Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

24/05/2018


Międzyszkolna Gra terenowa „Mamy Niepodległą!”
W celu upamiętnienia i uczczenia Jubileuszu Stulecia Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasza szkoła organizuję Grę terenową „Mamy Niepodległą!”. Uczestniczyć w niej będą uczniowie klas siódmych, Szkół Podstawowych z Krakowa. Zespoły czekają zadania, w których wykażą się wiedzą historyczną, umiejętnościami plastycznymi, ruchowymi, a także umiejętnościami z zakresu TTIK. Do współpracy, przy organizacji Gry zaprosiliśmy Małopolską Fundację „Domu Kombatanta Rzeczypospolitej Polskiej – Muzeum Czynu Zbrojnego” Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida oraz Bibliotekę Publiczną dla Dzieci i Młodzieży. Gra odbędzie się 30 maja 2018 roku, relacje z jej przebiegu przedstawimy w kolejnym komunikacie.

21/05/2018

Dyrektor Szkoły, Rada Rodziców 

oraz Grono Pedagogiczne zapraszają 

Dzieci wraz z Rodzicami na 

Święto Szkoły - Festyn Rodzinny, 

który odbędzie się 30 maja 2018r. 

w godz. 11.00-14.00

W programie:
- Kawiarenka
- Malowanie twarzy
- Loteria Fantowa
- Dmuchane zamki
- Mecz piłki siatkowej rodzice - nauczyciele
- Malowanie portretów
- Konkurencje sportowe
- Pokaz karate
- Pokazy wozów:Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej
- Skręcanie balonów,bańki mydlane
- Pierwsza pomoc przedmedyczna - nauka i pokaz
- Stoisko firmy AVON

20/05/2018Dyrektor Szkoły Podstawowej 

nr 88 w Krakowie


serdecznie zaprasza 

Rodziców/Opiekunów prawnych

uczniów przyszłorocznych klas I

na zebranie organizacyjne,

które odbędzie się 

6 czerwca (środa) 2018 roku

o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły

17/05/2018

„Czy lubicie kodować?” Takie pytanie uczniowie klasy piątej usłyszeli na lekcji przyrody w trakcie realizacji tematu o roślinach, które jak i przedstawiciele każdego królestwa mają swoje nazwy. Na niektórych z nich można połamać język, inne są dziwne lub zabawne.Klasy 5b i 5c aby zapamiętać choćby kilka nazw, a przy okazji wygląd roślin chronionych rosnących w naszym kraju bawiły się w proste kodowanie - rysowali rebusy. Oto efekty ich pracy. 


15/06/2018


Cztery pory roku - Four Seasons


W ostatnim czasie odbyły się ciekawe lekcje angielskiego. W ramach projektu uczniowie klasy 3c wykonali w grupach plansze obrazujące pory roku. Oto "Cztery pory roku - Four Seasons"! Uczniowie klas 5b próbowali odpowiedzieć na pytanie które miasto w Polsce mogłoby zawalczyć o miano najpiękniejszego i najciekawszego? Prezentujemy ich projekty - "Najpiękniejsze miejsce w Polsce - The Most Beautiful Place in Poland"


10/05/2018
W ostatnich dniach w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów dnia 3 maja. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień. Jest to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli : król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj, któremu przypisuje się ostateczną jej redakcje


30/04/2018


W RAMACH DNIA ZIEMI zorganizowaliśmy w tym roku dla uczniów klas 4-7 warsztaty/spotkania z mgr Anną Boguś - Głównym specjalistą ds. edukacji w Parkach Krajobrazowych woj. małopolskiego.Klasy 4 „Ku niebu wzniesione - Drzewa naszych lasów”.Klasy 5 „W cieniu drzew i krzewów – Świat grzybów i ich ochrona”.Klasy 6 "Płaz jaki jest każdy widzi…… - wstrętne i odrażające czy piękne i pożyteczne”.Klasy 7 „Po czym stąpamy... czyli podróż w przeszłość geologiczną obszaru jurajskiego”

23/04/2018
W ramach akcji prowadzonej przez MPO w tym roku szkolnym zebraliśmy do tej pory w sumie 577 kg baterii. Wszystkim, którzy pamiętają o zbiórce dziękujemy i zachęcamy do dalszego zbierania. Brakuje nam jeszcze 305 kg aby w czerwcu, po zakończeniu klasyfikacji wyjść do kina. Tylko niektóre klasy mają wystarczającą ilość baterii. Przypominam, za 2 kg baterii otrzymujemy 1 bilet. Proszę, zachęcajcie do zbiórki Rodziny i znajomych. Może uda się zebrać w zaprzyjaźnionym sklepie, czy wśród sąsiadów w bloku (jedna z klas ma taki pomysł). Prosimy o przynoszenie baterii do klas, gdzie stoją pudełka albo do pudla, które stoi przy dyżurce.

Pani Bożena Stachowska.

21/04/201808.05.2018 ( wtorek )
Konsultacje dla rodziców
 klas 1-6 w godz.17.00-19.00

Zebranie na sali gimnastycznej 
dla Rodziców klas 7
 o godz.17.00 

19/04/2018


Sportowe widowisko!!!

W ramach projektu realizowanego w klasach sportowych "Sportowe Widowisko" tym razem odwiedziliśmy hale "Suche Stawy" przy ul.Ptaszyckiego. Oglądaliśmy mecz siatkówki kobiet w ramach Ekstraligi pomiędzy Proxima Trefl Kraków a ENEA Piła ! A w przerwie meczu nasi uczniowie wykazali się umiejętnościami i ...zgarnęli nagrody.

17/04/2018


Japonia dla każdego!


W naszej szkole odbyły się prelekcje dotyczące Japonii zorganizowane przez Biuro Podróży Dzikie Bieszczady. Nasi uczniowie z zapartym tchem oglądali zdjęcia i słuchali niesamowitych historii. Swoja wiedzę mogli przekazać pozostałym wykonując piękne plakaty z geografii.

16/04/2018

W marcu klasy 4a, 5c, 7c uczestniczyły w ciekawych zajęciach dotyczących właściwego korzystania z numeru 112. To jednolity numer alarmowy obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej. Numer 112 służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Na pewno pamiętacie o pozostałych numerach: 997 - Policja, 998 - Straż Pożarna, 999 - Pogotowie Ratunkowe. Młodzi ludzie z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w czasie dwugodzinnych zajęć przypomnieli naszym uczniom o zasadach udzielania pomocy przed medycznej.

05/04/2018


Walka z chorobami 

Czas zimowych infekcji jest już za nami. Wielu z nas chorowało na różne choroby zakaźne.
Mikroorganizmy chorobotwórcze zwalczaliśmy domowymi sposobami oraz lekami, w tym antybiotykami. Przed okresem zimowym cześć z nas zapobiegawczo szczepiła się. A jak organizm jest przygotowany na walkę z obcymi ciałami? O tym uczyliśmy się na biologii w klasie siódmej. Uczniowie 7c wykonali dodatkowo, do wyboru, modele przestrzenne i komiksy na temat trzech linii obrony układu odpornościowego.Następnie najładniejsze prace zostały wykorzystane do omówienia tematu o chorobach zakaźnych w klasach: 4c i 4d. Udział Kasi,Konrada,Piotra i Marcina z klasy 7c w lekcjach przyrody był dla czwartoklasistów cennym poszerzeniem wiedzy.

04/04/2018

Gazety historii....

Uczniowie klas 4-7 przygotowali strony tytułowe lub całe gazety dotyczące historii. Powstały ciekawe nazwy gazet oraz artykuły przekazujące wiadomości historyczne z rożnych dziedzin: sportu i rozrywki, emancypacji kobiet, ideologii politycznych, odzyskanie niepodległości przez Polskę....
Może wśród autorów tych prac znajduje się przyszły dziennikarz albo redaktor naukowy.
życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy szkoły 

28/03/2018
  

 Klasy  1-3

     10.04.2018 ( wtorek )

  Klasy 4-7

  11.04.2018 ( środa )


Czytaj więcej...

26/03/2018Nasza szkoła rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem Rozwoju Dzieci i młodzieży STRIM w ramach której będą nas odwiedzać wolontariusze z krajów Europejskich i opowiadać o swych krajach. W dniu 20 marca odwiedziły nas Martina z Chorwacji ️oraz Jade z Francji. Dzięki nim mogliśmy dowiedzieć się ciekawych informacji o tych krajach a przede wszystkim podszkolić nasze umiejętności językowe.


????

24/03/2018


Powitanie WIOSNY z tabliczką mnożenia

Pięknie jest wiosną na całym świecie.
Wiosna pozdrawia nas barwnym kwieciem,
Zielenią traw i ptaków śpiewem,
Radosnym słońcem świecącym na niebie.
Przynosi ona ze sobą wiele.

Takimi słowami chciałoby się powitać pierwszy dzień wiosny. Niestety tegoroczny okazał się pochmurny,mokry i wyjątkowo zimny, ale nie dla klas 1-3. 20 marca klasy 1-3 powitały wiosnę w znakomitych humorach i w ubraniach w kolorach wiosennych. W tym dniu lekcje wyglądały inaczej niż w jakikolwiek inny dzień. Tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie odbyły się potyczki klasowe czytaj więcej...

23/03/2018


Szanowni Państwo

Chcielibyśmy Państwa poinformować, że w ramach drugiej edycji programu NOWA HUTA DZIŚ 2018
organizowanej przez ZIKiT znalazł się projekt pn. Osiedle Szklane Domy chodnik prowadzący do SP nr 88. Oznacza to, że jest szansa aby w 2018 roku został wyremontowany stary chodnik prowadzący do Szkoły. 
Dlatego zwracamy się do Państwa o poparcie projektu, im więcej głosów tym większa szansa na realizację.
W tym celu należy wejść na stronę www. zikit.krakow.pl kliknąć w ramkę ,, NOWA HUTA DZIŚ Program Remontów” podać nazwę jednostki popierającej projekt, nr telefonu, adres e-mail, odhaczyć oświadczenia i przejść do listy projektów.
Pod nr 36 jest projekt pn. ,, osiedle Szklane Domy chodnik prowadzący do SP nr 88”.
Prosimy o jego poparcie w/w projektu ( pkt 36 ).

Z poważaniem
Dyrekcja Szkoły nr 88


21/03/2018       Zostały jeszcze 2 dni !!!!! 
       Pomóżcie nam wygrać. 
   Głosujcie na naszą pisankę !!!


        watch?v=rbT6zTjuM0M
      

19/03/2018


GŁOSUJCIE NA NASZĄ PISANKĘ!!!

Ma 1,5 metra wysokości jest kolorowa , śliczna , muzyczna i wygląda jak .... pisanka ! 
Wykonały ją nasze uczennice w Centrum Handlowym Serenada.

Jak zagłosować:
Głosować można tylko w Centrum Handlowym Serenada wrzucając swój głos do urny ustawionej przy pisance. 17-18 marca karty do głosowania będą rozdawać hostessy, a 19-23 marca karty będą dostępne w Punkcie informacyjnym Serenady

Każdy głos jest dla nas ważny!!!! ( z 52 szkół w finale znalazło się 15 pisanek - w tym nasza !!!)

Poproście rodzinę , znajomych , koleżanki i kolegów... i GŁOSUJCIE NA NASZĄ PISANKĘ .

16/03/2018


Drodzy Rodzice!

Nasi uczniowie biorą udział w międzyszkolnym konkursie „FABRYKA PISANEK”organizowanym przez Centrum Handlowe SERENADA. W pierwszym etapie tego konkursu brały udział 52 szkoły. Nasz projekt oceniono bardzo wysoko i znaleźliśmy się w gronie 15 finalistów. W piątek 16 marca 2018 r. rozpoczyna się drugi etap. Od godziny 10.00 będziemy ozdabiać 1,5 metrową  pisankę w Centrum SERENADA.  Szczegóły konkursu!!!

15/03/2018


Warsztaty „Czy mowa nas zdradza?”

Uczniowie klasy 5b i 5c uczestniczyli w warsztatach „Czy mowa nas zdradza?” zorganizowanych we współpracy z Biblioteka Publiczną na os. Zgody Filia dla dzieci. Poznaliśmy różne słowa wypowiadane w różnej gwarze i dialektach – wiersz Abecadło w gwarze z Mazowsza, wysłuchali scenki rodzajowej w dialekcie z Wielkopolski oraz najnowszego przeboju zespołu Frele ze Śląska.

Zobacz fotorelację.


14/03/2018


Warsztaty o poezji

Razem z uczniami siódmych klas uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących poezji. Jest to nasze drugie spotkanie. Dziś było o związkach między słowami a obrazem, czyli uczniowie wyklejali własne kolaże, inpirowane m.in. twórczością Wisławy Szymborskiej i Herty Muller. Za tydzień poezja i muzyka.
Iwona Sołtysik.

12/03/2018

DYREKTOR I GRONO PEDAGOGICZNE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 88

ZAPRASZAJĄ NA CYKL SPOTKAŃZ UCZNIAMI PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH ORAZ ICH RODZICÓW

Jaka jesteś szkoło?

 20.03.2018r.  (wtorek)  godz. 17.00 – 18.30

 Temat spotkania z rodzicami„Jak przygotować dziecko do podjęcia nauki w szkole?

Zajęcia dla dzieci:   ruchowe, teatralne, przyrodnicze

09/03/2018


Imaginary pets

Uczniowie klasy 4c puścili wodze wyobraźni, tworząc rysunki i opisy wymyślonych, fantastycznych zwierząt. Oto "Imaginary pets"!01/03/201807.03.2018 (Środa)   

OD  GODZINY 17.00 DO GODZINY 19.00

ZAPRASZAMY RODZICÓW    NA  SPOTKANIA

Z    NAUCZYCIELAMI  UCZĄCYMI  W KLASACH 1-7

Czytaj więcej...

12/02/2018


Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz dziećmi-przyszłorocznymi pierwszakami na spotkanie pełne zabaw i niespodzianek które odbędzie się dnia 27 lutego 2018 roku ( wtorek) od  godz. 17.00  do  godz. 18.30

W trakcie spotkania przewidziano dla dzieci zajęcia ruchowe, plastyczne, matematyczne, a dla Rodziców spotkanie z Dyrektorem Szkoły,Logopedą z PPP.

09/02/2018

Dzisiejsza edycja przesłuchania „Pociąg do muzyki” pokazała, ze Szkoła Podstawowa 88 skrywa w swoich murach wiele talentów artystycznych. Letnia edycja już tuż tuż, a tymczasem zapraszamy do FOTORELACJI

08/02/2018


Park narodowy to obszar zachowany w stanie naturalnym lub zbliżonym do naturalnego, objęty ochroną prawną. Tereny objęte parkiem posiadają szczególną wartość naukową, przyrodniczą, krajobrazową lub kulturową. I tak z pewnością jest w 9 z 23 parków narodowych w górach. Osobliwości przyrodnicze Świętokrzyskiego PN, PN Gór Stołowych, Karkonoskiego PN, Tatrzańskiego PN, Babiogórskiego PN, Gorczańskiego PN, Pienińskiego PN, Magurskiego PN i Bieszczadzkiego. Parki Narodowe były tematem gier planszowych wykonanych przez klasy 5b i 5c. Na lekcjach przyrody, a następnie spotykając się po lekcjach, grupy zadaniowe tworząc swoje prace utrwalały wiadomości i nabywały przydatnych umiejętności.

07/02/2018


Projekt "Bezpieczny Autobus"


6 lutego 2018 roku uczniowie klas pierwszych drugich wzięli udział w projekcie „BEZPIECZNY AUTOBUS”- Bezpieczna podróż komunikacja miejską do szkoły i domu.


02/02/2108 


25/01/2018


Mamy pierwszego lapbooka na biologii!!!


Lapbook  to coś w rodzaju książki tematycznej. Julia mogła wykonać „książkę na kolanach” dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za ważne. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych reguł. Ważniejsza jest kreatywność ucznia, wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia. Skoro lapbook jest książką to musi mieć swój tytuł i treść.

08/01/2018

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi - przyszłorocznymi pierwszakami na spotkanie pełne zabaw i niespodzianek które odbędzie się dnia 31 stycznia 2018 roku (środa) od godz.17.00 do godz.18.30.    W  trakcie spotkania przewidziano dla dzieci zajęcia ruchowe, plastyczne, polonistyczne, a dla Rodziców spotkanie  z Dyrektorem Szkoły, Pedagogiem, Psychologiem PPP.

          

06/01/2018  Zapraszamy na zebrania 
23.01.2018 (wtorek) klasy 1-3
24.01.2018 ( środa ) klasy 4-7

02/01/2018


„Christmas Story”

W dniu 21 grudnia klasa V a przedstawiła spektakl w j. angielskim pod tytułem „Christmas Story”, który mogły obejrzeć prawie wszystkie klasy IV-VII. Tematyka świąteczna sztuki pozwoliła przybliżyć nam wartości najważniejsze w życiu takie jak rodzina. Było to pierwsze przedstawienie w naszej szkole przygotowane w języku obcym i mamy nadzieję, że nie ostatnie. Uczniowie wykazali się nie lada talentem aktorskim i muzycznym. Gratulujemy aktorom pięknego występu i życzymy dalszych sukcesów scenicznych.

31/12/2017
30/12/2017

W dniach 15-16 grudnia 2017 roku odbyła się Konferencja podsumowująca projekt "Liderzy edukacji na rzecz rozwoju". Jej organizatorami były: Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W czasie jej trwania pokazano dobre praktyki na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz podsumowano przebieg Tygodnia Edukacji Globalnej realizowanego w szkołach, w całej Polsce. A obecnie w projekcie bierze udział ponad 250 szkół. W czasie uroczystej Gali wręczono nagrody, statuetki oraz dyplomy. Nasza szkoła zdobyła wyjątkową statuetkę- ZOSTALIŚMY SZKOŁĄ LIDERÓW EDUKACJI GLOBALNEJ! Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, którzy biorą udział w projekcie.

20/12/2017


 Radosnych Świąt Bożego Narodzenia,

pełnych spokoju, refleksji, rodzinnego ciepła,

bez pośpiechu, trosk i zmartwień,

wśród tych bliższych i tych dalszych

spędzonych z prawdziwą miłością i szczerą radością


życzy Dyrektor , Nauczyciele oraz cała społeczność  szkoły 

19/12/2017


JUBILEUSZ 60-lecia szkoły

Szkoła to nie tylko budynek, w którym się spotykamy, nie tylko tablice, ławki, krzesła. To przede wszystkim ludzie, którzy zostawili tutaj część swego życia. To uczniowie – ich sukcesy i porażki, przyjaźnie i koleżeństwa, które często przetrwały wiele lat. To pierwsze miłości i zauroczenia – radości i gorzkie rozczarowania. To nauczyciele i rodzice. To ich wiedza, której cząstkę przekazali nam jako depozyt na dorosłe życie. To tradycje, którą wspólnie tworzyliśmy na przestrzeni lat. Niedawno zakończyliśmy obchody 60 - lecia Szkoły. Wiele miłych wspomnień w naszych głowach. Teraz czas otworzyć nowy rozdział tej samej księgi pt. „SP88" i życzyć sobie, aby ta historia rozpoczęta 60 lat temu trwała i była udziałem kolejnych ludzi, których sercom "88"zawsze będzie bliska. To miejsce jest otwarte i czeka na tych, którzy stworzą kolejne 60 wspaniałych lat...( galeria zdjęć )

18/12/2017


Andrzejki z Małym Samorządem 
Uczniowskim

Upiorzyce, zombie, czarownice.....spokojnie...to tylko Mały Samorząd Uczniowski, który postanowił w tym roku szkolnym zorganizować dla wszystkich uczniów klas I-III wróżby Andrzejkowe. Wiele emocji towarzyszyło temu spotkaniu, bo przecież nie zawsze można się dowiedzieć, że przyszła małżonka będzie miała na imię Tradycja, że czeka mnie podróż w nieznane, że będę miał duuuużo szczęścia....Jak to wszystko wyglądało? Zobaczcie sami w fotorelacji.

14/12/2017


Zielona Szkoła
 klas 3b i 3c 20 listopada uczniowie klas 3b i 3c wraz z wychowawczyniami p. Beatą Bilską i p. Anną Chmiel-Kowalską pojechali na Zieloną (a może już Białą) Szkołę do Soli (koło Żywca). Spędzili tam 5 dni zwiedzając pobliskie wsie i miasta m.in. Żywiec, Koniaków, Bielsko-Białą. Uczniowie brali udział w wielu warsztatach, pokazach i mieli doskonałą okazję wspólnie spędzać czas, integrować się oraz usamodzielniać. Był to bardzo mile i ciekawie spędzony czas, co można zobaczyć w fotorelacji.

13/12/2017Spraw bibliotece prezent!


12/12/2017


PROJEKT "Cyfrowobezpieczni.pl"

12 grudnia obchodziliśmy Szkolny Dzień Bezpieczego Internetu. Do naszej szkoły zawitał Pan Kamil Kopij, edukator cyberbezpieczeństwa. Podczas apelu oraz lekcji z wybranymi klasami przybliżono tematykę cyberzagrożeń. Przeszkoleni zostali również nauczyciele. Celem projektu jest profilaktyka mająca uchronić zarówno przed byciem ofiarą, jak również sprawcą cyberprzemocy. W naszej szkole mentorem cyberbezpieczeństwa i koordynatorem projektu jest p. Andrzej Krzyżok


11/12/2017


Konkurs BiblijnyW tym roku w tematycznym konkursie biblijnym: 

„Z Dobrą Nowiną przez życie” organizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty, wzięły udział cztery osoby z naszej szkoły. Trzy z nich zakwalifikowały się do etapu rejonowego:

-      Matylda Dudzik-Łukasiewicz

-      Konrad Małek

-      Magdalena Nowak.

Gratulujemy uczniom tak dobrej znajomości Ewangelii wg św. Jana i życzymy sukcesów w kolejnym etapie 18 stycznia.


Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele: Sylwia Jagielska oraz Barbara Poskrobko

30/11/2017
12.12.2017 (Wtorek)   

OD  GODZINY 17.00 DO GODZINY 19.00

ZAPRASZAMY RODZICÓW    NA  SPOTKANIA

Z    NAUCZYCIELAMI  UCZĄCYMI  W KLASACH 1-7


Czytaj więcej...