Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

21/03/2023


21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień osób z zespołem Downa. Dołącz się do zabawy, w komentarzu zamieść zdjęcie twoich nóg z kolorowymi, nie do pary ubranymi skarpetkami. To święto ma na celu zwrócić uwagę na osoby z Trisomią 21 chromosomu żyjące wśród nas. Zawsze pamiętaj, że: każdy jest wyjątkowy, każdy zasługuje na szacunek, a wygląd nie ma znaczenia.

20/03/2023


Wirtualna wycieczka po Francji na lekcji geografii

Dzięki okularom VR zobaczyliśmy Wieżę Eiffla z Placu Trocadero, porównaliśmy szklana piramidę Luwru z Centrum Pompidou, obejrzeliśmy Katedrę Notre-Dame de Paris sprzed pożaru w kwietniu 2019 roku, uczniowie mogli się cofnąć w czasie - odwiedzić średniowieczny zamek, a na koniec odbyć przejażdżkę pociągiem TGV i udać się na stok narciarski w francuskich Alpach.17/03/2023Uczniowie Kole Ekologicznego Biologicznego wykonali krzyżówkę on - line na podsumowanie działu o wirusach, bakteriach, Protistach, a klasa 8c w tym samym programie (generator krzyżówek) krzyżówkę na podsumowanie lekcji "Cechy populacji" . To wszystko na tabletach zakupionych w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.14/03/2023OTO CERTYFIKAT ZA UDZIAŁ W OBCHODACH DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU 2023

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM

NAUCZYCIELOM, UCZNIOM, RODZICOM ZA:

ZAANGAŻOWANIE, KREATYWNOŚĆ, EFEKTY DZIAŁAŃ 


 

13/03/2023

 
Trzy razy W


Wolontariusze, wiatr i wspaniali darczyńcy to mogłoby być hasło dzisiejszej kwesty na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Przed kościołem na Wzgórzach Krzesławickich wiało dzisiaj mocno i było nam bardzo zimno. Rozgrzewała nas hojność ludzi i świadomość, że robimy coś dobrego.

10/03/20238 marca klasa 8c świętowała Dzień Kobiet! Chłopcy udekorowali salę i rozdali dziewczętom kwiaty oraz upominki, a także przygotowali zabawę - quiz Kahoot o damskich - ale nie tylko - sprawach:) Dziękujemy Aleksowi i Konradowi za ułożenie i przeprowadzenie gry!
07/03/2023 


GOGLE VR NA BIOLOGII i ZAJĘCIACH EKOLOGICZNYCH

Na kilku zajęciach koła ekologicznego przy użyciu gogle vr uczniowie klasy 5a mogli z innej perspektywy poznać budowę nie tylko naszego ciała. Klasa 6a na biologii poznała budowę morfologiczną (zewnętrzną) i anatomiczną (wewnętrzną) owadów, a klasa 8c uzupełniła swoją wiedzę na temat źródeł ewolucji oglądając przy użyciu gogli vr gady kopalne.04/03/2023


Uczniowie klasy 4b zaznajamiali się na godzinie wychowawczej z Fonoholizmem i uzależnieniem od gier. Dyskutowaliśmy i omawialiśmy różne sytuacje, wydarzenia, które obok nas dzieją się.... Zastanawialiśmy, czy można szybko dostrzec objawy i skutki fonoholizmu i uzależnienia od mediów.

Wniosek: Należy robić wszystko z umiarem i dbać o bezpieczeństwo.

Czy wiesz....

1. Jakie są objawy Fonoholizmu?  

2. Co mówi Światowa Organizacja Zdrowia na temat uzależnienia od gier?

1. Osoba nadużywająca smartfona – fonoholik – cały czas sprawdza, czy nie ma jakiegoś powiadomienia, a z różnych względów nie mogąc odebrać telefonu, czuje niepokój, rozdrażnienie, a nawet skłonna jest do agresji.

2. Według WHO o uzależnieniu od gier komputerowych mówimy wtedy, gdy przez co najmniej 12 miesięcy występują stałe i powtarzające się zachowania:

gracz traci kontrolę nad graniem (gra zbyt często, zbyt długo, ma problem, by przestać grać),

granie staje się ważniejsze od innych czynności życiowych, zajęć i zainteresowań, mimo zauważania przez gracza negatywnych konsekwencji wpływających na jego życie rodzinne, zdrowie, edukację, pracę oraz inne istotne aspekty życia granie jest kontynuowanie – gracz nie potrafi przestać.

 

01/03/2023


16 lutego 2023 r. klasa 8b uczestniczyła w XV Prezentacji Nowohuckich Szkół Ponadpodstawowych. Dziękujemy za możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną nowohuckich liceów, szkół technicznych. Szczególnie zainteresowało nas stanowisko Zespołu Szkół Ekonomicznych Nr 2 związane z kierunkiem Technik lotniskowych służb operacyjnych. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca koordynatora ruchu naziemnego na lotnisku, który prowadzi komunikację wizualną z pilotem, zapewnia bezpieczny ruch na drogach kołowania i płytach postojowych. Poznaliśmy kilka tajnych gestów za pomocą pałeczek, czyli języka koordynatorów ruchu naziemnego. Nauczyliśmy się, jak jednym gestem zatrzymać na płycie lotniska nawet największy samolot. Miło było spotkać absolwentów naszej szkoły- Michała, Julię i Kamila, którzy byli gospodarzami wydarzenia lub prezentowali swoje nowe placówki. Julio, dziękujemy za przekazane informacje o pracy koordynatora ruchu naziemnego na lotnisku i stewardesy.

27/02/2023Nabór do klasy IV sportowej o profilu piłka nożna


Szkoła Podstawowa nr 88 w Krakowie ogłasza nabór do klasy IV sportowej o profilu piłka nożna. Oferta skierowana jest do uczniów klas trzecich (dziewcząt i chłopców) lubiących sport, pragnących rozwijać swoje umiejętności i pasje. W klasie sportowej będzie realizowany rozszerzony program zajęć z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin. Klasa sportowa realizuje ukierunkowany program szkolenia sportowego (6 godzin tygodniowo) równolegle z programem kształcenia ogólnego właściwym dla klasy IV szkoły podstawowej.

Uczniowie klasy sportowej będą:

  • realizować program nauczania w takim samym zakresie, jak uczniowie klas ogólnych,
  • uczestniczyć w 10 godzinach wychowania fizycznego w tygodniu pod okiem trenerów piłki nożnej,
  • uczestniczyć w zawodach i turniejach sportowych,
  • wyjeżdżać na sportowe zielone szkoły,
Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły  

24/02/2023


Podczas zajęć w ramach programu KRAKOWSCY UCZNIOWIE RATUJĄ ŻYCIE organizowanego przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy Dominik Tomasikiewicz z 5b i Julia Żak - Kukuła z 5c byli najlepsi w szkolnych mini zawodach. Gratulujemy! Otrzymali zaproszenie na finał programu i będą reprezentować w nim naszą szkołę.Finał Programu zakłada realizację ośmiu konkurencji z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy: medycznych, sprawnościowych i intelektualnych. Konkurencje punktowane będą przez sędziów - wykwalifikowanych ratowników medycznych. Cieszymy się, że uczniowie klas piątych uczestniczyli w programie oraz zdobyli wiele cennych wiadomości i umiejętności dotyczących I pomocy przedmedycznej.

Fotorelacja z zajęć:

https://photos.app.goo.gl/2cyNBYnV7qqPn4E9A23/02/2023


W ramach Programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL na lekcjach WOS-u uczniowie zostali zaproszeni na zajęcia on - line: OD OSZCZĘDZANIA DO INWESTOWANIA oraz TWOJE PIENIĄDZE.
Główne zagadnienia, które zostały poruszone na pierwszej lekcji to:
- oszczędzanie: bezpieczeństwo moich oszczędności a inflacja, osobiste konto bankowe,
- bezpieczeństwo płatności w Internecie i płatności mobilnych,
- bezpieczne posługiwanie się kartami płatniczymi,
- lokaty i kapitalizacja odsetek
- inwestowanie: zysk i ryzyko
- akcje na giełdzie
- dywersyfikacja - podstawowa zasada inwestowania
- oszuści i piramidy finansowe
Na drugiej lekcji to m.in. uczniowie zostali wprowadzeni w następujące zagadnienia:
- Co to jest pieniądz?
- zarys historii pieniądza: od wymiany towarów do pieniądza elektronicznego
- obrót pieniądza dzisiaj (formy płatności)
- przychody i wydatki w codziennym życiu: dochody, czyli skąd mamy pieniądze, wydatki: stałe, zmienne i opcjonalne
- oszczędzanie, planowanie wydatków: budżet - ważne narzędzie w zarządzaniu finansami
- zabezpieczenie na czarną godzinę - fundusz bezpieczeństwa

22/02/2023


W ramach tegorocznych DBI klasa 8c wzięła udział lekcji wychowawczej "Lekcja bezpieczeństwa". Uczniowie wypowiadali się w anonimowej ankiecie on-line na temat tego, w jaki sposób korzystają z Internetu, jakie portale najczęściej odwiedzają, ile czasu dziennie spędzają w Sieci itp. Oglądali też różne filmiki na temat zagrożeń w Internecie i dyskutowali o przedstawionych sytuacjach i o tym, jak można się uchronić przed różnymi niebezpieczeństwami związanymi z pochopnym czy nieostrożnym używaniem Internetu.21/02/2023


Czy Wy wiecie, czy nie wiecie? 88 i więcej bajek jest na świecie!"Dzisiaj w ostatni dzień karnawału naszą szkołę odwiedziło mnóstwo postaci z bajek. Dziękujemy Wam Uczniowie i Nauczyciele, że potraficie się z nami bawić. Jesteście kreatywni i po prostu wspaniali. W tym samym dniu w naszej szkole odbył się bal karnawałowy w klasach 1-3, na którym gościliśmy przedszkolaków z okolicznych przedszkoli. Zabawa była przednia. Wieczorem czeka nas zabawa karnawałowa starszych klas - będzie się działo.


20/02/2023


W klasach 7 pojawiły się komiksy. W roli bohaterów wystąpiły krwinki że swoimi supermocami. Nasze zdrowie zależy od ich ilości i roli. Pamiętajcie przed pobraniem krwi pijemy szklankę wody. Krwinki białe bronią nas przed chorobą, krwinki czerwone warunkują transport gazów i substancji z komórki lub do komórki a nasze płytki krwi odgrywają ogromną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Brawo za twórczość uczniowie 7a,b,c. Działania na lekcji biologii związane są z realizacją prozdrowotnego projektu/programu Trzymaj Formę.18/02/2023


Lapbook, prezentacja, a może szkice z opisem? Uczniowie klasy 8c zmierzyli się z wybranym zagadnieniem związanym z naszą epopeją narodową na swój ulubiony, sprawdzony sposób. Tematami były m.in. stroje szlacheckie, siedziby, obyczaje i tradycje, broń. Oto niektóre prace!


17/02/2023Takie rzeczy dzieją się w świetlicy. Wczoraj nasi uczniowie samodzielnie wykonali gry planszowe. Dużo emocji wywołały późniejsze rozgrywki pomiędzy dziećmi, ale zwycięzca może być tylko jeden!!


16/02/2023


Nasza szkoła bierze udział nowym miejskim projekcie edukacyjnym #Ogarniam życie mającym na celu promocję działań wzmacniających kondycję psychiczną uczniów krakowskich szkół. Konkurs jest skierowany do uczennic i uczniów klas VII oraz VIII szkół podstawowych i ma charakter zespołowy. Organizatorem projektu edukacyjnego ,,Ogarniam życie" jest Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Integralną częścią projektu jest konkurs na organizację działania na terenie szkoły przez uczniów szkół podstawowych uwzględniającego czynniki chroniące zdrowie psychiczne i fizyczne. Do udziału w konkursie została wybrana klasa 7c, której uczniowie zostali ambasadorami projektu na terenie szkoły, odpowiedzialnymi za jego upowszechnienie wśród młodszych i starszych kolegów. Będą w tym wspierani przez wychowawcę klasy p. Gabrielę Mielniczek, szkolnego koordynatora projektu p. Dorotę Makowską Junak oraz trzyosobowy zespół koordynacyjny z klasy 8b - Antoniego Biela, Hannę Czerwicką i Irynę Skorobohatą. Pierwsza część działań polegać będzie na realizacji projektów we współpracy z Strażą Miejską Krakowa, a druga zakłada tworzenie własnych inicjatyw i zaangażowanie w nie całej społeczności szkolnej.

15/02/2023

Wczoraj świętowaliśmy Walentynki. W naszej szkole zwyczajem jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania - było ich co niemiara.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się walentynkowe fotobudki przygotowane przez Panie ze świetlicy. Uczniowie chętnie fotografowali się na tle symboli walentynkowych.14/02/2023


24 stycznia klasa 8c wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych w Krakowie. Tematami były druk 3D oraz fotografia reklamowa. Mogliśmy się także dowiedzieć, jak wygląda program nauczania i rekrutacja oraz zwiedzić część szkoły. Efekty naszych drukarsko-fotograficznych prób poniżej!


13/02/2023


Szanowni Rodzice i Uczniowie

„Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami, realizowany w roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole w klasach IV a i b. Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i jest na stałe wpisana w działania wychowawczo-profilaktyczne w naszej szkole. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów oraz rozwijania postawy asertywności w zetknięciu z tym nałogiem. Na wstępie uczniowie zostali wprowadzeni do tematyki, a potem wykorzystali teorię, aby stworzyć w grupach kreatywne scenki komiksowe. Praca długoterminowa, którą będą uczniowie wykonywali, ma utrwalić asertywność, wiedzę i umiejętności zdobyte w tym i zeszłym tygodniu na lekcjach przyrody. Praca w grupach, choć bywa trudna- uczy współpracy, planowania, kompromisu oraz samooceny. Brawo za efekty.


30/01/202327 stycznia 2023 roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu na którym zapoznali się z zasadami bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Wszystkim uczniom życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.25/01/2023

21/01/2023


Uczestnicy Koła Ekologicznego Biologicznego, a także uczniowie 3a poznali zasady dokarmiania ptaków zimą. Przy tej okazji dzieci poznały wiele gatunków naszych skrzydlatych sąsiadów i rodzaj pokarmu, który preferują.  Uczestnicy koła wykonywali kule tłuszczowe z ziaren. W zajęciach  pomocne były materiały: m.in. plansze, ulotki, które otrzymaliśmy z Gminy Miejskiej Kraków. Bardzo za nie dziękujemy. Każdemu, kto zastanawia się czy można karmić ptaki chlebem polecamy filmik pn.: Jak mądrze dokarmiać ptaki zimą?  przygotowany przez stowarzyszenie JESTEM NA PTAK.


15/01/2023


Klasa 4a, w dniu 11 stycznia, poznawała tajniki zawodu archeologa, na warsztatach w Muzeum Archeologicznym. Poznaliśmy różnice między paleontologią a archeologią, metodykę pracy archeologa, sposoby datowania zabytków archeologicznych oraz proces mumifikacji w starożytnym Egipcie. Największe zainteresowanie wzbudził ząb mamuta, który każdy z nas trzymał w rękach.

12/01/2023

24-25.01.2023

07/01/2023Rok 2023
  ponownie włączamy się w akcję 
zapraszamy w lutym do działań. 
04/01/2023

Dnia 22 grudnia 2022 roku nasza szkolna społeczność miała okazję obejrzeć Jasełka. W daleką drogę do Betlejem, oprócz trzech króli, udał się spory orszak górali z pieśnią–kolędami na ustach. Świąteczny występ aktorów z klas 4,5,6 i 7-za wszelką cenę chciał  uniemożliwić zarozumiały diabeł. Jednak dzięki odważnym i sprytnym aniołom,  jego podstępny plan nie powiódł  się i królowie oraz górale złożyli hołd Świętej Rodzinie. W Jasełkach było sporo żartów, ale także chwile refleksji i wzruszeń, gdy Dzieciątku Maryja i góralki śpiewały kołysanki. Do wspólnego kolędowania została zaproszona także widownia, która dała się ponieść miłej, świątecznej atmosferze. Inscenizację przygotowała pani Grażyna Kwietniewska-Ciepiela z pomocą pani Bożeny Stachowskiej.

03/01/2023


Szanowni Państwo

poniżej przedstawiamy wyniki konkursu Choinka matematyczna oraz zdjęcia prac konkursowych.
Wśród uczniów klas 4 - 6:
1 miejsce: Filip Maciak, klasa 4a.
Wśród uczniów klas 7 - 8:
1 miejsce: Oliwia Wójcik, klasa 8a.
Bardzo dziękujemy za zgłoszenie się do konkursu, Laureatom gratulujemy wygranej!
Pozdrawiamy serdecznie, Magdalena Kozyra, Karolina Komenda.


20/12/2022

16 grudnia klasa 8c wybrała się do Muzeum Armii Krajowej na warsztaty "W okupowanym Krakowie". Mogliśmy się między innymi dowiedzieć, ile trwała niemiecka okupacja w Krakowie, jak w tym czasie nazywały się różne miejsca w Krakowie (np. Rynek Główny przemianowana na Adolf Hitler Platz), co się stało ze znanymi pomnikami, ile zarabiał gubernator, a ile robotnik (dysproporcja był ogromna!), gdzie swoją siedzibę miało gestapo (ul. Pomorska), a gdzie gubernator (Wawel). Ćwiczyliśmy wydawanie fałszywych kennkart dla działaczy podziemia oraz zagraliśmy w grę terenową i zwiedziliśmy ekspozycję. Niektórzy mieli możliwość wykonania wirtualnego skoku ze spadochronem:)
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 
29 stycznia 2023 r.

Pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Jak co roku nasza szkoła bierze udział w kwestowaniu na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem zbiórka odbędzie się za pomocą e-Skarbonki oraz Skarbonki stacjonarnej w szkole.
Link do e- Skarbonki jest dostępny na stronie internetowej i Facebooku naszej szkoły oraz pod tym adresem: https://liblink.pl/rZLSg4LXyv

14/12/2022


Hello everyone!

Ostatnio na zajęciach z projektu Future4me dla klasy 8a i 8c wybraliśmy się w wirtualną podróż na wschodnie wybrzeże USA, obeszliśmy dookoła Statuę Wolności, zwiedziliśmy Nowy Jork i Waszyngton, a nawet zawędrowaliśmy do wodospadu Niagara! A to wszystko dzięki goglom VR:) Mogliśmy zakosztować choć trochę atmosfery wschodniego wybrzeża i wczuć się w nastrój kolonistów angielskich, którzy w XVII w. przybyli do Plymouth, z pomocą tubylców przetrwali ciężką zimę i zapoczątkowali tradycję Święta Dziękczynienia. W podróż zabrał nas już nie żaglowiec Mayflower, a wspomniane gogle VR. Poznaliśmy historię Święta Dziękczynienia (Thanksgiving) i jak jest obchodzone współcześnie (ostatni czwartek listopada). Check this out! (Sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości)


11/12/2022"Lalki Motanki"


W ramach projektu współpracy Polski i Ukrainy odbyły się w naszej szkole 6.12.2022 warsztaty, prowadzone przez panie - Ukrainki z  Centrum Wsparcia Dzieci: "Słońce". Namotały się przy tym nasze dzieci: a to głowa za duża, a ręce za krótkie, za to fartuszek piękny, może poprawię tą chusteczkę? Było uciechy! Panie tłumaczyły, pomagały i każdy z warsztatów wyszedł ze swoją Lalką-Motanką. 


07/12/2022


Uczniowie klasy 8c wcielili się w Mikołajów! Losowali listę prezentów i wczoraj trafiły one do swoich adresatów. O oprawę graficzną zadbali Krystian Janczur i Mateusz Wilk. HOHOHO!


06/12/2022Mikołaje dobrze wyglądają, ale nie tylko one prezenty rozdają...


Dzisiaj nosiliśmy czapki Mikołaja, rogi renifera, swetry, gadżety świąteczne. I co się okazało? Że nie tylko Mikołaj Święty potrafi rozdawać prezenty.

02/12/2022


Andrzejki - baw się, czy jesteś mały, 
czy jesteś wielki!


Nasi uczniowie z klas 4-8 Tak bawili i tańczyli na "Dyskotece Andrzejkowej", że parkiet czuł się mocno zajęty i poddany licznym podskokom, a ściany napełniły się muzyką i radosnym okrzykami (czyli śpiewem).
29/11/2022


Afryka szlakiem Kazimierza Nowaka – wspólne czytanie książki ,,Afryka Kazika”

W listopadzie rozpoczęliśmy wędrówkę po Afryce z niezwykłym podróżnikiem Kazimierzem Nowakiem, który w latach trzydziestych XX w. przemierzył Afrykę na rowerze. W tę pasjonującą podróż wyruszyliśmy z panem Kazimierzem z Poznania. Po dotarciu do Afryki przeżyliśmy noc pełną cudów na pustyni. Poznaliśmy sympatycznego, małego skoczka pustyni i usłyszeliśmy szczekanie hien, zwołujących się na nocne łowy. Spotkaliśmy groźnych wojowników, jadących przez pustynię na wielbłądach, którzy ostatecznie okazali się sympatycznymi mieszkańcami Sahary. W trakcie kolejnego spotkania Julia czytała kolejne rozdziały książki. Tym razem doszło do spotkania z lwem-królem sawanny przeżyliśmy z panem Kazimierzem przygodę ,,mrożącą krew w żyłach’’, która ostatecznie miała szczęśliwe zakończenie. Naszą wędrówkę upamiętniliśmy na rysunkach, które zamieściliśmy na mapie Afryki.

27/11/2022


W dniu 24 listopada 2022 roku, w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, odbyła się uroczystość przyznania nagród "Ósmoklasista 100%". Nasza absolwentka Maria Broniatowska otrzymała nagrodę z rąk Pani Prezydent Anny Korfel-Jasińskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Marysi.

24/11/2022


Za pomocą żółtej skrzyneczki z okazji Dnia Życzliwości, uczniowie i nauczyciele przesyłali sobie całe mnóstwo serdeczności. Nasza szkoła nie tylko od święta, jest miła i uśmiechnięta.22/11/2022


Oto efekty prac długoterminowych klas 5-8 z biologii. Kreatywność, wiedza przeniesiona na model. Jednym słowem genetyka i anatomia z fizjologią.


21/11/2022


Do trzech razy sztuka?


Nie, Nasi Uczniowie na przełomie września i października kwestowali na rzecz Hospicjum św. Łazarza aż cztery razy, czyli to nie sztuka, to już mistrzostwo.

15/11/2022


10 listopada w naszej szkole odbyły się apele upamiętniające Święto Niepodległości, które jest obchodzone na pamiątkę odzyskania przez Polskę suwerenności w 1918 roku. Podczas uroczystości wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego oraz pieśni legionowe, a Oliwia Wójcik wzruszająco wykonała piosenkę Rozkwitają pąki białych róż. Odwiedzili naszą szkołę również specjalni goście z Towarzystwa 8 Pułku Księcia Józefa Poniatowskiego. Panowie Andrzej i Paweł Żmudzcy, którzy ubrani w mundury Legionistów Polskich przybliżyli nam postać Józefa Piłsudskiego


08/11/2022Dzień Krajobrazu – podziękowanieW tym roku po raz kolejny wzięliśmy udział w obchodach Dnia Krajobrazu, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Krajobraz: doświadczam w pełni”. Za promowanie idei Dnia Krajobrazu nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Jesteśmy wdzięczne uczniom, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie tak wielu form uczczenia tego wydarzenia.

Szkolne koordynatorki:

Dorota Makowska – Junak

Bożena Stachowska

Małgorzata Durek - Surówka

Zapraszamy do galerii zdjęć

https://photos.app.goo.gl/RAnKALdWthqvmv4K8

https://drive.google.com/.../1Eze5RPE.../view...

https://drive.google.com/.../1IUWxxTAHv4WfcORqhTm.../view...

https://drive.google.com/.../1d5VQBp1pM0BjCgfXroL.../view...


07/11/2022Uczniowie klasy 8c na lekcji biologii uczyli się o mitozie, następnie chętni wykonali modele jej przebiegu. W tym tygodniu natomiast w ramach powtórki Ósmoklasiści mogli oglądać ten proces zachodzący w komórkach stożka wzrostu korzenia na tablicy multimedialnej. Udało się to dzięki zakupionemu w ramach projektu Laboratoria Przyszłości mikroskopowi z kamerą.