Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa nr 88 z Krakowa zobowiązuje się zapewnić dostępność strony https://sp88krakow.edu.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data publikacji strony internetowej: 2015

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2018

Status pod względem zgodności z ustawą:

serwis internetowy SP 88  jest częściowo zgodny z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

część dokumentów nie ma odpowiedniej struktury (nagłówki, formatowanie) - publikacja miała miejsce przed wejściem w życie obowiązującej ustawy o dostępności cyfrowej,

1. filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych, audiodeskrypcji i warstwy tekstowej - publikacja miała miejsce przed wejściem w życie obowiązującej ustawy o dostępności cyfrowej.
  2. niektóre dokumenty i pliki załączone zostały po otrzymaniu ich od innych instytucji na zasadach przyjętych w tych instytucjach

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

1. Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-22
  2. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
  3. Na stronie internetowej http://sp88krakow.edu.pl/ można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki, można także w sposób płynny powiększać/pomniejszać interface. Serwis można także przeglądać na urządzeniach mobilnych.
  4. Informacje zwrotne i dane kontaktowe
  5. Za rozpatrywanie uwag i wniosków w zakresie dostępności strony internetowej odpowiada: Łukasz Terlecki, e-mail: [email protected] , tel.: 12 644 17 23
  6. Za rozpatrywanie uwag i wniosków w zakresie dostępności architektonicznej odpowiada:   Anna Mroczkowska – Dyrektor Szkoły, e-mail: [email protected]. , tel. 12 6441723

Dostępność Architektoniczna

W szkole na poziomie parteru istnieje możliwość przemieszczania się osób niepełnosprawnych.

Każdy ma prawo:

1. zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  2. zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  3. wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

1. dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  2. wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  3. wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
  4. Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania:

1. na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Organ prowadzący szkołę: Gmina Miasta Kraków,

Pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków,