Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

23/05/22
Drodzy Ósmoklasiści

przed Wami niezwykle ważne dni, przystąpicie do pierwszego w życiu egzaminu. Życzymy Wam, aby uzyskane wyniki otworzyły nowe horyzonty oraz dały możliwość realizacji planów, również tych, związanych z kontynuacją nauki w wybranych szkołach ponadpodstawowych. 
Życzymy powodzenia na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty!

17/05/2022


Kwestujemy - nie ustajemy!

15.05.2022 młodzież naszej szkoły po raz kolejny kwestowała na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Tym razem przed Bazyliką oo. Dominikanów w Śródmieściu entuzjazm naszych uczniów udzielał się hojnym darczyńcom.

13/05/2022


WYCIECZKA JEDNODNIOWA KLASY 4A i 5A

Klasy 4a i 5a w otoczeniu soczystej zieleni rozwijających się drzew i w promykach cudownego słońca zdobywały Szyndzielnię, Klimczok, a tym samym mogły podziwiać krajobraz Beskidu Śląskiego. Była przejażdżka kolejką gondolową, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz autokarowa lista przebojów - wspólne śpiewanie. Chętni uczniowie zostali zaangażowani przez Pana przewodnikowa w prowadzenie grupy do celu podróży.


12/05/2022


Moc Muzeów dla Ukrainy” w Noc Muzeów 2022 - Magiczny Kraków

Zbliża się 18. edycja Nocy Muzeów. Wieczorem i nocą z 13 na 14 maja ponad 50 jednostek muzealnych zaprosi krakowian oraz gości do poznawania bogatych zbiorów i udziału w różnych interesujących wydarzeniach. Tegoroczna krakowska Noc Muzeów odbędzie się pod hasłem: Moc Muzeów dla Ukrainy. Program tegorocznej Nocy Muzeów obejmuje ekspozycje stałe i czasowe w placówkach muzealnych i miejscach na co dzień niedostępnych dla zwiedzających. Muzea i galerie organizują także warsztaty, specjalne spacery, koncerty, wydarzenia dla dzieci i młodzieży, prelekcje oraz pokazy filmowe. Zgodnie z hasłem przewodnim nie zabraknie też wątków ukraińskich. Szczegóły na stronie: 

10/05/2022

K0NKURS MATEMATYCZNY KLAS I-III

 ROZSTRZYGNIĘTY!

Tytuł  „Matematyczny Geniusz” zdobyli uczniowie:

Klasy pierwsze – Julia Jaskuła kl. 1a

Klasy drugie – Zuzanna Koczaja kl. 2b

Klasy trzecie – Marcin Zaborowski kl. 3a

Jury konkursu postanowiło również przyznać wyróżnienia;

·       Klasy pierwsze:

Maksymilian Galon - kl. 1a

Hanna Mandecka - kl. 1b

·       Klasy drugie :

Przemysław Janisz - kl. 2a

Danil Lyzohub - kl. 2a

Maja Dalbiak - kl. 2b

·       Klasy trzecie :

Filip Maciak - kl. 3a

Adrian  Zlot - kl. 3b

Patryk Czyszek - kl. 3 b

GRATULUJEMY  I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW! 

05/05/2022


Świętujemy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Dnia 29 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu uczniowie klasy 7b wybrali się na spacer po Krakowie wzdłuż Drogi Królewskiej, aby uczcić tegoroczne święto narodowe.


03/05/2002


Szanowni Państwo

Dnia 02.05.2022
(Poniedziałek)

Sekretariat szkolny będzie nieczynny26/04/2022


13 kwietnia klasa 7c wzięła udział w lekcji muzealnej w Muzeum Książąt Czartoryskich - "Co z tą Damą, gdzie ten Rembrandt". W pięknie odnowionym muzeum, naprawdę łączącym przeszłość z nowoczesnością mogliśmy podziwiać przeróżne eksponaty i chłonąć niezwykłą atmosferę tego miejsca. Nie zabrakło ciekawostek i anegdot, którymi uraczyła nas pani przewodniczka. Mogliśmy się przyjrzeć najsłynniejszemu obrazowi w polskich zbiorach - "Damie z gronostajem", zajrzeć Damie w oczy i zgadnąć, na co patrzy... Oraz odszukać miłosiernego Samarytanina na pejzażu pędzla Rembrandta (co nie jest takie proste, kojarzycie obraz "Pejzaż z upadkiem Ikara" Bruegla? - miał podobny koncept ukazania postaci tytułowej). Rozwiązywaliśmy też różne zadania i poznaliśmy dawne techniki malarskie (wiecie, że we Włoszech używano jajka jako spoiwa do zrobienia farby temperowej, barwniki otrzymywano z kwiatów lub kamieni szlachetnych, a pędzle robiono m.in. z futerka wiewiórek?). Polecamy to miejsce!

24/04/2022Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Maria Broniatowska z klasy 8A została Laureatką I miejsca Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński. Uzyskała najlepszy wynik wśród uczestników z całej Polski. Serdecznie gratulujmy i życzymy dalszego rozwijania naukowych pasji, a także kolejnych sukcesów.10/04/2022


 Konkurs "KRAKUSEK" 2021/22

Z radością informuję, że uczeń naszej szkoły Marcin Zaborowski z klasy 3 a zdobył wyróżnienie w tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Krakowie " Krakusek". Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się podczas gali na Zamku Królewskim na Wawelu. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów! Małgorzata Puchała wych. kl. 3a. 

04/04/2022


Znowu 13 naszych Uczniów wraz z p. Anną Rudawską-Lembas i p. Sylwią Jagielską w kwietniowych płatkach śniegu, kwestowało na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Ludzie byli hojni, a my szczęśliwi, że mogliśmy pomóc.

21/03/2022


Zmieniamy myślenie o zespole Downa!


Nasza akcja ma na celu przełamywanie stereotypów związanych z wadą genetyczną. To właśnie nieparzystość, czyli obecność dodatkowego chromosomu w 21 parze, oznacza trisomię 21 – czyli zespół Downa. Kolorowe skarpetki nie do pary podkreślają tę wyjątkowość. Noszenie ich 21 marca od wielu lat stało się znakiem solidarności i działanie w imię znoszenia barier.


19/03/2022


„Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami, realizowany w roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole w klasie IV A,B,C. Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i jest na stałe wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze w naszej placówce. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów, ale to na nas – osobach dorosłych – spoczywa odpowiedzialność za przebieg rozwoju najmłodszych. Program zachęca uczniów do aktywnego udziału w zajęciach. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie mogą stosować w codziennym życiu. W trakcie zajęć uczniowie :

• dyskutują,
• wymieniają doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły,
• przeprowadzają wywiady z osobami niepalącymi,
• liczą koszty palenia papierosów,
• pracują w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów,
• tworzą komiksy z bohaterami programu.
Program skierowany jest także do rodziców i opiekunów uczniów, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.
W linku poniżej podajemy adres strony internetowej, na której można znaleźć interesujące filmy edukacyjne dla rodziców:

https://www.youtube.com/watch?v=fsxx1oXLIpc&list=PLYixRDBDj79fDMDUYW3GZgwDzVru4becW

15/03/2022Szanowni Państwo, Drodzy UczniowieZachęcamy do udziału w NOWEJ EDYCJI programu MPO „ KINO ZA BATERIE”. Prosimy Uczniów aby nie przynosili baterii do klasy. Uczymy dzieci bezinteresowności. Baterie tym razem wkładamy do pojemników umieszczonych przy dyżurce. Pojemniki w tym tygodniu powinny do nas dotrzeć z MPO. Napełnione pojemniki będą sukcesywnie odbierane przez MPO. Aby każda klasa 1 – 8 mogła wziąć udział w wyjściu do kina wspólnie powinniśmy zebrać ponad 800 kg baterii. W pojemnikach nie można umieszczać akumulatorów lub baterii o rozmiarach większych niż baterie typu D (R20), a także baterii z telefonów, smartfonów i komputerów przenośnych. Zabronione jest umieszczanie w pojemnikach baterii uszkodzonych, baterii które były w jakikolwiek sposób przerabiane lub otwierane, a także baterii z których wydostają się jakiekolwiek substancje. Nagrodami w programie są bilety do krakowskich kin: Cinema City, Multikino, Kijów. Bilety przyznawane są według przelicznika: 1 bilet do kina za 2 kg oddanych baterii. Akcja trwa cały rok.

Więcej informacji na stronie: 

https://mpo.krakow.pl/.../pro.../kino_za_baterie_nowa_edycja


09/03/2022Informujemy, że rekrutacja dzieci do klasy pierwszej

na rok szkolny 2022/2023 trwa

od 1 marca 2022 roku do  31 marca 2022 roku


Szczegółowe informacje...


07/03/2022
EKOEKSPERYMENTATORIUM  to projekt Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w którym braliście udział na lekcji przyrody w lutym. Przechodząc misje ekologiczne, gra ekologiczna pokazywała Wam, jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę. Gratulacje
Szanowni Państwo , Drodzy Uczniowie


Kraków przygotowuje pomoc dla Lwowa, o którą poprosił mer tego miasta.

Potrzebne będą: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pięlęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe.

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Lwów potrzebuje także generatorów prądotwórczych o dużej mocy.

My również chcemy dołączyć do tej zbiórki, która w naszej szkole rozpocznie się w poniedziałek 28 lutego . Dary można przynosić do dyżurki Pani woźnej. Razem z Samorządem Uczniowskim dostarczymy je do Magazynu znajdującego się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. Zbiórka potrwa do odwołania.

Liczymy na Waszą pomoc - chociaż tak możemy pomóc mieszkańcom Lwowa.

17/02/2022


14 lutego (cdn 21 lutego) w klasie 8a zdalnie dyskutowaliśmy o fake newsach. Godzina wychowawcza: NIE DAJ SIĘ WKRĘCIĆ – BĄDŹ UWAŻNY! W ramach Dni Bezpiecznego Internetu uczyliśmy się odróżniać prawdziwe informacje od fałszywych w Internecie, krytycznego myślenia, sprawdzaliśmy swoje umiejętności w rozpoznawaniu fake newsów w sieci.

Oto kilka wniosków

1.      Przeglądając wpisy i artykuły w mediach społecznościowych zawsze zwracaj uwagę na źródło. 

2.      Przyglądaj się nazwie oraz logotypowi strony.

3.     Zanim uznasz grafikę za prawdziwą i podasz dalej, zastanów się czy jest wykorzystana w odpowiednim kontekście, czy cytat na grafice rzeczywiście jest prawdziwy.ZAPROSZENIE

 

Serdecznie  zapraszamy Rodziców wraz z Dziećmi -

Przyszłorocznymi Pierwszakami na cykl  spotkań


W  SZKOLE   PODSTAWOWEJ  NR 88

KRAKÓW OS. SZKLANE DOMY 2


W  trakcie  spotkań  przewidziano  dla  dzieci zajęcia  ruchowe, plastyczne,

matematyczne, czytelnicze, muzyczne, przyrodnicze, językowe, a dla

Rodziców  spotkania  z Dyrektorem Szkoły, Pedagogiem i Nauczycielami.


Harmonogram spotkań:

15.02.2022    godz.17.00-18.30

22.02.2022   godz.17.00-18.30

08.03.2022   godz.17.00-18.30

16.03.2022   godz.17.00-18.30

22.03.2022   godz.17.00-18.30

12/02/2021


„Koduj z Gigantami” to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Motywem przewodnim warsztatów będą szyfry i zagadki. Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ośrodek Rozwoju Edukacji, NASK oraz włodarze miast. Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszej placówce w Krakowie 12, 19 i 20 lutego 2022 r. przy ul. Lubicz 3 i Kobierzyńskiej 100 oraz online, w technologii wirtualnych klas. Dla Uczniów z Krakowa i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:

klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition

klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor

klasy 7-8: wstęp do programowania w C#

szkoła średnia: wstęp do programowania w C#

Bezpłatna rejestracja już trwa na stronie

www.kodujzgigantami.pl
Życzymy udanych ferii. Odpoczywajcie bezpiecznie.


10/01/2022


Wzięliśmy udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 i otrzymaliśmy pieniądze na zakup książek do biblioteki.Wśród zakupionych książek, oprócz lektur, znajdują się książki, które polecaliście Wy i Wasi Rodzice. Poniżej znajdują się zdjęcia zakupionych pozycji. Niektóre można już wypożyczać, reszta jest opracowywana i wprowadzana do programu bibliotecznego. Serdecznie zapraszamy do biblioteki!

07/01/2022


Dni bezpiecznego Internetu - 
ruszamy w lutym
Zapraszamy do działań o których wkrótce poinformujemy


INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 07.01.2022r. 

SEKRETARIAT SZKOŁY BĘDZIE NIECZYNNY


05/01/2022


JAK MOŻNA UCZYĆ SIĘ PRZYRODY, BIOLOGII?

Zjawiska zachodzące w przyrodzie czy nazewnictwo biologiczne dotyczące organizmów i ich części można utrwalać nie tylko z użyciem podręcznika i zeszytu ćwiczeń lecz wykonując różne praktyczne prace. Oto przykłady:

- gazetka pn.: „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?” (klasa 4a)

- zielnik z liści drzew najbliższej okolicy (klasa 5a)

- las w słoiku (lekcja biologii w klasie 5a)

- apetyczny lub ekologiczny model komórki, do wyboru: roślinnej, zwierzęcej, grzyba ( klasa 5a)

- model z ubrań krążenia płucnego i obwodowego człowieka (klasa 7c)

- apatyczny lub ekologiczny model DNA (klasy: 8b, 8c).

Dziękujemy za zaangażowanie21/12/2021

Konkurs Choinka Matematyczna

 

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu choinka matematyczna:

Wśród uczniów klas 4-6:

1 miejsce: Julia Płaziak, klasa 4a

2 miejsce: Robert Kopciuch, klasa 6a

3 miejsce: Justyna Łaciak, klasa 4a

Wśród uczniów klas 7-8:

1 miejsce: Emil Szałankiewicz, klasa 7c

2 miejsce: Natalia Czyszek, klasa 8a

3 miejsce: Patrick Zagroba, klasa 7c

Bardzo dziękujemy za zgłoszenie się do konkursu, Laureatom gratulujemy wygranej!

Pozdrawiamy serdecznie,

 

Magdalena Kozyra, Karolina Komenda


INFORMUJEMY, ŻE W DNIACH 24.12.2021r. 
ORAZ 31.12.2021r. 
SEKRETARIAT SZKOŁY BĘDZIE ZAMKNIĘTY

14/12/2021PRAWA CZŁOWIEKA - WOS - GRAFNOTKI


W dniu 10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Dla przypomnienia tej tematyki  zapraszamy do zapoznania się z grafnotkami, które na WOS-ie wykonali uczniowie klasy 8c.13/12/2021


Prezenty dla dzieci ze Szpitala im. Stefana Żeromskiego Dzięki Waszej ogromnej hojności, zostały dzisiaj przekazane prezenty do szpitala dla chorych dzieci. Zabawki, książeczki, gry, było tego całe mnóstwo! Bardzo, bardzo Wam dziękujemy za tak udaną akcję. Samorząd Uczniowski.


02/12/2021


Oto zdobyty dzięki Wam certyfikat potwierdzający udział 
w 28. Akcji Sprzątanie świata – Polska.

Liczymy również, że hasło tegorocznej Akcji, „Myślę, więc nie śmiecę!” pozostanie z nami na dłużej i będziemy je dalej wspólnie promować w naszych codziennych ekologicznych działaniach.

30/11/2021


EDUKACJA GLOBALNA - BIORÓŻNORODNOŚĆ - TERENY ZIELONE NOWEJ HUTY

Podczas zajęć z Panią Elżbietą Kłapą - Urbańską z Pracowni Animacji Ekologicznej O.K. im. C.K. Norwida klasa 5a zastanawiała się jakie jest znaczenie terenów zielonych dla bioróżnorodności w mieście na przykładzie naszej dzielnicy. W Nowej Hucie zieleń gra ogromną rolę. Składają się na nią m.in. : parki, łaki, fragnenty lasów i roślinność wzdłuż cieków wodnych (rzeki Dłubni i Wisły). Są miejsca podlegające ochronie, np. pomniki przyrody ożywionej, użytki ekologiczne dla przykładu najbliżej naszej szkoły leżące Łąki Nowohuckie, Staw przy ul. Kaczeńcowej. Mają miejsce również starania aby objąć ochroną również inne przestrzenie zieleni. Podczas lekcji zastanawialiśmy się jak nasze codzienne zachowanie może wpłynąć na ochronę fauny i flory naszej dzielnicy. Dla przykładu, spuszczanie psów ze smyczy na Łąkach Nowohuckich płoszy gnieżdżące się na ziemi ptaki. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z terenów zielonych.

25/11/2021


Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy podziękowania od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska za pracę i zaangażowanie naszych uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli w tegoroczne obchody Dnia Krajobrazu.

  • 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości, ustanowione w 1937 r. w celu uczczenia odzyskania w 1918 r. przez Polskę niepodległości po okresie zaborów.
  • 11 listopada 1918 r. Józef Piłsudski objął władzę nad wojskiem, a parę dni potem, nawiązując do pozycji Tadeusza Kościuszki, został naczelnikiem państwa.
  • Po II wojnie światowej święto to nie było obchodzone, zostało zniesione przez władze komunistyczne – przywrócono je dopiero w 1989 r.

27/10/2021


W czwartek 14 października – w Dniu Edukacji Narodowej – w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. Pierwszaki złożyły uroczyste słowa ślubowania w obecności v-ce Dyrektor Szkoły p. Doroty Staniszewskiej. Wśród zaproszonych gości w uroczystości uczestniczyli p. Stanisław Moryc – Radny p. Edward Porębski – Radny Miasta Krakowa, p. Joanna Kozińska – przedstawiciel Rady Rodziców, rodzice uczniów oraz nauczyciele. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej zaprezentowali swój program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie gali dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście dokonali uroczystego pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz rogi obfitości od rodziców. To był wspaniały dzień dla wszystkich rodziców, dzieci oraz nauczycieli. Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i serdecznie witamy w gronie uczniów naszej szkoły.

25/10/2021


JEDZENIE W ŚWIECIE BIORÓŻNORODNOŚCI

Uczniowie klas: 5a, 6c i 8a wyrazili zainteresowanie warsztatami z doktorantami Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, pod patronatem Pracowni Animacji Ekologicznej O.K. im.C.K. Norwida w Krakowie. Warsztaty pt. Jedzenie: w świecie bioróżnorodności pozwalają na poznanie praktyk eko-hodowli roślin oraz prowadzenia gospodarstwa zgodnie z zachowaniem standardów zrównoważonego rozwoju. Owoce, ryby a może mięso? Jakie jedzenie powinniśmy spożywać? Coraz częściej zadajemy sobie pytania o to, w jaki sposób dostarczać naszemu organizmowi wszystkich pożywnych, ale i dobrze zbilansowanych składników. Poważnym problemem jest również trudność w ustaleniu, skąd pochodzą oraz w jaki sposób zostały wyhodowane warzywa i owoce, które znajdują się na naszym talerzu. Brak powszechnej wiedzy na temat uprawy roślin oddala nas od świata przyrody. Sposobem na ponowne odkrycie możliwości roślin oraz eko-zdrowego stylu żywienia jest poznanie tajemnic ekologicznych farm edukacyjnych oraz kooperatyw żywieniowych. Ekologiczna hodowla zwierząt, pielęgnowanie roślin zgodnie z rytmem przyrody czy też rozwijanie gospodarstwa z dbałością o najmniejszej szczegóły związane z jak najbardziej ograniczoną eksploatacją zasobów. Czy jesteśmy w stanie wrócić do korzeni i ponownie przekonać się jaką przyjemnością jest dbanie o własne plony i czerpanie z tego kulinarnych korzyści?

23/10/2021


Obchody Dnia Krajobrazu w Szkole Podstawowej nr 88 w Krakowie

Nasza społeczność szkolna - uczniowie oraz ich rodzice, wychowawcy włączyli się w tegoroczne święto poprzez: 

· Zorganizowanie zajęć w terenie na kole geograficznym- spacer na terenie Łąk Nowohuckich oraz wykonanie makiety Błoń Krakowskich

· Rodzinne spacery krajobrazowe- poszukiwanie otwartego, pięknego  krajobrazu w terenie zurbanizowanym

· Warsztaty plastyczne na lekcjach plastyki – temat : Piękny, naturalny, otwarty  krajobraz

· Temat zrealizowany na lekcji  religii- Błonia – jako miejsce spotkań z Janem Pawłem II

· Warsztaty  na kole biologiczno- ekologicznym- temat: Łaki Nowohuckie jako korytarz ekologiczny -  szlak migracji dzikich zwierząt

· Lekcja przyrody dla uczniów klasy 4, a na niej drzewa.

· Warsztaty na godzinie wychowawczej w klasie 7 – Błonia krakowskie – największa łąka w Europie w centrum miasta

Zobacz galerię zdjęć...


14/10/2021

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom oraz uczniom życzymy myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, wielu sukcesów oraz cierpliwości i zdrowia, w ciężkich dla Nas chwilach

28/09/2021

Mapa fizyczna świata z recyklingu


Na kole geograficznym przyłączyliśmy się do 28. Akcji „Sprzątanie Świata” wykonując mapę fizyczną świata z nakrętek do butelek PET. Ucząc się poprzez zabawę, utrwaliliśmy  wiadomości o kontynentów i oceanów oraz  poszerzyliśmy  wiedzę o ukształtowaniu terenu. Rzeźbę terenu kontynentów  przedstawialiśmy odpowiednio za pomocą barwnych nakrętek. Na koniec z niebieskich nakrętek zrobiliśmy  oceany i morza.