty cukiernicze w Manufakturze czekolady, Fabryce Cukierków, spotkanie z przyrodą na Łąkach Nowohuckich, warsztaty fotograficzne w Muzeum Fotografii, warsztaty ceramiczne  w Muzeum Archeologicznym oraz wyjścia na basen. Były również zajęcia plastyczne,  sportowe, kalambury, łamigłówki matematyczne, gry i zabawy przyrodnicze, wyjścia na place zabaw i lody J. Każdy chętny mógł w tym czasie zjeść obiad w szkole. Dziękujemy dzieciom za udział w przygotowanej akcji oraz życzymy wielu miłych wrażeń podczas kolejnych tygodni wakacji 

https://photos.app.goo.gl/LwL3sevrkmfVgrva6


AKCJA

Zaszczep dziecko w „Żeromskim”. Pfizer czeka!


Bez kolejki i długiego oczekiwania na termin. Zarejestruj swoje dziecko na szczepienie przeciw COVID-19. Szczepimy przeciw COVID-19 dzieci od 12 roku życia, a jeśli jest taka potrzeba - zaszczepimy małego pacjenta w warunkach szpitalnych. Nasze punkty szczepień są czynne od godz. 8 do 18. W każdym punkcie, w każdym terminie, osobą kwalifikującą jest lekarz, zatem każdy nasz termin jest dostępny także dla dzieci. Nie można wysłać dziecka na szczepienie w towarzystwie kolegi czy sąsiadki, obecność opiekuna prawnego (najczęściej rodzica) jest obowiązkowa! Na szczepienia dziecko w wieku 12–15 lat, młodzież w wieku 16 do 18 lat lub dorosłego można zarejestrować: kontaktując się z naszym punktem szczepień - [email protected] przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989 – prosić o zarejestrowanie się w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisz numer PESEL Twojego dziecka i jego nazwisko, podaj numer telefonu, na który odbierać będziesz potwierdzenia, i wybierz termin szczepienia.

Jak wygląda szybka ścieżka e-rejestracji na szczepienie dziecka?

- przed szczepieniem trzeba wypełnić za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia.

- jeżeli dziecko ma skończone 16 lat – także ono musi podpisać zgodę na szczepienie.

- kwestionariusz musi podpisać rodzic lub opiekun.

- dzieci do ukończenia 16 roku życia szczepimy w obecności rodziców. Nastolatki, które ukończyły 16 rok życia mogą przyjść bez rodziców, za to z podpisanym przez rodzica zgodą na szczepienie. Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg podpisanego kwestionariusza, to jego opiekun prawny musi z nim przyjść. Ściągnij kwestionariusz dla nastolatków tutaj:

https://zeromski-szpital.pl/koronawirus-informacje-dla.../

Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień. Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona dla osób w tym wieku. Dlatego zapisując dziecko do szczepienia, proszę zwracać uwagę na to, jaka szczepionka jest w wybranym terminie podawana w konkretnym punkcie szczepień. Zaprasza serdecznie

Jerzy Friediger Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego

28/06/2021

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł koniec roku szkolnego 2020/2021 oraz wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania. Naszym tegorocznym absolwentom życzymy spełniania marzeń i osiągania wyznaczonych celów. Podejmujcie mądre decyzje. Wszystkiego co najlepsze w nowym etapie Waszego życia. Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami. Pamiętajcie o odpowiedzialnym i bezpiecznym zachowaniu. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.


24/06/2021


KRZYK ZIEMI! KATASTROFY EKOLOGICZNE W POLSCE I NA ŚWIECIE
PODSUMOWANIE I PODZIĘKOWANIA


W dniu 16 czerwca odbył się finał całorocznego programu edukacyjnego przygotowanego przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie w partnerstwie z Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Głównym celem programu było budowanie świadomości i właściwych postaw obywatelskich młodego pokolenia, uczenie działania zgodnie z zasadą: myśl globalnie, działaj lokalnie, a także szukanie właściwych postaw proekologicznych. Program realizowany był w nurcie edukacji globalnej, uczącej rozumienia i świadomego reagowania na ważne zjawiska o zasięgu globalnym.
W skład grupy projektowej z naszej szkoły weszli:
1. Jerzy Furmański z 6b
2. Gabriela Gressel z 6c
3. Milena Szot z 6c
4. Kacper Ciemierz z 6c
5. Emil Szałankiewicz z 6c
6. Dominik Skibka z 7c
7. Michał Wolak z 7c
8. Kamil Bałut z 8c
9. Dawid Nowak 8cDyrektor  Szkoły  Podstawowej  nr 88 w  Krakowie, os. Szklane  Domy  2

Serdecznie  zaprasza  Rodziców/ Prawnych Opiekunów

uczniów  przyszłorocznych  klas  1 

na  zebranie  organizacyjne

które odbędzie  się  21  czerwca (poniedziałek ) 

o godzinie  18.00   w sali  gimnastycznej

07/06/2021

1 czerwca klasa 6c wybrała się do Ogrodu Botanicznego. Spacerowaliśmy urokliwymi alejkami, niektóre wyglądały, jakby prowadziły do Narnii;) Zwiedziliśmy też szklarnie i palmiarnię, a dłuższy odpoczynek urządziliśmy sobie przy dużej fontannie. Jak się okazało, Ogród Botaniczny upodobały sobie także kaczki i wiewiórki. Na koniec wycieczki poszliśmy na lody.Szanowni Państwo


 

Dzień 4 czerwca 2021r. jest dniem wolnym od pracy

 dla pracowników Szkoły Podstawowej nr 88 w Krakowie, 

w zamian za święto przypadające w innym dniu niż niedziela.

W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny:

660-637-346

28/05/2021


10 maja uczniowie klasy 6c na lekcji j. polskiego czytali fragmenty bloga Malali Yousafzai, najmłodszej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla (2014) oraz oglądali animację przedstawiającą w skrócie historię życia dzielnej Pakistanki, która poświęciła się działaniom na rzecz wolności i prawa do edukacji. Przyczyniła się do ujawnienia trudnej sytuacji dzieci, zwłaszcza dziewczynek w swoim kraju, w którym pod rządami talibów zakazano edukacji dziewcząt. Uczniowie dyskutowali o prawie do nauki i o znaczeniu edukacji. Wymyślali też pytania, które chcieliby zadać Malali, a na które nie znaleźli odpowiedzi w blogu czy na filmie.
Dodatkowo osoby chętne przygotowały prace promujące wartość edukacji wśród dzieci i młodzieży w naszym środowisku lub powszechne prawo do nauki na świecie.


24/05/2021


Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych. Nasi uczniowie aktywnie biorą w niej udział. Oto kilka uczestniczek z klasy 6c, które z chęcią podzieliły się z nami zdjęciami ze swoich przejazdów na rowerach.DZIEŃ ZIEMI 2021


W ramach lekcji przyrody/ biologii  uczniowie podjęli aktywności, które pozwoliły  wcielić w życie hasło: „MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ LOKALNIE,  a jednocześnie spędzić czas z najbliższymi. Korzystając z surowców wtórnych: np.: użytych kartonów, butelek, nakrętek, toreb biodegradowalnych, gazet uczniowie klas 4 - 8 stworzyli oryginalną kreację - EKOUBIÓR. Zadaniem  było również znaleźć informacje jaki jest czas rozkładu: papieru, plastiku, szkła i metalu oraz podać przykład surowców wtórnych, które ponownie są wykorzystywane do tworzenia ubrań. Uczniowie zaangażowali się ze swoimi najbliższymi w UPORZĄDKOWANIE OTOCZENIA -  jednego z proponowanych miejsc na mapie Nowej Huty: Łąki Nowohuckie, staw przy ul. Kaczeńcowej, Lasek Mogilski, Zalew Nowohucki lub wybrany las, park, łąkę, działkę na terenie Krakowa lub poza nim.  Z relacji wiemy, że dzieci posprzątały m.in. teren wokół Zalewu Nowohuckiego, lasek przy Dłubni, tereny zielone przylegające do stacji PKP Kraków Nowa Huta znajdującą się za Kombinatem, lasek w Goszycach,  górę Chełm (371 m n.p.m.) - wzgórze znajduje się na Grzbiecie Tenczyńskim pomiędzy Nielepicami, a Kochanowem, las w miejscowości Gosprzydowa. Do zdjęć potwierdzających wykonanie zadania dzieci dołączyły ciekawostkę składającą się z kilku zdań na temat przyrody miejsca, które sprzątały. Również wychowawcy wraz z uczniami pochylili się nad tematyką Dnia Ziemi, m.in. nad tym jak każdy z nas może czerpać z dobrodziejstw naszej planety  jednak mądrze, świadomie i z odpowiedzialnością. 
Przedstawiamy podjęte przez uczniów działania w postaci zdjęć.


03/05/2021
26/04/2021


W kwietniu klasa 6c na lekcjach j. angielskiego rozmawiała o kinie i różnych gatunkach filmowych. Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych programach i filmach, pisali także recenzje. Oto niektóre prace!19/04/2021


ŻonkilowePodajDalej.

Klasa 3a przyłącza się do akcji.


Pomysł jest taki aby sfotografować lub narysować żonkila – w ten sposób pomyśleć serdecznie o chorych, którzy wiosnę spędzają w Hospicjum św. Łazarza i nie wychodzą. Następnie zamieścić obrazek w poście na Facebooku, oznaczyć hospicjum i dodać hasztag #ŻonkilowePodajDalej oraz adres do zbiórki:

https://pomagam.pl/podaj-dalej

Jeśli nie możesz finansowo, to przekaż ten link, by akcja rozkwita-jak żonkile na wiosnę.

Udostępniajcie, pomagajcie

Ponadto dziś obchodzimy 78 Rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim, której symbolem pamięci o tym wydarzeniu są właśnie żółte żonkile. 

13/04/2021


Drodzy Uczniowie z klas 1-3!

Jeśli jeszcze nie zgłosiliście się do drugiej edycji szkolnego konkursu piosenki anglojęzycznej „Let’s sing!” to teraz jest ten czas! Termin zgłoszeń mija 13 kwietnia, a więc jeszcze dziś możecie przesyłać swoje nagrania, bo tegoroczny konkurs odbywa się w formie online. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj:

https://drive.google.com/.../1Vz7tBpebUyMBWe...

12/04/2021


07/04/2021


Powoli dobiega końca realizacja naszego projektu „Znajdź właściwe rozwiązanie", który nawiązuje do profilaktyki antynikotynowej. Bardzo dziękujemy za pracę Wam uczniowie oraz Wam Rodzice za pomoc i wsparcie.

https://photos.app.goo.gl/RisWtstZqqaFMnUZA
KONKURS INFORMATYCZNY   

DLA KLAS    I -III

Kartka Wielkanocna

29/03/2021Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Kampanii Rowerowy Maj organizowanej od 4 maja do dnia 24 maja 2021 roku, która polegać będzie na aktywnych podróżach (minimum 30 minut) w dowolnym celu rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach. Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz w grupie uczestniczących w Kampanii placówek. Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii w każdej kategorii zostaną nagrodzeni! Udział w Kampanii da szansę uczniom zmierzyć się w zdrowej rywalizacji, pozwoli zwiększyć sprawność i odporność oraz umożliwi walkę o nagrody indywidualne również grupowe! Nie ma na co czekać! Wyślij wypełnioną zgodę na udział i zawalcz o zdrowie!

Adres strony internetowej Kampanii Rowerowy Maj:

https://rowerowymaj.eu/krakow/

Regulamin Kampanii Rowerowy Maj:

https://drive.google.com/.../10SrMqrJZD3hWfZNM0dWDpo.../view

Zgoda rodzica/opiekuna osoby niepełnoletniej:

https://docs.google.com/.../1TmaBreewBNYD43CY8Gbu6i0.../edit