Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

18/03/2020
Szanowni PaństwoInformujemy, iż na stronach Portalu Edukacyjnego
 zamieszczony został komunikat w sprawie
 możliwości przyjmowania wniosków 
rekrutacyjnych w formie skanu lub zdjęcia dokumentu:


16/03/2020PRACA SEKRETARIATU 
W DNIACH  16-25 MARCA 2020 r.

Szanowni Państwo

W związku z zagrożeniem wystąpienia zarażenia KORONAWIRUSEM COVID-19 
PROSIMY O OGRANICZENIE KONTAKTÓW OSOBISTYCH Z PRACOWNIKAMI SZKOŁY DO NIEZBĘDNEGO MINIMUM.
Osobiste załatwienie sprawy będzie możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod numerem: 660 637 346. Prosimy o składanie wszelkich pism i wniosków drogą elektroniczną lub za pomocą dziennika Librus.
 

Z poważaniem
Anna Mroczkowska
Dyrektor SP 88


Szanowni Państwo

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
W związku z tym:
-zajęcia w naszej szkole będą zawieszone na 2 tygodnie;
-nie odbędzie się zaplanowane na jutro zebranie Rady Rodziców i Prezydium Rady Rodziców
-12 i 13 marca br.( jutro i pojutrze) to dni, w których w nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze, będzie pracować świetlica;
Proszę o informacje zwrotną, które dzieci i w jakich godzinach będą korzystać ze świetlicy szkolnej w czwartek i w piątek, to ułatwi nam zaplanowanie opieki. Dzisiaj do godz.18.00 do ajenta kuchni, pod nr 790 254 451, proszę zgłosić, kto będzie korzystał z obiadów w szkole w czwartek i w piątek. Obiady mogą być wydawane do menażek.
-od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły. Świetlica od tego dnia nie będzie działać.
-Zachęcajcie Państwo dzieci do samodzielnej nauki w domu, w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Platforma epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
-poproszę nauczycieli, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu, będą kontaktować się w tej sprawie z Uczniami i Państwem poprzez dziennik Librus.
-jeśli macie Państwo dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Wam zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej ZUS;
-przekażcie osobom, które będą opiekować się Waszymi dziećmi, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
-rygorystycznie przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie;
-śledźcie na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju
- bieżące informacje będę Państwu przekazywać przez dziennik Librus

Z poważaniem
Anna Mroczkowska
Dyrektor SP88

07/03/2020


Szanowni Państwo

Jesteśmy po I wyjściu w tym roku szkolnym w ramach akcji KINO ZA BATERIE. Dziękuję za włączenie się w zbiórkę dzieci i rodziców. Do rodziców kieruję serdeczne podziękowania za pomoc wychowawcom w opiece podczas wyjść. Jednocześnie zachęcam całą społeczność szkolną do dalszej zbiórki, co pozwoli nam zrealizować II wyjście w tym roku szkolnym. Proponuję abyśmy zebrali i oddali baterie do MPO w najbliższych 2 miesiącach - będziemy mieć dzięki temu możliwość wyboru dogodnego terminu z uwzględnieniem bieżącego repertuaru. Dla przypomnienia: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z o.o. w Krakowie jako organizator programu edukacyjnego „Kino za baterie” uprzejmie przypomina, że zgodnie z regulaminem programu dostępnym na stronie internetowej http://mpo.krakow.pl/kino-za-baterie/regulamin, w pojemnikach dostarczanych do placówek biorących udział w programie można gromadzić jedynie zużyte baterie o rozmiarach nie większych niż baterie typu D (R20).http://mpo.krakow.pl/kino-za-baterie/regulamin
SZANOWNI PAŃSTWO

 

ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO PRZEKAZANIA ZA POŚREDNICTWEM SPSM

1% PODATKU  NA WSPARCIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 88.

 

W odpowiednich rubrykach PIT wpiszcie Państwo numer KRS 0000052078  

oraz w rubryce „cel szczegółowy" dla Szkoły Podstawowej nr 88.

 

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej nr 88

02/03/2020


SCHRONY NOWEJ HUTY

W dniach 12 i 19 lutego klasa 5c zwiedzała w Muzeum Nowej Huty (dawne kino Światowid) oraz w schronie pod Zespołem Szkół Mechanicznych nr 3 na os. Szkolnym wystawę "Podziemna Nowa Huta". Stan zagrożenia". Dowiedzieliśmy się o narastaniu atmosfery strachu przed wybuchem nowego konfliktu zbrojnego na skalę światową po dopiero co zakończonej II Wojnie Światowej, o wprowadzaniu nowego ustroju w Polsce i o budowie Nowej Huty - miasta pełnego jak na tamte czasy wielu nowatorskich rozwiązań. W schronach mogliśmy połączyć się ze sobą specjalnym aparatem telefonicznym, poznać system doprowadzania powietrza, obejrzeć sale przeznaczone do przeczekiwania nalotów, zobaczyć tunel ewakuacyjny itp. Wędrując z Muzeum Nowej Huty do ZSM, wypatrywaliśmy elementów architektonicznych typowych dla zabudowy schronowej - zwłaszcza wyjść ewakuacyjnych czy szybów wentylacyjnych. Obejrzeliśmy też zdjęcia najbardziej znanych i największych schronów na świecie, poznaliśmy historię tworzenia schronów i przyjrzeliśmy się makiecie wzorcowego schronu.

24/02/2020

13/02/2020


DNIA 04 MARCA (ŚRODA) 2019 ROKU

OD  GODZINY 17.00 DO GODZINY 19.00

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE 

Z UCZĄCYMI NAUCZYCIELAMI 

W KLASACH 1-8


Szczegółowe informacje...


10/02/2020


Kaligramy


Istnieje wiele różnych sposobów na przyswojenie sobie słówek z j. angielskiego. Uczniowie naszej szkoły wykazali się inicjatywą i kreatywnością, tworząc różne kaligramy w języku angielskim. Wyjątkowe prace stworzyli Gabriela Czernek z 6c - "Hot and Cold" (I miejsce), Antoni Warski z 7b - "Blocks"(II miejsce), Magdalena Kuś z 7b - "Dog" (III miejsce). Wyróżniliśmy także prace ALeksandry Wolak, Dominika Skibki, Weroniki Mazoń, Lilianny Maślaniec , Aleksandry Jurczyk.


Życzymy wszystkim uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim okresie. Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu: bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu - noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach, plecakach, paski odblaskowe wszyte w odzież; pamiętajcie o telefonach alarmowych - europejski numer alarmowy: 112; myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, w kolejkach do nich, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku; przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem; używajcie kasków chroniących głowę - na nartach, łyżwach, na rowerze.

27/01/2020


NOC BIOLOGÓW


Uczniowie uczęszczający na szkolne zajęcia biologiczne wracali z Nocy Biologów pełni wrażeń i z ogromną dawką nowych,  interesujących informacji.  Podczas pokazów, obserwacji, rozwiązywania zagadek oraz rozmów ze  studentami i pracownikami Wydziału Biologii UJ: mykologami, zoologami, botanikami, chiropterologami, ornitologami, mikrobiologami i genetykami dzieci w sposób kreatywny i ciekawy zdobywały nową wiedzę.
Była i gra terenowa  EKOLOGICZNIE ZNACZY LOGICZNIE (zadania zakodowane za pomocą kodów QR),  w trakcie której uczniowie z różnych klas świetnie ze sobą współpracowali i integrowali się, a na podsumowanie otrzymali sadzonki roślin doniczkowych.  Na koniec pobytu w Kampusie UJ zostały odebrane nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie na plakat GLOBALNE ZMANY ŚRODOWISKA. Gratulujemy wszystkim : Julii Rumian, Julii Tomal, Kacprowi Kozłowskiemu, Patrykami Łabędziowi, a szczególnie Emilowi Szałankiewiczowi za zajęcie II m-ca w kategorii klas 4-8. Czas spędzony z osobami, które mają wspólną pasję to super sprawa - gorąco polecamy  NOC BIOLOGÓW!

26/01/2020


W dniu 9 stycznia klasa 8b wraz wychowawcami udała się do Instytutu Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego. Celem wycieczki było poznanie laboratoriów badawczych, połączone z emisją filmu na temat DNA, a także przybliżenia pracy naukowców. Poznaliśmy pojęcia związane z promieniotwórczością, w tym aplikację Nukemap. Zastanawialiśmy się czy można zamienić ołów w złoto i gdzie wykorzystuje się materiały nanomagnetyczne. Ponad to czym różnią się od siebie ferromagnetyki, paramagnetyki i diamagnetyki, dlaczego nadprzewodniki nie maja oporu i jakie nadzieje wiąże się z molekularnymi magnetykami. Dowiedzieliśmy się, m.in. że ciekły hel jest najzimniejszą cieczą, a nadprzewodniki są diamagnetykami, oraz jak spowodować aby… żaba „lewitowała”. Zastosowanie prowadzonych badań są szerokie i są związane ze współpracą z różnymi firmami, z poszukiwaniem nowych materiałów oraz technologii, np. w temacie dysków magnetycznych. Warto odwiedzać takie miejsca by poszerzać swoje horyzonty.

24/01/2020Nie hejtuję- reaguję


Projekt  "Nie hejtuję-reaguję" jest elementem ogólnopolskiej kampanii  przeciwko cyberprzemocy  realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W klasie 6a dziś zajęcia wychowania do życia w rodzinie (w grupie chłopców) poświeciliśmy następującym celom:

- uwrażliwienie na problem obrażania w Internecie
- zapoznanie z pojęciami hejt 
- prezentacja sposobów reagowania
-kształtowanie oraz promowanie postaw empatycznych.
  15/01/2020


W klasie 6a w styczniu, na lekcji wychowania do życia w rodzinie przeprowadzono zajęcia o cyberprzemocy na podstawie filmu „Gdzie jest Mimi?” (Platforma edukacyjna Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę) Celem zajęć było: podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat cyberprzemocy, jej konsekwencji, roli świadków sytuacji związanych z cyberprzemocą.

W czasie lekcji odbyła się dyskusja. Na koniec podsumowaliśmy najważniejsze zasady, które pojawiły się podczas zajęć.

-Ośmieszanie i inne formy przemocy w sieci potrafią być bardzo krzywdzące

-Kiedy jesteś ofiarą przemocy, szukaj pomocy u rodziców, nauczyciela innej zaufanej osoby dorosłej.

-Zawsze też możesz skorzystać z pomocy konsultantów Telefonu 116 111.

-Pozornie niewinne komentowanie udostępnianie złośliwych postów to również krzywdzenie.

-Zawsze kiedy jesteś świadkiem cyberprzemocy, reaguj.

-Nie bądź obojętny wobec krzywdzenia innych.

-Sprawcy cyberprzemocy nie są anonimowi ani bezkarni. Za agresję w sieci grożą dotkliwe konsekwencje.

09/01/2020

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. 

Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia w sieci.

Nasza szkoła zgłosiła inicjatywę DBI i weźmiemy udział w obchodach w 2 turach: 20-24 styczeń (przed feriami) oraz 10-14 luty ( po feriach).

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie 

07/01/2020
Klasy 1-3

   21.01.2020 (wtorek)
 
 Klasy 4-8

 22.01.2020 (środa)27/12/2019
Święta Bożego Narodzenia 2019
22/12/2019


Rusza krakowska akcja edukacyjna „Przybijże Łapę”.
 Jest to nowa akcja edukacyjna Miasta Krakowa
 na rzecz zwierząt. Powstała ona z myślą o edukacji 
mieszkańców m.in. w zakresie opieki
 i dokarmiania domowych oraz dzikich zwierząt

Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa realizuje akcję edukacyjną o nazwie „Przybijże Łapę”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na zwierzęta w mieście, zarówno te dzikie, jak i  domowe. Kampania poruszana istotne tematy, związane z prawidłowym dokarmianiem dzikich i domowych zwierząt, zwraca uwagę na to, jak zachować się podczas spotkania z dzikim zwierzęciem, informuje o regularnej deratyzacji, przestrzeganiu praw zwierząt, odpowiedzialnej  adopcji czy jakości karmy darowanej dla schronisk. Jako szkoła solidaryzujemy się z akcją i również włączymy się do akcji. W ramach akcji powstają prace uczniów, którym los zwierząt jest szczególnie bliski. Więcej informacji o akcji dostępnych jest na stronie: www.przybijzelape.pl21/12/2019


Warsztaty przyrodnicze z biologii i geografii 

w ramach projektu RKK, pod hasłem 

,,POMÓŻMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”


Celem warsztatów było wzbogacenie wiedzy uczniów na temat ptaków zimujących w naszym kraju oraz odlatujących na zimę do cieplejszych rejonów, kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody i  propagowanie idei ochrony przyrody,  a szczególnie pomocy ptakom w przetrwaniu zimy. W czasie warsztatów uczniowie:

- poznali wiele  gatunków ptaków, które zostają u nas na zimę,

- nauczyli się  odróżniać niektóre gatunki ptaków, np. sikorkę bogatkę od sikorki modrej,

- zdobyli wiedzę na temat rodzaju pokarmu, jaki lubią poszczególne gatunki ptaków,

 oraz czym nie wolno ich karmić,

- poznali trasy migracji ptaków,

- przygotowali quiz ,,Ptaki zimujące w Polsce” na stronie join.quizizz.com.  Uczniowie mieli możliwość praktycznego przygotowania ptasiego menu,

 - wykonali kule z ziaren zbóż, nasion i tłuszczu oraz zrobili karmniki z butelek i leszczyny,

Na kolejnych zajęciach koła, uczniowie ze starszych klas rozwiesili kule i ptasie karmniki na terenie  ogródka meteorologicznego szkoły. 
Zapraszamy do wspólnej zabawy, zachęcamy rozwiązać nasz quiz pt. ,,Ptaki zimujące w Polsce”. Oto strona i kod quizu:

joinmyquiz.com  kod :  009267( ważny do 26.12.2019 roku)

17/12/2019


Lekcja muzealna na Wawelu


13 grudnia klasa 6a była na lekcji muzealnej na WaweluCelem lekcji było zapoznanie uczniów z historią Zamku Królewskiego i Wzgórza Wawelskiego. Wystawa "Wawel zaginiony" wniosła uczniom wiedzę na temat najstarszych zachowanych budowli Wawelu, m.in. rotunda św. Feliksa i Adaukta - zabytek w stylu romańskim. W sieni i podziemiach dawnych kuchni królewskich widzieliśmy  umieszczone: makieta zabudowy wzgórza wawelskiego w końcu XVIII w. oraz plansze, na których przedstawione były modele (hipotetyczne) dwóch pierwszych katedr i innych budowli znajdujących się kiedyś na Wawelu.  

08/12/2019


29.11. klasa 5c udała się do kina "Sfinks" na warsztaty pod tytułem "Jak powstaje film?", po których obejrzeliśmy film "Był sobie pies 2".

Na warsztatach rozmawialiśmy o tym, kto i co jest potrzebne, aby nakręcić film. Następnie podzieliliśmy się na grupy i nakręciliśmy własny obraz. Część osób grał rolę odkrywców, pozostali udawali różne osoby, na przykład roboty, siłaczy, duchy. W niektórych osobach drzemią prawdziwe aktorskie talenty!

Zobacz galerię zdjęć...

01/12/2019


Rozwój kompetencji  kluczowych  uczniów  i nauczycieli

Dnia 14 listopada uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczący w Projekcie wzięli udział wraz z nauczycielem Dorotą Staniszewską w zajęciach rozwijających kreatywność ,,Miasto  w budowie” w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zajęcia miały na celu wybudowanie domu przyszłości. Uczniowie podzieleni na grupy tworzyli według własnych wyobraźni miasto ,dom przyszłości, plac zabaw. Zajęcia bardzo się uczniom podobały. Drugim wątkiem zajęć było oglądanie wystawy ,,Uwaga ! Nieprzyjaciel podsłuchuj”. Uczniowie mieli okazję obejrzeć i dotknąć zabytkowy sprzęt telekomunikacyjny z których korzystało wojsko i wywiad. Stoiska interaktywne pozwoliły sprawdzić się w roli szpiega czy podjąć próbę  złamania szyfru. Na wystawie uczniowie mogli również zobaczyć współczesne wątki dotyczące kryptografii w życiu codziennym czy bezpieczeństwa w sieci.

29/11/2109
DNIA 17 GRUDNIA (WTOREK) 2019 ROKU

OD  GODZINY 17.00 DO GODZINY 19.00

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE 

Z UCZĄCYMI NAUCZYCIELAMI 

W KLASACH 1-828/11/2019


Tworzenie mapy poziomicowej

Do rysowania mapy poziomicowej wykorzystano model z tworzywa sztucznego, w kształcie transparentnego pudełka, którego dno zostało ,,wypiętrzone”, przybierając postać repliki góry wulkanicznej. Uczniowie poprzez samodzielne przetworzenie 3- wymiarowego obrazu góry w 2 – wymiarową mapkę poziomicową, poznali technikę tworzenia tych map oraz utrwalili wiadomości o poziomicach. Uczniowie wlewali do modelu partiami ,, morze”(co 2cm), rysowali poziomice na granicy morza i góry, a następnie odwzorowali na transparentnej pokrywie całą mapkę (wszystkie poziomice).

19/11/2019


Nauczyciele naszej szkoły należącej do sieci szkół Edukacji Globalnej poruszają na zajęciach tematy, skupione na Celach Zrównoważonego Rozwoju. W tym roku w Tygodniu Edukacji Globalnej skupiamy się m.in. na 13 celu - DZIAŁANIA W DZIEDZINIE KLIMATU. Zachęcamy całą społeczność szkolną do zagłębienia się w tematykę edukacji globalnej. MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ LOKALNIE.

18/11/201914.11.2019 w ogólnopolski Dzień Seniora, zanieśliśmy naszym sąsiadom Seniorom 60+ pięknie wykonane przez dzieci ze świetlicy jeżyki, upieczone przez uczniów ciasta i złożyliśmy serdeczne życzenia. Sprawiliśmy dużo radości Im i sobie, bo gdy się dzielisz, radość się mnoży. Na koniec,puściliśmy filmik o naszej szkole"A TO MY" i został on dobrze przyjęty.


09/11/2019


8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku niepodległośi po 123 latach zaborów. Dzień Niepodległości swiętowały również klasy 1-3. Podczas występu dzieci z klasy 1b i 3b, recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Wszystkie klasy pięknie śpiewały piosenki i pieśni patriotyczne. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszej szkole i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.


08/11/2019W ostatnim tygodniu października naszą szkołę odwiedziło ponad 100 przedszkolaków z sąsiadujących przedszkoli. Razem z uczniami z edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w zabawach ruchowych poprowadzonych przez pana Marcina Kaźmierczaka. Spotkanie miało charakter integracyjny i sportowy, a dzieci z najstarszych grup przedszkolnych mogły poczuć się przez chwilę jak uczniowie naszej szkoły. Współpraca z przedszkolami została zrealizowana w ramach projektu „Jaka jesteś szkoło”.

06/11/2019


Koło geograficzne

Nasi uczniowie w ramach zajęć koła geograficznego wykonywali ćwiczenia na globusie indukcyjnym. Globusy indukcyjne wykorzystaliśmy do opracowania i zrozumienia siatki geograficznej. Uczniowie na swych globusach indukcyjnych wykonywali ćwiczenia etapami: 
wyznaczali kierunki geograficzne, południki i równoleżniki,a powstałą siatkę geograficzną użyliśmy do zaznaczania punktów według podanych współrzędnych geograficznych oraz do ustalania czasu słonecznego na poszczególnych południkach. Na globusie indukcyjnym zakreśliliśmy strefy oświetlenia Ziemi, po wcześniejszym wyznaczeniu zwrotników i kół podbiegunowych.

31/10/2019

Klasy 1-3

   12.11.2019 (wtorek)
 
 Klasy 4-8

 13.11.2019 (środa)


27/10/2019Za nami kolejny rok akcji Sprzątania Świata, 

dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom

 za udział i postawę proekologiczną
24/10/2019

Zajęcia przyrodnicze z geografii i biologii 

w ogródku meteorologicznym naszej szkoły. 


Na terenie ogródka meteorologicznego naszej szkoły została przeprowadzona lekcja przyrodnicza przez p. Bożenę Stachowską i p. Dorotę Makowską – Junak. W kształceniu przyrodniczym nasi nauczyciele dużą wagę przywiązują do pracy w terenie, która umożliwia bezpośrednie zetknięcie się ucznia ze środowiskiem przyrodniczym. Zajęcia takie wpływają na kształtowanie zmysłu obserwacji i wyobraźnię, a także uczą praktycznych umiejętności, np.:dokonywania pomiarów, orientacji w terenie. Na zajęciach poruszono tematy: pogoda a klimat, wyznaczanie kierunków, odczytywanie temperatury powietrza kierunek i prędkość wiatru, usłonecznienie, budowa i działanie przyrządów meteorologicznych, jak termometry stacyjne do mierzenia temperatury i wilgotności powietrza, termometry służące do mierzenia temperatury gruntu, deszczomierze, wiatromierze. Dzięki przewodnikom i aplikacji telefonu sprawdzano, czy dobrze zostały rozpoznane gatunki drzew.

22/10/2019


XX edycja Turnieju „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"


W dniach 16-17 października uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku ”, która została rozegrana na obiektach CCZ przy ul. Ptaszyckiego 6 w Krakowie. W środę w zawodach udział wzięli chłopcy w kategorii U10. W swoich meczach zaprezentowali się z dobrej strony, po jednym zwycięstwie i porażce zajęli 2 miejsce w swojej grupie. Drugi dzień eliminacji to zmagania chłopców z kategorii U12. Zgłoszone zostały dwie drużyny z 4 i 5 klas. Pierwszy zespół spisał się bardzo dobrze, ponieważ mimo młodszego wieku wygrał w swojej grupie dwa mecze przegrywając tylko jeden, ostatecznie zajmując 2 miejsce. Druga drużyna zaprezentowała się jeszcze lepiej wygrywając z kompletem zwycięstw swoją grupę. Zmagania w Turnieju zakończyła na fazie pucharowej przegrywając swój mecz. Po rozegranych spotkaniach w obu dniach, każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz ciepły poczęstunek.


20/10/2019


Ślubowania nadszedł czas !

Nowy rok szkolny rozpoczął się już jakiś czas temu, ale dopiero 14 października 2019 roku poszerzył się krąg „braci uczniowskiej” Szkoły Podstawowej nr 88 o nowych uczniów. Tego dnia odbyło się uroczyste „Ślubowanie klas pierwszych”, do którego dzieci długo się przygotowywały. Zostały wybrane piosenki i wiersze, wykonane zaproszenia i dekoracje. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście. Po występie klas pierwszych odbyła się część oficjalna uroczystości. Wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano Hymn Polski i dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Panie Dyrektor oraz zaproszeni goście pasowali pierwszaki (wielkim ołówkiem) na uczniów naszej szkoły i wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje. Po wyprowadzeniu sztandaru, pożegnaniu gości oraz sesji zdjęciowej dla rodziców – nowi uczniowie szkoły udali się do swoich klas. Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów na dalsze lata nauki !

18/10/2019


16 października klasa 4c ukończyła projekt dotyczący pana Kleksa. Po lekcjach, na których charakteryzowaliśmy założyciela niezwykłej akademii, przyszła kolej na przeniesienie naszej wiedzy na plakat. Kolorowaliśmy postać bajecznego profesora, podawaliśmy jego cechy, określaliśmy, kim jest. Oto portret Ambrożego Kleksa!

17/10/2019


7 października klasa 5c wybrała się z wychowawcą na II Wielką Lekcję Ekologii w Tauron Arenie. Na miejscu mogliśmy nauczyć się, czym gasić różne pożary, jak pielęgnować rośliny, sprawdzić swoją wiedzę z ekologii, obejrzeć ciężarówki, autobusy itp., zrobić własny arkusz papieru, wziąć udział w quizach. Niektórym udało się wygrać eko-bidon z trzciny cukrowej! Dostaliśmy też mnóstwo naklejek, breloków, podstawek i nawet różne sadzonki, o które będziemy dbać. Bądźmy EKO!


16/10/2019


2 października klasy piąte wyjechały na wycieczkę do Niepołomic i kopalni soli w Bochni. W Niepołomicach zwiedziliśmy dziedziniec zamku, a potem bawiliśmy się w różne gry na skwerze. W kopalni zjechaliśmy specjalną windą na dół i mogliśmy przejechać się (bardzo szybko!) kolejką wąskotorową. Zwiedzaliśmy labirynt podziemnych korytarzy, mieliśmy spotkanie z polskimi królami, kupcami weneckimi i górnikami! Na koniec przepłynęliśmy łodziami zatopioną sztolnię. Potem mogliśmy pograć w piłkę w podziemnej sali gimnastycznej. To była niesamowita wycieczka!

15/10/2019

Obchody Dnia Krajobrazu

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ogłosiła dzień 20 października Dniem Krajobrazu. Trzeci Międzynarodowy Dzień Krajobrazu promował wartość wody w krajobrazie. W ramach obchodów Dnia Krajobrazu, uczniowie naszej szkoły 11.10.2019 r. wzięli udział w spacerze krajobrazowym nad Zalewem Nowohuckim wraz z opiekunkami wydarzenia p. Bożeną Stachowską i p. Dorotą Makowską – Junak. Celem spaceru było przekazanie jego uczestnikom wiedzy na temat znaczenia wody w kształtowaniu krajobrazu, jak również roli wody w krajobrazie przyrodniczym i kulturowym oraz poznanie bioróżnorodności środowiska przyrodniczego nad zbiornikiem wodnym. W czasie warsztatów nad Zalewem Nowohuckim uczniowie: rozpoznawali zwierzęta , drzewa znajdujące nad zalewem, poprzez pomiar pnia drzew określaliśmy, które z badanych drzew można uznać za pomniki przyrody, wykorzystując klinometr obliczyliśmy ich wysokość, określaliśmy kierunki świata obserwując mech porastający pnie drzew, pobraliśmy próbki wody i gleby. Na miejscu określiliśmy pH wody za pomocą papierka wskaźnikowego. Do szkoły przynieśliśmy w probówkach pozostałą wodę oraz pobraną glebę, którą na dalsze badania przekazaliśmy do pracowni chemicznej Pani Joannie Pelczar.

07/10/2019
DNIA 16 PAŹDZIERNIKA (ŚRODA) 2019 ROKU

OD  GODZINY 17.00 DO GODZINY 19.00

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE 

Z UCZĄCYMI NAUCZYCIELAMI 

W KLASACH 1-8


Czytaj więcej...

01/10/2019


W piątek 27 września 2019 zakończyła się II edycja „Schools Champions Leauge” czyli Międzyszkolnej Ligii Mistrzów. Organizatorem turnieju był UKS Ósemkowo oraz Szkoła Podstawowa nr 88 w Krakowie wraz z nauczycielami: Łukaszem Terleckim, Tomaszem Skrzypkiem oraz Bartłomiejem Zasadni. Turniej zorganizowano dla pięciu Szkół Podstawowych : SP 88, SP 156, SP 101,SP 105 oraz SP 142 w dwóch kategoriach wiekowych:

  Starsi-klasy VI i V

  Młodsi-klasy IV i III

Łącznie w turnieju wzięło udział ponad 120 zawodników i zawodniczek w dwunastu zespołach, rozegrano 31 meczy, strzelono 168 bramek.

Klasyfikacja końcowa Schools Champions Leauge

Kategoria Starsi – klasy VI i V

 

Nazwa drużyny

1

FC Liverpool (SP 101)

2

Chelsea FC (SP 88)

3

Juventus Turyn (SP 88)

4

Borussia Dortmund (SP 142)

5

Manchester City (SP 156)

Kategoria Młodsi – klasy IV i III

 

Nazwa drużyny

1

Arsenal Londyn (SP 142)

2

Atletico Madryt (SP 101)

3

PSG (SP 156)

4

Bayern Monachium (SP 88)

5

Ajax Amsterdam (SP 105)

6

FC Barcelona ( SP 88)

7

Real Madryt ( SP 156)


26/09/2019


22.10.2019. Dziesięciu wolontariuszy z naszej szkoły zbierało na koncercie „Nowa Huta MIASTO BOGA” na Placu Centralnym pieniądze do puszek na rzecz Hospicjum św Łazarza. W tym dniu całość zbiórki wyniosła 5500 zł, w tym nasi energiczni i pozytywni wolontariusze zebrali większość tej kwoty, bo ponad 3300 zł. Dziękujemy za tak piękną postawę

25/09/2019


W dniu 23 września 2019 r. w naszej szkole została rozegrana gra miejska „O Nowej to Hucie opowieść” związaną z 70- leciem Nowej Huty. Była to przygoda, w której uczestnicy zmierzyli się ze swoją wiedzą, intuicją, a także z zadaniami specjalnie dla nich przygotowanymi-realizując cele planu sześcioletniego. Uczniowie mieli okazję poznać między innymi zabawy podwórkowe z czasów PRL, kiedy wystarczyło kawałek chodnika, kreda, piłka, patyk… i grało się w klasy, kapsle, gumę, zbijaka, zośkę, skakało na skakance. W trakcie gry dotarli do pierwszego bloku, w Nowej Hucie, który został zbudowany w czerwcu 1949 roku oraz Muzeum Nowej Huty, pod którym znajduje się schron z okresu zimnej wojny. Wykonywali również zadania w escape roomie, w którym znajdowały się przedmioty z czasów PRL-u.

24/09/2019


Jako Szkoła Promująca Zdrowie co roku realizujemy programy zdrowotne przygotowane przez Państwową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną. Są to:

Nie pal przy mnie proszę” skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych, którego celem głównym jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu.

„Znajdź właściwe rozwiązanie”, którego adresatami są uczniowie IV-VIII klas szkół podstawowych. Jego celem głównym jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej. 

„Trzymaj Formę!” ma na celu kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

W tym roku będziemy realizować również program:„Znamię? Znam je!”. Celem głównym programu jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka. Adresatami programu są uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz uczniowie klas VIII szkół podstawowych. Zachęcamy  społeczność szkoły do zaangażowania się w realizację zaproponowanych programów.Poniżej prace uczniów klasy 5c, wykonane w ramach lekcji przyrody w ubiegłym roku szkolnym. Doceniamy pomysłowość, staranność wykonania i wierność z tematem.

23/09/2019UWAGA !!!W związku z awarią stacjonarnej linii telefonicznej 
kontakt ze szkołą możliwy jest tylko poprzez numer
+ 48 660 637 346
17/09/2019


AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 
POLSKA 2019
 "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"
 16-30.09.2019
Nasza szkoła jak co roku bierze udział 
w akcji sprzątanie świata !!!!

15/09/2019


Lekcja wychowania do życia w rodzinie 
w klasie 6a

Na lekcji wdżwr klasa 6a tworzyła "pajęczynę" wartości ważnych w wychowywaniu.Klasa 6a zdecydowała, że ważne jest, aby w rodzinie były: miłość, szacunek, pomoc, wspólne spędzanie czasu, zaufanie, kultura i wsparcie. Brawo. Byli tacy, co byli uwikłani w pajęczynie rękami i nogami.