Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

19/11/2019


Nauczyciele naszej szkoły należącej do sieci szkół Edukacji Globalnej poruszają na zajęciach tematy, skupione na Celach Zrównoważonego Rozwoju. W tym roku w Tygodniu Edukacji Globalnej skupiamy się m.in. na 13 celu - DZIAŁANIA W DZIEDZINIE KLIMATU. Zachęcamy całą społeczność szkolną do zagłębienia się w tematykę edukacji globalnej. MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ LOKALNIE.

18/11/201914.11.2019 w ogólnopolski Dzień Seniora, zanieśliśmy naszym sąsiadom Seniorom 60+ pięknie wykonane przez dzieci ze świetlicy jeżyki, upieczone przez uczniów ciasta i złożyliśmy serdeczne życzenia. Sprawiliśmy dużo radości Im i sobie, bo gdy się dzielisz, radość się mnoży. Na koniec,puściliśmy filmik o naszej szkole"A TO MY" i został on dobrze przyjęty.


09/11/2019


8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku niepodległośi po 123 latach zaborów. Dzień Niepodległości swiętowały również klasy 1-3. Podczas występu dzieci z klasy 1b i 3b, recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Wszystkie klasy pięknie śpiewały piosenki i pieśni patriotyczne. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszej szkole i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.


08/11/2019W ostatnim tygodniu października naszą szkołę odwiedziło ponad 100 przedszkolaków z sąsiadujących przedszkoli. Razem z uczniami z edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w zabawach ruchowych poprowadzonych przez pana Marcina Kaźmierczaka. Spotkanie miało charakter integracyjny i sportowy, a dzieci z najstarszych grup przedszkolnych mogły poczuć się przez chwilę jak uczniowie naszej szkoły. Współpraca z przedszkolami została zrealizowana w ramach projektu „Jaka jesteś szkoło”.

06/11/2019


Koło geograficzne

Nasi uczniowie w ramach zajęć koła geograficznego wykonywali ćwiczenia na globusie indukcyjnym. Globusy indukcyjne wykorzystaliśmy do opracowania i zrozumienia siatki geograficznej. Uczniowie na swych globusach indukcyjnych wykonywali ćwiczenia etapami: 
wyznaczali kierunki geograficzne, południki i równoleżniki,a powstałą siatkę geograficzną użyliśmy do zaznaczania punktów według podanych współrzędnych geograficznych oraz do ustalania czasu słonecznego na poszczególnych południkach. Na globusie indukcyjnym zakreśliliśmy strefy oświetlenia Ziemi, po wcześniejszym wyznaczeniu zwrotników i kół podbiegunowych.

31/10/2019

Klasy 1-3

   12.11.2019 (wtorek)
 
 Klasy 4-8

 13.11.2019 (środa)


27/10/2019Za nami kolejny rok akcji Sprzątania Świata, 

dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom

 za udział i postawę proekologiczną
24/10/2019

Zajęcia przyrodnicze z geografii i biologii 

w ogródku meteorologicznym naszej szkoły. 


Na terenie ogródka meteorologicznego naszej szkoły została przeprowadzona lekcja przyrodnicza przez p. Bożenę Stachowską i p. Dorotę Makowską – Junak. W kształceniu przyrodniczym nasi nauczyciele dużą wagę przywiązują do pracy w terenie, która umożliwia bezpośrednie zetknięcie się ucznia ze środowiskiem przyrodniczym. Zajęcia takie wpływają na kształtowanie zmysłu obserwacji i wyobraźnię, a także uczą praktycznych umiejętności, np.:dokonywania pomiarów, orientacji w terenie. Na zajęciach poruszono tematy: pogoda a klimat, wyznaczanie kierunków, odczytywanie temperatury powietrza kierunek i prędkość wiatru, usłonecznienie, budowa i działanie przyrządów meteorologicznych, jak termometry stacyjne do mierzenia temperatury i wilgotności powietrza, termometry służące do mierzenia temperatury gruntu, deszczomierze, wiatromierze. Dzięki przewodnikom i aplikacji telefonu sprawdzano, czy dobrze zostały rozpoznane gatunki drzew.

22/10/2019


XX edycja Turnieju „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"


W dniach 16-17 października uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku ”, która została rozegrana na obiektach CCZ przy ul. Ptaszyckiego 6 w Krakowie. W środę w zawodach udział wzięli chłopcy w kategorii U10. W swoich meczach zaprezentowali się z dobrej strony, po jednym zwycięstwie i porażce zajęli 2 miejsce w swojej grupie. Drugi dzień eliminacji to zmagania chłopców z kategorii U12. Zgłoszone zostały dwie drużyny z 4 i 5 klas. Pierwszy zespół spisał się bardzo dobrze, ponieważ mimo młodszego wieku wygrał w swojej grupie dwa mecze przegrywając tylko jeden, ostatecznie zajmując 2 miejsce. Druga drużyna zaprezentowała się jeszcze lepiej wygrywając z kompletem zwycięstw swoją grupę. Zmagania w Turnieju zakończyła na fazie pucharowej przegrywając swój mecz. Po rozegranych spotkaniach w obu dniach, każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz ciepły poczęstunek.


20/10/2019


Ślubowania nadszedł czas !

Nowy rok szkolny rozpoczął się już jakiś czas temu, ale dopiero 14 października 2019 roku poszerzył się krąg „braci uczniowskiej” Szkoły Podstawowej nr 88 o nowych uczniów. Tego dnia odbyło się uroczyste „Ślubowanie klas pierwszych”, do którego dzieci długo się przygotowywały. Zostały wybrane piosenki i wiersze, wykonane zaproszenia i dekoracje. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście. Po występie klas pierwszych odbyła się część oficjalna uroczystości. Wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano Hymn Polski i dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Panie Dyrektor oraz zaproszeni goście pasowali pierwszaki (wielkim ołówkiem) na uczniów naszej szkoły i wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje. Po wyprowadzeniu sztandaru, pożegnaniu gości oraz sesji zdjęciowej dla rodziców – nowi uczniowie szkoły udali się do swoich klas. Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów na dalsze lata nauki !

18/10/2019


16 października klasa 4c ukończyła projekt dotyczący pana Kleksa. Po lekcjach, na których charakteryzowaliśmy założyciela niezwykłej akademii, przyszła kolej na przeniesienie naszej wiedzy na plakat. Kolorowaliśmy postać bajecznego profesora, podawaliśmy jego cechy, określaliśmy, kim jest. Oto portret Ambrożego Kleksa!

17/10/2019


7 października klasa 5c wybrała się z wychowawcą na II Wielką Lekcję Ekologii w Tauron Arenie. Na miejscu mogliśmy nauczyć się, czym gasić różne pożary, jak pielęgnować rośliny, sprawdzić swoją wiedzę z ekologii, obejrzeć ciężarówki, autobusy itp., zrobić własny arkusz papieru, wziąć udział w quizach. Niektórym udało się wygrać eko-bidon z trzciny cukrowej! Dostaliśmy też mnóstwo naklejek, breloków, podstawek i nawet różne sadzonki, o które będziemy dbać. Bądźmy EKO!


16/10/2019


2 października klasy piąte wyjechały na wycieczkę do Niepołomic i kopalni soli w Bochni. W Niepołomicach zwiedziliśmy dziedziniec zamku, a potem bawiliśmy się w różne gry na skwerze. W kopalni zjechaliśmy specjalną windą na dół i mogliśmy przejechać się (bardzo szybko!) kolejką wąskotorową. Zwiedzaliśmy labirynt podziemnych korytarzy, mieliśmy spotkanie z polskimi królami, kupcami weneckimi i górnikami! Na koniec przepłynęliśmy łodziami zatopioną sztolnię. Potem mogliśmy pograć w piłkę w podziemnej sali gimnastycznej. To była niesamowita wycieczka!

15/10/2019

Obchody Dnia Krajobrazu

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ogłosiła dzień 20 października Dniem Krajobrazu. Trzeci Międzynarodowy Dzień Krajobrazu promował wartość wody w krajobrazie. W ramach obchodów Dnia Krajobrazu, uczniowie naszej szkoły 11.10.2019 r. wzięli udział w spacerze krajobrazowym nad Zalewem Nowohuckim wraz z opiekunkami wydarzenia p. Bożeną Stachowską i p. Dorotą Makowską – Junak. Celem spaceru było przekazanie jego uczestnikom wiedzy na temat znaczenia wody w kształtowaniu krajobrazu, jak również roli wody w krajobrazie przyrodniczym i kulturowym oraz poznanie bioróżnorodności środowiska przyrodniczego nad zbiornikiem wodnym. W czasie warsztatów nad Zalewem Nowohuckim uczniowie: rozpoznawali zwierzęta , drzewa znajdujące nad zalewem, poprzez pomiar pnia drzew określaliśmy, które z badanych drzew można uznać za pomniki przyrody, wykorzystując klinometr obliczyliśmy ich wysokość, określaliśmy kierunki świata obserwując mech porastający pnie drzew, pobraliśmy próbki wody i gleby. Na miejscu określiliśmy pH wody za pomocą papierka wskaźnikowego. Do szkoły przynieśliśmy w probówkach pozostałą wodę oraz pobraną glebę, którą na dalsze badania przekazaliśmy do pracowni chemicznej Pani Joannie Pelczar.

07/10/2019
DNIA 16 PAŹDZIERNIKA (ŚRODA) 2019 ROKU

OD  GODZINY 17.00 DO GODZINY 19.00

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE 

Z UCZĄCYMI NAUCZYCIELAMI 

W KLASACH 1-8


Czytaj więcej...

01/10/2019


W piątek 27 września 2019 zakończyła się II edycja „Schools Champions Leauge” czyli Międzyszkolnej Ligii Mistrzów. Organizatorem turnieju był UKS Ósemkowo oraz Szkoła Podstawowa nr 88 w Krakowie wraz z nauczycielami: Łukaszem Terleckim, Tomaszem Skrzypkiem oraz Bartłomiejem Zasadni. Turniej zorganizowano dla pięciu Szkół Podstawowych : SP 88, SP 156, SP 101,SP 105 oraz SP 142 w dwóch kategoriach wiekowych:

  Starsi-klasy VI i V

  Młodsi-klasy IV i III

Łącznie w turnieju wzięło udział ponad 120 zawodników i zawodniczek w dwunastu zespołach, rozegrano 31 meczy, strzelono 168 bramek.

Klasyfikacja końcowa Schools Champions Leauge

Kategoria Starsi – klasy VI i V

 

Nazwa drużyny

1

FC Liverpool (SP 101)

2

Chelsea FC (SP 88)

3

Juventus Turyn (SP 88)

4

Borussia Dortmund (SP 142)

5

Manchester City (SP 156)

Kategoria Młodsi – klasy IV i III

 

Nazwa drużyny

1

Arsenal Londyn (SP 142)

2

Atletico Madryt (SP 101)

3

PSG (SP 156)

4

Bayern Monachium (SP 88)

5

Ajax Amsterdam (SP 105)

6

FC Barcelona ( SP 88)

7

Real Madryt ( SP 156)


26/09/2019


22.10.2019. Dziesięciu wolontariuszy z naszej szkoły zbierało na koncercie „Nowa Huta MIASTO BOGA” na Placu Centralnym pieniądze do puszek na rzecz Hospicjum św Łazarza. W tym dniu całość zbiórki wyniosła 5500 zł, w tym nasi energiczni i pozytywni wolontariusze zebrali większość tej kwoty, bo ponad 3300 zł. Dziękujemy za tak piękną postawę

25/09/2019


W dniu 23 września 2019 r. w naszej szkole została rozegrana gra miejska „O Nowej to Hucie opowieść” związaną z 70- leciem Nowej Huty. Była to przygoda, w której uczestnicy zmierzyli się ze swoją wiedzą, intuicją, a także z zadaniami specjalnie dla nich przygotowanymi-realizując cele planu sześcioletniego. Uczniowie mieli okazję poznać między innymi zabawy podwórkowe z czasów PRL, kiedy wystarczyło kawałek chodnika, kreda, piłka, patyk… i grało się w klasy, kapsle, gumę, zbijaka, zośkę, skakało na skakance. W trakcie gry dotarli do pierwszego bloku, w Nowej Hucie, który został zbudowany w czerwcu 1949 roku oraz Muzeum Nowej Huty, pod którym znajduje się schron z okresu zimnej wojny. Wykonywali również zadania w escape roomie, w którym znajdowały się przedmioty z czasów PRL-u.

24/09/2019


Jako Szkoła Promująca Zdrowie co roku realizujemy programy zdrowotne przygotowane przez Państwową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną. Są to:

Nie pal przy mnie proszę” skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych, którego celem głównym jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu.

„Znajdź właściwe rozwiązanie”, którego adresatami są uczniowie IV-VIII klas szkół podstawowych. Jego celem głównym jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej. 

„Trzymaj Formę!” ma na celu kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

W tym roku będziemy realizować również program:„Znamię? Znam je!”. Celem głównym programu jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka. Adresatami programu są uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz uczniowie klas VIII szkół podstawowych. Zachęcamy  społeczność szkoły do zaangażowania się w realizację zaproponowanych programów.Poniżej prace uczniów klasy 5c, wykonane w ramach lekcji przyrody w ubiegłym roku szkolnym. Doceniamy pomysłowość, staranność wykonania i wierność z tematem.

23/09/2019UWAGA !!!W związku z awarią stacjonarnej linii telefonicznej 
kontakt ze szkołą możliwy jest tylko poprzez numer
+ 48 660 637 346
17/09/2019


AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 
POLSKA 2019
 "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"
 16-30.09.2019
Nasza szkoła jak co roku bierze udział 
w akcji sprzątanie świata !!!!

15/09/2019


Lekcja wychowania do życia w rodzinie 
w klasie 6a

Na lekcji wdżwr klasa 6a tworzyła "pajęczynę" wartości ważnych w wychowywaniu.Klasa 6a zdecydowała, że ważne jest, aby w rodzinie były: miłość, szacunek, pomoc, wspólne spędzanie czasu, zaufanie, kultura i wsparcie. Brawo. Byli tacy, co byli uwikłani w pajęczynie rękami i nogami.

04/09/2019Klasy 1-3
   10.09.2019 (wtorek)
  Klasy 4-8
 11.09.2019 (środa)


03/09/2019


Szanowni Państwo 

Rozpoczyna się rekrutacja uczniów do projektu „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gminy Miejskiej Kraków” realizowanego w ramach Poddziałania 10.1.3. Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.
Celem projektu jest podniesienie u uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gminy Miejskiej Kraków kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz kompetencji informatycznych poprzez organizację zajęć rozwijających w tym: kół naukowych, warsztatów, laboratoriów, zajęć pozaszkolnych oraz zajęć dydaktyczno- wyrównawczych z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatyki z wykorzystaniem, narzędzi TIK oraz e-learningu.

02/09/2019Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy.Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

02.09.2019 (poniedziałek)


W okresie wakacji sekretariat jest 
 czynny od poniedziałku do piątku
 w godz: 8-15


ROZPOCZYNAMY WAKACJE !!!


Drodzy uczniowie, odpocznijcie, 
naładujcie baterie i pamiętajcie, 
że wakacje to nie okres "zapominania głowy" 
spędzajcie ten czas bezpiecznie. 
Do zobaczenia we wrześniu.Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Spotkania w sali gimnastycznej

Klasy I - godz.8.30

Klasy II - godz.9.30

Klasy III - godz.9.30

Klasy IV - godz.9.30

Klasy V i VI - godz.10.30

Klasy VII i VIII  oraz VIc - godz.11.30


06/06/2019Eksperymentują, doświadczają, poznają świat

Wirujące krzesła, trójwymiarowy model ludzkiego ciała, interaktywne łamigłówki. W dniach 6-7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 88 na os. Szklane Domy 2 w Krakowie zagości Naukobus. To mobilna wystawa składająca się z 17 interaktywnych eksponatów, dzięki którym uczniowie będą mogli samodzielnie odkrywać zjawiska nauki.

Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata. Z tego założenia wyszli nauczyciele szkoły i zaprosili do siebie Naukobus – wystawę, podczas której uczniowie będą mieli szansę zobaczyć to, co na co dzień jest niedostępne ludzkim zmysłom. Czy nienapompowana piłka może się unosić? Czy można zobaczyć ciśnienie atmosferyczne? Co się stanie gdy siądziemy na wirującym krześle? Wystawa skłoni do zadawania pytań i pobudzi wyobraźnię. Przez cały czas uczniom towarzyszyć będą animatorzy i badacze, którzy pomogą im w aktywnym odkrywaniu świata.

Czytaj więcej...

05/06/2019


Eksperymenty, nauka i dużo radości. Jedzie, jedzie Naukobus

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu - w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciągaDo udziału w takiej przygodzie zaprasza  naszych uczniów w tym roku warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w niej udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce. 
6 i 7 czerwca Naukobus pojawi się w Szkole Podstawowej nr 88 im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

20/05/2019


Klasy 1-3

   11.06.2019 (wtorek)

  Klasy 4-8

 12.06.2019 (środa)

15/05/2019


Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15 tys. złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. NPRCz jest programem rządowym, który przewiduje rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Podstawowym rezultatem zrealizowanych przedsięwzięć ma być zainteresowanie młodych ludzi czytaniem,które powinno im towarzyszyć w życiu dorosłym. Wykaz książek jest dostępny na tablicy koło biblioteki i w samej bibliotece. Zakupiliśmy lektury, książki, o które uczniowie pytali, biografie sportowców i nie tylko oraz audiobooki. Serdecznie zapraszam do biblioteki szkolnej.


09/05/2019

  

Dyrektor Szkoły podstawowej  

nr 88 w Krakowie os. Szklane Domy 2 

Serdecznie zaprasza Rodziców/Prawnych Opiekunów

uczniów  przyszłorocznych klas 1

na ZEBRANIE ORGANIZACYJNE 

które odbędzie się

5 czerwca (środa) 2019 roku 

o godzinie 17.00 w sali A4 

27/04/2019


     


        

   Klasy 1-3

   07.05.2019

  Klasy 4-8

 08.05.2019


09/04/2019


 Żywe Muzeum Obwarzanka

5 kwietnia klasa 4c uczestniczyła w warsztatach na temat krakowskiego obwarzanka. W kameralnym Żywym Muzeum Obwarzanka przy Starym Kleparzu uczniowie dowiedzieli się, ile lat liczy sobie tradycja wypieku tego przysmaku (600 lat!), jak to wyglądało dawniej, jak się piecze obwarzanki dziś i w jakiej ilości dziennie oraz kto z władców Polski był zadeklarowanym smakoszem obwarzanków! Oczywiście każdy musiał upiec własny obwarzanek. Na koniec poznaliśmy metodę na odróżnianie oryginału od podróbek... Obwarzanki udały się palce lizać!

05/04/2019
Szanowni Państwo
Proszę o zapoznanie się z treścią listu Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego
29/03/2019


PROJEKT „Powiedz NIE Przemocy”

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Powiedz NIE Przemocy” organizowanego przez Komisariat VIII Policji w Krakowie i Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 9 w Krakowie. Projekt ma na celu zwiększanie poziomu świadomości tak ważnego społecznie problemu, jakim jest przemoc szkolna oraz przygotowanie dzieci i młodzieży do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym obywatelskim, rozwijanie ich zainteresowań, umiejętności społecznych, kształtowanie kreatywności, odpowiedzialności, wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka. Jednym z działań w ramach projektu były spotkania uczniów klas VII i VIII z policjantem z Ogniwa ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komisariatu Policji VIII. Spotkania te odbyły się w dniach 6 i 8 lutego br. Poruszone zostały wówczas tematy dot. odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne, zasad bezpieczeństwa, zachowań ryzykownych oraz sposobów unikania zagrożeń. Nauczyciele natomiast dnia 19.02.2019 r. uczestniczyli w szkoleniu nt. „Przemocy rówieśniczej w szkole i cyberprzestrzeni” w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida. We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzają warsztaty dotyczące reagowania na przemoc oraz alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego jako profilaktyki niewłaściwych zachowań. Uczniowie klas starszych przygotowują spot promujący przeciwdziałanie przemocy, który będzie oceniany w ramach konkursu międzyszkolnego.

28/03/2019


W dniu 28 marca uczniowie 6b i 6c przygotowali apel pn.: "Efekt cieplarniany i skutki jego nasilenia”, podczas którego poprzez prezentację, film, transparenty i ulotki starali się odpowiedzieć na pytania: jak powstaje efekt cieplarniany, jakie zmiany w środowisku przyrodniczym powoduje globalne ocieplenie oraz jakie działania my – społeczność szkolna możemy na co dzień podejmować aby wpłynąć na poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenia zużycia energii. 
Apel jest częścią akcji informacyjnej w ramach projektu Pracowni Animacji Ekologicznej O.K. im. C. K. Norwida „O ociepleniu klimatu - rozmowy w kontekście”. Aby przybliżyć temat globalnego ocieplenia społeczności szkolnej uczniowie grupy projektowej rozpoczęli od zdobycia wiedzy na przygotowanych w ramach programu wykładach. Następnie wykonali gazetki ścienne o oszczędzaniu energii elektrycznej, skutkach zdrowotnych wzrostu temperatury na powierzchni Ziemi, przeprowadzili happening z transparentami i ulotkami. Planowane są jeszcze: przedstawienie prezentacji na g.wychowawczych klas piątych i ósmych, przeprowadzenie sondy i nagranie filmu.

23/03/2019
21.03.2019 nasi uczniowie i nauczyciele powitali pierwszy dzień wiosny w kolorowych skarpetkach i skarpetach nie do pary. Przyozdobiliśmy się też tak dlatego, bo jest to Światowy Dzień Ludzi z Zespołem Downa i chcieliśmy go uhonorować.18/03/2019


DORADZTWO ZAWODOWE

Przed uczniami klas 8 trudne wybory, a wcześniej egzamin ósmoklasisty!

Chcąc ułatwić podjęcie decyzji co do wyboru szkoły ponadpodstawowej uczniowie

w 2 okresie uczestniczyli w:

  1. XI Prezentacjach Nowohuckich Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych, których organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2, os. Spółdzielcze 6 w Krakowie. Targi odbyły się 28 lutego 2018 roku w godz. 8.00-14.00. Adresowane były do uczniów ostatnich klas szkół gimnazjalnych oraz szkół podstawowych, którzy niedługo staną przed wyborem szkoły średniej;
  2. w V edycji wydarzenia promującego szkolnictwo zawodowe, jakim był KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW, od 11-15 marca. Było to wydarzenia wspierające uczniów w wyborze dalszej drogi kształcenia. Uczniowie z naszej szkoły odwiedzili:

·       Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 

·       Zespół Szkół Poligraficzno – Medialnych

·       Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 

·       Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2,

·       Zespół Szkół Energetycznych

·       Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1

08/03/2019EFEKT NASZYCH DZIAŁAŃ W ZAKRESIE EDUKACJI NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE


07/03/2019


TALENT SHOW 2019


Brawurowo i zabawnie poprowadzony przez p. Michała Wojtusika i p. Sylwię Jagielską przegląd talentów miał charakter pokazu, a nie konkursu. Było co oglądać, słuchać i podziwiać, oj było! Całość rozpoczęli żonglując Jakub Janisz i Krzysztof Dworaczek z 8b. Mieliśmy minimalne obawy o
swoje bezpieczeństwo, kiedy tak tym wszystkim wywijali, ale i tak podobało nam się. Swoje zdolności wokalne zaprezentowały nam dziewczynki z klasy 4a: Lilia Wójcik, Maja Kołacz, Wiktoria Grabarz, Natalia Król i z 6a Nikola Kurek. Niektóre z tych dziewczyn swoim głosem potrafiły
wprowadzić maksymalną ciszę i skupienie na dużej sali gimnastycznej. Bartosz Kurianowicz z 5c zatańczył break denc'a, taniec powiedzmy „mocny i uliczny”, a Emilia Jeżowska z 4c porwała nas delikatnością swoją i układu baletowego. Sprytnie w energicznym duecie pokazały taniec współczesny Emilia Pałac i Ania Zastępa z 7a, a uroczo i ciekawie zabrzmiał utwór When Im Gone wykonany wraz z kubeczkiem Kamelii Garzeł z 4c.
Jedyna osobą ze szkoły, która zgodziła się zagrać dla nas na instrumencie - trąbce (wiemy, że jest w szkole więcej instrumentalistów) był Bartek Mucha z 7b, bardzo mu za tą odwagę i występ dziękujemy.Finałem groźnym i zabawnym była walka bokserska stoczona przez Michała Marcisza i Marcina Janiczka z 8c. Pomysł był przygotowany przez Samorząd Uczniowski, ale tylko dzięki Wam drodzy Uczniowie i Wasze zaangażowanie, to się udało.

06/03/2019


ZAPROSZENIE


Serdecznie  zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi- przyszłorocznymi pierwszakami na spotkanie pełne zabaw i niespodzianek 

które odbędzie  się  dnia  19 marca 2019 roku ( wtorek) od  godz. 17.00  do  godz. 18.30. W  trakcie  spotkania  przewidziano  dla  dzieci zajęcia  ruchowe,plastyczne,matematyczne, a dla  Rodziców  spotkanie  z Dyrektorem Szkoły, psychologiem z PPP

05/03/2019DNIA 20 MARCA (ŚRODA) 2019 ROKU

OD  GODZINY 17.00 DO GODZINY 19.00

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE 

Z UCZĄCYMI NAUCZYCIELAMI 

W KLASACH 1-8

Czytaj więcej...

04/03/2019


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ODDALI SWOJE DŻINSY W RAMACH AKCJI JEANS FOR A BETTER WORLD.ZEBRALIŚMY ICH AŻ 140 PAR.AKCJA TA ŁĄCZYŁA DWA BARDZO WAŻNE ASPEKTY: RECYKLING, OCHRONĘ ŚRODOWISKA ORAZ CEL CHARYTATYWNY REALIZUJĄCY PRAWO DOSTĘPU DZIECI DO EDUKACJI. JESZCZE RAZ BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

23/02/2019


PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I PRZYNIEŚĆ JE DO SZKOŁY, W DNIU 26 LUTYM 2019 ROKU, wspólnie możemy przyczynić się do realnej zmiany, nie tylko w świecie mody, ale przede wszystkim w życiu kilkunastu dziewczyn z Cabo Verde, które mają marzenia, tak jak my. Jednak bez naszej pomocy nie będą w stanie ich spełnić. Dodatkowe informacje https://www.kokoworld.pl/…/fair-…/jeans-for-a-better-world-2

19/02/2019

           


Klas I-III