Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

21/02/2024


Piątek 16 lutego 2024 r. był ostatnim dniem półkolonii w naszej szkole pod nazwą ZIMA W SZKOLEPrzez kolejne pięć dni dzieci biorące udział w zajęciach miały okazję odwiedzić Żywe Muzeum Obwarzanka gdzie na warsztatach przygotowywały własnoręcznie obwarzanki, obejrzeć wraz z przewodnikiem ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Przyrodnicze, oglądnąć film „Akademia Pana Kleksa ” w Multikinie, udać się na warsztaty do Fabryki Czekolady Charliego gdzie przygotowali pyszne i kolorowe praliny a także bawić w Sali Zabaw GOjupm Sikorki. Tak bogaty program zimowiska uzupełniły spacery Bulwarami Wiślanymi oraz gry i zabawy na terenie szkoły, które organizowali opiekunowie – nauczyciele naszej szkoły. Cieszymy się, że udało nam się zrealizować tak bogaty program. Udowodniliśmy, że również nie wyjeżdżając daleko można spędzić ferie w sposób bardzo atrakcyjny!


10/02/2024


W przeddzień ferii zimowych w naszej szkole odbyły się apele Samorządu Uczniowskiego i Małego Samorządu Uczniowskiego podsumowujące I okres. Uczniowie zaprezentowali co ciekawego działo się w tym czasie. Nagrodzono też zwycięzców licznych szkolnych konkursów, wysłuchano wystąpień muzycznych oraz przypomniano uczniom o bezpieczeństwie podczas ferii. Całej społeczności szkolnej życzymy spokojnych, pełnych wypoczynku i bezpiecznych ferii zimowych.08/02/2024


"W karnawale, w karnawale, nie siedzimy w domu wcale. Przymierzamy wstążki, szale, wybieramy się na bale. Kolorową maskę weź, baw się z nami jeśli chcesz! W karnawale, w karnawale przystrojone wszystkie sale. Dookoła przebierańcy, każdy skacze, każdy tańczy. Kolorową maskę weź, baw się z nami jeśli chcesz!" Wczoraj bawiły się klasy IV - VIII na dyskotece karnawałowej, dziś za to bal dla najmłodszych. Zabawa była doskonała.


07/02/2024


W dniu wczorajszym w naszej szkole miał miejsce niezwykły koncert muzycznych, który na chwilę zamienił szkołę w arenę artystycznego spektaklu. Wszyscy się świetnie bawili, a przy okazji odświeżyli swoją wiedzę z zakresu muzyki.


24/01/2024
KLASY 1-3

30 stycznia 2024 r. (wtorek)

 KLASY 4-8

31 stycznia 2024 r. (środa)


Szczegółowe informacje


23/01/2024


W dniach: 16,17,18.01.2024r. w klasach 4,6,8 odbyły się szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Miejskiej Kraków w ramach programu miejskiego: KRAKOWSCY UCZNIOWIE RATUJĄ ŻYCIE.
W roku szkolnym 2023/2024 ww. program zakłada realizację szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów wszystkich klas IV, VI i VIII krakowskich szkół podstawowych, z podziałem na etapy:
1) Kurs wstępny – uczniowie klas czwartych;
2) Kurs przypominający – uczniowie klas szóstych;
3) Kurs utrwalający – uczniowie klas ósmych;
Wzorem pierwszej edycji, Program ,,KRAKOWSCY UCZNIOWIE RATUJĄ ŻYCIE” został on zrealizowany w formie szkolenia trwającego 2 godziny lekcyjne (45 min – zajęcia teoretyczne i 45 min – zajęcia praktyczne). Dziękujemy serdecznie Krakowskiemu Szkolnemu Ośrodkowi Sportowemu za współpracę, a prowadzącym ratownikom medycznym za ogrom cennych informacji oraz za praktyczne wskazówki jak udzielać pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

16/19/2024


Dzięki goglom vr zakupionym w ramach programu LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI, uczniowie klas szóstych mogli oglądać w technologii 3D owady i pajęczaki, a klas siódmych elementy budowy układu krwionośnego. Natomiast klasy Ósme poznali budynki rządowe na świecie:
- Lowa State Capitol w Des Moines (USA),
- Reischstag w Berlinie (niemcy),
- Senat i Synod w St. Petersburgu (Rosja),
- w Tokio (Japonia),
- Capitol, Hill w Waszyngtonie (USA),
- Union Buildings w Pretorii (RPA),
- El Capitolio w Havanie (Kuba),
- Plac Federalny w Bernie (Szwajcaria),
- Esplanada Parlamentu Europejskiego w Brukseli (Belgia).


10/01/2024


32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
28 stycznia 2024 r. pod hasłem:
TU WSZYSTKO GRA! OK! PŁUCA PO PANDEMII . GRAMY DLA DZIECI I DOROSŁYCH.


32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Jak co roku nasza szkoła bierze udział w kwestowaniu na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zbiórka odbędzie się za pomocą e-Skarbonki .
Link do e- Skarbonki jest dostępny na stronie internetowej i Facebook`u naszej szkoły oraz pod tym adresem:
Wystarczy kliknąć w powyższy link i nawigując w dół wybrać odpowiednią wysokość datku, tym samym dołączając do szczytnej akcji Samorządu Uczniowskiego

09/01/2024


Dziś, w ramach lekcji, w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w zajęciach w Mobilnym Planetarium. Mobilne Planetarium to innowacyjne narzędzie edukacyjne, które w fascynujący sposób wprowadziło uczniów w świat astronomii i kosmosu. Dzięki zaawansowanej technologii projekcji wyświetlania obrazu dookoła głowy, uczniowie mieli możliwość odkrywania tajemnic kosmicznych bez wychodzenia z budynku szkoły. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły, która sfinansowała w całości to wydarzenie. Przy okazji zachęcamy również do wpłat na Radę Rodziców, tak aby podobne wydarzenia mogły mieć miejsce.08/01/2024
22/12/023Ciasta, pierniczki, ozdoby, serniczki...
tak wyglądał ten tydzień
Ruch na korytarzu, aż miło! Uczniowie wraz z Rodzicami, przy współpracy Wychowawców, zorganizowali Kiermasz Świąteczny. Można zjeść pyszności i kupić świąteczne "różności". Klasy same przygotowały rzeczy na sprzedaż, a dzięki uzyskanym środkom, zapowiadają się ciekawe wyjazdy.


20/12/2023


Tymczasem dzisiaj na fizyce uczniowie klas siódmych budowali układ wahadeł z bombek choinkowych i poznawali zjawisko rezonansu mechanicznego.


13/12/2023


W ramach lekcji biologii klasy piąte wykonały smaczne modele komórek, do wyboru: zwierzęcej, roślinnej, grzyba, a klasy ósme mitozy lub DNA. Smaczne bo wykonane z materiałów, które można zjeść. Brawo Drodzy Uczniowie za Waszą pomysłowość. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajdują się desery, babeczki, kanapki, a nawet nie jedna pizza. 

11/12/2023


Dzień Pełen Wrażeń: Lekcja Muzealna i Magiczne Szopki Krakowskie

Dnia 7 grudnia 2023 r. klasa 4b wzięła udział w lekcji muzealnej "Namaluj mi bajkę. Legendy, baśnie i mity w obrazach" w Muzeum Narodowym w Sukiennicach. Po tej inspirującej lekcji przespacerowaliśmy się po Rynku, gdzie zachwycaliśmy się pięknymi Szopkami Krakowskimi prezentowanymi w ramach 81. Konkursu Szopek Krakowskich.


10/12/2023


W Urzędzie Miasta Krakowa otwarto wystawę pokonkursową „Kraków 2050. Pocztówka z przyszłości”. Podczas uroczystości zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig wręczył nagrody i wyróżnienia dla uczestników konkursu. Z naszej szkoły laureatka i laureaci to:
I miejsce w kategorii uczniowie klas 4-6
APOLONIA MRÓZEK z kl.VA.
Wyróżnienia w konkursie :
FILIP MACIAK - kl.VA
MARK SHOVKIVSKYI - kl.VIC
Szkoła Podstawowa nr 88 otrzymała nagrodę JURY za przesłanie największej liczby prac plastycznych.


08/12/2023


Wizyta Świętego Mikołaja w klasach I-III

6 grudnia dzieci z klas I-III odwiedził długo oczekiwany gość-Święty Mikołaj. Uczniowie przygotowali się do tego dnia bardzo starannie. Wykonali prace plastyczne ilustrujące postać świętego, którymi udekorował korytarz. Na powitanie gościa zaśpiewali piosenki.


05/12/2023


14. Edycja "Projektantów Edukacji" Nowej Ery

Mamy przyjemność ogłosić, że uczestnicy Koła Geograficznego wraz z opiekunami naukowymi zgłosili do konkursu pomysł na projekt ,,Pamiątki 3D z wirtualnych podroży po Europie’’ w ramach 14. edycji "Projektantów Edukacji" Nowej Ery. Konkurs zostanie rozstrzygnięty poprzez głosowanie Jury oraz odrębne głosowanie internautów. Prosimy cała społeczność szkolną o udział w głosowaniu online i oddanie głosu na nasz pomysł na projekt oraz o podzielenie się informacją z przyjaciółmi, rodziną i wśród kolegów, abyśmy mogli dotrzeć do jak największej grupy osób. Głosowanie online rozpoczyna się 4 grudnia 2023 r. i potrwa do 15 grudnia 2023 r. Każdy głos jest bardzo ważny. Wynikiem głosowania jest przyznanie 6 grantów na najpopularniejsze pomysły. Jak głosować?
· Aby oddać głos w konkursie, wejdź do zakładki „Konkurs”. https://projektanciedukacji.pl/
· Możesz oddać jeden głos dziennie.
· W „Galerii pomysłów” znajdziesz nasz pomysł na projekt numer 206.
· Kliknij przycisk „Zagłosuj na ten projekt” https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=23475
· Wpisz swój adres e-mail i zatwierdź przyciskiem „Zagłosuj na projekt” (jeśli głosujesz pierwszy raz, system poprosi Cię o uzupełnienie danych niezbędnych do udziału w głosowaniu).
· UWAGA! Adres e-mail należy aktywować linkiem, który zostanie na niego wysłany. Masz na to czas do północy w dniu 15 grudnia 2023

02/12/2023


Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła została uhonorowana podziękowaniami od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska za zaangażowanie w promocję lokalnego krajobrazu podczas obchodów Dnia Krajobrazu.


20/11/2023


Jesteśmy NIEBIESCY 


20 listopada, jako rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, jest okazją, aby w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Dlatego my postanowiliśmy być "niebiescy".19/11/2023


Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach. W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi. Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

16/11/2023

15/11/2023


Jesteśmy na piątkę!

Już piąty raz kwestowaliśmy na różne cele charytatywne od początku roku. Najczęściej pomagamy w zbiórkach na Hospicjum św. Łazarza. Dlaczego się chwalimy? Bo chcemy, żeby ludzie wiedzieli, że młodzież jest dobra.

11/11/2023


11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W obchody tego, jakże ważnego dla wszystkich Polaków święta, włączyli się także uczniowie naszej szkoły wraz  z nauczycielami. 06/11/2023


Zachęcamy do korzystania. Bezpłatny program Ochrona zdrowia psychicznego dzieci w szkołach podstawowych na terenie miasta Krakowa.

02/11/2023 KLASY 1-3

14 listopada 2023 r. (wtorek)

 KLASY 4-8

15 listopada 2023 r. (środa)


Szczegółowe informacje

01/11/2023

Niestrudzeni

Bycie wolontariuszem nam się nie nudzi. Potrafimy naprawdę długo i z zaangażowaniem pomagać kwestując na rzecz Hospicjum św. Łazarza tym razem na cmentarzu Grębałów. Sprzyjała nam pogoda, a także wzajemnie motywowanie się. Za parę dni idziemy znowu!


30/10/2023


W dniu 23.10.2023 r. reprezentanci Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, wzięli udział w Krakowskim spotkaniu Samorządów Uczniowskich. Tegoroczne spotkanie nosi nazwę „ Samorządowa szybka Randka”. Mieliśmy okazje porozmawiać z uczniami oraz opiekunami innych szkół krakowskich. Wymieniliśmy się swoimi doświadczeniami oraz pomysłami na obecny rok szkolny a także wzięliśmy udział w grze terenowej. Zabawa była przednia a poczęstunek, który został dla nas przyszykowany - PRZEPYSZNY!

19/10/2023


Śladami Stefana Żeromskiego

W dniach 10-11.10.2023r. uczniowie klas 4-8 naszej szkoły wyruszyli do Ziemii Świętokrzyskiej, bliskiej sercu patrona szkoły. Odwiedziliśmy Puszczę Jodłową, wielokrotnie opisywaną przez Stefana Żeromskiego oraz dom rodzinny w Ciekotach a także Muzeum Lat Szkolnych St. Żeromskiego w Kielcach. Ta wycieczka przybliżyła uczniom sylwetkę patrona oraz rozbudziła zainteresowanie jego twórczością. 
18/10/2023Wolontariusze od rana do wieczora!

Uczniowie z SP 88 cały dzień kwestowali wczoraj na "Dzieło Nowego Tysiąclecia", które wspiera zdolną młodzież z ubogich rodzin. Nasi uczniowie do pomocy zgłaszają się bardzo chętnie i zawsze można na nich liczyć.17/10/2023ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Dnia 13 października 2023 roku - Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zapamiętają ten dzień do końca życia. To właśnie dziś ślubowali przed orłem, który jest naszym godłem, że będą pamiętać o tym by być dobrym uczniem i dobrym kolegą, uczyć się tego, co mądre i piękne, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować swoich nauczycieli, rodziców i kolegów. Święto rozpoczęło powitanie zebranych gości. W uroczystości uczestniczyli Dyrekcja szkoły, Pan Stanisław Moryc Radny Miasta Krakowa, Pan Edward Porębski Radny Miasta Krakowa, Pani Joanna Kwiatkowska przedstawiciel Rady Rodziców, wychowawcy klas pierwszych oraz Drodzy Rodzice.

12/10/2023


Jesienna wycieczka klas 4
 do gospodarstwa sadowniczego

Program wycieczki był naprawdę fascynujący. Rozpoczęliśmy od jesiennego spaceru ścieżkami Ojcowskiego Parku Narodowego. Mimo chmur na niebie, las ukazał nam całą paletę barw jesieni. Następnie udaliśmy się do gospodarstwa sadowniczego, gdzie czekało na nas wiele ciekawych zajęć. Na początek, zapoznaliśmy się z pracami, które należy wykonać, aby przygotować drzewka owocowe do zimy. Poznaliśmy różne gatunki jabłek. Zrobiliśmy figurki z jabłek, co było nie lada wyzwaniem artystycznym. Na zakończenie tego wspaniałego dnia odbyło się pieczenie kiełbasek i pasowanie na starszaka. To był naprawdę wyjątkowy moment, który uczynił tę wycieczkę jeszcze bardziej niezapomnianą. Wycieczka jesienna w gospodarstwie sadowniczym była pełna nauki, zabawy i radości. To był dzień, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.10/10/2023


Dzień Krajobrazu 2023 pod hasłem 
"Doceń lokalność!"

Mamy przyjemność ogłosić, że 20.10.2023r.  będziemy obchodzić Dzień Krajobrazu pod hasłem "Doceń lokalność!". Jak co roku, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska patronuje temu wyjątkowemu wydarzeniu, a nasza szkoła już po raz piąty weźmie udział w tych obchodach. . Dzień Krajobrazu to doskonała okazja do refleksji nad naszym otoczeniem, do zrozumienia, jak ważne jest dbanie o nasze lokalne tereny i jakie bogactwo kryje się w krajobrazach naszej okolicy.

03/10/2023


Wizyta klasy 4b w Żywym Muzeum Obwarzanka z okazji Dnia Chłopaka

Wizyta klasy 4b w Żywym Muzeum Obwarzanka, zorganizowana z okazji Dnia Chłopaka, była niezwykłym przeżyciem. Głównym bohaterem tego wyjątkowego dnia był obwarzanek krakowski, uważany za najsmaczniejszy symbol Krakowa. Podczas wizyty w muzeum, uczniowie mieli okazję odkryć fascynujące tajemnice związane z obwarzankiem. Dowiedzieli się, że był to ulubiony przysmak królowej Jadwigi, a także poznali powody, dla których nie można go mylić z preclem. Po zakończeniu pokazu każdy uczestnik warsztatów wyszedł  z głową pełną nowej wiedzy i dumą, trzymając w ręku własnoręcznie wykonany obwarzanek. Dodatkowo, przed wizytą w muzeum, uczniowie mieli okazję zwiedzić nasze miasto, podążając Drogą Królewską. To był wspaniały sposób, aby jeszcze lepiej  zrozumieć i  bardziej docenić naszą bogatą historię i kulturę.
30/09/2023


Dzień Chłopaka klasa 7a spędziła na lekcji muzealnej w Colegium Maius pn.: "Mikołaj Kopernik - bystr(ŻAK) z astronomii" gdzie zdobyliśmy informacje na temat studiów Mikołaja Kopernika na Uniwersytecie Jagiellońskim i jego późniejszych osiągnięć. Pani prowadząca lekcję zaprezentowała instrumenty z epoki oraz obyczaje krakowskich żaków. W kawiarence uniwersyteckiej odpoczęliśmy w otoczeniu wystawy znaczków z postaciami słynnego astronoma, a na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia przy jego pomniku znajdującego się nieopodal głównego gmachu UJ.22/09/2023


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie


W ramach 30 - tej, jubileuszowej Akcji Sprzątania Świata, pn. ŚPRZATANIE ŚWIATA ŁACZY LUDZI zapraszamy do zaangażowania się w proponowane przez organizatora - Fundację Nasza Ziemia oraz nas działania. Szczegóły (dla klas 4 - znajdują się w ogłoszeniach w Librusie.19/09/2023

V Międzynarodowy Projekt Czytelniczy
 ,,Magiczna Moc Bajek"

W październiku rozpocznie się piąta edycja Międzynarodowego Projektu Czytelniczego Magiczna moc bajek pod nazwą Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania baśni i bajek jako sposobu na ich rozwój. Kształtowanie postaw prospołecznych poprzez działania edukacyjne oparte o wspólną lekturę baśni i bajek. Rozwijanie wyobraźni, koncentracji uwagi, zdolności twórczego myślenia.

13/09/2023


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Dziękujemy serdecznie za udział w akcji Kino za baterie przed, w trakcie i po wakacjach. W dniu wczorajszym MPO odebrało od nas kolejne 110 kg baterii. Zbieramy na wspólny cel - wyjście do kina. Bilety przyznawane są według przelicznika: 1 bilet do kina za 2 kg oddanych baterii. Przypominam, że baterie można wrzucać do pudełek, które stoją przy dyżurce. Tam również znajduje się waga, na której można je zważyć oraz lista, na której warto odnotować kto, kiedy i ile baterii przyniósł. W pojemnikach nie można umieszczać akumulatorów lub baterii o rozmiarach większych niż baterie typu D (R20), a także baterii z telefonów, smartfonów i komputerów przenośnych. Zabronione jest umieszczanie w pojemnikach baterii uszkodzonych, baterii które były w jakikolwiek sposób przerabiane lub otwierane, a także baterii z których wydostają się jakiekolwiek substancje.

https://mpo.krakow.pl/pl/edukacja/programy/kino_

za_baterie_nowa_edycja?fbclid=

IwAR0Y6ix5LKBSzZQbI6j23pQLancRjhYiM_

CCZHnnB-fd2pR87fb06xqINgw

06/09/2023

KLASY 1-3

12 września 2023 r. (wtorek)

KLASY 4-8

13 września 2023 r. (środa)


04/09/2023


Rozpoczął się rok szkolny 2023/2024. Po wakacjach, pełnych radości i chwil wypoczynku, nadszedł czas powrotu do szkolnej rzeczywistości, która może być równie barwna i inspirująca - czego wszystkim życzymy. Drodzy Uczniowie, mierzcie wysoko i miejcie marzenia. 


      Szanowni Państwo


      Informujemy, że w okresie 
     01.08-18.08.2023
      sekretariat będzie czynny
     w godzinach 08.00-14.00
05/07/2023

W roku szkolnym 2022/2023 klasa III a uczestniczyła w innowacji pedagogicznej pt. „Dziennik z podróży po Polsce”. Celem innowacji było poszerzenie i utrwalenie wiadomości i umiejętności z określonego zakresu tematycznego, w atrakcyjny sposób z wykorzystaniem lapbooka.  Uczniowie wykonali lapbooki, czyli książeczki, które dotyczyły takich tematów jak:

– „Polska moja ojczyzna”

– „Warszawa stolica Polski”

– „Wisła – królowa polskich rzek”

– „Kraków – dawna stolica Polski”

Realizacja innowacji pozwoliła uczniom na :

– poszerzenie i utrwalenie wiedzy z określonego tematu,

– rozwijanie umiejętności takich jak: czytanie, pisanie, koncentracja, planowanie,

– rozwijanie kreatywności,

- rozbudzenie ciekawości poznawczej,

- rozwijanie zdolności manualnych, 

– poszukiwanie informacji z różnych źródeł.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Informujemy, że zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty będą wydawane w szkole

w czwartek

06 lipca w godzinach

od 09:00 do 13:00

26/06/2023ŻEGNAMY SZKOŁĘ - CZAS NA WAKACJE - DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU

25/06/2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Po miesiącach wytężonej pracy, nadszedł czas na upragniony wypoczynek. W podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i ślubowania absolwentów. Następnie uczniowie klasy VIII wspominali lata spędzone w murach naszej szkoły. Wzorowi uczniowie za wysokie wyniki w nauce otrzymali nagrody i zostali wpisani do Złotej Księgi. Podziękowania również zostały złożone rodzicom. Miłą niespodziankę przygotował Samorząd Uczniowski, którzy dobrym słowem i wesołym programem wprowadził nas w okres wakacyjny. Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.


23/06/2023


Uczniowie klas 6a i 6b poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w czasie 10 godzinnego kursu przeprowadzonego w ramach "Programu powszechnego dostępu do defibrylacji z elementami nauki pierwszej pomocy w Gminie Miejskiej Kraków w roku szkolnym 2022/2023". Projekt był prowadzony przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kurs składał się z części teoretycznej i wielu praktycznych zadań. Cel programu to wzrost odsetka przypadków nagłego zatrzymania krążenia, które zakończyły się skutecznym powrotem spontanicznego krążenia (ROSC) na terenie Gminy Miejskiej Kraków w latach 2021-2025, o co najmniej 3% rocznie w stosunku do roku ubiegłego. Nasi szóstoklasiści w razie konieczności będą mogli śmiało wykorzystać zdobyte widomości i umiejętności. Dziękujemy ratownikom WOPR za ogromną dawkę fachowych informacji.


16/06/2023


Z nieopisaną radością pragniemy podzielić się wiadomością, że nasza szkoła została wyróżniona w miejskim konkursie edukacyjnym, będącym częścią projektu OGARNIAM ŻYCIE. Była to prawdziwa rywalizacja, ponieważ w konkursie brało udział aż 40 szkół podstawowych z Krakowa. W dniu 12 czerwca 2023 roku mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w uroczystej Gali Finałowej, podczas której odebraliśmy zasłużoną nagrodę. Chcielibyśmy serdecznie podziękować trzem niezwykle zaangażowanym koordynatorom młodzieżowym z klasy 8b: Antoniemu, Hannie i Irynie, a także klasie 7c za ich nieoceniony wkład w opracowanie wyróżnionego działania, które miało na celu poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego w naszej szkole. Raz jeszcze gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego niesamowitego sukcesu! Niech ten wyróżniony projekt stanowi inspirację i motywację do dalszego działania na rzecz zdrowia i dobrego samopoczucia naszej społeczności szkolnej.