Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

25/10/2021


JEDZENIE W ŚWIECIE BIORÓŻNORODNOŚCI

Uczniowie klas: 5a, 6c i 8a wyrazili zainteresowanie warsztatami z doktorantami Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, pod patronatem Pracowni Animacji Ekologicznej O.K. im.C.K. Norwida w Krakowie. Warsztaty pt. Jedzenie: w świecie bioróżnorodności pozwalają na poznanie praktyk eko-hodowli roślin oraz prowadzenia gospodarstwa zgodnie z zachowaniem standardów zrównoważonego rozwoju. Owoce, ryby a może mięso? Jakie jedzenie powinniśmy spożywać? Coraz częściej zadajemy sobie pytania o to, w jaki sposób dostarczać naszemu organizmowi wszystkich pożywnych, ale i dobrze zbilansowanych składników. Poważnym problemem jest również trudność w ustaleniu, skąd pochodzą oraz w jaki sposób zostały wyhodowane warzywa i owoce, które znajdują się na naszym talerzu. Brak powszechnej wiedzy na temat uprawy roślin oddala nas od świata przyrody. Sposobem na ponowne odkrycie możliwości roślin oraz eko-zdrowego stylu żywienia jest poznanie tajemnic ekologicznych farm edukacyjnych oraz kooperatyw żywieniowych. Ekologiczna hodowla zwierząt, pielęgnowanie roślin zgodnie z rytmem przyrody czy też rozwijanie gospodarstwa z dbałością o najmniejszej szczegóły związane z jak najbardziej ograniczoną eksploatacją zasobów. Czy jesteśmy w stanie wrócić do korzeni i ponownie przekonać się jaką przyjemnością jest dbanie o własne plony i czerpanie z tego kulinarnych korzyści?

23/10/2021


Obchody Dnia Krajobrazu w Szkole Podstawowej nr 88 w Krakowie

Nasza społeczność szkolna - uczniowie oraz ich rodzice, wychowawcy włączyli się w tegoroczne święto poprzez: 

· Zorganizowanie zajęć w terenie na kole geograficznym- spacer na terenie Łąk Nowohuckich oraz wykonanie makiety Błoń Krakowskich

· Rodzinne spacery krajobrazowe- poszukiwanie otwartego, pięknego  krajobrazu w terenie zurbanizowanym

· Warsztaty plastyczne na lekcjach plastyki – temat : Piękny, naturalny, otwarty  krajobraz

· Temat zrealizowany na lekcji  religii- Błonia – jako miejsce spotkań z Janem Pawłem II

· Warsztaty  na kole biologiczno- ekologicznym- temat: Łaki Nowohuckie jako korytarz ekologiczny -  szlak migracji dzikich zwierząt

· Lekcja przyrody dla uczniów klasy 4, a na niej drzewa.

· Warsztaty na godzinie wychowawczej w klasie 7 – Błonia krakowskie – największa łąka w Europie w centrum miasta

Zobacz galerię zdjęć...


14/10/2021

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom oraz uczniom życzymy myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, wielu sukcesów oraz cierpliwości i zdrowia, w ciężkich dla Nas chwilach

28/09/2021

Mapa fizyczna świata z recyklingu


Na kole geograficznym przyłączyliśmy się do 28. Akcji „Sprzątanie Świata” wykonując mapę fizyczną świata z nakrętek do butelek PET. Ucząc się poprzez zabawę, utrwaliliśmy  wiadomości o kontynentów i oceanów oraz  poszerzyliśmy  wiedzę o ukształtowaniu terenu. Rzeźbę terenu kontynentów  przedstawialiśmy odpowiednio za pomocą barwnych nakrętek. Na koniec z niebieskich nakrętek zrobiliśmy  oceany i morza. 

21/09/2021


Już 24 września święto wielbicieli niezapomnianych przeżyć naukowych po raz kolejny zawita do Małopolski. Co więcej, w tym roku będzie obchodziło swoje 15. urodziny! Rezerwujcie czas i przygotujcie się na moc wrażeń!

Szczegółowe informacje na temat Nocy Naukowców w Małopolsce.

https://nocnaukowcow.malopolska.pl/program/

Małopolska Noc Naukowcow na FB

https://www.facebook.com/malopolskanocnaukowcow/

17/09/2021


W rysunkach Kuby jest moc! 


Jakub, tegoroczny absolwent naszej szkoły, w ubiegłym roku szkolnym wykonał sketchnotki czyli kreatywne notatki wizualne. Kuba robił notatki z geografii regionalnej o wybranych państwach Azji, Afryki i Ameryki Północnej w formie ręcznie wykonywanych rysunków z elementami tekstowymi oraz elementami wizualnymi – takimi jak strzałki czy kropki. Dziękuję Kubie za prowadzenie notatek wizualnych o Chinach, Japonii, Kenii, Etiopii, USA, Kanadzie i krajach Bliskiego Wschodu, które obrazowały nasze lekcje geografii przeprowadzone w klasie 8 w roku szkolnym 2020/2021.Zapraszam do obejrzenia prac Jakuba, które świadczą o tym, ze notatka, przy odrobinie wysiłku może wyglądać nieco inaczej, a z każdej treści można stworzyć ciekawe rysunki i o wiele lepiej zapamiętywać to, co było na zajęciach. Życzymy Kubie powodzenia w nowej szkole.

27/08/2021


We wrześniu kolejny raz przystąpimy do Akcji Sprzątania Świata. Więcej informacji po połowie września. Zapraszamy do udziału!
Szanowni PaństwoMiniony rok szkolny, w związku z utrzymującym się na terenie naszego kraju stanem epidemii SARS-CoV-2 oraz wprowadzonymi obostrzeniami, był czasem niezwykle trudnym i pełnym poświęcenia, zarówno dla Państwa, jak i Waszych dzieci. Dlatego też, dążąc do możliwie szybkiego powrotu do normalnego życia społeczno-gospodarczego, w tym do nauki uczniów w warunkach stacjonarnych, apeluję do Państwa o zaszczepienie dzieci przeciw COVID-19 jeszcze przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych w nadchodzącym roku szkolnym – napisał w piśmie do rodziców i uczniów dotyczącym szczepień dzieci przeciw COVID-19 prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

03/08/2021


OD DNIA 03.08.2021 r. SEKRETARIAT SZKOŁY

JEST CZYNNY W GODZINACH OD 8:00 DO 12:00


OD GODZINY 12:00 DO 14: 30 W PILNYCH SPRAWCH

PROSIMY O KONTAKT POD NUMEREM TELEFONU: 660-637-346

LUB ADRESEM MAILOWYM: [email protected]


14/07/2021


LATO W MIEŚCIE W SP 88

Czy lato w mieście można spędzać ciekawie, kreatywnie? Przekonali się o tym  uczniowie naszej szkoły uczestnicząc w przygotowanych przez nas wyjściach i zajęciach w ramach akcji Lato w mieście. Na dzieci czekały różne atrakcje: Ogród Doświadczeń, spektakl „Alicja w krainie czarów” w NCK,  warsztaty cukiernicze w Manufakturze czekolady, Fabryce Cukierków, spotkanie z przyrodą na Łąkach Nowohuckich, warsztaty fotograficzne w Muzeum Fotografii, warsztaty ceramiczne  w Muzeum Archeologicznym oraz wyjścia na basen. Były również zajęcia plastyczne,  sportowe, kalambury, łamigłówki matematyczne, gry i zabawy przyrodnicze, wyjścia na place zabaw i lody J. Każdy chętny mógł w tym czasie zjeść obiad w szkole. Dziękujemy dzieciom za udział w przygotowanej akcji oraz życzymy wielu miłych wrażeń podczas kolejnych tygodni wakacji 

https://photos.app.goo.gl/LwL3sevrkmfVgrva6


AKCJA

Zaszczep dziecko w „Żeromskim”. Pfizer czeka!


Bez kolejki i długiego oczekiwania na termin. Zarejestruj swoje dziecko na szczepienie przeciw COVID-19. Szczepimy przeciw COVID-19 dzieci od 12 roku życia, a jeśli jest taka potrzeba - zaszczepimy małego pacjenta w warunkach szpitalnych. Nasze punkty szczepień są czynne od godz. 8 do 18. W każdym punkcie, w każdym terminie, osobą kwalifikującą jest lekarz, zatem każdy nasz termin jest dostępny także dla dzieci. Nie można wysłać dziecka na szczepienie w towarzystwie kolegi czy sąsiadki, obecność opiekuna prawnego (najczęściej rodzica) jest obowiązkowa! Na szczepienia dziecko w wieku 12–15 lat, młodzież w wieku 16 do 18 lat lub dorosłego można zarejestrować: kontaktując się z naszym punktem szczepień - [email protected] przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989 – prosić o zarejestrowanie się w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisz numer PESEL Twojego dziecka i jego nazwisko, podaj numer telefonu, na który odbierać będziesz potwierdzenia, i wybierz termin szczepienia.

Jak wygląda szybka ścieżka e-rejestracji na szczepienie dziecka?

- przed szczepieniem trzeba wypełnić za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia.

- jeżeli dziecko ma skończone 16 lat – także ono musi podpisać zgodę na szczepienie.

- kwestionariusz musi podpisać rodzic lub opiekun.

- dzieci do ukończenia 16 roku życia szczepimy w obecności rodziców. Nastolatki, które ukończyły 16 rok życia mogą przyjść bez rodziców, za to z podpisanym przez rodzica zgodą na szczepienie. Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg podpisanego kwestionariusza, to jego opiekun prawny musi z nim przyjść. Ściągnij kwestionariusz dla nastolatków tutaj:

https://zeromski-szpital.pl/koronawirus-informacje-dla.../

Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień. Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona dla osób w tym wieku. Dlatego zapisując dziecko do szczepienia, proszę zwracać uwagę na to, jaka szczepionka jest w wybranym terminie podawana w konkretnym punkcie szczepień. Zaprasza serdecznie

Jerzy Friediger Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego

28/06/2021

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł koniec roku szkolnego 2020/2021 oraz wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania. Naszym tegorocznym absolwentom życzymy spełniania marzeń i osiągania wyznaczonych celów. Podejmujcie mądre decyzje. Wszystkiego co najlepsze w nowym etapie Waszego życia. Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami. Pamiętajcie o odpowiedzialnym i bezpiecznym zachowaniu. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.


24/06/2021


KRZYK ZIEMI! KATASTROFY EKOLOGICZNE W POLSCE I NA ŚWIECIE
PODSUMOWANIE I PODZIĘKOWANIA


W dniu 16 czerwca odbył się finał całorocznego programu edukacyjnego przygotowanego przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie w partnerstwie z Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Głównym celem programu było budowanie świadomości i właściwych postaw obywatelskich młodego pokolenia, uczenie działania zgodnie z zasadą: myśl globalnie, działaj lokalnie, a także szukanie właściwych postaw proekologicznych. Program realizowany był w nurcie edukacji globalnej, uczącej rozumienia i świadomego reagowania na ważne zjawiska o zasięgu globalnym.
W skład grupy projektowej z naszej szkoły weszli:
1. Jerzy Furmański z 6b
2. Gabriela Gressel z 6c
3. Milena Szot z 6c
4. Kacper Ciemierz z 6c
5. Emil Szałankiewicz z 6c
6. Dominik Skibka z 7c
7. Michał Wolak z 7c
8. Kamil Bałut z 8c
9. Dawid Nowak 8cDyrektor  Szkoły  Podstawowej  nr 88 w  Krakowie, os. Szklane  Domy  2

Serdecznie  zaprasza  Rodziców/ Prawnych Opiekunów

uczniów  przyszłorocznych  klas  1 

na  zebranie  organizacyjne

które odbędzie  się  21  czerwca (poniedziałek ) 

o godzinie  18.00   w sali  gimnastycznej

07/06/2021

1 czerwca klasa 6c wybrała się do Ogrodu Botanicznego. Spacerowaliśmy urokliwymi alejkami, niektóre wyglądały, jakby prowadziły do Narnii;) Zwiedziliśmy też szklarnie i palmiarnię, a dłuższy odpoczynek urządziliśmy sobie przy dużej fontannie. Jak się okazało, Ogród Botaniczny upodobały sobie także kaczki i wiewiórki. Na koniec wycieczki poszliśmy na lody.Szanowni Państwo


 

Dzień 4 czerwca 2021r. jest dniem wolnym od pracy

 dla pracowników Szkoły Podstawowej nr 88 w Krakowie, 

w zamian za święto przypadające w innym dniu niż niedziela.

W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny:

660-637-346

28/05/2021


10 maja uczniowie klasy 6c na lekcji j. polskiego czytali fragmenty bloga Malali Yousafzai, najmłodszej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla (2014) oraz oglądali animację przedstawiającą w skrócie historię życia dzielnej Pakistanki, która poświęciła się działaniom na rzecz wolności i prawa do edukacji. Przyczyniła się do ujawnienia trudnej sytuacji dzieci, zwłaszcza dziewczynek w swoim kraju, w którym pod rządami talibów zakazano edukacji dziewcząt. Uczniowie dyskutowali o prawie do nauki i o znaczeniu edukacji. Wymyślali też pytania, które chcieliby zadać Malali, a na które nie znaleźli odpowiedzi w blogu czy na filmie.
Dodatkowo osoby chętne przygotowały prace promujące wartość edukacji wśród dzieci i młodzieży w naszym środowisku lub powszechne prawo do nauki na świecie.


24/05/2021


Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych. Nasi uczniowie aktywnie biorą w niej udział. Oto kilka uczestniczek z klasy 6c, które z chęcią podzieliły się z nami zdjęciami ze swoich przejazdów na rowerach.DZIEŃ ZIEMI 2021


W ramach lekcji przyrody/ biologii  uczniowie podjęli aktywności, które pozwoliły  wcielić w życie hasło: „MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ LOKALNIE,  a jednocześnie spędzić czas z najbliższymi. Korzystając z surowców wtórnych: np.: użytych kartonów, butelek, nakrętek, toreb biodegradowalnych, gazet uczniowie klas 4 - 8 stworzyli oryginalną kreację - EKOUBIÓR. Zadaniem  było również znaleźć informacje jaki jest czas rozkładu: papieru, plastiku, szkła i metalu oraz podać przykład surowców wtórnych, które ponownie są wykorzystywane do tworzenia ubrań. Uczniowie zaangażowali się ze swoimi najbliższymi w UPORZĄDKOWANIE OTOCZENIA -  jednego z proponowanych miejsc na mapie Nowej Huty: Łąki Nowohuckie, staw przy ul. Kaczeńcowej, Lasek Mogilski, Zalew Nowohucki lub wybrany las, park, łąkę, działkę na terenie Krakowa lub poza nim.  Z relacji wiemy, że dzieci posprzątały m.in. teren wokół Zalewu Nowohuckiego, lasek przy Dłubni, tereny zielone przylegające do stacji PKP Kraków Nowa Huta znajdującą się za Kombinatem, lasek w Goszycach,  górę Chełm (371 m n.p.m.) - wzgórze znajduje się na Grzbiecie Tenczyńskim pomiędzy Nielepicami, a Kochanowem, las w miejscowości Gosprzydowa. Do zdjęć potwierdzających wykonanie zadania dzieci dołączyły ciekawostkę składającą się z kilku zdań na temat przyrody miejsca, które sprzątały. Również wychowawcy wraz z uczniami pochylili się nad tematyką Dnia Ziemi, m.in. nad tym jak każdy z nas może czerpać z dobrodziejstw naszej planety  jednak mądrze, świadomie i z odpowiedzialnością. 
Przedstawiamy podjęte przez uczniów działania w postaci zdjęć.


03/05/2021
26/04/2021


W kwietniu klasa 6c na lekcjach j. angielskiego rozmawiała o kinie i różnych gatunkach filmowych. Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych programach i filmach, pisali także recenzje. Oto niektóre prace!19/04/2021


ŻonkilowePodajDalej.

Klasa 3a przyłącza się do akcji.


Pomysł jest taki aby sfotografować lub narysować żonkila – w ten sposób pomyśleć serdecznie o chorych, którzy wiosnę spędzają w Hospicjum św. Łazarza i nie wychodzą. Następnie zamieścić obrazek w poście na Facebooku, oznaczyć hospicjum i dodać hasztag #ŻonkilowePodajDalej oraz adres do zbiórki:

https://pomagam.pl/podaj-dalej

Jeśli nie możesz finansowo, to przekaż ten link, by akcja rozkwita-jak żonkile na wiosnę.

Udostępniajcie, pomagajcie

Ponadto dziś obchodzimy 78 Rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim, której symbolem pamięci o tym wydarzeniu są właśnie żółte żonkile. 

13/04/2021


Drodzy Uczniowie z klas 1-3!

Jeśli jeszcze nie zgłosiliście się do drugiej edycji szkolnego konkursu piosenki anglojęzycznej „Let’s sing!” to teraz jest ten czas! Termin zgłoszeń mija 13 kwietnia, a więc jeszcze dziś możecie przesyłać swoje nagrania, bo tegoroczny konkurs odbywa się w formie online. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj:

https://drive.google.com/.../1Vz7tBpebUyMBWe...

12/04/2021


07/04/2021


Powoli dobiega końca realizacja naszego projektu „Znajdź właściwe rozwiązanie", który nawiązuje do profilaktyki antynikotynowej. Bardzo dziękujemy za pracę Wam uczniowie oraz Wam Rodzice za pomoc i wsparcie.

https://photos.app.goo.gl/RisWtstZqqaFMnUZA
KONKURS INFORMATYCZNY   

DLA KLAS    I -III

Kartka Wielkanocna

29/03/2021Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Kampanii Rowerowy Maj organizowanej od 4 maja do dnia 24 maja 2021 roku, która polegać będzie na aktywnych podróżach (minimum 30 minut) w dowolnym celu rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach. Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz w grupie uczestniczących w Kampanii placówek. Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii w każdej kategorii zostaną nagrodzeni! Udział w Kampanii da szansę uczniom zmierzyć się w zdrowej rywalizacji, pozwoli zwiększyć sprawność i odporność oraz umożliwi walkę o nagrody indywidualne również grupowe! Nie ma na co czekać! Wyślij wypełnioną zgodę na udział i zawalcz o zdrowie!

Adres strony internetowej Kampanii Rowerowy Maj:

https://rowerowymaj.eu/krakow/

Regulamin Kampanii Rowerowy Maj:

https://drive.google.com/.../10SrMqrJZD3hWfZNM0dWDpo.../view

Zgoda rodzica/opiekuna osoby niepełnoletniej:

https://docs.google.com/.../1TmaBreewBNYD43CY8Gbu6i0.../edit


22/03/2021


Wspólnie z Polską Akcją Humanitarną nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody. To okazja aby zastanowić się wieloma zagadnieniami i problemami jakie wiążą się z zasobami wody na świecie oraz sposobami oszczędzania jej przez każdego z nas.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w broszurach:
Krakowski Panel Klimatyczny

Już wkrótce, z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa rozpocznie się Krakowski Panel Klimatyczny – pierwszy panel obywatelski w Krakowie. Właśnie ruszyła wysyłka zaproszeń do 20 000 losowo wybranych gospodarstw domowych na terenie Krakowa. Rejestracja Panelistów i Panelistek potrwa do 26 marca 2021 r.Panel obywatelski jest sposobem podejmowania ważnych decyzji przez losowo wyłonioną grupę mieszkańców, której rolą jest rozstrzygnięcie danej sprawy biorąc pod uwagę dobro wspólne. Pierwszy w Krakowie panel obywatelski poświęcony jest zmianom klimatu i neutralności klimatycznej miasta. Jego celem jest wypracowanie odpowiedzi na pytanie: Jak Miasto Kraków i mieszkańcy mogą ograniczyć zużycie energii i zwiększyć wykorzystanie energii odnawialnej?

Więcej informacji można uzyskać pod linkami:

24/02/2021


Tematyka bezpieczeństwa w Internecie 
jest obszerna jak … sam Internet

W ramach godz. wychowawczej, przyrody i biologii uczniowie w  klasach 4a, 6c, 7c również pochylili się nad tematyką DBI. Przedstawiamy: zasady korzystania z gier, prace „Co skutecznie odciąga mnie od telefonu?”, rebusy związane z hasłem akcji, sketchnotki, lapbooki, prezentacje, filmy oraz wywiady z Rodzicami, również w formie nagrania. Dziękujemy uczniom za wkład pracy, a Rodzicom za wsparcie. Cieszymy się, że DZIAŁMY RAZEM 


Zapisy do szkół podstawowych 

już od 1 marca 2021


Od 1 do 31 marca rodzice i opiekunowie będą mogli dokonywać zapisów dzieci do samorządowych szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu, a dzieci spoza rejonu – na podstawie kryteriów określonych w uchwale Rady Miasta Krakowa.


12/02/2021W lutym klasa 6c na lekcjach języka polskiego poznawała biografię Adama Mickiewicza i fragmenty jego dzieła -"Pana Tadeusza". Oglądaliśmy program o okolicznościach powstania tej epopei oraz czytaliśmy fragmenty Księgi IV. Słuchaliśmy także koncertu Wojskiego. Osoby chętne przygotowały krzyżówki nawiązujące do wydarzeń z życia naszego wieszcza. To dobry sposób na zebranie i powtórzenie wiadomości. Oto niektóre krzyżówki. Zapraszamy do rozwiązywania nie tylko ósmoklasistów:) 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2021
- konferencja online, webinaria,
konkurs z nagrodami
i wiele więcej


Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie. W tym roku DBI odbył się we wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały cały luty i marzec. Zapraszamy na niezwykłą konferencję online, serię kilkunastu darmowych webinarów oraz do zgłaszania lokalnych inicjatyw.

Oto jak zrobić coś z niczego.

Takie czary mary potrafią uczniowie 4b.

Modele są rewelacyjne.

Powtórka przy okazji, ale i chyba dobra zabawa.

Brawo!!!

Zobacz galerię zdjęć...

08/02/2021

KRZYK ZIEMI!
 Katastrofy ekologiczne w Polsce i na świecie

Pracownia Animacji Ekologicznej O.K. im. C.K Norwida w Krakowie zaprosiła nas do udziału w programie edukacyjnym dla młodzieży szkolnej w wieku 12-17 lat, składającego się z wykładów tematycznych oraz konkursu na krótkometrażowy film z przesłaniem „do świata”. Program realizowany jest w partnerstwie z Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Głównym celem jest budowanie świadomości i właściwych postaw obywatelskich młodego pokolenia, uczenie działania zgodnie z zasadą: „myśl globalnie, działaj lokalnie”, a także szukanie właściwych postaw proekologicznych.
Zainteresowani projektem uczniowie klas 6c i 7c uczestniczyli w I wykładzie na Platformie ClickMeeting dr. inż. Mariusza Czopa pt. „Globalne problemy naszej planety. Jakie jest ich znaczenie dla społeczności lokalnych w Polsce?”. Pan Doktor omówił główne problemy globalne na Ziemi.
Według Banku Światowego oraz ONZ są to:
1) zanieczyszczenie i deficyt zasobów wodnych,
2) zanieczyszczenie powietrza,
3) ogromna ilość produkowanych odpadów,
4) degradacja i zanieczyszczenie gleb,
5) zmniejszenie powierzchni lasów,
6) zmniejszenie bioróżnorodności środowiska,
7) zmiany klimatyczne.
Wykład skłonił nas postawienia sobie wielu pytań dotyczących nie tylko całego globu, m.in. czy znam problemy ekologiczne najbliższej okolicy?

05/02/2021

Oto analiza FONOHOLIZMU w klasie 7a 
w nawiązaniu do bezpieczeństwa w Internecie

Telefony są symbolem dzisiejszej epoki. Kiedyś wynalazek ten służył tylko do pilnego kontaktu z drugą osobą.  Dziś telefony mają mnóstwo różnych funkcji, aplikacji, dostęp do internetu i tu zaczyna się problem.
Jakie więc warto mieć zasady korzystania z telefonu?
  • Odkładamy telefon, gdy zasiadamy do stołu.
  • Do kina/teatru wybieramy się bez telefonu.
  • Nie zabieramy telefonu, kiedy spędzamy czas ze znajomymi, przyjaciółmi, rodzeństwem. 
  • Korzystamy z budzika tradycyjnego, a nie tego w aplikacji telefonu.
  • Starajmy się czytać książki tradycyjne, z czytnika elektronicznego, a nie z internetu w telefonie.
  • Spędzaj czas aktywnie, a nie z telefonem!
  • Po prostu rozmawiaj z innymi ludźmi!
  • Odkładaj telefon w miejsce, które będzie niewidoczne dla ciebie! Jak najdalej od siebie!Rozpoczęły się XIX 

Styczniowe Targi 

Szkół Zawodowych w Meliorku

Od 21 stycznia na stronie internetowej Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie odbywają się XIX „Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku”. Wydarzenie, tym razem organizowane w formule on-line, potrwa do 4 lutego. Propozycja kierowana jest zwłaszcza do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, ich rodziców oraz nauczycieli.
21/01/2021

Klasa 4a uczestnicząc w projekcie 
"Prawa i obowiązki ucznia"
 przypomina KOMU PRZYSŁUGUJĄ PRAWA DZIECKA. 
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, 
na którą składają się min.
 informacjęzakodowane w rebusach.

19/01/2021


Koło geograficzne online-nauka poprzez zabawę

W trakcie zajęć koła geograficznego online miło spędziliśmy razem czas, robiąc strefy krajobrazowe. Do wykonania wybranej przez siebie strefy krajobrazowej wykorzystaliśmy pudełko po butach. Efekty naszej pracy można obejrzeć na załączonych zdjęciach .
Makiety wykonali: Emil i Gabrysia z klasy 6c, Martynka z klasy5c, Hania i Jerzy z klasy 6b oraz opiekunka koła, p. Dorota.

18/01/2021


Jak co roku włączamy się w akcję na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, czyli Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Nadchodzący DBI 2021 obchodzić będziemy w miesiącu lutym". Zachęcamy do działań, które wkrótce zaproponujemy.Ferie zimowe w muzeum
Przedstawiamy listę siedmiu muzeów, które udostępniają on-line
 swoje zbiory lub umożliwiają wirtualne spacery!
Muzeum Narodowe w Krakowie:
Muzeum Śląskie:
Zamek Krzyżacki w Malborku 
Kopalnia soli w Wieliczce 
Europejskie Centrum Solidarności 
Muzeum Historii Polski:
Swoją wystawę udostępnia także Centrum Nauki Kopernik


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

wszystkim uczniom, rodzicom,

dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły

składamy najlepsze życzenia!

Prezentując świąteczne teledyski naszych uczniów 

przesyłamy dużo pozytywnej energii!

Oddając polubienie pod wybranym teledyskiem 

wyznaczycie zwycięzcę publiczności w szkolnym 

konkursie muzyczno-językowym

THE GREAT WINTER SING OFF 

Zapraszamy do oglądania i głosowania na Youtube!

https://www.youtube.com/channel

/UCkZY_UtmJZvxM4rsQ9hfw6A