Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły


INFROMUJEMY, ŻE

OD 14.07.2022r. do 31.08.2022r. SEKRETARIAT BĘDZIE CZYNNY

W GODZINACH OD 8.00 DO 15.00.
LATO W SZKOLE 2022


W ciągu dwóch pierwszych tygodni wakacji uczniowie, którzy uczestniczyli w akcji „Lato w szkole” brali udział w różnorodnych i ciekawych zajęciach. W poniedziałki i piątki był basen. Popłynęliśmy w rejs statkiem po Wiśle, a później na spacer Bulwarami Wiślanymi i do Katedry Wawelskiej. W Rynku Podziemnym na klasy I-II czekali przewodnicy z lekcją  „Pogromcy legend”, natomiast na klasy III - VII z lekcją „Dzień jak co dzień - o życiu w średniowiecznym Krakowie”. Zorganizowane zostały również wyjścia do: Muzeum Farmacji, Fabryki Czekolady Charliego, Muzeum Krzysztofory, oraz do Multikina. W szkole odbyły się warsztaty na temat dawnych zabaw i zabawek; każdy mógł zaprojektować i pomóc w wykonaniu swojego bączka. Odwiedziły Nas również Panie z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, które w formie quizów przypomniały zasady bezpieczeństwa na wakacjach.  Wychowawcy pod okiem Pani Beaty Bilskiej – Kierownika akcji, przygotowali dla dzieci zajęcia: sportowe, plastyczne i przyrodnicze. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy wielu niezapomnianych wakacyjnych wrażeń
Szanowni Państwo, Drodzy UczniowieMaria Broniatowska - nasza tegoroczna absolwentka w tym roku osiągnęła podwójny sukces.

Została Laureatką I miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych. Marysia również uzyskała znakomite wyniki z egzaminu ósmoklasisty: 100% z każdego przedmiotu egzaminacyjnego: matematyki, języka polskiego i języka angielskiego.

Brawo! Gratulacje!

Jesteśmy dumni Marysiu i trzymamy kciuki za sukcesy w szkole ponadpodstawowej

Gratulujemy również Pani Magdalenie Kozyrze nauczycielce matematyki i uczniom klasy 8c, która to klasa uzyskała najwyższy czyli 9 stanin z Egzaminu Ósmoklasisty z przedmiotu: matematyka.

Życzmy przyszłym ósmoklasistom podobnych sukcesów.06/07/2022
Zaświadczenia o wynikach Egzaminu Ósmoklasisty


Informujemy, że wydawanie zaświadczeń o szczegółowych wynikach 

Egzaminu Ósmoklasisty nastąpi w szkole, 

w dniu 8.07.2022r. (piątek),

 w godzinach 9.00-15.00


25/06/2022


Życzymy wszystkim, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego i bezpiecznego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia, z każdej przeżytej przygody, z każdego spotkania z interesującymi ludźmi. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i „ładujcie akumulatory”, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom szkoły i Nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy za cały rok szkolny 2021/2022.


22/06/2022


W dniu 14.06.2022 na boisku wielofunkcyjnym naszej szkoły odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w kategorii klas IV-VI o Puchar Dyrektora. W turnieju brały udział szkoły podstawowe nr: 105,156,129,142 oraz 88. W rywalizacji o miano najlepszej drużyny nie zabrakło emocji i ciekawych akcji w wykonaniu młodych adeptów piłki nożnej. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i wielka radość uczestników turnieju. Końcowa klasyfikacja turnieju: I miejsce SP 142, II miejsce SP 156, III miejsce SP 88, IV miejsce SP 105,V miejsce SP 129. Najlepszym strzelcem turnieju został Bartecki Jan z SP 156 a najlepszym bramkarzem Dąbrowski Mirosław z SP 88.
Organizatorem turnieju był Łukasz Terlecki.


21/06/2022


Szkolny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty! 


Po pierwszym etapie, jakim było napisanie dyktand w dwóch grupach wiekowych, sześcioro najlepszych uczestników spotkało się 14 czerwca na quizie Kahoot dotyczącym zasad pisowni i poprawności zapisu. Walka była wyrównana, często następowała rotacja w obrębie pierwszych miejsc, ale ostateczne wyniki przedstawiają się następująco: tytuł Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej nr 88 w Krakowie zdobyła Milena Szot z klasy z klasy 7c. Drugie miejsce zajął Wojciech Jurkowski z klasy 6c, 3 miejsce zajęli Oliwier Turski z klasy 8b i Dawid Graczyk z klasy 5a, a wyróżnienia otrzymały Apolonia Ślusarczyk z klasy 7c i Natalia Litwin z klasy 4a. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

19/06/2022


Oliwka Wójcik z klasy 5a otrzymała stypendium w ramach programu "Mecenas Dzięcięcych Talentów" na rok 2021/2022. Dzięki temu mogła rozwijać dalej swoje umiejętności. Uczęszcza na indywidualne zajęcia do Studia Piosenki w Nowohuckim Centrum Kultury. W ciągu roku brała udział w wielu konkursach i koncertach. Zdobyła III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Country MAYFLOWER. W dniu 12.06.2022 wzięła udział w Koncercie Przyjaźni Polska - Ukraina pod NCK gdzie śpiewała aby pokazać swoją jedność z Ukrainą.


10/06/2022

Mamy przyjemność poinformować, że uczennica klasy 6a, Oliwia Tyńska w dniach od 30.05-03.06.2022 r. brała udział w Mistrzostwach Polski dziewcząt w piłce nożnej. Oliwia i jej drużyna Football Success Academy zdobyły Mistrzostwo Polski w kategorii wiekowej U-13. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się razem z Oliwką i jej Drużyną FSA Kraków05/06/2022

Dzień Dziecka w naszej szkole był dniem bez plecaka. Nasi uczniowie i nauczyciele wzbili się na wyżyny Swojej kreatywności. Sami zobaczcie czym zastąpili plecaki szkolne... 

02/06/2022


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Pragniemy przekazać bardzo miłą wiadomość, Jury Konkursu Ekologicznego - Gmina Miechów Krainą Storczyka, który został zorganizowany przez Ośrodek Kultury i Sportu w Miechowie doceniło prace uczniów klasy 8c naszej szkoły (w konkursie wzięło udział 16 uczniów z różnych klas).

Laura Witowska zdobyła I miejsce, natomiast Oleksandr Solianyk otrzymał wyróżnienie!

Wręczenie nagród z rąk Burmistrza Miechowa odbyło się podczas IV Święta Storczyka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w konkursach, na kolejnych etapach edukacji


p. Bożena Stachowska

p. Anna Rudawska - Lembas

 

31/05/2022


Miło nam poinformować, że Wiktoria Zaborowska z klasy 5a otrzymała wyróżnienie w Konkursie Literackim PIĘKNO MAŁOPOLSKI - SŁOWEM OPISANE. Organizatorem konkursu było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z podejmowanych aktywności.

30/05/2022


Wielki Sukces Naszej Szkoły !

W rozegranych 23 maja Igrzyskach Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków - Wschód, drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła 1 miejsce. Nasze uczennice okazały się bezkonkurencyjne wygrywając wszystkie mecze turnieju bez straty bramki. Ogromne gratulacje należą się wszystkim zawodniczkom, ponieważ swoją postawą na boisku zasłużyły na ten sukces. W nagrodę każda uczennica otrzymała złoty medal a cały zespół pamiątkowy puchar i dyplom. 23/05/22
Drodzy Ósmoklasiści

przed Wami niezwykle ważne dni, przystąpicie do pierwszego w życiu egzaminu. Życzymy Wam, aby uzyskane wyniki otworzyły nowe horyzonty oraz dały możliwość realizacji planów, również tych, związanych z kontynuacją nauki w wybranych szkołach ponadpodstawowych. 
Życzymy powodzenia na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty!

17/05/2022


Kwestujemy - nie ustajemy!

15.05.2022 młodzież naszej szkoły po raz kolejny kwestowała na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Tym razem przed Bazyliką oo. Dominikanów w Śródmieściu entuzjazm naszych uczniów udzielał się hojnym darczyńcom.

13/05/2022


WYCIECZKA JEDNODNIOWA KLASY 4A i 5A

Klasy 4a i 5a w otoczeniu soczystej zieleni rozwijających się drzew i w promykach cudownego słońca zdobywały Szyndzielnię, Klimczok, a tym samym mogły podziwiać krajobraz Beskidu Śląskiego. Była przejażdżka kolejką gondolową, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz autokarowa lista przebojów - wspólne śpiewanie. Chętni uczniowie zostali zaangażowani przez Pana przewodnikowa w prowadzenie grupy do celu podróży.


12/05/2022


Moc Muzeów dla Ukrainy” w Noc Muzeów 2022 - Magiczny Kraków

Zbliża się 18. edycja Nocy Muzeów. Wieczorem i nocą z 13 na 14 maja ponad 50 jednostek muzealnych zaprosi krakowian oraz gości do poznawania bogatych zbiorów i udziału w różnych interesujących wydarzeniach. Tegoroczna krakowska Noc Muzeów odbędzie się pod hasłem: Moc Muzeów dla Ukrainy. Program tegorocznej Nocy Muzeów obejmuje ekspozycje stałe i czasowe w placówkach muzealnych i miejscach na co dzień niedostępnych dla zwiedzających. Muzea i galerie organizują także warsztaty, specjalne spacery, koncerty, wydarzenia dla dzieci i młodzieży, prelekcje oraz pokazy filmowe. Zgodnie z hasłem przewodnim nie zabraknie też wątków ukraińskich. Szczegóły na stronie: 

10/05/2022

K0NKURS MATEMATYCZNY KLAS I-III

 ROZSTRZYGNIĘTY!

Tytuł  „Matematyczny Geniusz” zdobyli uczniowie:

Klasy pierwsze – Julia Jaskuła kl. 1a

Klasy drugie – Zuzanna Koczaja kl. 2b

Klasy trzecie – Marcin Zaborowski kl. 3a

Jury konkursu postanowiło również przyznać wyróżnienia;

·       Klasy pierwsze:

Maksymilian Galon - kl. 1a

Hanna Mandecka - kl. 1b

·       Klasy drugie :

Przemysław Janisz - kl. 2a

Danil Lyzohub - kl. 2a

Maja Dalbiak - kl. 2b

·       Klasy trzecie :

Filip Maciak - kl. 3a

Adrian  Zlot - kl. 3b

Patryk Czyszek - kl. 3 b

GRATULUJEMY  I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW! 

05/05/2022


Świętujemy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Dnia 29 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu uczniowie klasy 7b wybrali się na spacer po Krakowie wzdłuż Drogi Królewskiej, aby uczcić tegoroczne święto narodowe.


03/05/2002


Szanowni Państwo

Dnia 02.05.2022
(Poniedziałek)

Sekretariat szkolny będzie nieczynny26/04/2022


13 kwietnia klasa 7c wzięła udział w lekcji muzealnej w Muzeum Książąt Czartoryskich - "Co z tą Damą, gdzie ten Rembrandt". W pięknie odnowionym muzeum, naprawdę łączącym przeszłość z nowoczesnością mogliśmy podziwiać przeróżne eksponaty i chłonąć niezwykłą atmosferę tego miejsca. Nie zabrakło ciekawostek i anegdot, którymi uraczyła nas pani przewodniczka. Mogliśmy się przyjrzeć najsłynniejszemu obrazowi w polskich zbiorach - "Damie z gronostajem", zajrzeć Damie w oczy i zgadnąć, na co patrzy... Oraz odszukać miłosiernego Samarytanina na pejzażu pędzla Rembrandta (co nie jest takie proste, kojarzycie obraz "Pejzaż z upadkiem Ikara" Bruegla? - miał podobny koncept ukazania postaci tytułowej). Rozwiązywaliśmy też różne zadania i poznaliśmy dawne techniki malarskie (wiecie, że we Włoszech używano jajka jako spoiwa do zrobienia farby temperowej, barwniki otrzymywano z kwiatów lub kamieni szlachetnych, a pędzle robiono m.in. z futerka wiewiórek?). Polecamy to miejsce!

24/04/2022Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Maria Broniatowska z klasy 8A została Laureatką I miejsca Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński. Uzyskała najlepszy wynik wśród uczestników z całej Polski. Serdecznie gratulujmy i życzymy dalszego rozwijania naukowych pasji, a także kolejnych sukcesów.10/04/2022


 Konkurs "KRAKUSEK" 2021/22

Z radością informuję, że uczeń naszej szkoły Marcin Zaborowski z klasy 3 a zdobył wyróżnienie w tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Krakowie " Krakusek". Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się podczas gali na Zamku Królewskim na Wawelu. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów! Małgorzata Puchała wych. kl. 3a. 

04/04/2022


Znowu 13 naszych Uczniów wraz z p. Anną Rudawską-Lembas i p. Sylwią Jagielską w kwietniowych płatkach śniegu, kwestowało na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Ludzie byli hojni, a my szczęśliwi, że mogliśmy pomóc.

21/03/2022


Zmieniamy myślenie o zespole Downa!


Nasza akcja ma na celu przełamywanie stereotypów związanych z wadą genetyczną. To właśnie nieparzystość, czyli obecność dodatkowego chromosomu w 21 parze, oznacza trisomię 21 – czyli zespół Downa. Kolorowe skarpetki nie do pary podkreślają tę wyjątkowość. Noszenie ich 21 marca od wielu lat stało się znakiem solidarności i działanie w imię znoszenia barier.


19/03/2022


„Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami, realizowany w roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole w klasie IV A,B,C. Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i jest na stałe wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze w naszej placówce. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów, ale to na nas – osobach dorosłych – spoczywa odpowiedzialność za przebieg rozwoju najmłodszych. Program zachęca uczniów do aktywnego udziału w zajęciach. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie mogą stosować w codziennym życiu. W trakcie zajęć uczniowie :

• dyskutują,
• wymieniają doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły,
• przeprowadzają wywiady z osobami niepalącymi,
• liczą koszty palenia papierosów,
• pracują w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów,
• tworzą komiksy z bohaterami programu.
Program skierowany jest także do rodziców i opiekunów uczniów, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.
W linku poniżej podajemy adres strony internetowej, na której można znaleźć interesujące filmy edukacyjne dla rodziców:

https://www.youtube.com/watch?v=fsxx1oXLIpc&list=PLYixRDBDj79fDMDUYW3GZgwDzVru4becW

15/03/2022Szanowni Państwo, Drodzy UczniowieZachęcamy do udziału w NOWEJ EDYCJI programu MPO „ KINO ZA BATERIE”. Prosimy Uczniów aby nie przynosili baterii do klasy. Uczymy dzieci bezinteresowności. Baterie tym razem wkładamy do pojemników umieszczonych przy dyżurce. Pojemniki w tym tygodniu powinny do nas dotrzeć z MPO. Napełnione pojemniki będą sukcesywnie odbierane przez MPO. Aby każda klasa 1 – 8 mogła wziąć udział w wyjściu do kina wspólnie powinniśmy zebrać ponad 800 kg baterii. W pojemnikach nie można umieszczać akumulatorów lub baterii o rozmiarach większych niż baterie typu D (R20), a także baterii z telefonów, smartfonów i komputerów przenośnych. Zabronione jest umieszczanie w pojemnikach baterii uszkodzonych, baterii które były w jakikolwiek sposób przerabiane lub otwierane, a także baterii z których wydostają się jakiekolwiek substancje. Nagrodami w programie są bilety do krakowskich kin: Cinema City, Multikino, Kijów. Bilety przyznawane są według przelicznika: 1 bilet do kina za 2 kg oddanych baterii. Akcja trwa cały rok.

Więcej informacji na stronie: 

https://mpo.krakow.pl/.../pro.../kino_za_baterie_nowa_edycja


09/03/2022Informujemy, że rekrutacja dzieci do klasy pierwszej

na rok szkolny 2022/2023 trwa

od 1 marca 2022 roku do  31 marca 2022 roku


Szczegółowe informacje...


07/03/2022
EKOEKSPERYMENTATORIUM  to projekt Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w którym braliście udział na lekcji przyrody w lutym. Przechodząc misje ekologiczne, gra ekologiczna pokazywała Wam, jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę. Gratulacje
Szanowni Państwo , Drodzy Uczniowie


Kraków przygotowuje pomoc dla Lwowa, o którą poprosił mer tego miasta.

Potrzebne będą: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pięlęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe.

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Lwów potrzebuje także generatorów prądotwórczych o dużej mocy.

My również chcemy dołączyć do tej zbiórki, która w naszej szkole rozpocznie się w poniedziałek 28 lutego . Dary można przynosić do dyżurki Pani woźnej. Razem z Samorządem Uczniowskim dostarczymy je do Magazynu znajdującego się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. Zbiórka potrwa do odwołania.

Liczymy na Waszą pomoc - chociaż tak możemy pomóc mieszkańcom Lwowa.

17/02/2022


14 lutego (cdn 21 lutego) w klasie 8a zdalnie dyskutowaliśmy o fake newsach. Godzina wychowawcza: NIE DAJ SIĘ WKRĘCIĆ – BĄDŹ UWAŻNY! W ramach Dni Bezpiecznego Internetu uczyliśmy się odróżniać prawdziwe informacje od fałszywych w Internecie, krytycznego myślenia, sprawdzaliśmy swoje umiejętności w rozpoznawaniu fake newsów w sieci.

Oto kilka wniosków

1.      Przeglądając wpisy i artykuły w mediach społecznościowych zawsze zwracaj uwagę na źródło. 

2.      Przyglądaj się nazwie oraz logotypowi strony.

3.     Zanim uznasz grafikę za prawdziwą i podasz dalej, zastanów się czy jest wykorzystana w odpowiednim kontekście, czy cytat na grafice rzeczywiście jest prawdziwy.ZAPROSZENIE

 

Serdecznie  zapraszamy Rodziców wraz z Dziećmi -

Przyszłorocznymi Pierwszakami na cykl  spotkań


W  SZKOLE   PODSTAWOWEJ  NR 88

KRAKÓW OS. SZKLANE DOMY 2


W  trakcie  spotkań  przewidziano  dla  dzieci zajęcia  ruchowe, plastyczne,

matematyczne, czytelnicze, muzyczne, przyrodnicze, językowe, a dla

Rodziców  spotkania  z Dyrektorem Szkoły, Pedagogiem i Nauczycielami.


Harmonogram spotkań:

15.02.2022    godz.17.00-18.30

22.02.2022   godz.17.00-18.30

08.03.2022   godz.17.00-18.30

16.03.2022   godz.17.00-18.30

22.03.2022   godz.17.00-18.30

12/02/2021


„Koduj z Gigantami” to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Motywem przewodnim warsztatów będą szyfry i zagadki. Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ośrodek Rozwoju Edukacji, NASK oraz włodarze miast. Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszej placówce w Krakowie 12, 19 i 20 lutego 2022 r. przy ul. Lubicz 3 i Kobierzyńskiej 100 oraz online, w technologii wirtualnych klas. Dla Uczniów z Krakowa i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:

klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition

klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor

klasy 7-8: wstęp do programowania w C#

szkoła średnia: wstęp do programowania w C#

Bezpłatna rejestracja już trwa na stronie

www.kodujzgigantami.pl
Życzymy udanych ferii. Odpoczywajcie bezpiecznie.


10/01/2022


Wzięliśmy udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 i otrzymaliśmy pieniądze na zakup książek do biblioteki.Wśród zakupionych książek, oprócz lektur, znajdują się książki, które polecaliście Wy i Wasi Rodzice. Poniżej znajdują się zdjęcia zakupionych pozycji. Niektóre można już wypożyczać, reszta jest opracowywana i wprowadzana do programu bibliotecznego. Serdecznie zapraszamy do biblioteki!

07/01/2022


Dni bezpiecznego Internetu - 
ruszamy w lutym
Zapraszamy do działań o których wkrótce poinformujemy


INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 07.01.2022r. 

SEKRETARIAT SZKOŁY BĘDZIE NIECZYNNY


05/01/2022


JAK MOŻNA UCZYĆ SIĘ PRZYRODY, BIOLOGII?

Zjawiska zachodzące w przyrodzie czy nazewnictwo biologiczne dotyczące organizmów i ich części można utrwalać nie tylko z użyciem podręcznika i zeszytu ćwiczeń lecz wykonując różne praktyczne prace. Oto przykłady:

- gazetka pn.: „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?” (klasa 4a)

- zielnik z liści drzew najbliższej okolicy (klasa 5a)

- las w słoiku (lekcja biologii w klasie 5a)

- apetyczny lub ekologiczny model komórki, do wyboru: roślinnej, zwierzęcej, grzyba ( klasa 5a)

- model z ubrań krążenia płucnego i obwodowego człowieka (klasa 7c)

- apatyczny lub ekologiczny model DNA (klasy: 8b, 8c).

Dziękujemy za zaangażowanie