Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

14/01/2019


Bezpieczne ferie w klasie 4c

10.01. na godzinie wychowawczej 4c rozmawiała o bezpieczeństwie w czasie ferii. Po kalamburach, w czasie których drużyny chłopaków i dziewcząt odgadywały sporty zimowe, 6 drużyn losowało opis potencjalnej sytuacji podczas zimowych ferii. I tak jedna drużyna znalazła się w Zakopanem i rozważała spacer wybraną doliną, inna wybierała się z rodziną do gorących źródeł, kolejna przystępowała do kursu jazdy na snowboardzie, ktoś zastanawiał się nad jazdą na sankach nieopodal ruchliwej drogi, a ktoś był znudzony zbyt łagodnym stokiem na kursie narciarskim. Jedna grupa była namawiana na jazdę na łyżwach po zamarzniętym stawie. Uczniowie wcielali się w różne role i przedstawiali wylosowaną scenkę. Mieli pokazać, jak należy właściwie zareagować w danej sytuacji. Jedna z drużyn odegrała scenkę wyjątkowo realistycznie, nie zabrakło rekwizytów i nawet elementów przebrania! Brawa dla wszystkich, a szczególne wyrazy uznania należą się Oldze Baniak, Weronice Mazoń i Milenie Szot.

03/01/2019
Zebrania z Rodzicami


02/01/2018


DYREKTOR , GRONO PEDAGOGICZNE 
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 88 W  KRAKOWIE
OS.SZKLANE DOMY 2 
ZAPRASZA RODZICÓW/PRAWNYCH 
OPIEKUNÓW UCZNIÓW 
PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH NA CYKL SPOTKAŃ 
JAKA JESTEŚ SZKOŁO ?

21/12/201820/12/2018


Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe, które w swojej tematyce przypominały rzeczy dla nas najważniejsze: miłość, przyjaźń, szacunek do innych, szczęście.

18/12/2018


Nowe książki w bibliotece!

Dzięki Radzie Rodziców zakupiliśmy nowe książki do biblioteki szkolnej. Kilkadziesiąt pozycji pozyskaliśmy dzięki zbiórce książek, których już nie czytacie i przynosicie do biblioteki. Dla młodszych czytelników Wasza ulubiona seria „Zaopiekuj się mną” oraz Hania Humorek. Dla starszych książki o życiu nastolatków oraz trochę fantastyki oraz opowieści podróżnicze Beaty Pawlikowskiej.
Dziękujemy!!!

14/12/2018


Podczas przerw w trakcie TEG uczniowie klas 5c i 6c zaprezentowali wystawę fotografii Maćka Zygmunta „Behind the banana story” o producentach bananów w Ekwadorze. To historia o ludziach i bananach. Ale to nie są zwyczajni ludzie i banany. To banany Fairtrade, uprawiane przez osoby, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i którym udało się przezwyciężyć hegemonię dużych korporacji. Fair trade - Sprawiedliwy Handel to partnerstwo handlowe oparte na dialogu, przejrzystości i szacunku, które dąży do większej równości w handlu międzynarodowym. Wystawa została wypożyczona dzięki uprzejmości Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie oraz Fairtrade Polska.

11/12/2018


W ramach obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, uczniowie klas szóstych i siódmych brali udział w projektach czytelniczo-plastycznych. Efektem zajęć pierwszego projektu „Wielcy Polacy, Wielkie Wydarzenia” były prace przedstawiające sylwetki Polaków zasłużonych w różnych dziedzinach życia oraz prace dokumentujące najważniejsze wydarzenia na przestrzeni ostatnich 100 lat. Na wystawie znajdują się portrety nie tylko polityków, ale także naukowców, artystów, sportowców i społeczników. Uczniowie klas szóstych z użyciem różnych materiałów wykonali rzeźbę w ramach projektu „Barwy biało-czerwone”


04/12/2018


W listopadzie, na g. wychowawczych klasy ósme odwiedziła p. Katarzyna Wrońska, pracownik Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie aby opowiedzieć uczniom o idei wolontariatu oraz służbie wolontariuszy w różnym wieku. Uczniowie dzięki rozmowie z p. Katarzyną i przygotowanym przez nią filmom  mogli poznać odpowiedzi na pytania: Czym zajmuje się Centrum Wolontariatu? Jak zostać wolontariuszem? Jakie są formy wolontariatu i w jakie działania można się zaangażować? Na czym polega praca wolontariuszy w Hospicjum? Jakie prawa i obowiązki mają współpracujący z hospicjum wolontariusze? Jakie szkolenia i kursy są przez  prowadzone na terenie hospicjum. Dziękując za bardzo miłe i inspirujące spotkanie uczniowie wręczyli gościowi laurkę. Pani Kasia obdarowała nas książką Elfie Pogotowie „Terapia żałoby”. Więcej na temat Hospicjum im. św. Łazarza na stronie:           http://www.wolontariat.hospicjum.pl/

03/12/2018


21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Uczniowie klasy 6a wzięli udział w projekcie, akcji Sekcji Charytatywnej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Apostołów w Krakowie „Podaj dalej uśmiech”. Uczniowie dzielili się uśmiechem z napotkanymi osobami oraz uczniami, nauczycielami i pracownikami naszej szkoły.

27/11/2018


SZANOWNI RODZICE


DNIA 11 GRUDNIA (WTOREK) 2018 ROKU

OD  GODZINY 17.00 DO GODZINY 19.00

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE 

Z UCZĄCYMI NAUCZYCIELAMI 

W KLASACH 1-8
22/11/2018


Dnia 16 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się przemarsz "Dobrze Cię widzieć". Uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami i rodzicami przemaszerowali w kamizelkach odblaskowych chodnikami biegnącymi wzdłuż ulic: Edwarda Rydza-Śmigłego, Andrzeja Struga, Alei Solidarności, Alei Róż. Nieśli transparenty nawołujące do noszenia odblasków, na których widniały hasła: "Zimno, szaro i ponuro w takie dni odblaski górą", "Odblask choć nieduży życie Ci wydłuży", "Jestem widoczny, jestem bezpieczny", "Odblask, ratuje życie", "Jedź rozważnie", "Kierowco, też bywasz pieszym". Celem akcji była zwrócenie uwagi na konieczność noszenia kamizelek oraz elementów odblaskowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na pieszych przechodzących przez przejścia. Akcji towarzyszyła Straż Miejska-Odział Nowa Huta. 

21/11/2018


W dniach 19 – 25.11 w Tygodniu Edukacji Globalnej społeczności szkół podejmują szereg działań mających przybliżyć tematykę CELÓW ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU. Hasłem tegorocznego TEG jest „ODPOWIEDZMY NA WYZWANIA ZMIENIAJĄCEGO SIĘ ŚWIATA”. Nauczyciele SP 88, lidera EG wspólnie z ORE i instytucją partnerską KIRE włączyli się w organizację konferencji dla nauczycieli Szkół Sieci EG w Małopolsce, która odbyła się w Zespole Szkół Pallotyńskich w dniu 17.11.18. Była okazja na wzbogacenie wiedzy i wymiana doświadczeń - dobre praktyki w EG w szkołach. 

20/11/2018


30 października klasa 4c wybrała się z wychowawcą do Muzeum Archeologicznego na wystawę "Komiksowa archeologia - Kajko i Kokosz" w związku z omawianiem lektury w klasie 4, jaką jest komiks "Kajko i Kokosz - Szkoła latania". W muzeum, oprócz wystawy o komiksie, 4c zwiedziła także wystawę "Pradzieje człowieka" i pospacerowała po pięknym ogrodzie. Miłą niespodzianką było spotkanie dyrektora muzeum, który opowiedział nam o wykopaliskach w Nowej Hucie i o znalezieniu na terenach kombinatu szczątków młodego mamuta. Mogliśmy nawet dotknąć fragmentu szczęki tego zwierza. Na wystawie o Kajku i Kokoszu podziwialiśmy plansze z komiksami i dowiedzieliśmy się wiele o życiu Słowian.

19/11/201814 listopada 2018 w Ogólnopolski Dzień Seniora klasa 6a przy pomocy Swoich Rodziców i wsparciu katechetki zorganizowała przyjęcie. Zaprosili sąsiadów z Dziennego Ośrodka Wsparcia dla Seniorów. Było uroczyście, serdecznie, smacznie, a nawet trochę historycznie, bo Seniorzy obejrzeli film nakręcony przez klasę o Kazimierzu Wielkim. Wzruszeni przyjeli piękne kartki przygotowane przez uczniów i wychodząc gorąco zapraszali do Siebie.


17/11/2018


Bardzo dziękujemy Fundacji Nasza Ziemia 
za to, że doceniła działania naszej szkoły 
w ramach udziału w tegorocznej akcji Sprzątanie Świata

11/11/2018

"Wyobraź sobie, że wracasz do domu po 123 latach. Polacy nie mieli domu przez 123 lata. 

Teraz mija 100 lat od chwili, gdy ten dom odzyskali" - Mel Gibson

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole odbyły się apele, podczas których czciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. O godzinie 11:11 uczniowie wraz z nauczycielami odspiewali 4 zwrotki Hymnu Polski. 

08/11/2018

Końcem października i początkiem listopada odbyła się lekcja biologii: Anatomia człowieka na modelach. Anatomia – dział biologii, nauka zajmująca się badaniem budowy organizmów. Uczniowie klas 7 a i 7b i ich kreatywność, - to lubimy. Brawo!!
Uczniowie wybierali: budowę zęba, kości, oka, skóry itp. Materiały z których korzystali były różnorodne począwszy od gąbki do mycia ciała po plastelinę.Mam nadzieję, że dzięki tym modelom na dłużej wiedza zagości w waszych głowach. Dziękuję za pomysłowość.

07/11/2018


Szanowni Państwo

nasza szkoła we współpracy z MPO kolejny rok uczestniczy w akcji KINO ZA BATERIE. Zachęcamy wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli do zbiórki zużytych baterii, które można wrzucać do pojemników umieszczonych w klasach i przy dyżurce.
Przypominam: 
- do pojemników nie można wrzucać akumulatorów lub baterii o rozmiarach większych niż baterie typu D (R20). 
- nagrodami w programie są bilety do kina Cinema City w Krakowie w wybranej przez szkołę lokalizacji (Kraków Bonarka, Kraków Galeria Kazimierz, Kraków Plaza, Kraków Zakopianka) oraz do Multikina przy ul. Dobrego Pasterza 128 w Krakowie,
- 2 kg baterii = 1 bilet.
Akcja trwa cały rok !!!
Koordynator akcji,Bożena Stachowska

05/11/2018


Z wizytą u Seniorów....


W poniedziałek rano,przed swoimi lekcjami 5 osób z klasy 6a wraz z p. Sylwią Jagielską poszło do Ośrodka dziennego pobytu dla seniora 60+. Poszli tam jako wolontariusze by poczytać książki historyczne i umilić czas tym starszym ludziom. Zostali przyjęci bardzo serdecznie, a która książka spodobała się najbardziej? "Kraków i okolice" Ewy Stadtmüller i Anny Chachulskiej, wydała się najciekawsza.

04/11/2018


26 października odbył się turniej integracyjny klas czwartych pod hasłem "Tajemniczy ogród" oraz pasowanie na starszaka. Przedstawiciele klas czwartych brali udział w różnych konkurencjach, między innymi dotyczącej ekranizacji "Tajemniczego ogrodu", matematycznej (pokonanie labiryntu ogrodu i wykonanie po drodze obliczenia), językowej (rozmówki angielskie), sprawnościowej (skoki na skakance). Uczniowie złożyli ślubowanie i po wypiciu (oczywiście z uśmiechem!) soku z cytryny otrzymali pamiątkowe dyplomy. 
Dziękujemy za wspólną zabawę, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu lemoniady!

03/11/2018


Jubileuszowa listopadowa kwesta w promieniach słońca

Dziesięć lat minęło od dnia gdy po raz pierwszy nasza szkoła rozpoczęła działania na rzecz Hospicjum im. Łazarza w Krakowie poprzez kwestę. Pieniądze zbieraliśmy głównie na cmentarzu w Batowicach ale również w Mogile. Młodzi wolontariusze z 8c otrzymali od pogody wspaniałą nagrodę za pięć lat udziału w kweście – tak ciepłego i słonecznego dnia nie pamiętamy. W kwestę na rzecz hospicjum włączyli się również wolontariusze z innych klas pod opieką Pani Sylwii Jagielskiej.


31/10/2018


Jak pięknie będzie wyglądał ogródeczek przy szatniach i pokoju naszych wuefistów...
A to za sprawą uczniów klasy 1c i klas ósmych, którzy w połowie października posadzili w nim rośliny cebulkowe. To ostatni moment na tego rodzaju nasadzenia. Uczniowie klas ósmych, młodzi wolontariusze skupili się na żonkilach i Polu Nadziei na znak łączności z ruchem hospicyjnym. Dziękujemy rodzicom klasy 1c, rodzicom i radom rodziców z klas ósmych za wsparcie finansowe związane z zakupem sadzonek, a p. Michałowi Urbańskiemu – tacie Helenki za pomoc klasie 1c w pracy w ogródku.

30/10/2018Październik jest miesiącem, w którym wspominamy postać Stefana Żeromskiego – patrona naszej szkoły. Aby poznać lepiej lub przypomnieć sobie postać pisarza jeździmy na wycieczki, rozmawiamy o nim na g. wychowawczych, wykonujemy  gazetki i plakaty. Na zdjęciu prace 8a, 8b i 8c, udostępnione na szkolnej gazetce.


28/10/2018


16 października w piękną jesienną pogodę, uczniowie klas IV-VII pojechali na wycieczkę "Szlakiem Żeromskiego". Program wycieczki: przejazd do Ciekot, zwiedzanie oraz zabawa terenowa Azymut naŻeromskiego (grupy otrzymały arkusz z wybranym tekstem Stefana Żeromskiego z wolnymi miejscami do uzupełnienia. Słowa-klucze znajdowały się w małych pojemnikach umieszczonych na terenie Żeromszczyzny. Po odszukaniu słowa-klucza zespół zaznaczał to miejsce krzyżykiem na mapie) Następnie grupy pod opieką opiekunów i instruktora udały się szlakiem literackim w stronę Radostowej (451 m n.p.m.), zwanej górą domowąStefana Żeromskiego. Wycieczka w Góry Świętokrzyskie była połączona z obejrzeniem gołoborzy, wejściem na św. Krzyż, Opactwo na Łysej Górze oraz zejściem Drogą Królewską do Nowej Słupi.

25/10/2018


WIDOWISKO DUMY I RADOŚCI Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

19 października 2018 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas siódmych i ósmych wraz z opiekunami uczestniczyli w Widowisku Dumy i Radości zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą na Wzgórzu Wawelskim , w której przewodniczył ks. abp. Marek Jędraszewski. Następnie, wraz z innymi uczestniczącymi szkołami z Małopolski, wyruszyliśmy w przemarszu ulicami Krakowa. Korowód wzbudzał ciekawość wszystkich Krakowian i turystów, gdyż uczniowie przedstawiali postaci znane z literatury i historii Polski. Nasza grupa prezentowała postać patrona szkoły – Stefana Żeromskiego, w którą wcielił się uczeń klasy 8 „b” Radosław Ciępka. Uroczyste odebranie przemarszu przez Organizatorów Widowiska Dumy i Radości odbyło się w Parku im. Henryka Jordana w Krakowie. Wszystkich uczestników powitała p. Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty. Widowisko Dumy i Radości było piękną i niecodzienną lekcją historii.

Zobacz zdjęcia...

21/10/2018

16 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość - Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności  dyrektor szkoły Anny Mroczkowskiej, zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy w życiu egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, nauki w szkole oraz zasad zachowania. Zaprezentowali piękny program artystyczny, a swoją postawą , wiedzą i śpiewem zachwycili zaproszonych gości i rodziców. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że  uczniowie klas I mogą zostają przyjęci do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 88. Pierwszaki złożyły uroczyste Ślubowanie na  Sztandar Szkoły. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, pierwszy zeszyt z notką o 100-leciu Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz drobne upominki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam wielu sukcesów w nauce. Powodzenia!  


19/10/2018


W poniedziałek, 15 października w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa 244 pracowników oświaty, odebrało Nagrody Prezydenta Miasta Krakowa za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Wśród nich znalazła się nasza nauczycielaka Pani Agnieszka Skowron-Tyrcha. GRATULUJEMY!
Tego samego dnia w Sali Obrad Rady Miasta Prezydent Miasta Krakowa certyfikatem „Nauczyciel z pasją” uhonorował 65 nauczycieli. 
Wsród nich znalazł się Pan Andrzej Krzyżok. GRATULUJEMY!

16/10/2018


Głosowanie rozpoczęte! 
Trwa kolejna edycja wielkiej akcji „Nauczyciel na Medal”, której celem jest wyłonienie najbardziej cenionych i lubianych pedagogów. Z naszej szkoły zostali zgłoszeni: Pani Beata Bilska, Pani Agnieszka Skowron - Tyrcha oraz Pan Andrzej Krzyżok.
Zachęcamy do udziału w plebiscycie.


14/10/2018Dzień Edukacji Narodowej – potocznie zwany Dniem Nauczyciela - to dzień szczególny - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.
 Wszystkiego dobrego!


07/10/2018

Szanowni Państwo Zakończyła się rekrutacja uczniów do projektu „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gminy Miejskiej Kraków” realizowanego w ramach Poddziałania 10.1.3. Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Lista uczniów i uczennic zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz rezerwowa lista uczestników projektu jest dostępna w sekretariacie szkoły. Pytania, za pośrednictwem dziennika elektronicznego, można kierować także do szkolnego koordynatora projektu. Prowadzący zajęcia poinformują za pośrednictwem dziennika elektronicznego Rodziców zakwalifikowanych uczniów o ich terminie. Koordynator szkolny Agnieszka Skowron- Tyrcha

04/10/2018


Czy warto być EKO?

Na to pytanie uczniowie stawiali sobie odpowiedź w myślach przystępując do różnych zadań.Plakaty, kartonowe kosze, ankiety/sondaże to ……..działania naszych uczniów pod opieką nauczycieli.Dziękujemy za proekologiczne działania, które choć na chwilę uświadomiły nam jak ważna jest segregacja śmieci na co dzień!Hasłem towarzyszącym naszym działaniom w dniach 21-28 września było

„AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”.

Każda z klas po zapoznaniu się z krótkimi filmikami o zasadach segregacji, miała inne zadanie.Klasy 4 i 5, każdy uczeń miał namalować plakat najbardziej ekologicznego „kosza do segregacji”.Klasy 6, cała klasa miała z kartonu wykonać klasowy model „naj zabawniejszego kosza do segregacji”.Klasy  7 wykonały transparent dwustronny przedstawiający pojemniki/kosze do segregacji z hasłem zachęcającym do segregacji. Korytarzem szkolnym przeszedł Happening szkolny, promujący segregację.Klasy 8 przeprowadzili ankietę /sondaż (z nauczycielem, uczniem, rodzicem, przechodniem).

Uczniowie wyniki omówili i prezentowali na godzinie wychowawczej.

 Zobacz galerię zdjęć...

30/09/2018

                                                       


Po dwóch latach przerwy do Krakowa powróciły ORLEN Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Kraków 2018. Finałowe rozgrywki odbyły się między 30 sierpnia a 2 września na obiektach Klubu Sportowego Wanda przy ulicy Bulwarowej. O złoto powalczyły wyłonione we wcześniejszych eliminacjach pary: 24 męskie i 16 kobiecych. Nasi wspaniali uczniowie dzielnie reprezentowali naszą szkołę jako wolontariusze podczas tego wydarzenia. Mieli możliwość zobaczyć jak wygląda organizacja takiej imprezy jak i również spotkać się i porozmawiać z sędziami i zawodnikami. Dziękujemy i jesteśmy z Was dumni.

Zobacz galerię zdjęć...

27/09/201826/09/2018


Szanowni Państwo
Przypominamy, że rekrutacja uczniów do projektu "Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gminy Miejskiej Kraków" jest prowadzona do 30 września 2018 roku. Informujemy również, że koordynatorem szkolnym projektu jest Pani Agnieszka Skowron-Tyrcha,        e-mail: [email protected] Informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie internetowej szkoły, w zakładce Projekty i konkursy oraz na tablicy ogłoszeń obok świetlicy szkolnej.

11/09/2018                      Szanowni Państwo


Rozpoczęła się rekrutacja uczniów do projektu „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gminy Miejskiej Kraków” realizowanego w ramach Poddziałania 10.1.3. Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Projekt realizowany jest w okresie od 2 lipca 2018 do 30 czerwca 2020 r.03/09/2018      
                

Klasy  1-3

11.09.2018 ( wtorek )

Klasy 4-8

  12.09.2018 ( środa )


Czytaj więcej...

27/08/2018


Dnia 3 września 2018 rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Msza św. w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej  na os. Szklane Domy o godz.8.00


Szczegółowy harmonogram dla poszczególnych klas-Tutaj

23/06/2018


Wakacje 2018

Całkiem niedawno pierwszy dzwonek oznajmiał rozpoczęcie roku szkolnego, teraz szkoła żegna się z Wami na dwa miesiące. WAKACJE CZAS ROZPOCZĄĆ!!! Gdy coś się kończy, to następuje początek czegoś nowego. Życzymy wszystkim, aby wakacje były pełne pięknych i radosnych chwil. Niech słońce zagląda do Waszych serc, wiatr unosi na obłokach marzeń. Do zobaczenia 3 września

22/06/2018


„Schools Champions Leauge” 
czyli Szkolna Liga Mistrzów

W poniedziałek 18 czerwca 2018 zakończyła się I edycja „Schools Champions Leauge” czyli Szkolnej Ligii Mistrzów. Organizatorem turnieju był UKS Ósemkowo oraz Szkoła Podstawowa nr 88 w Krakowie wraz z nauczycielami: Łukaszem Terleckim, Tomaszem Skrzypkiem oraz Bartłomiejem Zasadnim. Turniej zorganizowano dla pięciu Szkół Podstawowych : SP 88, SP 156, SP 101 oraz SP 142 w kategorii klas IV i III. Łącznie w turnieju w 4 kolejkach wzięło udział ponad 80 zawodników w siedmiu zespołach, rozegrano 84 mecze, strzelono 672 bramki.


21/06/2018


         
XVII edycja konkursu „Prawo i My” 


Dnia 14.06.2018 r. drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie : Emila Pałac, Matylda Lis i Matylda Dudzik – Łukasiewicz wzięła udział w wielkim finale XVII edycji konkursu „Prawo i My” organizowanym przez Straż Miejską, który odbył się w Sali Obrad UMK. Miejsce w finale zapewniło nam zdobycie III miejsca w nowohuckim półfinale.„Prawo i My” to konkurs, w którym uczniowie klas VI wykazują się znajomością podstaw obowiązującego prawa. W tegorocznym konkursie znalazły się m.in. zagadnienia z dziedziny prawa wykroczeń, prawa karnego i prawa ruchu drogowego. W finale znalazło się 16 krakowskich szkół. Nasza drużyna zajęła 10 miejsce.18/06/2018Pobiliśmy Rekord Guinnessa!!!


W minimy czwartek na Rynku Głównym w Krakowie odbyło się historyczne wydarzenie - próba rekordu Guinnessa w podbijaniu piłki futbolowej przez 10 sekund organizowana przez radio RMF FM. Dotychczasowy rekord wynosił 1406 uczestników, dziś udał się go pobić i od teraz wynosi 1444 osób! W czasie tego eventu nie zabrakło oczywiście uczniów naszej szkoły, którzy przyczynili się do poprawienia tego wyniku. Udział wzięło 24 uczniów z rożnych klas wraz z opiekunami Łukaszem Terleckim, Marcinem Kaźmierczakiem oraz Bartłomiejem Zasadnim. Uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki oraz oczywiście piłki , którymi wykonywali próbę. Ponadto na scenie pojawiło się kilka znanych postaci jak Krzysztof Golonka mistrz w Freestyle football , zespół muzyczny Enej , czy piosenkarz Antek Smykiewicz. Po osiągnięciu tego wyjątkowego wyniku z uśmiechem na twarzach uczniowie wrócili do szkoły.

06/06/2018Międzyszkolna Gra terenowa
???????? „Mamy Niepodległą!”

Dnia 30 maja 2018 roku zorganizowaliśmy miedzyszkolną grę terenową „Mamy Niepodległą!” Do udziału zaprosiliśmy zespoły czteroosobowe z okolicznych szkół: SP 37, SP 91, SP 92 oraz SP 98. Gra terenowa przekazywała wiedzę dotycząca okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę, kształtowania jej granic oraz ustroju do 1923 roku, a także działań wybitnych Polaków, w tym okresie i to był jej motyw przewodni. Stworzyliśmy fabułę, w której uczestnicy stając się młodymi konspiratorami, legionistami, politykami, wykonywali kolejne zadania- pomagali Polsce odzyskać i ugruntować niepodległość. Wydarzenia w Grze rozgrywały się chronologiczne, a drużyny pokonywały kolejne etapy w następujących miejscach: SP88→ Muzeum Czynu Zbrojnego → Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida→ Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży→ SP 88. Poszczególne zadania miały różne formy, wykorzystywały kodowanie, kody Qr, domino historyczne, audycję radiową, fragmenty powieści „Przedwiośnie”, historyczne mundury z tamtych lat. Wszyscy uczestnicy rozwiązali zadania. Odszyfrowali kod, dzięki czemu otworzyli kłódki zamykające worki z nagrodami .Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tej ciekawej Gry.

Zobacz zdjęcia!

05/06/2018Podczas lekcji plastyki uczniowie klas piątych wykonali scenografię do ulubionej książki z zastosowaniem perspektywy kulisowej. Prace tak nas zauroczyły, że zrobiliśmy wystawę obok biblioteki, by wszyscy uczniowie mogli je podziwiać. Zapraszamy do oglądania! Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Zobacz więcej...

03/06/2018

Święto szkoły 31.05.2018


W piękną, słoneczną, majową środę, tuż przed Dniem Dziecka, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny - Święto Szkoły. Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że szkoła oraz boiska wypełniły się tłumem ludzi. Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć

01/06/2018Dzień Dziecka jest Waszym świętem, świętem uśmiechu i zabawy. Z tej okazji życzymy Wam tyle spokoju ile tylko potrzebujecie i tyle radości, aby życie nie wydawało się nudne. Niech uśmiech od ucha do ucha promienieje na Waszych twarzach, a co dzień spotykają Was nowe przygody w gronie wspaniałych przyjaciół i kochającej rodziny. Życzymy Wam, abyście żyli w zgodzie z samym sobą i z własnym systemem wartości - to wielkie szczęście, gdy jest się zadowolonym z tego, kim się jest. Życzymy Wam, aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej, aby nigdy nie opuściła Was odwaga, gdy przyjdzie Wam porzucić swoje bezpieczne pozycje. Bądźcie dziećmi jak najdłużej, jak dzieci bawcie się, śmiejcie,i kochajcie tak jak dzieci i serce dziecka zawsze miejcie!