Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkołyFerie zimowe w muzeum
Przedstawiamy listę siedmiu muzeów, które udostępniają on-line
 swoje zbiory lub umożliwiają wirtualne spacery!
Muzeum Narodowe w Krakowie:
Muzeum Śląskie:
Zamek Krzyżacki w Malborku 
Kopalnia soli w Wieliczce 
Europejskie Centrum Solidarności 
Muzeum Historii Polski:
Swoją wystawę udostępnia także Centrum Nauki Kopernik


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

wszystkim uczniom, rodzicom,

dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły

składamy najlepsze życzenia!

Prezentując świąteczne teledyski naszych uczniów 

przesyłamy dużo pozytywnej energii!

Oddając polubienie pod wybranym teledyskiem 

wyznaczycie zwycięzcę publiczności w szkolnym 

konkursie muzyczno-językowym

THE GREAT WINTER SING OFF 

Zapraszamy do oglądania i głosowania na Youtube!

https://www.youtube.com/channel

/UCkZY_UtmJZvxM4rsQ9hfw6A22/12/2020INFORMUJEMY ŻE W DNIU 
24.12.2020 (CZWARTEK)
SEKRETARIAT SZKOŁY
 BĘDZIE ZAMKNIĘTY 

13/12/2020


ZAWÓD, KTÓRY MNIE ZAINTERESOWAŁ LUB ZADZIWIŁ

Ósmoklasiści w ramach tematu „Edukacja i praca”  realizowanego na WOS - ie przygotowali notatkę o profesji, która ich zainteresowała lub zadziwiła – krótką charakterystykę zawodu.  W jej przygotowaniu  korzystali m.in. ze strony  KLASYFIKACJA ZAWODÓW I SPECJALNOŚCI            

https://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/bazy-danych/klasyfikacja-zawodow-i-specjalnosci                                                                                                         

Zadaniem uczniów było uzasadnić  swój wybór. Oto przykładowe prace.

https://photos.app.goo.gl/4n2K2bejQovRWjjW9

08/12/2020


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka w związku z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, obchodzonym corocznie 20 listopada. Prezentujemy najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy za wkład pracy i pomysłowe przedstawienie tematu.27/11/2020''W zdrowym ciele -zdrowy duch ! "

Aktywność fizyczna jest istotna w każdym wieku – pod wpływem ruchu mózg tworzy substancje, które działają przeciwbólowo, przeciwdepresyjnie i pomagają zmniejszyć stres, a dodatkowo ułatwiają przewodzenie impulsów nerwowych. Szczególnie warto zadbać jednak o odpowiednią dawkę ruchu w czasie intensywnego wzrostu i rozwoju dzieci. Aktywność fizyczna spełnia u nich cztery funkcje: stymulacyjną, adaptacyjną, wyrównawczą i korekcyjną.

Uczniowie naszej szkoły w czasie nauczania zadalnego realizują pozalekcyjną aktywność fizyczną i dokumentują swoje działania  tak jak Wojciech Jurkowski z klasy 5c.

24/11/2020


18 listopada na godzinie wychowawczej, podsumowaliśmy poruszany już kiedyś, temat praw dziecka/człowieka związany z Edukacją Globalną. W kontekście Dnia Życzliwości odnieśliśmy się do swoich praw. Młodzież klasy 7a zasugerowała kilka pomysłów, które odzwierciedlają to czym dla nich jest  życzliwość. Uczniowie głosując wyrazili też opinię, które prawo jest dla nich najważniejsze i za które to są wdzięczni. Myślę, że po dyskusji na godzinach wychowawczych uczniowie 7a powinni wiedzieć, że: wszyscy ludzie są równi, każdy dąży do szczęścia na swój sposób, wszyscy ludzie mają prawa – prawa człowieka, każdy człowiek, bez wyjątku ma te same prawa, prawa człowieka są prawami wszystkich ludzi, również dzieci, dzieci jako osoby wymagające większej ochrony oprócz praw człowieka mają dodatkowe prawa – prawa dziecka, prawa człowieka są  ważne, więc szanuję również prawa innych osób.

23/11/2020


Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy podziękowania od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska za pracę i zaangażowanie naszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli w tegoroczne obchody Dnia Krajobrazu.

18/11/2020Nasza szkoła, należąca do Sieci Szkół Edukacji Globalnej łączy się w 22. edycję europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej, który w tym roku odbędzie się w dniach 16 – 20 listopada 2020r. pod hasłem „To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!”

https://drive.google.com/.../14Iv4kqw2wzTkY1QzjJX.../view...
16/11/2020

W ramach realizowanego projektu „Prawa dziecka”, uczniowie z klasy 6b przygotowali krótki film, zawierający informacje o prawach dziecka oraz krzyżówkę i quiz ,, Komu przysługują prawa dziecka?” Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym materiałem. Prezentujemy fragmenty animacji.

Poniżej podajemy link do całej prezentacji

https://biteable.com/.../komu-przysuguj-prawa-dziecka...

Po obejrzeniu prezentacji zachęcamy do rozwiązania krzyżówki i quizu.Link do krzyżówki ,,Komu przysługują prawa dziecka?”

https://learningapps.org/view14917274

Quizu ,,Komu przysługują prawa dziecka?”

Poprosimy o otwarcie joinmyquiz.com, a następnie o podanie tego kodu 43280696

Życzymy przyjemnego oglądania animacji i miłej zabawy. Uczniowie klasy 6b z wychowawcą.

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości upamiętniające doniosłe wydarzenie – po 123 latach niewoli Polacy odzyskali wolność. Niemal natychmiast zaczęliśmy przejmować władzę na okupowanych ziemiach. Dużą rolę w tym czasie odegrali: Józef Piłsudski, twórca Legionów Polskich oraz Roman Dmowski, kierujący pod koniec I wojny światowej Komitetem Narodowym Polskim działającym w Paryżu.

26/10/2020
Otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający 
udział w akcji 
Sprzątanie świata - Polska 2020! 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy

19/10/2020


20 października już po raz piąty będziemy obchodzić Dzień Krajobrazu. W tym roku wszystkie wydarzenia towarzyszące obchodom skoncentrują się wokół zagadnienia drzewa w krajobrazie. Tegoroczne działania będą prowadzone pod hasłem: „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!” (Leopold Staff). Zachęcamy wszystkich uczniów oraz ich rodziców i wychowawców naszej szkoły do włączenia się w tegoroczne święto poprzez: 
  • Zorganizowanie zajęć w terenie na kołach zainteresowań
  • Rodzinne spacery krajobrazowe, które odbywać się będą zarówno w obszarach przyrodniczych chronionych, jak i kulturowych (miastach, wsiach)
  • Warsztaty plastyczne na lekcjach plastyki – drzewo jako bezpośrednia inspiracja dla malarzy
  • Warsztaty na lekcjach języka polskiego, kołach zainteresowań – ukazanie jak drzewa przyczyniają się do wzbogacania kulturowego Polski, przykłady opisów drzew wliteraturze polskiej
  • Poszukiwanie pomnika przyrody na terenie Nowej Huty, Krakowa

Zdjęcia, opisy spacerów, zajęć można przesłać do dnia 26 października na adres: [email protected] [email protected] 

Jeszcze raz gorąco zachęcamy do włączenia się w tegoroczne obchody. 

Dorota Makowska – Junak Bożena Stachowska

05/10/2020


NARODOWE CZYTANIE 2020

15 września 2020 r. klasa 6c wzięła udział we wspólnym czytaniu na głos fragmentu dramatu "Balladyna" Juliusza Słowackiego w nawiązaniu do tegorocznego tematu akcji NARODOWE CZYTANIE. Czytaliśmy fragment sceny 2 i scenę 3 aktu 1 "Balladyny". Chętne osoby wcieliły się w role Goplany, Skierki, Kirkora, Wdowy, Balladyny i Aliny. Obejrzeliśmy także zdjęcia jeziora Gopło i posłuchaliśmy muzyki słowiańskiej, aby wprowadzić się w odpowiedni nastrój...


Więcej zdjęć w galerii klasy 6c:

04/10/2020


      
DNIA 13.10.2020 (WTOREK) 

OD  GODZINY 17.00 DO GODZINY 19.00

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE 

Z UCZĄCYMI NAUCZYCIELAMI 

W KLASACH 1-801/10/2020

Dzień Pustej Klasy


25 września obchodziliśmy „Dzień Pustej Klasy” który jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Tego dnia choć jedną lekcję spędziliśmy poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie. Godzina odrabiania zadań w świetlicy szkolnej na powietrzu czytając książkę "Gorzka czekolada"


13/09/2020


Sprzątanie ŚWIATA 2020
 już we wrześniu.02/09/2020


         


ZEBRANIA  Z   RODZICAMI


   KLAS  1-3

  8 września 2020 r.( wtorek )

KLAS  4-8

9 września 2020 r.( środa )
OBIADY W SZKOLE

Obiady w szkole będą wydawane od czwartku 3 września 2020 r.

Cena obiadu 10 zł

Aby zapisać dziecko na obiad należy skontaktować się z ajentem firmy „Dobra Kuchnia” panią Martą Buchacz.

Telefon: 790-254-451

Mail: [email protected]

Wpłaty będą przyjmowane tylko na konto:

91 2490 0005 0000 4500 2863 6341

Do ajenta należy dostarczyć decyzje MPOS dotyczące dofinansowania do obiadów. Skan lub zdjęcie decyzji MPOS należy przesłać do ajenta – pani Marty Buchacz. Posiłki będą przygotowywane i wydawane zgodnie z zaleceniami GIS i MEN dotyczącymi organizacji pracy szkoły w czasie pandemii Covid 19.

 


Informujemy, że zaświadczenia o szczegółowych wynikach 

egzaminu ósmoklasisty będą wydawane

w dniu 31.07.2020 roku (piątek)

 w godzinach od 08:30 do 12:00
 Z głębokim poczuciem żalu i smutku zawiadamiamy, że 26 lipca 2020r. odeszła  od nas Nasza Koleżanka Pani Małgorzata Słowik. Wieloletnia nauczycielka naszej Szkoły-wychowawczyni wielu pokoleń najmłodszych uczniów z klas 1-3. W trudnej chwili pożegnania wyrazy wsparcia i głębokiego współczucia kierujemy do Najbliższych Małgosi. Pożegnanie śp. Pani Małgorzaty Słowik  odbędzie się 29 lipca 2020r. (środa) o godzinie 11:00 w  Kościele pw. Św. Wincentego Diakona i Męczennikaw Krakowie - Pleszowie, następnie na Cmentarzu  parafialnym w  Pleszowie. 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 88 w Krakowie


PRACA SEKRETARIATU W DNIACH

OD 6 LIPCA 2020r.

 

Szanowni Państwo 

W okresie wakacji sekretariat będzie czynny

w godzinach od 8.00-12.00

W  ważnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

660 637 346

28/06/2020


PROGRAM PROFILAKTYKI ZAKAŻEŃ WIRUSEM BRODAWCZAKA 
LUDZKIEGO (HPV) 
W GMINIE MIEJSKIEJ KRAKÓW" -
 program szczepień przeciwko zakażeniom HPV

Miasto Kraków w drugiej połowie czerwca br. rozpoczyna realizację szczepień ochronnych przeciwko HPV w ramach kontynuacji Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Gminie Miejskiej Kraków, rozpoczętego w 2019 roku.

W latach 2020-2021 szczepienia będzie można realizować w następujących placówkach:

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie,

os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków,

nr tel. 12 622 94 63 oraz 734 218 445.

 NZOZ Przychodnia Salwatorska Sp. z o.o.

ul. Komorowskiego 12/605, 30-106 Kraków,

nr tel.12 683 05 13 oraz 12 421 87 97.

 W ramach realizacji w latach 2020-2021 Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Gminie Miejskiej Kraków, podmiot leczniczy będzie realizował szczepienia wg następującej kolejności:

-dziewczęta, którym podmiot leczniczy udzielił uprzednio świadczenia w postaci pierwszej dawki szczepionki w ramach Programu;

-dziewczęta, które przyjęły pierwszą dawkę szczepionki w ramach Programu w innym podmiocie leczniczym;

-dziewczęta, które przyjęły pierwszą dawkę niezależnie od Programu (finansowaną z innych źródeł niż budżet Gminy Miejskiej Kraków);

-pozostałe dziewczęta.

 W celu skorzystania z możliwości bezpłatnego zaszczepienia dziewcząt przeciw HPV, rodzice powinni pilnie skontaktować się z ww. podmiotami leczniczymi i ustalić możliwość i termin przeprowadzenia szczepienia. Liczba szczepionek jest ograniczona.W przypadku dodatkowych pytań kontakt z Panią Joanną Jabłońską – pracownikiem Referatu ds. Zdrowia Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa (e-mail: [email protected]; tel.: 12 616 94 97.

25/06/2020


Znamię! Znam je? – czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry


Przed nami czas wakacji. Warto szczególnie w tym okresie pamiętać o bezpiecznym korzystaniu z „kąpieli” słonecznych. W trakcie roku szkolnego uczniowie starszych klas rozmawiali na biologii/ wdżwr na temat czerniaka – nowotworu złośliwego skóry, który może być wynikiem niefrasobliwego opalania się. Swoją wiedzę na ten temat w ciągu roku utrwalali m.in. poprzez zapoznanie się z filmem, przejście przez grę interaktywną, wykonanie plakatów, lapbooków, wywiadu z pielęgniarką. W zdobyciu wiadomości pomogły szczególnie materiały z programu/ kampanii „Znamię? Znam je”, którego współorganizatorami są: Fundacja „Gwiazda Nadziei” oraz Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne.Patronat merytoryczny nad programem sprawuje Akademia Czerniaka, która jest sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Przydatne informacje na temat tej choroby znajdują się w przygotowanych przez organizatora materiałach: ulotce, prezentacji, filmie. Można w nich znaleźć odpowiedź na pytania: Co to jest czerniak? Kto jest w grupie zachorowania na czerniaka? Jak wygląda czerniak, czyli ABCDE Czerniaka? Jak się ochronić przed czerniakiem – Złote Zasady profilaktyki czerniaka? Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na powyższy temat.


04/06/2020

W klasach 5 cały rok biologii dotyczy botaniki, czyli świata roślin. 

Emil postanowił zbadać proces kielkowania...  

O kiełkach każdy z nas słyszał, ale..... 

Czy poradził sobie z kiełkami i kiełkowaniem Emil?

Zapraszamy do obejrzenia 

PREZENTACJI

27/05/2020


14/05/2020
„Polska Sahara’’ – największa pustynia w Europie


Gabrysia uczennica klasy 5 zrealizowała krótki film krajoznawczo - geograficzny o Pustyni Błędowskiej na podstawie własnych obserwacji i samodzielnej pracy w terenie. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym materiałem, z którego dowiecie się wielu ciekawostek przyrodniczych o ,,Polskiej Saharze” np. skąd się wzięło to ,,morze piasku” na pograniczu dwóch województw: śląskiego i małopolskiego.


https://drive.google.com/file/d/1GLneNmaMIwJ2

PerzpVcZBANUk82UVm-K/view?usp=sharing

07/05/2020Nauka zdalna a kreatywność uczniów.
 Miłosz uczeń klasy 8 
przygotował film ekologiczny. 
Był w terenie, dokonał obserwacji 
i nagrał materiał.
Bardzo cieszy takie działanie, 
gratulujemy pomysłu. 
Połączona wiedza z doradztwa 
zawodowego i biologii!

16/04/2020


PRACA SEKRETARIATU

W DNIACH OD 14 KWIETNIA 2020r.

DO ODWOŁANIA


Szanowni Państwo

W związku z zagrożeniem wystąpienia 

zarażenia KORONAWIRUSEM COVID-19


PROSIMY O OGRANICZENIE KONTAKTÓW OSOBISTYCH 

Z PRACOWNIKAMI SZKOŁY 

DO NIEZBĘDNEGO MINIMUM


Osobiste załatwienie sprawy będzie możliwe 

tylko w wyjątkowych sytuacjach, 

po wcześniejszym umówieniu telefonicznym

pod numerem: 660 637 346


Prosimy o składanie  wszelkich 

pism i wniosków drogą elektroniczną 

lub za pomocą dziennika Librus.08/04/2020
Wczoraj 7 kwietnia, obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Jakże inny oddźwięk mają te święta w tym roku... W okolicznościach, jakie obecnie zawładnęły światem, tym bardziej składamy hołd i podziękowania wszystkim tym, którzy każdego dnia, często wiele ryzykując, pomagają potrzebującym w ich walce o zdrowie i życieNasi uczniowie przyłączyli się do akcji "KARTKA DLA MEDYKA".
Tym samym wyrazili wdzięczność i szacunek wszystkim, którzy są związani ze służbą zdrowia i w obecnej chwili walczą o nasze zdrowie. Dziękujemy!Życzymy wszystkim Państwu zdrowia, dużo nadziei i siły!

18/03/2020
Szanowni PaństwoInformujemy, iż na stronach Portalu Edukacyjnego
 zamieszczony został komunikat w sprawie
 możliwości przyjmowania wniosków 
rekrutacyjnych w formie skanu lub zdjęcia dokumentu:


16/03/2020PRACA SEKRETARIATU 
W DNIACH  16-25 MARCA 2020 r.

Szanowni Państwo

W związku z zagrożeniem wystąpienia zarażenia KORONAWIRUSEM COVID-19 
PROSIMY O OGRANICZENIE KONTAKTÓW OSOBISTYCH Z PRACOWNIKAMI SZKOŁY DO NIEZBĘDNEGO MINIMUM.
Osobiste załatwienie sprawy będzie możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod numerem: 660 637 346. Prosimy o składanie wszelkich pism i wniosków drogą elektroniczną lub za pomocą dziennika Librus.
 

Z poważaniem
Anna Mroczkowska
Dyrektor SP 88


Szanowni Państwo

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
W związku z tym:
-zajęcia w naszej szkole będą zawieszone na 2 tygodnie;
-nie odbędzie się zaplanowane na jutro zebranie Rady Rodziców i Prezydium Rady Rodziców
-12 i 13 marca br.( jutro i pojutrze) to dni, w których w nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze, będzie pracować świetlica;
Proszę o informacje zwrotną, które dzieci i w jakich godzinach będą korzystać ze świetlicy szkolnej w czwartek i w piątek, to ułatwi nam zaplanowanie opieki. Dzisiaj do godz.18.00 do ajenta kuchni, pod nr 790 254 451, proszę zgłosić, kto będzie korzystał z obiadów w szkole w czwartek i w piątek. Obiady mogą być wydawane do menażek.
-od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły. Świetlica od tego dnia nie będzie działać.
-Zachęcajcie Państwo dzieci do samodzielnej nauki w domu, w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Platforma epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
-poproszę nauczycieli, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu, będą kontaktować się w tej sprawie z Uczniami i Państwem poprzez dziennik Librus.
-jeśli macie Państwo dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Wam zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej ZUS;
-przekażcie osobom, które będą opiekować się Waszymi dziećmi, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
-rygorystycznie przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie;
-śledźcie na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju
- bieżące informacje będę Państwu przekazywać przez dziennik Librus

Z poważaniem
Anna Mroczkowska
Dyrektor SP88

07/03/2020


Szanowni Państwo

Jesteśmy po I wyjściu w tym roku szkolnym w ramach akcji KINO ZA BATERIE. Dziękuję za włączenie się w zbiórkę dzieci i rodziców. Do rodziców kieruję serdeczne podziękowania za pomoc wychowawcom w opiece podczas wyjść. Jednocześnie zachęcam całą społeczność szkolną do dalszej zbiórki, co pozwoli nam zrealizować II wyjście w tym roku szkolnym. Proponuję abyśmy zebrali i oddali baterie do MPO w najbliższych 2 miesiącach - będziemy mieć dzięki temu możliwość wyboru dogodnego terminu z uwzględnieniem bieżącego repertuaru. Dla przypomnienia: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z o.o. w Krakowie jako organizator programu edukacyjnego „Kino za baterie” uprzejmie przypomina, że zgodnie z regulaminem programu dostępnym na stronie internetowej http://mpo.krakow.pl/kino-za-baterie/regulamin, w pojemnikach dostarczanych do placówek biorących udział w programie można gromadzić jedynie zużyte baterie o rozmiarach nie większych niż baterie typu D (R20).http://mpo.krakow.pl/kino-za-baterie/regulamin
SZANOWNI PAŃSTWO

 

ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO PRZEKAZANIA ZA POŚREDNICTWEM SPSM

1% PODATKU  NA WSPARCIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 88.

 

W odpowiednich rubrykach PIT wpiszcie Państwo numer KRS 0000052078  

oraz w rubryce „cel szczegółowy" dla Szkoły Podstawowej nr 88.

 

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej nr 88

02/03/2020


SCHRONY NOWEJ HUTY

W dniach 12 i 19 lutego klasa 5c zwiedzała w Muzeum Nowej Huty (dawne kino Światowid) oraz w schronie pod Zespołem Szkół Mechanicznych nr 3 na os. Szkolnym wystawę "Podziemna Nowa Huta". Stan zagrożenia". Dowiedzieliśmy się o narastaniu atmosfery strachu przed wybuchem nowego konfliktu zbrojnego na skalę światową po dopiero co zakończonej II Wojnie Światowej, o wprowadzaniu nowego ustroju w Polsce i o budowie Nowej Huty - miasta pełnego jak na tamte czasy wielu nowatorskich rozwiązań. W schronach mogliśmy połączyć się ze sobą specjalnym aparatem telefonicznym, poznać system doprowadzania powietrza, obejrzeć sale przeznaczone do przeczekiwania nalotów, zobaczyć tunel ewakuacyjny itp. Wędrując z Muzeum Nowej Huty do ZSM, wypatrywaliśmy elementów architektonicznych typowych dla zabudowy schronowej - zwłaszcza wyjść ewakuacyjnych czy szybów wentylacyjnych. Obejrzeliśmy też zdjęcia najbardziej znanych i największych schronów na świecie, poznaliśmy historię tworzenia schronów i przyjrzeliśmy się makiecie wzorcowego schronu.

24/02/2020

13/02/2020


DNIA 04 MARCA (ŚRODA) 2019 ROKU

OD  GODZINY 17.00 DO GODZINY 19.00

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE 

Z UCZĄCYMI NAUCZYCIELAMI 

W KLASACH 1-8


Szczegółowe informacje...


10/02/2020


Kaligramy


Istnieje wiele różnych sposobów na przyswojenie sobie słówek z j. angielskiego. Uczniowie naszej szkoły wykazali się inicjatywą i kreatywnością, tworząc różne kaligramy w języku angielskim. Wyjątkowe prace stworzyli Gabriela Czernek z 6c - "Hot and Cold" (I miejsce), Antoni Warski z 7b - "Blocks"(II miejsce), Magdalena Kuś z 7b - "Dog" (III miejsce). Wyróżniliśmy także prace ALeksandry Wolak, Dominika Skibki, Weroniki Mazoń, Lilianny Maślaniec , Aleksandry Jurczyk.


Życzymy wszystkim uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim okresie. Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu: bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu - noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach, plecakach, paski odblaskowe wszyte w odzież; pamiętajcie o telefonach alarmowych - europejski numer alarmowy: 112; myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, w kolejkach do nich, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku; przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem; używajcie kasków chroniących głowę - na nartach, łyżwach, na rowerze.

27/01/2020


NOC BIOLOGÓW


Uczniowie uczęszczający na szkolne zajęcia biologiczne wracali z Nocy Biologów pełni wrażeń i z ogromną dawką nowych,  interesujących informacji.  Podczas pokazów, obserwacji, rozwiązywania zagadek oraz rozmów ze  studentami i pracownikami Wydziału Biologii UJ: mykologami, zoologami, botanikami, chiropterologami, ornitologami, mikrobiologami i genetykami dzieci w sposób kreatywny i ciekawy zdobywały nową wiedzę.
Była i gra terenowa  EKOLOGICZNIE ZNACZY LOGICZNIE (zadania zakodowane za pomocą kodów QR),  w trakcie której uczniowie z różnych klas świetnie ze sobą współpracowali i integrowali się, a na podsumowanie otrzymali sadzonki roślin doniczkowych.  Na koniec pobytu w Kampusie UJ zostały odebrane nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie na plakat GLOBALNE ZMANY ŚRODOWISKA. Gratulujemy wszystkim : Julii Rumian, Julii Tomal, Kacprowi Kozłowskiemu, Patrykami Łabędziowi, a szczególnie Emilowi Szałankiewiczowi za zajęcie II m-ca w kategorii klas 4-8. Czas spędzony z osobami, które mają wspólną pasję to super sprawa - gorąco polecamy  NOC BIOLOGÓW!