Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

20/11/2023


Jesteśmy NIEBIESCY 


20 listopada, jako rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, jest okazją, aby w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Dlatego my postanowiliśmy być "niebiescy".



19/11/2023


Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach. W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi. Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

16/11/2023

15/11/2023


Jesteśmy na piątkę!

Już piąty raz kwestowaliśmy na różne cele charytatywne od początku roku. Najczęściej pomagamy w zbiórkach na Hospicjum św. Łazarza. Dlaczego się chwalimy? Bo chcemy, żeby ludzie wiedzieli, że młodzież jest dobra.

11/11/2023


11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W obchody tego, jakże ważnego dla wszystkich Polaków święta, włączyli się także uczniowie naszej szkoły wraz  z nauczycielami. 



06/11/2023


Zachęcamy do korzystania. Bezpłatny program Ochrona zdrowia psychicznego dzieci w szkołach podstawowych na terenie miasta Krakowa.

02/11/2023



 KLASY 1-3

14 listopada 2023 r. (wtorek)

 KLASY 4-8

15 listopada 2023 r. (środa)


Szczegółowe informacje

01/11/2023

Niestrudzeni

Bycie wolontariuszem nam się nie nudzi. Potrafimy naprawdę długo i z zaangażowaniem pomagać kwestując na rzecz Hospicjum św. Łazarza tym razem na cmentarzu Grębałów. Sprzyjała nam pogoda, a także wzajemnie motywowanie się. Za parę dni idziemy znowu!


30/10/2023


W dniu 23.10.2023 r. reprezentanci Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, wzięli udział w Krakowskim spotkaniu Samorządów Uczniowskich. Tegoroczne spotkanie nosi nazwę „ Samorządowa szybka Randka”. Mieliśmy okazje porozmawiać z uczniami oraz opiekunami innych szkół krakowskich. Wymieniliśmy się swoimi doświadczeniami oraz pomysłami na obecny rok szkolny a także wzięliśmy udział w grze terenowej. Zabawa była przednia a poczęstunek, który został dla nas przyszykowany - PRZEPYSZNY!

19/10/2023


Śladami Stefana Żeromskiego

W dniach 10-11.10.2023r. uczniowie klas 4-8 naszej szkoły wyruszyli do Ziemii Świętokrzyskiej, bliskiej sercu patrona szkoły. Odwiedziliśmy Puszczę Jodłową, wielokrotnie opisywaną przez Stefana Żeromskiego oraz dom rodzinny w Ciekotach a także Muzeum Lat Szkolnych St. Żeromskiego w Kielcach. Ta wycieczka przybliżyła uczniom sylwetkę patrona oraz rozbudziła zainteresowanie jego twórczością. 




18/10/2023



Wolontariusze od rana do wieczora!

Uczniowie z SP 88 cały dzień kwestowali wczoraj na "Dzieło Nowego Tysiąclecia", które wspiera zdolną młodzież z ubogich rodzin. Nasi uczniowie do pomocy zgłaszają się bardzo chętnie i zawsze można na nich liczyć.



17/10/2023



ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Dnia 13 października 2023 roku - Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zapamiętają ten dzień do końca życia. To właśnie dziś ślubowali przed orłem, który jest naszym godłem, że będą pamiętać o tym by być dobrym uczniem i dobrym kolegą, uczyć się tego, co mądre i piękne, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować swoich nauczycieli, rodziców i kolegów. Święto rozpoczęło powitanie zebranych gości. W uroczystości uczestniczyli Dyrekcja szkoły, Pan Stanisław Moryc Radny Miasta Krakowa, Pan Edward Porębski Radny Miasta Krakowa, Pani Joanna Kwiatkowska przedstawiciel Rady Rodziców, wychowawcy klas pierwszych oraz Drodzy Rodzice.

12/10/2023


Jesienna wycieczka klas 4
 do gospodarstwa sadowniczego

Program wycieczki był naprawdę fascynujący. Rozpoczęliśmy od jesiennego spaceru ścieżkami Ojcowskiego Parku Narodowego. Mimo chmur na niebie, las ukazał nam całą paletę barw jesieni. Następnie udaliśmy się do gospodarstwa sadowniczego, gdzie czekało na nas wiele ciekawych zajęć. Na początek, zapoznaliśmy się z pracami, które należy wykonać, aby przygotować drzewka owocowe do zimy. Poznaliśmy różne gatunki jabłek. Zrobiliśmy figurki z jabłek, co było nie lada wyzwaniem artystycznym. Na zakończenie tego wspaniałego dnia odbyło się pieczenie kiełbasek i pasowanie na starszaka. To był naprawdę wyjątkowy moment, który uczynił tę wycieczkę jeszcze bardziej niezapomnianą. Wycieczka jesienna w gospodarstwie sadowniczym była pełna nauki, zabawy i radości. To był dzień, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.



10/10/2023


Dzień Krajobrazu 2023 pod hasłem 
"Doceń lokalność!"

Mamy przyjemność ogłosić, że 20.10.2023r.  będziemy obchodzić Dzień Krajobrazu pod hasłem "Doceń lokalność!". Jak co roku, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska patronuje temu wyjątkowemu wydarzeniu, a nasza szkoła już po raz piąty weźmie udział w tych obchodach. . Dzień Krajobrazu to doskonała okazja do refleksji nad naszym otoczeniem, do zrozumienia, jak ważne jest dbanie o nasze lokalne tereny i jakie bogactwo kryje się w krajobrazach naszej okolicy.

03/10/2023


Wizyta klasy 4b w Żywym Muzeum Obwarzanka z okazji Dnia Chłopaka

Wizyta klasy 4b w Żywym Muzeum Obwarzanka, zorganizowana z okazji Dnia Chłopaka, była niezwykłym przeżyciem. Głównym bohaterem tego wyjątkowego dnia był obwarzanek krakowski, uważany za najsmaczniejszy symbol Krakowa. Podczas wizyty w muzeum, uczniowie mieli okazję odkryć fascynujące tajemnice związane z obwarzankiem. Dowiedzieli się, że był to ulubiony przysmak królowej Jadwigi, a także poznali powody, dla których nie można go mylić z preclem. Po zakończeniu pokazu każdy uczestnik warsztatów wyszedł  z głową pełną nowej wiedzy i dumą, trzymając w ręku własnoręcznie wykonany obwarzanek. Dodatkowo, przed wizytą w muzeum, uczniowie mieli okazję zwiedzić nasze miasto, podążając Drogą Królewską. To był wspaniały sposób, aby jeszcze lepiej  zrozumieć i  bardziej docenić naszą bogatą historię i kulturę.




30/09/2023


Dzień Chłopaka klasa 7a spędziła na lekcji muzealnej w Colegium Maius pn.: "Mikołaj Kopernik - bystr(ŻAK) z astronomii" gdzie zdobyliśmy informacje na temat studiów Mikołaja Kopernika na Uniwersytecie Jagiellońskim i jego późniejszych osiągnięć. Pani prowadząca lekcję zaprezentowała instrumenty z epoki oraz obyczaje krakowskich żaków. W kawiarence uniwersyteckiej odpoczęliśmy w otoczeniu wystawy znaczków z postaciami słynnego astronoma, a na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia przy jego pomniku znajdującego się nieopodal głównego gmachu UJ.



22/09/2023


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie


W ramach 30 - tej, jubileuszowej Akcji Sprzątania Świata, pn. ŚPRZATANIE ŚWIATA ŁACZY LUDZI zapraszamy do zaangażowania się w proponowane przez organizatora - Fundację Nasza Ziemia oraz nas działania. Szczegóły (dla klas 4 - znajdują się w ogłoszeniach w Librusie.



19/09/2023

V Międzynarodowy Projekt Czytelniczy
 ,,Magiczna Moc Bajek"

W październiku rozpocznie się piąta edycja Międzynarodowego Projektu Czytelniczego Magiczna moc bajek pod nazwą Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania baśni i bajek jako sposobu na ich rozwój. Kształtowanie postaw prospołecznych poprzez działania edukacyjne oparte o wspólną lekturę baśni i bajek. Rozwijanie wyobraźni, koncentracji uwagi, zdolności twórczego myślenia.

13/09/2023


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Dziękujemy serdecznie za udział w akcji Kino za baterie przed, w trakcie i po wakacjach. W dniu wczorajszym MPO odebrało od nas kolejne 110 kg baterii. Zbieramy na wspólny cel - wyjście do kina. Bilety przyznawane są według przelicznika: 1 bilet do kina za 2 kg oddanych baterii. Przypominam, że baterie można wrzucać do pudełek, które stoją przy dyżurce. Tam również znajduje się waga, na której można je zważyć oraz lista, na której warto odnotować kto, kiedy i ile baterii przyniósł. W pojemnikach nie można umieszczać akumulatorów lub baterii o rozmiarach większych niż baterie typu D (R20), a także baterii z telefonów, smartfonów i komputerów przenośnych. Zabronione jest umieszczanie w pojemnikach baterii uszkodzonych, baterii które były w jakikolwiek sposób przerabiane lub otwierane, a także baterii z których wydostają się jakiekolwiek substancje.

https://mpo.krakow.pl/pl/edukacja/programy/kino_

za_baterie_nowa_edycja?fbclid=

IwAR0Y6ix5LKBSzZQbI6j23pQLancRjhYiM_

CCZHnnB-fd2pR87fb06xqINgw

06/09/2023

KLASY 1-3

12 września 2023 r. (wtorek)

KLASY 4-8

13 września 2023 r. (środa)


04/09/2023


Rozpoczął się rok szkolny 2023/2024. Po wakacjach, pełnych radości i chwil wypoczynku, nadszedł czas powrotu do szkolnej rzeczywistości, która może być równie barwna i inspirująca - czego wszystkim życzymy. Drodzy Uczniowie, mierzcie wysoko i miejcie marzenia. 






      Szanowni Państwo


      Informujemy, że w okresie 
     01.08-18.08.2023
      sekretariat będzie czynny
     w godzinach 08.00-14.00




05/07/2023

W roku szkolnym 2022/2023 klasa III a uczestniczyła w innowacji pedagogicznej pt. „Dziennik z podróży po Polsce”. Celem innowacji było poszerzenie i utrwalenie wiadomości i umiejętności z określonego zakresu tematycznego, w atrakcyjny sposób z wykorzystaniem lapbooka.  Uczniowie wykonali lapbooki, czyli książeczki, które dotyczyły takich tematów jak:

– „Polska moja ojczyzna”

– „Warszawa stolica Polski”

– „Wisła – królowa polskich rzek”

– „Kraków – dawna stolica Polski”

Realizacja innowacji pozwoliła uczniom na :

– poszerzenie i utrwalenie wiedzy z określonego tematu,

– rozwijanie umiejętności takich jak: czytanie, pisanie, koncentracja, planowanie,

– rozwijanie kreatywności,

- rozbudzenie ciekawości poznawczej,

- rozwijanie zdolności manualnych, 

– poszukiwanie informacji z różnych źródeł.




Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Informujemy, że zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty będą wydawane w szkole

w czwartek

06 lipca w godzinach

od 09:00 do 13:00

26/06/2023



ŻEGNAMY SZKOŁĘ - CZAS NA WAKACJE - DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU





25/06/2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Po miesiącach wytężonej pracy, nadszedł czas na upragniony wypoczynek. W podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i ślubowania absolwentów. Następnie uczniowie klasy VIII wspominali lata spędzone w murach naszej szkoły. Wzorowi uczniowie za wysokie wyniki w nauce otrzymali nagrody i zostali wpisani do Złotej Księgi. Podziękowania również zostały złożone rodzicom. Miłą niespodziankę przygotował Samorząd Uczniowski, którzy dobrym słowem i wesołym programem wprowadził nas w okres wakacyjny. Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.


23/06/2023


Uczniowie klas 6a i 6b poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w czasie 10 godzinnego kursu przeprowadzonego w ramach "Programu powszechnego dostępu do defibrylacji z elementami nauki pierwszej pomocy w Gminie Miejskiej Kraków w roku szkolnym 2022/2023". Projekt był prowadzony przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kurs składał się z części teoretycznej i wielu praktycznych zadań. Cel programu to wzrost odsetka przypadków nagłego zatrzymania krążenia, które zakończyły się skutecznym powrotem spontanicznego krążenia (ROSC) na terenie Gminy Miejskiej Kraków w latach 2021-2025, o co najmniej 3% rocznie w stosunku do roku ubiegłego. Nasi szóstoklasiści w razie konieczności będą mogli śmiało wykorzystać zdobyte widomości i umiejętności. Dziękujemy ratownikom WOPR za ogromną dawkę fachowych informacji.


16/06/2023


Z nieopisaną radością pragniemy podzielić się wiadomością, że nasza szkoła została wyróżniona w miejskim konkursie edukacyjnym, będącym częścią projektu OGARNIAM ŻYCIE. Była to prawdziwa rywalizacja, ponieważ w konkursie brało udział aż 40 szkół podstawowych z Krakowa. W dniu 12 czerwca 2023 roku mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w uroczystej Gali Finałowej, podczas której odebraliśmy zasłużoną nagrodę. Chcielibyśmy serdecznie podziękować trzem niezwykle zaangażowanym koordynatorom młodzieżowym z klasy 8b: Antoniemu, Hannie i Irynie, a także klasie 7c za ich nieoceniony wkład w opracowanie wyróżnionego działania, które miało na celu poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego w naszej szkole. Raz jeszcze gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego niesamowitego sukcesu! Niech ten wyróżniony projekt stanowi inspirację i motywację do dalszego działania na rzecz zdrowia i dobrego samopoczucia naszej społeczności szkolnej.

14/06/2023


Komers klas ósmych

Polonezem - w pięknym, klasycznym stylu - klasy ósme rozpoczęły swój ostatni bal w naszej szkole. Belgijka? Tak była, jednak uczniowie pokazali, że jeśli chodzi o taniec i dobrą zabawę, to stać ich na wiele, wiele więcej. Wybrano królową i króla balu - Wiktorię i Daniela z klasy 8a. Zabawa, radość i entuzjazm towarzyszyła wszystkim do ostatniej nutki puszczonej przez p. Bartka...





08/06/2023








13-14.06.2023



06/06/2023


Koniec maja i początek czerwca jest dla naszej szkoły okresem szczególnym. Obchodzimy Dzień Dziecka oraz organizujemy Święto Szkoły. Miło było wrócić po okresie pandemii, a było do czego. Na uczestników czekało dużo atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i rodziców.

30/05/2023






29/06/2023


Impreza biegowa # Ogarniam życie ...biegiem

Z dumą pragniemy podzielić się wspaniałymi wiadomościami dotyczącymi udziału naszej szkoły w imprezie biegowej # Ogarniam życie...biegiem, która odbyła się na Błoniach Krakowskich 26 maja 2023. Uczestnicy biegu w składzie: Oliwia Tyńska, Daria Zapart, Julia Broniatowska, Iza Lewinowska, Nadia Dutkiewicz, Daniel Federak, Patryk Łabędź, Maksymilian Nowakowski, Kacper Tuleja, Maksymilian Datoń - reprezentowali naszą szkołę z wielkim zaangażowaniem. Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza drużyna zajęła doskonałe 9. miejsce w rywalizacji z aż 37 szkołami! Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczniów i serdecznie gratulujemy im tego wspaniałego wyniku! Życzymy Wam dalszych sukcesów i kolejnych wspaniałych przygód sportowych!

28/05/2023


26/05/2023


Udział klasy 8c w projekcie POWIEDZ "TAK"

Powoli dobiega końca praca uczniów klasy 8c przy projekcie POWIEDZ "TAK". Trzy zespoły przygotowały billboardy promujące wybrane zagadnienie z projektu. Opracowane i zaprezentowane zostały hasła: Wielokulturowość, Oblicza Krakowa, Mniejszości etniczne. Wzięliśmy udział w różnych inicjatywach szkolnych, m.in. obchodach Dnia Ziemi. Dnia Wody, Dnia Osób z zespołem Downa, uczestniczyliśmy w spotkaniu na temat Fairtrade, zwiedziliśmy Podgórze i teren byłego getta żydowskiego w Krakowie.


22/05/2023


EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Drodzy Ósmoklasiści, przed Wami niezwykle ważne wydarzenie - egzamin ósmoklasisty. Życzymy Wam, aby lata nauki zaowocowały dobrymi wynikami na egzaminie. Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście z jak największą ilością punktów:)
POWODZENIA!

16/05/2023


Czepek-mózg a praca uczniów klas 7 w ramach OUN, czyli ośrodkowego układu nerwowego

Owy "czepek" przedstawia mapę funkcjonowania mózgu. Dla tych, którzy modelu nie widzieli wyjaśnię, że składa się z obrazów dwóch półkul mózgu, od razu podzielonych na obszary pełniące różne funkcje, a zadaniem ucznia jest te półkule pomalować, wyciąć i odpowiednio skleić tak, aby powstał model. Wszystko według instrukcji. Dodatkowo uczniowie w grupach musieli odnieść się do różnych sytuacji życiowych, w których jeden z czterech płatów mózgowych jest wykorzystywany.  Zapraszam do ciekawostek o mózgu 

15/05/2023

W związku z wiosną i nadchodzącym latem, urlopami i wakacjami przypominamy, że 12 maja obchodzono Europejskim Dniem Walki z Czerniakiem (12 maja). W Polsce co roku odnotowuje się kilkadziesiąt nowych przypadków zachorowań na nowotwory skóry. W tym około 3500-4000 stanowią zachorowania na czerniaka. Złote zasady ochrony przed czerniakiem:
• Unikać przebywania na bardzo intensywnym słońcu, szczególnie w godzinach 11:00-16:00
Stosować kremy z wysokimi filtrami UVA oraz UVB na całe ciało
• Nosić okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy
• Nie opalać się w solarium!
• Regularnie, raz w miesiącu, oglądać swoją skórę, aby szybko rozpoznać nowe i podejrzane zmiany
• Skonsultować się z dermatologiem lub chirurgiem-onkologiem, jeśli istnieje podejrzenie, że coś niedobrego dzieje się ze znamieniem
• Odbywać kontrolne coroczne wizyty u dermatologa lub chirurga-onkologa

08/05/2023


Podczas lekcji WOS-u w klasach 8a, 8b i na godz. wychowawczej w klasie 8c, P. Magdalena Pastuszak przybliżyła uczniom cele FIRTRADE POLSKA. Co to jest Fairtrade? Fairtrade to jeden z systemów certyfikacji Sprawiedliwego Handlu, który zmienia sytuację producentów rolnych w krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów, Afryki, Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii. Fairtrade działa na rzecz wyższych cen skupu, godziwych warunków pracy i bardziej sprawiedliwych warunków handlowych dla drobnych rolników i pracowników. Czy nasze wybory zakupowe mają znaczenie w kontekście sprawiedliwego handlu? W odpowiedzi na to pytanie zapraszamy do zapoznania się z animacją:

05/04/2023



Sukces Szymona Radwańskiego z klasy 8c!

Z przyjemnością informujemy, że Szymon zajął trzecie miejsce w IV edycji konkursu edukacyjnego "Tak jak ptaki na wolności- harcerze w obliczu II wojny światowej". Konkurs organizowany był przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie oraz Związek Harcerstwa Polskiego w Krakowie - Chorągiew Krakowska. Uroczysta gala odbyła się w Przystanku historia IPN. Szymon pisał o uniwersalnym charakterze wychowania harcerskiego, nawiązując do historii harcerstwa w Polsce ze szczególnym uwzględnienie czasów II wojny światowej.

Serdecznie gratulujemy!

 

04/05/2023


Klasa 8b na Kopcu Kościuszki

z okazji  rocznicy uchwalenia 

Konstytucji 3 Maja


Uczniowie klasy 8b postanowili uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wyjątkowy sposób - wybrali się na Kopiec Kościuszki. Tam, na wzgórzu pełnym historii i symboliki, oddali hołd naszemu bohaterowi narodowemu poprzez udział w lekcji muzealnej  w Muzeum Tadeusza Kościuszki. Widok Kopca Kościuszki, który wznosił się   dumnie na tle nieba, dodawał uroczystości i podniosłości temu wyjątkowemu dniu. To święto było okazją do refleksji nad wartościami, które przyświecały naszym przodkom, a które są nadal aktualne i ważne dla nas jako obywateli. Uczniowie zastanawiali się nad tym, jak możemy w dzisiejszych czasach kultywować i chronić dziedzictwo, które przekazano nam dzięki Konstytucji 3 Maja. Świętowanie rocznicy na Kopcu Kościuszki było ważnym wydarzeniem dla uczniów klasy 8b, a wizytę w Muzeum Kościuszkowskim można uznać za  fascynującą lekcję ojczystej historii.

24/04/2023



III miejsce w mistrzostwach Polski
Wielki sukces naszego ucznia
Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów


16/04/2023



WIOSENNE SADZENIE ROŚLIN NA KOLE EKOLOGICZNYM-BIOLOGICZNYM

Uczestnicy koła ekologicznego - biologicznego z klas 5a i 5c przesadzali rośliny doniczkowe: sukulenty, zielistki, pelargonie. Tym samym rozmnażali je wegetatywnie. Idealnym terminem na tworzenie rozsad jest wczesna wiosna, gdy rośliny wybudzają się ze spoczynku.
Dlaczego warto uprawiać rośliny doniczkowe?
1. Upiększają otoczenie i ożywiają przestrzeń.
2. Kwiaty to doskonały odświeżacz powietrza.
3. Oczyszczają powietrze.
4. Poprawiają nastrój i uspokajają.
5. Niektóre sprawdzą się w kuchni.

12/04/2023


5 kwietnia uczniowie klasy 8c wybrali się do Collegium Maius na lekcję muzealną o Koperniku. Mikołaj Kopernik studiował w Krakowie, zanim wyjechał na dalsze studia do Włoch. Mogliśmy zobaczyć jedyny w skali światowej zestaw przyrządów astronomicznych, kartę zapisu Mikołaja Kopernika w poczet żaków, różne portrety i popiersia astronoma, a nawet stronę z jego dzieła "O obrotach sfer niebieskich" z narysowanym i opisanym Układem Słonecznym"! Z innych eksponatów szczególną uwagę zwrócił Oskar otrzymany przez Andrzeja Wajdę i medal noblowski Wisławy Szymborskiej. Zwiedziliśmy też pomieszczenia, gdzie dawniej mieszkali profesorowie Akademii, salę jadalną, salę główną i dziedziniec.




Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiejnocy
Moc serdecznych, pachnących wiosną życzeń składają:

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 88 w Krakowie



06/04/2023


Pisanki, kraszanki, baby i baranki - Wielkanoc coraz bliżej. Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie na kartkę wielkanocną w programie Paint. Prace wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim zdrowia, radości i mokrego śmigusa-dyngusa.