Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

07/10/2024


Projekt "Znamię! Znam je?"

W okresie jesiennym szczególnie powinniśmy obserwować swoją skórę i sprawdzać, czy nie pojawiły się na niej zmiany. Wspólnie z klasami siódmymi zachęcamy do przypomnienia sobie co oznacza ABCDE czerniaka - złośliwego nowotworu skóry.

02/10/2024


31. Akcja Sprzątania Świata

W tym roku nasze Koło Geograficzne dołączyło do 31. Akcji Sprzątania Świata! W ramach zajęć postanowiliśmy posprzątać teren wokół naszej szkoły, zbierając śmieci i segregując odpady. Dodatkowo, uczniowie klasy 2b mieli wyjątkowego pomocnika — robota Photona! Dzięki niemu nauka segregacji odpadów była nie tylko pożyteczna, ale też pełna zabawy i technologicznych innowacji! Razem dbamy o naszą planetę!
















19/09/2024



Wzorem lat poprzednich serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję Kino za baterie przed, w trakcie i po wakacjach. W ubiegłym tygodniu oddaliśmy 109 kg baterii. Saldo naszej szkoły wynosi na chwilę obecną 402 kg więc mamy do wykorzystania 201 biletów. Zbieramy na wspólny cel - wyjście do kina. Bilety przyznawane są według przelicznika: 1 bilet do kina za 2 kg oddanych baterii. Przypominamy, że baterie można wrzucać do pudełek, które stoją przy dyżurce, gdzie Panie woźne skrupulatnie zapisują kto, kiedy i ile baterii przyniósł. UWAGA! W pojemnikach nie można umieszczać akumulatorów lub baterii o rozmiarach większych niż baterie typu D (R20), a także baterii z telefonów, smartfonów i komputerów przenośnych. Zabronione jest umieszczanie w pojemnikach baterii uszkodzonych, baterii które były w jakikolwiek sposób przerabiane lub otwierane, a także baterii z których wydostają się jakiekolwiek substancje.

Kino za baterie - MPO

04/09/2024


To już 3 raz jak nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła pełna talentów” Lidl ! O akcji: https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469    Możesz pomóc nam zbierać Talenciaki, które odbierzesz w Lidlu – za każde wydane 50 zł (w tym 1 warzywo lub owoc) dostaniesz 1 Talenciaka. Zebrane Talenciaki przekaż fizycznie w Szkole (do skrzynek rozmieszonych w szkole (przedsionek, dyżurka, piętro B) lub zeskanuj kod QR z TALENCIAKA i przekaż punkty na konto szkoły.

03/09/2024


Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2024 roku uczniowie pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2024/2025. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.










Szanowni Państwo

W okresie wakacji sekretariat szkoły 
jest czynny w godz.08:00 -15:00


24/06/2024


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24
WRAZ Z POŻEGNANIEM
PANI DYREKTOR ANNY MROCZKOWSKIEJ


21 czerwca uczniowie usłyszeli ostatni dzwonek kończący rok szkolny 2023/2024. Tym samym dzieci i młodzież rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. Odpoczywajcie bezpiecznie i do zobaczenia 2 września. W tym roku zakończenie nauki było wyjątkowe, dziś pożegnaliśmy odchodzącą na zasłużoną emeryturę Panią Dyrektor Annę Mroczkowską. Dziękujemy za lata wspaniałej i owocnej współpracy, godną naśladowania postawę, serce włożone w każde działanie na rzecz społeczności szkolnej.


20/06/2024

Weronika Janecka z 4a, Dominik Tomasikiewicz z 6b i Oliwia Tyńska z 8a to uczniowie, którzy reprezentowali nas podczas Imprezy finałowej programu KRAKOWSCY UCZNIOWIE RATUJĄ ŻYCIE. Odbyła się ona w dniu 8 czerwca na terenie Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego, zgromadziła przedstawicieli klas 4, 6 i 8 krakowskich szkół podstawowych, które były uczestnikami projektu w roku szkolnym 2023/2024. Udział w wydarzeniu zawodnicy rozpoczęli od wspólnej rozgrzewki oraz pokonania toru przeszkód, a podczas konkurencji głównej uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnościami praktycznymi z wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dziękujemy rodzicom Weroniki i Dominika za udział w tym wydarzeniu.






21 CZERWCA (PIĄTEK)  2024 ROKU


Szczegółowe informacje...

17/06/2024


KOMERS 2024

Polonez w wykonaniu klas ósmych, który rozpoczął ich ostatni bal w naszej szkole zatańczony był z godnością i bezbłędnie. W pięknie udekorowanej sali młodzież bawiła się intensywnie, dbał o to Pan Bartek - DJ.
I zaczęło się odliczanie... Ostatni taniec, ostatnie lekcje, ostatni dzwonek, ostatnie zakończenie roku, czas pożegnania się z klasą i szkołą.


15/06/2024


Projekt "Pamiątki 3D z wirtualnych podróży 
po Europie" w ramach ogólnopolskiego konkursu
 Projektanci Edukacji Nowej Ery

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Projektanci Edukacji Nowej Ery z projektem "Pamiątki 3D z wirtualnych podróży po Europie". W trakcie realizacji projektu uczniowie mieli okazję korzystać z nowoczesnych technologii, takich jak: gogle VR, drukarka 3D oraz tablety, które zostały zakupione w  ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności naszych uczniów, otrzymaliśmy certyfikat Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2024.
Ponadto nasz projekt "Pamiątki 3D z wirtualnych podróży po Europie" został zamieszczony w e-booku, w którym opisano najciekawsze projekty z tegorocznej edycji „Projektantów edukacji”.  https://projektanciedukacji.pl/konkurs/aktualnosci/36-najciekawszych-projektow-z-czternastej-edycji-konkursu-projektanci-edukacji-2024
Opiekunowie projektu:
Dorota Makowska – Junak
Andrzej Krzyżok



KLASY 1-3

11 czerwca 2024 r. (wtorek)

 KLASY 4-8

12 czerwca 2024 r. (środa)







Szanowni Państwo

Dnia 31 maja 2024 sekretariat szkoły 
będzie nieczynny!!!








22/05/2024


W miesiącu maju czcimy uchwalenie  Konstytucja 3 maja, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie - po konstytucji amerykańskiej z 1787 r. - spisaną konstytucją. Została uchwalona w 1791 roku. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczystość, która została przygotowana przez Panią Grażynę Kwietniewską - Ciepielę i Panią Gabrielę Rorat wraz z uczniami Koła teatralnego i Koła muzycznego. Zapraszamy do galerii zdjęć prezentujących piękne stroje, świetną grę aktorską oraz profesjonalną oprawę muzyczną i wokalną: https://photos.app.goo.gl/Thkt7Cp6nWPu8zgi7


21/05/2024

W obecnym roku szkolnym klasy VIa, VIIa i VIIb realizowały program Szkolna inicjatywa profilaktyczna Nawigacja w Każdą Pogodę. Program jest opracowany przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej. Realizuje cele i zadania profilaktyki uniwersalnej oraz promocji zdrowia psychicznego. Celem Nawigacji w Każdą Pogodę jest poprawa kondycji psychicznej uczniów i zapobieganie problemom mogącym wynikać z jej pogorszenia ( tj. przemoc, korzystanie z substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne). Realizacja programu polegała na przeprowadzeniu badań diagnostycznych w celu pozyskania danych o stanie kondycji psychicznej młodzieży, nauczycieli i rodziców. Pojawiły się pytania kierowane zarówno do uczniów, jak i do rodziców i nauczycieli o samopoczucie, kondycję psychiczną, przeżywane trudności. Wyniki diagnozy, z którymi wszystkie grupy badanych zostały zapoznane, stanowiły podstawę do pracy profilaktycznej podczas zajęć wychowawczych w klasach.

19/05/2024


10.05.2024r. klasa 1a, 1b i 3b wybrały się na wycieczkę jednodniową - BRAMA W GORCE - wycieczka podczas której przejechaliśmy najdłuższą w Polsce ścieżką w Koronie Drzew. Odkryliśmy ścieżki edukacyjne, wieże widokową, tunel podziemny gdzie poznaliśmy sekrety gorczańskich skał, źródeł i jaskiń. Odwiedziliśmy pawilon multimedialny, multisensoryczny z ekspozycję przyrodniczą, dzięki której odkryliśmy świat górskiej przyrody. Spotkaliśmy tu zwierzęta i rośliny, które kształtują otaczające lasy. Sala kinowa, zagroda ze zwierzątkami to wszystko czekało na naszą grupę. Wzięliśmy udział w warsztatach przyrodniczych. Przemierzymy ścieżki lasu, poznając różnorodność drzew, roślin i zwierząt, które tu żyją.


13/05/2024


Wspominamy Dzień Ziemi w klasie 1a

Dzień Ziemi to stała akcja wpisana w kalendarz naszych uczniów. Jej celem jest przekazanie wiedzy dotyczącej ekologii, promowanie ochrony środowiska, budowanie odpowiedzialności za naszą planetę oraz kształtowanie postaw proekologicznych. 
Cieszymy się, że pierwszoklasiści tak chętnie zaangażowali się w ekologiczne działania sprzątając oraz segregując śmieci.


07/05/2024


"Dawid Graczyk - Laureat Konkursu Geograficznego!"

Gratulacje dla Dawida Graczyka z klasy 7a za zdobycie tytułu laureata Małopolskiego Konkursu Geograficznego! To naprawdę godne podziwu osiągnięcie. Ten sukces otwiera przed Dawidem wiele drzwi - możliwość przyjęcia do publicznej szkoły ponadpodstawowej w pierwszej kolejności.

06/05/2024

Zgodnie z tradycją naszej szkoły związanej ze wspieraniem działalności Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, grupa wolontariuszy wraz z nauczycielem – dnia 28 kwietnia kwestowała przy Kościele Pana Jezusa Dobrego Pasterza.



01/05/2024


Początek maja to wyjątkowy okres. 
Obchodzimy trzy ważne święta:
1 maja – Święto Pracy.
2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji.
Pamiętajmy też, że 1 maja obchodzimy 20 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

29/04/2024




Szanowni Państwo


Dnia 2 maja 2024 sekretariat szkolny 
będzie nieczynny



24/04/2024


DZIEŃ ZIEMI 2024 - WYBÓR MA ZNACZENIE

Zapraszamy serdecznie uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników do zapoznania się z wystawą znajdującą się w holu naszej szkoły, którą na tydzień otrzymaliśmy od Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska. Nasza szkolna gazetka na piętrze C powstała dzięki materiałom przysłanym przez w/w fundację. Dzięki otrzymanym materiałom możemy dowiedzieć się , że Standardy Fairtrade określają nie tylko kwestie społeczne, takie jak respektowanie praw pracowniczych, zakaz pracy dzieci czy równouprawnienie kobiet, a także kwestie środowiskowe, które kładą nacisk na to, by produkcja odbywała się w sposób przyjazny dla planety, dla klimatu. Wybieranie produktów ze znakiem FAIRTRADE podczas zakupów to prosty i sprawdzony sposób, by współtworzyć bardziej sprawiedliwy i zrównoważony świat.
Zapraszamy do zapoznania się z filmami: https://www.youtube.com/watch?v=i1_uEKH-ZBc
oraz galerią DZIEŃ ZIEMI 2024 dokumentująca na bieżąco nasze działania:

22/04/2024

Projekt "Pamiątki 3D z wirtualnych podróży po Europie" w ramach konkursu Projektanci Edukacji Nowej Ery - podsumowanie. Jesteśmy dumni z zakończenia naszego projektu "Pamiątki 3D z Wirtualnych Podróży po Europie", który był częścią konkursu Projektanci Edukacji Nowej Ery. Nasza grupa koła geograficznego, składająca się z uczniów: Dawida Graczyka, Jana Furmańskiego, Alicji i Aleksandry Kwater, Darii Zapart, Kacpra Kowalika, Mileny Bartosik, Wojciecha Jurkowskiego, Tomasza Klamki oraz Adriana Rąpały, wzięła udział w serii wirtualnych podróży po różnych zakątkach Europy, wykorzystując do tego okulary VR.
Prezentacja z realizacji projektu:

19/04/2024

9 kwietnia 2024 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wraz z opiekunem, zostali zaproszeni na wydarzenie organizowane przez Urząd Miasta Krakowów pt. „Samorząd robi wiosnę”. Zapoznaliśmy się z informacją o inicjatywach Samorządów innych szkół oraz wypracowaliśmy metody na działanie, współdziałanie w przyszłym roku. Spotkanie było bardzo owocne, inspirujące oraz motywujące do dalszych działań!


17/04/2024


Koncentracja, emocje i potęga umysłu...

11.04.2024 w naszej szkole odbył się TURNIEJ SZACHOWY. Każdy z 13 uczestników zagrał 5 emocjonujących partii szachowych. Pani Dyrektor życzyła wszystkim powodzenia, jednak miejsca na podium zwykle są trzy. Tytuł mistrza obronił z poprzedniego roku Mateusz Ciaputa-Gumula z kl. 8b, drugie miejsce zajął Mirosław Dąbrowski z kl. 8c, a trzecie Bartłomiej Kozik z kl. 6b. Zwycięzcom gratulujemy i cieszymy się z każdego gracza, który wziął udział w tym wydarzeniu.



14/04/2024

KLASY 1-3

16 kwietnia 2024 r. (wtorek)

 KLASY 4-8

17 kwietnia 2024 r. (środa)


Szczegółowe informacje...

12/04/2024


Od segregacji nie ma wakacji

11 kwietnia klasa 6a wzięła udział w warsztatach edukacyjnych programu „Od segregacji nie ma wakacji”. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie zasady selektywnego zbierania odpadów w Krakowie. Zapoznali się również z problemami środowiska naturalnego, które są związane z codziennym funkcjonowaniem człowieka. Dowiedzieli się także, co zrobić z odpadami problemowymi i niebezpiecznymi oraz co dalej się z nimi dzieje. Czy wiecie ile czasu rozkłada się skórka z banana a ile plastikowa butelka? Na co i ile razy przetwarzany jest papier, plastik czy szkło? Do którego worka wyrzucić kartonik po soczku, a do którego lakier do paznokci? Co zrobić ze zużytą żarówką?


10/04/2024


Pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną. Dowiedzieli się, jak należy obchodzić się z książką, aby jej nie zniszczyć i aby mogła długo służyć innym czytelnikom. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek w systemie komputerowym. W drugiej części zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, a następnie każdy mógł sobie wybrać oraz samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Przed zakończeniem spotkania pierwszoklasiści otrzymali w prezencie dyplomy oraz książki ,,Wnuczka antykwariusza”, które są darem realizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kampanii ,,Mała książka-wielki człowiek”. Zapraszamy do biblioteki szkolnej wszystkich uczniów.


07/04/2024


W tym roku Dzień Śpiocha obchodzony był w naszej szkole wyjątkowo uroczyście. Jednak atmosfera nie była senna, o nie, choć uczniowie licznie pojawili się w modnych, kolorowych, piżamowych stylizacjach. Potencjalnych śpiochów obudził bowiem występ Koła Teatralnego, które zaprezentowało szkolnej publiczności baśń „O Śpiącej królewnie’. Przedstawienie aż iskrzyło się od barwnych, pięknych strojów, kolorowej dekoracji i sugestywnej gry aktorskiej. A wszystko wzbogacała żywiołowa muzyka, śpiew, taniec i… gotowanie zupy pomidorowej przez kucharza Romana (zwycięzcę Mastercheefa). Po licznych perypetiach Śpiącą królewnę obudził królewicz, a publiczność została zaproszona na ich wesele i wspólnie balowała w rytm muzyki discopolo. Spektakl został nagrodzony przez widzów gorącymi oklaskami. Przedstawienie przygotowała polonistka pani Grażyna Kwietniewska-Ciepiela, a w role bohaterów baśni wcielili się uczniowie klasy : 7a-Oliwia, Ewa, Tomek, Darek,  6a-Justyna, Julia, Ola i Ola,  5b-Pola, 4b-Maja, Iza i Emilia.

03/04/2024


Relacja z realizacji programu "Bieg po zdrowie"
w klasach 4 w roku szkolnym 2023/2024

Uczniowie klasy 4a i 4b pragną podzielić się z Państwem pozytywnymi efektami przeprowadzonego w naszej szkole programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej - "Bieg po zdrowie". Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów powstałych w trakcie realizacji programu od stycznia do marca 2024 r. Poniżej link do galerii zdjęć:
Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom za wspólną pracę nad tym ważnym programem.
Dorota Makowska – Junak nauczyciel przyrody



Kiermasz Świąteczny 

Znowu Uczniowie i Rodzice nas nie zawiedli. Przygotowali i w "rozsądnych cenach" sprzedawali. Dzięki tym słodkim wypiekom i zaangażowaniu, Uczniowie będą znowu mogli pojechać na kolejne wycieczki.













14/03/2024


Bo warto pomagać...

Sześcioro wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką p. Jagielskiej zbierało pieniądze,na Wzgórzach Krzesławickich, na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Zajmuje się ono opieką ludźmi ciężko chorymi i umierającymi. Utrzymuje się tylko z pieniędzy ofiarowanym bezinteresownie.


11/03/2024


Klasy 7a oraz 7b w ramach godziny wychowawczej, a 8a lekcji WOS-u uczestniczyły w zajęciach, które prowadzili strażnicy miejscy pn.: "Odpowiedzialność prawna nieletnich". Uczniowie usłyszeli m.in. o tym co to jest przestępstwo, wykroczenie, demoralizacja oraz dowiedzieli się jakie środki wychowawcze mogą być zastosowane w stosunku do młodocianych.







REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH
Zapisy dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025 trwają
od 1 do 29 marca 2024 r.

Aby zapisać dziecko do szkoły należy wypełnić i podpisać wniosek.
Zapisu dziecka do szkoły można dokonać w następujący sposób:
• Drogą elektroniczną: wypełniając wniosek i składając podpisy kwalifikowane przez oboje rodziców/opiekunów prawnych. Link do zapisu: https://rekrutacje-krakow.pzo.edu.pl/elemento-public/
• Drogą elektroniczną bez składania podpisów kwalifikowanych:
wniosek należy wypełnić, wydrukować i podpisać ręcznie przez oboje rodziców/opiekunów prawnych i dostarczyć do sekretariatu szkoły pierwszego wyboru. Link do wypełnienia wniosku: https://rekrutacje-krakow.pzo.edu.pl/elemento-public/
• Wniosek można odebrać w szkole w sekretariacie lub na dyżurce przy wejściu do szkoły. Wniosek należy wypełnić ręcznie i podpisać przez oboje rodziców/opiekunów prawnych i dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru
Zapraszamy do zakładki Rekrutacja


04/03/2024


W klasie 1a realizujemy innowację „Przygoda z lapbookiem czyli nauka z książką na kolanach”. Nadszedł czas na część drugą pt. ZIMA. Lapbook to rodzaj interaktywnej książeczki składającej się z niewielkich paneli, które można otwierać i zamykać, zawierających różnorodne informacje na wybrany temat. Wykonany przez uczniów lapbook o zimie zawiera wiele ciekawych i przydatnych informacji na temat tej pory roku. W lapbooku znajdują się odpowiedzi na pytania dotyczące zimy, takie jak: kiedy się rozpoczyna i kończy, jakie są zimowe miesiące i jakie zjawiska atmosferyczne występują w tym czasie. Jakie ubrania i dodatki warto nosić, aby chronić się przed zimnem. Rozmawialiśmy o dokarmianiu zwierząt zimą, szczególnie tych, które nie migrują lub nie zapadają w sen zimowy. Dzieci podzieliły się swoimi refleksjami na temat tego, jakie pokarmy można dać ptakom i zwierzętom, aby pomóc im przetrwać trudne warunki zimowe. Tematem poruszanym w lapbooku było także bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych. Uczniowie zidentyfikowali potencjalne zagrożenia i omówili zasady, których należy przestrzegać podczas jazdy na sankach czy łyżwach. Podsumowując, lapbook o zimie, wykonany przez uczniów klasy 1a, jest kompendium wiedzy, które zawiera wiele informacji na temat tej pory roku. Uczniowie zdobyli i poszerzyli informacje na temat zimy, poprzez kreatywną formę nauki.

21/02/2024


Piątek 16 lutego 2024 r. był ostatnim dniem półkolonii w naszej szkole pod nazwą ZIMA W SZKOLEPrzez kolejne pięć dni dzieci biorące udział w zajęciach miały okazję odwiedzić Żywe Muzeum Obwarzanka gdzie na warsztatach przygotowywały własnoręcznie obwarzanki, obejrzeć wraz z przewodnikiem ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Przyrodnicze, oglądnąć film „Akademia Pana Kleksa ” w Multikinie, udać się na warsztaty do Fabryki Czekolady Charliego gdzie przygotowali pyszne i kolorowe praliny a także bawić w Sali Zabaw GOjupm Sikorki. Tak bogaty program zimowiska uzupełniły spacery Bulwarami Wiślanymi oraz gry i zabawy na terenie szkoły, które organizowali opiekunowie – nauczyciele naszej szkoły. Cieszymy się, że udało nam się zrealizować tak bogaty program. Udowodniliśmy, że również nie wyjeżdżając daleko można spędzić ferie w sposób bardzo atrakcyjny!


10/02/2024


W przeddzień ferii zimowych w naszej szkole odbyły się apele Samorządu Uczniowskiego i Małego Samorządu Uczniowskiego podsumowujące I okres. Uczniowie zaprezentowali co ciekawego działo się w tym czasie. Nagrodzono też zwycięzców licznych szkolnych konkursów, wysłuchano wystąpień muzycznych oraz przypomniano uczniom o bezpieczeństwie podczas ferii. Całej społeczności szkolnej życzymy spokojnych, pełnych wypoczynku i bezpiecznych ferii zimowych.



08/02/2024


"W karnawale, w karnawale, nie siedzimy w domu wcale. Przymierzamy wstążki, szale, wybieramy się na bale. Kolorową maskę weź, baw się z nami jeśli chcesz! W karnawale, w karnawale przystrojone wszystkie sale. Dookoła przebierańcy, każdy skacze, każdy tańczy. Kolorową maskę weź, baw się z nami jeśli chcesz!" Wczoraj bawiły się klasy IV - VIII na dyskotece karnawałowej, dziś za to bal dla najmłodszych. Zabawa była doskonała.


07/02/2024


W dniu wczorajszym w naszej szkole miał miejsce niezwykły koncert muzycznych, który na chwilę zamienił szkołę w arenę artystycznego spektaklu. Wszyscy się świetnie bawili, a przy okazji odświeżyli swoją wiedzę z zakresu muzyki.


24/01/2024




KLASY 1-3

30 stycznia 2024 r. (wtorek)

 KLASY 4-8

31 stycznia 2024 r. (środa)


Szczegółowe informacje


23/01/2024


W dniach: 16,17,18.01.2024r. w klasach 4,6,8 odbyły się szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Miejskiej Kraków w ramach programu miejskiego: KRAKOWSCY UCZNIOWIE RATUJĄ ŻYCIE.
W roku szkolnym 2023/2024 ww. program zakłada realizację szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów wszystkich klas IV, VI i VIII krakowskich szkół podstawowych, z podziałem na etapy:
1) Kurs wstępny – uczniowie klas czwartych;
2) Kurs przypominający – uczniowie klas szóstych;
3) Kurs utrwalający – uczniowie klas ósmych;
Wzorem pierwszej edycji, Program ,,KRAKOWSCY UCZNIOWIE RATUJĄ ŻYCIE” został on zrealizowany w formie szkolenia trwającego 2 godziny lekcyjne (45 min – zajęcia teoretyczne i 45 min – zajęcia praktyczne). Dziękujemy serdecznie Krakowskiemu Szkolnemu Ośrodkowi Sportowemu za współpracę, a prowadzącym ratownikom medycznym za ogrom cennych informacji oraz za praktyczne wskazówki jak udzielać pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

16/19/2024


Dzięki goglom vr zakupionym w ramach programu LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI, uczniowie klas szóstych mogli oglądać w technologii 3D owady i pajęczaki, a klas siódmych elementy budowy układu krwionośnego. Natomiast klasy Ósme poznali budynki rządowe na świecie:
- Lowa State Capitol w Des Moines (USA),
- Reischstag w Berlinie (niemcy),
- Senat i Synod w St. Petersburgu (Rosja),
- w Tokio (Japonia),
- Capitol, Hill w Waszyngtonie (USA),
- Union Buildings w Pretorii (RPA),
- El Capitolio w Havanie (Kuba),
- Plac Federalny w Bernie (Szwajcaria),
- Esplanada Parlamentu Europejskiego w Brukseli (Belgia).