Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

11/11/2018

"Wyobraź sobie, że wracasz do domu po 123 latach. Polacy nie mieli domu przez 123 lata. 

Teraz mija 100 lat od chwili, gdy ten dom odzyskali" - Mel Gibson

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole odbyły się apele, podczas których czciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. O godzinie 11:11 uczniowie wraz z nauczycielami odspiewali 4 zwrotki Hymnu Polski. 

08/11/2018

Końcem października i początkiem listopada odbyła się lekcja biologii: Anatomia człowieka na modelach. Anatomia – dział biologii, nauka zajmująca się badaniem budowy organizmów. Uczniowie klas 7 a i 7b i ich kreatywność, - to lubimy. Brawo!!
Uczniowie wybierali: budowę zęba, kości, oka, skóry itp. Materiały z których korzystali były różnorodne począwszy od gąbki do mycia ciała po plastelinę.Mam nadzieję, że dzięki tym modelom na dłużej wiedza zagości w waszych głowach. Dziękuję za pomysłowość.

07/11/2018


Szanowni Państwo

nasza szkoła we współpracy z MPO kolejny rok uczestniczy w akcji KINO ZA BATERIE. Zachęcamy wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli do zbiórki zużytych baterii, które można wrzucać do pojemników umieszczonych w klasach i przy dyżurce.
Przypominam: 
- do pojemników nie można wrzucać akumulatorów lub baterii o rozmiarach większych niż baterie typu D (R20). 
- nagrodami w programie są bilety do kina Cinema City w Krakowie w wybranej przez szkołę lokalizacji (Kraków Bonarka, Kraków Galeria Kazimierz, Kraków Plaza, Kraków Zakopianka) oraz do Multikina przy ul. Dobrego Pasterza 128 w Krakowie,
- 2 kg baterii = 1 bilet.
Akcja trwa cały rok !!!
Koordynator akcji,Bożena Stachowska

05/11/2018


Z wizytą u Seniorów....


W poniedziałek rano,przed swoimi lekcjami 5 osób z klasy 6a wraz z p. Sylwią Jagielską poszło do Ośrodka dziennego pobytu dla seniora 60+. Poszli tam jako wolontariusze by poczytać książki historyczne i umilić czas tym starszym ludziom. Zostali przyjęci bardzo serdecznie, a która książka spodobała się najbardziej? "Kraków i okolice" Ewy Stadtmüller i Anny Chachulskiej, wydała się najciekawsza.

04/11/2018


26 października odbył się turniej integracyjny klas czwartych pod hasłem "Tajemniczy ogród" oraz pasowanie na starszaka. Przedstawiciele klas czwartych brali udział w różnych konkurencjach, między innymi dotyczącej ekranizacji "Tajemniczego ogrodu", matematycznej (pokonanie labiryntu ogrodu i wykonanie po drodze obliczenia), językowej (rozmówki angielskie), sprawnościowej (skoki na skakance). Uczniowie złożyli ślubowanie i po wypiciu (oczywiście z uśmiechem!) soku z cytryny otrzymali pamiątkowe dyplomy. 
Dziękujemy za wspólną zabawę, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu lemoniady!

03/11/2018


Jubileuszowa listopadowa kwesta w promieniach słońca

Dziesięć lat minęło od dnia gdy po raz pierwszy nasza szkoła rozpoczęła działania na rzecz Hospicjum im. Łazarza w Krakowie poprzez kwestę. Pieniądze zbieraliśmy głównie na cmentarzu w Batowicach ale również w Mogile. Młodzi wolontariusze z 8c otrzymali od pogody wspaniałą nagrodę za pięć lat udziału w kweście – tak ciepłego i słonecznego dnia nie pamiętamy. W kwestę na rzecz hospicjum włączyli się również wolontariusze z innych klas pod opieką Pani Sylwii Jagielskiej.


31/10/2018


Jak pięknie będzie wyglądał ogródeczek przy szatniach i pokoju naszych wuefistów...
A to za sprawą uczniów klasy 1c i klas ósmych, którzy w połowie października posadzili w nim rośliny cebulkowe. To ostatni moment na tego rodzaju nasadzenia. Uczniowie klas ósmych, młodzi wolontariusze skupili się na żonkilach i Polu Nadziei na znak łączności z ruchem hospicyjnym. Dziękujemy rodzicom klasy 1c, rodzicom i radom rodziców z klas ósmych za wsparcie finansowe związane z zakupem sadzonek, a p. Michałowi Urbańskiemu – tacie Helenki za pomoc klasie 1c w pracy w ogródku.

30/10/2018Październik jest miesiącem, w którym wspominamy postać Stefana Żeromskiego – patrona naszej szkoły. Aby poznać lepiej lub przypomnieć sobie postać pisarza jeździmy na wycieczki, rozmawiamy o nim na g. wychowawczych, wykonujemy  gazetki i plakaty. Na zdjęciu prace 8a, 8b i 8c, udostępnione na szkolnej gazetce.


28/10/2018


16 października w piękną jesienną pogodę, uczniowie klas IV-VII pojechali na wycieczkę "Szlakiem Żeromskiego". Program wycieczki: przejazd do Ciekot, zwiedzanie oraz zabawa terenowa Azymut naŻeromskiego (grupy otrzymały arkusz z wybranym tekstem Stefana Żeromskiego z wolnymi miejscami do uzupełnienia. Słowa-klucze znajdowały się w małych pojemnikach umieszczonych na terenie Żeromszczyzny. Po odszukaniu słowa-klucza zespół zaznaczał to miejsce krzyżykiem na mapie) Następnie grupy pod opieką opiekunów i instruktora udały się szlakiem literackim w stronę Radostowej (451 m n.p.m.), zwanej górą domowąStefana Żeromskiego. Wycieczka w Góry Świętokrzyskie była połączona z obejrzeniem gołoborzy, wejściem na św. Krzyż, Opactwo na Łysej Górze oraz zejściem Drogą Królewską do Nowej Słupi.

25/10/2018


WIDOWISKO DUMY I RADOŚCI Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

19 października 2018 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas siódmych i ósmych wraz z opiekunami uczestniczyli w Widowisku Dumy i Radości zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą na Wzgórzu Wawelskim , w której przewodniczył ks. abp. Marek Jędraszewski. Następnie, wraz z innymi uczestniczącymi szkołami z Małopolski, wyruszyliśmy w przemarszu ulicami Krakowa. Korowód wzbudzał ciekawość wszystkich Krakowian i turystów, gdyż uczniowie przedstawiali postaci znane z literatury i historii Polski. Nasza grupa prezentowała postać patrona szkoły – Stefana Żeromskiego, w którą wcielił się uczeń klasy 8 „b” Radosław Ciępka. Uroczyste odebranie przemarszu przez Organizatorów Widowiska Dumy i Radości odbyło się w Parku im. Henryka Jordana w Krakowie. Wszystkich uczestników powitała p. Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty. Widowisko Dumy i Radości było piękną i niecodzienną lekcją historii.

Zobacz zdjęcia...

21/10/2018

16 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość - Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności  dyrektor szkoły Anny Mroczkowskiej, zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy w życiu egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, nauki w szkole oraz zasad zachowania. Zaprezentowali piękny program artystyczny, a swoją postawą , wiedzą i śpiewem zachwycili zaproszonych gości i rodziców. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że  uczniowie klas I mogą zostają przyjęci do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 88. Pierwszaki złożyły uroczyste Ślubowanie na  Sztandar Szkoły. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, pierwszy zeszyt z notką o 100-leciu Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz drobne upominki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam wielu sukcesów w nauce. Powodzenia!  


19/10/2018


W poniedziałek, 15 października w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa 244 pracowników oświaty, odebrało Nagrody Prezydenta Miasta Krakowa za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Wśród nich znalazła się nasza nauczycielaka Pani Agnieszka Skowron-Tyrcha. GRATULUJEMY!
Tego samego dnia w Sali Obrad Rady Miasta Prezydent Miasta Krakowa certyfikatem „Nauczyciel z pasją” uhonorował 65 nauczycieli. 
Wsród nich znalazł się Pan Andrzej Krzyżok. GRATULUJEMY!

16/10/2018


Głosowanie rozpoczęte! 
Trwa kolejna edycja wielkiej akcji „Nauczyciel na Medal”, której celem jest wyłonienie najbardziej cenionych i lubianych pedagogów. Z naszej szkoły zostali zgłoszeni: Pani Beata Bilska, Pani Agnieszka Skowron - Tyrcha oraz Pan Andrzej Krzyżok.
Zachęcamy do udziału w plebiscycie.


14/10/2018Dzień Edukacji Narodowej – potocznie zwany Dniem Nauczyciela - to dzień szczególny - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.
 Wszystkiego dobrego!


07/10/2018

Szanowni Państwo Zakończyła się rekrutacja uczniów do projektu „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gminy Miejskiej Kraków” realizowanego w ramach Poddziałania 10.1.3. Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Lista uczniów i uczennic zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz rezerwowa lista uczestników projektu jest dostępna w sekretariacie szkoły. Pytania, za pośrednictwem dziennika elektronicznego, można kierować także do szkolnego koordynatora projektu. Prowadzący zajęcia poinformują za pośrednictwem dziennika elektronicznego Rodziców zakwalifikowanych uczniów o ich terminie. Koordynator szkolny Agnieszka Skowron- Tyrcha

04/10/2018


Czy warto być EKO?

Na to pytanie uczniowie stawiali sobie odpowiedź w myślach przystępując do różnych zadań.Plakaty, kartonowe kosze, ankiety/sondaże to ……..działania naszych uczniów pod opieką nauczycieli.Dziękujemy za proekologiczne działania, które choć na chwilę uświadomiły nam jak ważna jest segregacja śmieci na co dzień!Hasłem towarzyszącym naszym działaniom w dniach 21-28 września było

„AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”.

Każda z klas po zapoznaniu się z krótkimi filmikami o zasadach segregacji, miała inne zadanie.Klasy 4 i 5, każdy uczeń miał namalować plakat najbardziej ekologicznego „kosza do segregacji”.Klasy 6, cała klasa miała z kartonu wykonać klasowy model „naj zabawniejszego kosza do segregacji”.Klasy  7 wykonały transparent dwustronny przedstawiający pojemniki/kosze do segregacji z hasłem zachęcającym do segregacji. Korytarzem szkolnym przeszedł Happening szkolny, promujący segregację.Klasy 8 przeprowadzili ankietę /sondaż (z nauczycielem, uczniem, rodzicem, przechodniem).

Uczniowie wyniki omówili i prezentowali na godzinie wychowawczej.

 Zobacz galerię zdjęć...

30/09/2018

                                                       


Po dwóch latach przerwy do Krakowa powróciły ORLEN Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Kraków 2018. Finałowe rozgrywki odbyły się między 30 sierpnia a 2 września na obiektach Klubu Sportowego Wanda przy ulicy Bulwarowej. O złoto powalczyły wyłonione we wcześniejszych eliminacjach pary: 24 męskie i 16 kobiecych. Nasi wspaniali uczniowie dzielnie reprezentowali naszą szkołę jako wolontariusze podczas tego wydarzenia. Mieli możliwość zobaczyć jak wygląda organizacja takiej imprezy jak i również spotkać się i porozmawiać z sędziami i zawodnikami. Dziękujemy i jesteśmy z Was dumni.

Zobacz galerię zdjęć...

27/09/201826/09/2018


Szanowni Państwo
Przypominamy, że rekrutacja uczniów do projektu "Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gminy Miejskiej Kraków" jest prowadzona do 30 września 2018 roku. Informujemy również, że koordynatorem szkolnym projektu jest Pani Agnieszka Skowron-Tyrcha,        e-mail: [email protected] Informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie internetowej szkoły, w zakładce Projekty i konkursy oraz na tablicy ogłoszeń obok świetlicy szkolnej.

11/09/2018                      Szanowni Państwo


Rozpoczęła się rekrutacja uczniów do projektu „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gminy Miejskiej Kraków” realizowanego w ramach Poddziałania 10.1.3. Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Projekt realizowany jest w okresie od 2 lipca 2018 do 30 czerwca 2020 r.03/09/2018      
                

Klasy  1-3

11.09.2018 ( wtorek )

Klasy 4-8

  12.09.2018 ( środa )


Czytaj więcej...

27/08/2018


Dnia 3 września 2018 rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Msza św. w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej  na os. Szklane Domy o godz.8.00


Szczegółowy harmonogram dla poszczególnych klas-Tutaj

23/06/2018


Wakacje 2018

Całkiem niedawno pierwszy dzwonek oznajmiał rozpoczęcie roku szkolnego, teraz szkoła żegna się z Wami na dwa miesiące. WAKACJE CZAS ROZPOCZĄĆ!!! Gdy coś się kończy, to następuje początek czegoś nowego. Życzymy wszystkim, aby wakacje były pełne pięknych i radosnych chwil. Niech słońce zagląda do Waszych serc, wiatr unosi na obłokach marzeń. Do zobaczenia 3 września

22/06/2018


„Schools Champions Leauge” 
czyli Szkolna Liga Mistrzów

W poniedziałek 18 czerwca 2018 zakończyła się I edycja „Schools Champions Leauge” czyli Szkolnej Ligii Mistrzów. Organizatorem turnieju był UKS Ósemkowo oraz Szkoła Podstawowa nr 88 w Krakowie wraz z nauczycielami: Łukaszem Terleckim, Tomaszem Skrzypkiem oraz Bartłomiejem Zasadnim. Turniej zorganizowano dla pięciu Szkół Podstawowych : SP 88, SP 156, SP 101 oraz SP 142 w kategorii klas IV i III. Łącznie w turnieju w 4 kolejkach wzięło udział ponad 80 zawodników w siedmiu zespołach, rozegrano 84 mecze, strzelono 672 bramki.


21/06/2018


         
XVII edycja konkursu „Prawo i My” 


Dnia 14.06.2018 r. drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie : Emila Pałac, Matylda Lis i Matylda Dudzik – Łukasiewicz wzięła udział w wielkim finale XVII edycji konkursu „Prawo i My” organizowanym przez Straż Miejską, który odbył się w Sali Obrad UMK. Miejsce w finale zapewniło nam zdobycie III miejsca w nowohuckim półfinale.„Prawo i My” to konkurs, w którym uczniowie klas VI wykazują się znajomością podstaw obowiązującego prawa. W tegorocznym konkursie znalazły się m.in. zagadnienia z dziedziny prawa wykroczeń, prawa karnego i prawa ruchu drogowego. W finale znalazło się 16 krakowskich szkół. Nasza drużyna zajęła 10 miejsce.18/06/2018Pobiliśmy Rekord Guinnessa!!!


W minimy czwartek na Rynku Głównym w Krakowie odbyło się historyczne wydarzenie - próba rekordu Guinnessa w podbijaniu piłki futbolowej przez 10 sekund organizowana przez radio RMF FM. Dotychczasowy rekord wynosił 1406 uczestników, dziś udał się go pobić i od teraz wynosi 1444 osób! W czasie tego eventu nie zabrakło oczywiście uczniów naszej szkoły, którzy przyczynili się do poprawienia tego wyniku. Udział wzięło 24 uczniów z rożnych klas wraz z opiekunami Łukaszem Terleckim, Marcinem Kaźmierczakiem oraz Bartłomiejem Zasadnim. Uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki oraz oczywiście piłki , którymi wykonywali próbę. Ponadto na scenie pojawiło się kilka znanych postaci jak Krzysztof Golonka mistrz w Freestyle football , zespół muzyczny Enej , czy piosenkarz Antek Smykiewicz. Po osiągnięciu tego wyjątkowego wyniku z uśmiechem na twarzach uczniowie wrócili do szkoły.

06/06/2018Międzyszkolna Gra terenowa
???????? „Mamy Niepodległą!”

Dnia 30 maja 2018 roku zorganizowaliśmy miedzyszkolną grę terenową „Mamy Niepodległą!” Do udziału zaprosiliśmy zespoły czteroosobowe z okolicznych szkół: SP 37, SP 91, SP 92 oraz SP 98. Gra terenowa przekazywała wiedzę dotycząca okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę, kształtowania jej granic oraz ustroju do 1923 roku, a także działań wybitnych Polaków, w tym okresie i to był jej motyw przewodni. Stworzyliśmy fabułę, w której uczestnicy stając się młodymi konspiratorami, legionistami, politykami, wykonywali kolejne zadania- pomagali Polsce odzyskać i ugruntować niepodległość. Wydarzenia w Grze rozgrywały się chronologiczne, a drużyny pokonywały kolejne etapy w następujących miejscach: SP88→ Muzeum Czynu Zbrojnego → Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida→ Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży→ SP 88. Poszczególne zadania miały różne formy, wykorzystywały kodowanie, kody Qr, domino historyczne, audycję radiową, fragmenty powieści „Przedwiośnie”, historyczne mundury z tamtych lat. Wszyscy uczestnicy rozwiązali zadania. Odszyfrowali kod, dzięki czemu otworzyli kłódki zamykające worki z nagrodami .Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tej ciekawej Gry.

Zobacz zdjęcia!

05/06/2018Podczas lekcji plastyki uczniowie klas piątych wykonali scenografię do ulubionej książki z zastosowaniem perspektywy kulisowej. Prace tak nas zauroczyły, że zrobiliśmy wystawę obok biblioteki, by wszyscy uczniowie mogli je podziwiać. Zapraszamy do oglądania! Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Zobacz więcej...

03/06/2018

Święto szkoły 31.05.2018


W piękną, słoneczną, majową środę, tuż przed Dniem Dziecka, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny - Święto Szkoły. Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że szkoła oraz boiska wypełniły się tłumem ludzi. Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć

01/06/2018Dzień Dziecka jest Waszym świętem, świętem uśmiechu i zabawy. Z tej okazji życzymy Wam tyle spokoju ile tylko potrzebujecie i tyle radości, aby życie nie wydawało się nudne. Niech uśmiech od ucha do ucha promienieje na Waszych twarzach, a co dzień spotykają Was nowe przygody w gronie wspaniałych przyjaciół i kochającej rodziny. Życzymy Wam, abyście żyli w zgodzie z samym sobą i z własnym systemem wartości - to wielkie szczęście, gdy jest się zadowolonym z tego, kim się jest. Życzymy Wam, aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej, aby nigdy nie opuściła Was odwaga, gdy przyjdzie Wam porzucić swoje bezpieczne pozycje. Bądźcie dziećmi jak najdłużej, jak dzieci bawcie się, śmiejcie,i kochajcie tak jak dzieci i serce dziecka zawsze miejcie!

29/05/2018


       

     

 Klasy  1-3

12.06.2018 ( wtorek )

Klasy 4-7

  13.06.2018 ( środa )


Czytaj więcej...

24/05/2018


Międzyszkolna Gra terenowa „Mamy Niepodległą!”
W celu upamiętnienia i uczczenia Jubileuszu Stulecia Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasza szkoła organizuję Grę terenową „Mamy Niepodległą!”. Uczestniczyć w niej będą uczniowie klas siódmych, Szkół Podstawowych z Krakowa. Zespoły czekają zadania, w których wykażą się wiedzą historyczną, umiejętnościami plastycznymi, ruchowymi, a także umiejętnościami z zakresu TTIK. Do współpracy, przy organizacji Gry zaprosiliśmy Małopolską Fundację „Domu Kombatanta Rzeczypospolitej Polskiej – Muzeum Czynu Zbrojnego” Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida oraz Bibliotekę Publiczną dla Dzieci i Młodzieży. Gra odbędzie się 30 maja 2018 roku, relacje z jej przebiegu przedstawimy w kolejnym komunikacie.

21/05/2018

Dyrektor Szkoły, Rada Rodziców 

oraz Grono Pedagogiczne zapraszają 

Dzieci wraz z Rodzicami na 

Święto Szkoły - Festyn Rodzinny, 

który odbędzie się 30 maja 2018r. 

w godz. 11.00-14.00

W programie:
- Kawiarenka
- Malowanie twarzy
- Loteria Fantowa
- Dmuchane zamki
- Mecz piłki siatkowej rodzice - nauczyciele
- Malowanie portretów
- Konkurencje sportowe
- Pokaz karate
- Pokazy wozów:Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej
- Skręcanie balonów,bańki mydlane
- Pierwsza pomoc przedmedyczna - nauka i pokaz
- Stoisko firmy AVON

20/05/2018Dyrektor Szkoły Podstawowej 

nr 88 w Krakowie


serdecznie zaprasza 

Rodziców/Opiekunów prawnych

uczniów przyszłorocznych klas I

na zebranie organizacyjne,

które odbędzie się 

6 czerwca (środa) 2018 roku

o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły

17/05/2018

„Czy lubicie kodować?” Takie pytanie uczniowie klasy piątej usłyszeli na lekcji przyrody w trakcie realizacji tematu o roślinach, które jak i przedstawiciele każdego królestwa mają swoje nazwy. Na niektórych z nich można połamać język, inne są dziwne lub zabawne.Klasy 5b i 5c aby zapamiętać choćby kilka nazw, a przy okazji wygląd roślin chronionych rosnących w naszym kraju bawiły się w proste kodowanie - rysowali rebusy. Oto efekty ich pracy. 


15/06/2018


Cztery pory roku - Four Seasons


W ostatnim czasie odbyły się ciekawe lekcje angielskiego. W ramach projektu uczniowie klasy 3c wykonali w grupach plansze obrazujące pory roku. Oto "Cztery pory roku - Four Seasons"! Uczniowie klas 5b próbowali odpowiedzieć na pytanie które miasto w Polsce mogłoby zawalczyć o miano najpiękniejszego i najciekawszego? Prezentujemy ich projekty - "Najpiękniejsze miejsce w Polsce - The Most Beautiful Place in Poland"


10/05/2018
W ostatnich dniach w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów dnia 3 maja. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień. Jest to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli : król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj, któremu przypisuje się ostateczną jej redakcje


30/04/2018


W RAMACH DNIA ZIEMI zorganizowaliśmy w tym roku dla uczniów klas 4-7 warsztaty/spotkania z mgr Anną Boguś - Głównym specjalistą ds. edukacji w Parkach Krajobrazowych woj. małopolskiego.Klasy 4 „Ku niebu wzniesione - Drzewa naszych lasów”.Klasy 5 „W cieniu drzew i krzewów – Świat grzybów i ich ochrona”.Klasy 6 "Płaz jaki jest każdy widzi…… - wstrętne i odrażające czy piękne i pożyteczne”.Klasy 7 „Po czym stąpamy... czyli podróż w przeszłość geologiczną obszaru jurajskiego”

23/04/2018
W ramach akcji prowadzonej przez MPO w tym roku szkolnym zebraliśmy do tej pory w sumie 577 kg baterii. Wszystkim, którzy pamiętają o zbiórce dziękujemy i zachęcamy do dalszego zbierania. Brakuje nam jeszcze 305 kg aby w czerwcu, po zakończeniu klasyfikacji wyjść do kina. Tylko niektóre klasy mają wystarczającą ilość baterii. Przypominam, za 2 kg baterii otrzymujemy 1 bilet. Proszę, zachęcajcie do zbiórki Rodziny i znajomych. Może uda się zebrać w zaprzyjaźnionym sklepie, czy wśród sąsiadów w bloku (jedna z klas ma taki pomysł). Prosimy o przynoszenie baterii do klas, gdzie stoją pudełka albo do pudla, które stoi przy dyżurce.

Pani Bożena Stachowska.

21/04/201808.05.2018 ( wtorek )
Konsultacje dla rodziców
 klas 1-6 w godz.17.00-19.00

Zebranie na sali gimnastycznej 
dla Rodziców klas 7
 o godz.17.00 

19/04/2018


Sportowe widowisko!!!

W ramach projektu realizowanego w klasach sportowych "Sportowe Widowisko" tym razem odwiedziliśmy hale "Suche Stawy" przy ul.Ptaszyckiego. Oglądaliśmy mecz siatkówki kobiet w ramach Ekstraligi pomiędzy Proxima Trefl Kraków a ENEA Piła ! A w przerwie meczu nasi uczniowie wykazali się umiejętnościami i ...zgarnęli nagrody.

17/04/2018


Japonia dla każdego!


W naszej szkole odbyły się prelekcje dotyczące Japonii zorganizowane przez Biuro Podróży Dzikie Bieszczady. Nasi uczniowie z zapartym tchem oglądali zdjęcia i słuchali niesamowitych historii. Swoja wiedzę mogli przekazać pozostałym wykonując piękne plakaty z geografii.

16/04/2018

W marcu klasy 4a, 5c, 7c uczestniczyły w ciekawych zajęciach dotyczących właściwego korzystania z numeru 112. To jednolity numer alarmowy obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej. Numer 112 służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Na pewno pamiętacie o pozostałych numerach: 997 - Policja, 998 - Straż Pożarna, 999 - Pogotowie Ratunkowe. Młodzi ludzie z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w czasie dwugodzinnych zajęć przypomnieli naszym uczniom o zasadach udzielania pomocy przed medycznej.

05/04/2018


Walka z chorobami 

Czas zimowych infekcji jest już za nami. Wielu z nas chorowało na różne choroby zakaźne.
Mikroorganizmy chorobotwórcze zwalczaliśmy domowymi sposobami oraz lekami, w tym antybiotykami. Przed okresem zimowym cześć z nas zapobiegawczo szczepiła się. A jak organizm jest przygotowany na walkę z obcymi ciałami? O tym uczyliśmy się na biologii w klasie siódmej. Uczniowie 7c wykonali dodatkowo, do wyboru, modele przestrzenne i komiksy na temat trzech linii obrony układu odpornościowego.Następnie najładniejsze prace zostały wykorzystane do omówienia tematu o chorobach zakaźnych w klasach: 4c i 4d. Udział Kasi,Konrada,Piotra i Marcina z klasy 7c w lekcjach przyrody był dla czwartoklasistów cennym poszerzeniem wiedzy.

04/04/2018

Gazety historii....

Uczniowie klas 4-7 przygotowali strony tytułowe lub całe gazety dotyczące historii. Powstały ciekawe nazwy gazet oraz artykuły przekazujące wiadomości historyczne z rożnych dziedzin: sportu i rozrywki, emancypacji kobiet, ideologii politycznych, odzyskanie niepodległości przez Polskę....
Może wśród autorów tych prac znajduje się przyszły dziennikarz albo redaktor naukowy.
życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy szkoły