Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

24/04/2024


DZIEŃ ZIEMI 2024 - WYBÓR MA ZNACZENIE

Zapraszamy serdecznie uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników do zapoznania się z wystawą znajdującą się w holu naszej szkoły, którą na tydzień otrzymaliśmy od Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska. Nasza szkolna gazetka na piętrze C powstała dzięki materiałom przysłanym przez w/w fundację. Dzięki otrzymanym materiałom możemy dowiedzieć się , że Standardy Fairtrade określają nie tylko kwestie społeczne, takie jak respektowanie praw pracowniczych, zakaz pracy dzieci czy równouprawnienie kobiet, a także kwestie środowiskowe, które kładą nacisk na to, by produkcja odbywała się w sposób przyjazny dla planety, dla klimatu. Wybieranie produktów ze znakiem FAIRTRADE podczas zakupów to prosty i sprawdzony sposób, by współtworzyć bardziej sprawiedliwy i zrównoważony świat.
Zapraszamy do zapoznania się z filmami: https://www.youtube.com/watch?v=i1_uEKH-ZBc
oraz galerią DZIEŃ ZIEMI 2024 dokumentująca na bieżąco nasze działania:

22/04/2024

Projekt "Pamiątki 3D z wirtualnych podróży po Europie" w ramach konkursu Projektanci Edukacji Nowej Ery - podsumowanie. Jesteśmy dumni z zakończenia naszego projektu "Pamiątki 3D z Wirtualnych Podróży po Europie", który był częścią konkursu Projektanci Edukacji Nowej Ery. Nasza grupa koła geograficznego, składająca się z uczniów: Dawida Graczyka, Jana Furmańskiego, Alicji i Aleksandry Kwater, Darii Zapart, Kacpra Kowalika, Mileny Bartosik, Wojciecha Jurkowskiego, Tomasza Klamki oraz Adriana Rąpały, wzięła udział w serii wirtualnych podróży po różnych zakątkach Europy, wykorzystując do tego okulary VR.
Prezentacja z realizacji projektu:

19/04/2024

9 kwietnia 2024 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wraz z opiekunem, zostali zaproszeni na wydarzenie organizowane przez Urząd Miasta Krakowów pt. „Samorząd robi wiosnę”. Zapoznaliśmy się z informacją o inicjatywach Samorządów innych szkół oraz wypracowaliśmy metody na działanie, współdziałanie w przyszłym roku. Spotkanie było bardzo owocne, inspirujące oraz motywujące do dalszych działań!


17/04/2024


Koncentracja, emocje i potęga umysłu...

11.04.2024 w naszej szkole odbył się TURNIEJ SZACHOWY. Każdy z 13 uczestników zagrał 5 emocjonujących partii szachowych. Pani Dyrektor życzyła wszystkim powodzenia, jednak miejsca na podium zwykle są trzy. Tytuł mistrza obronił z poprzedniego roku Mateusz Ciaputa-Gumula z kl. 8b, drugie miejsce zajął Mirosław Dąbrowski z kl. 8c, a trzecie Bartłomiej Kozik z kl. 6b. Zwycięzcom gratulujemy i cieszymy się z każdego gracza, który wziął udział w tym wydarzeniu.



14/04/2024

KLASY 1-3

16 kwietnia 2024 r. (wtorek)

 KLASY 4-8

17 kwietnia 2024 r. (środa)


Szczegółowe informacje...

12/04/2024


Od segregacji nie ma wakacji

11 kwietnia klasa 6a wzięła udział w warsztatach edukacyjnych programu „Od segregacji nie ma wakacji”. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie zasady selektywnego zbierania odpadów w Krakowie. Zapoznali się również z problemami środowiska naturalnego, które są związane z codziennym funkcjonowaniem człowieka. Dowiedzieli się także, co zrobić z odpadami problemowymi i niebezpiecznymi oraz co dalej się z nimi dzieje. Czy wiecie ile czasu rozkłada się skórka z banana a ile plastikowa butelka? Na co i ile razy przetwarzany jest papier, plastik czy szkło? Do którego worka wyrzucić kartonik po soczku, a do którego lakier do paznokci? Co zrobić ze zużytą żarówką?


10/04/2024


Pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną. Dowiedzieli się, jak należy obchodzić się z książką, aby jej nie zniszczyć i aby mogła długo służyć innym czytelnikom. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek w systemie komputerowym. W drugiej części zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, a następnie każdy mógł sobie wybrać oraz samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Przed zakończeniem spotkania pierwszoklasiści otrzymali w prezencie dyplomy oraz książki ,,Wnuczka antykwariusza”, które są darem realizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kampanii ,,Mała książka-wielki człowiek”. Zapraszamy do biblioteki szkolnej wszystkich uczniów.


07/04/2024


W tym roku Dzień Śpiocha obchodzony był w naszej szkole wyjątkowo uroczyście. Jednak atmosfera nie była senna, o nie, choć uczniowie licznie pojawili się w modnych, kolorowych, piżamowych stylizacjach. Potencjalnych śpiochów obudził bowiem występ Koła Teatralnego, które zaprezentowało szkolnej publiczności baśń „O Śpiącej królewnie’. Przedstawienie aż iskrzyło się od barwnych, pięknych strojów, kolorowej dekoracji i sugestywnej gry aktorskiej. A wszystko wzbogacała żywiołowa muzyka, śpiew, taniec i… gotowanie zupy pomidorowej przez kucharza Romana (zwycięzcę Mastercheefa). Po licznych perypetiach Śpiącą królewnę obudził królewicz, a publiczność została zaproszona na ich wesele i wspólnie balowała w rytm muzyki discopolo. Spektakl został nagrodzony przez widzów gorącymi oklaskami. Przedstawienie przygotowała polonistka pani Grażyna Kwietniewska-Ciepiela, a w role bohaterów baśni wcielili się uczniowie klasy : 7a-Oliwia, Ewa, Tomek, Darek,  6a-Justyna, Julia, Ola i Ola,  5b-Pola, 4b-Maja, Iza i Emilia.

03/04/2024


Relacja z realizacji programu "Bieg po zdrowie"
w klasach 4 w roku szkolnym 2023/2024

Uczniowie klasy 4a i 4b pragną podzielić się z Państwem pozytywnymi efektami przeprowadzonego w naszej szkole programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej - "Bieg po zdrowie". Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów powstałych w trakcie realizacji programu od stycznia do marca 2024 r. Poniżej link do galerii zdjęć:
Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom za wspólną pracę nad tym ważnym programem.
Dorota Makowska – Junak nauczyciel przyrody



Kiermasz Świąteczny 

Znowu Uczniowie i Rodzice nas nie zawiedli. Przygotowali i w "rozsądnych cenach" sprzedawali. Dzięki tym słodkim wypiekom i zaangażowaniu, Uczniowie będą znowu mogli pojechać na kolejne wycieczki.













14/03/2024


Bo warto pomagać...

Sześcioro wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką p. Jagielskiej zbierało pieniądze,na Wzgórzach Krzesławickich, na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Zajmuje się ono opieką ludźmi ciężko chorymi i umierającymi. Utrzymuje się tylko z pieniędzy ofiarowanym bezinteresownie.


11/03/2024


Klasy 7a oraz 7b w ramach godziny wychowawczej, a 8a lekcji WOS-u uczestniczyły w zajęciach, które prowadzili strażnicy miejscy pn.: "Odpowiedzialność prawna nieletnich". Uczniowie usłyszeli m.in. o tym co to jest przestępstwo, wykroczenie, demoralizacja oraz dowiedzieli się jakie środki wychowawcze mogą być zastosowane w stosunku do młodocianych.







REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH
Zapisy dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025 trwają
od 1 do 29 marca 2024 r.

Aby zapisać dziecko do szkoły należy wypełnić i podpisać wniosek.
Zapisu dziecka do szkoły można dokonać w następujący sposób:
• Drogą elektroniczną: wypełniając wniosek i składając podpisy kwalifikowane przez oboje rodziców/opiekunów prawnych. Link do zapisu: https://rekrutacje-krakow.pzo.edu.pl/elemento-public/
• Drogą elektroniczną bez składania podpisów kwalifikowanych:
wniosek należy wypełnić, wydrukować i podpisać ręcznie przez oboje rodziców/opiekunów prawnych i dostarczyć do sekretariatu szkoły pierwszego wyboru. Link do wypełnienia wniosku: https://rekrutacje-krakow.pzo.edu.pl/elemento-public/
• Wniosek można odebrać w szkole w sekretariacie lub na dyżurce przy wejściu do szkoły. Wniosek należy wypełnić ręcznie i podpisać przez oboje rodziców/opiekunów prawnych i dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru
Zapraszamy do zakładki Rekrutacja


04/03/2024


W klasie 1a realizujemy innowację „Przygoda z lapbookiem czyli nauka z książką na kolanach”. Nadszedł czas na część drugą pt. ZIMA. Lapbook to rodzaj interaktywnej książeczki składającej się z niewielkich paneli, które można otwierać i zamykać, zawierających różnorodne informacje na wybrany temat. Wykonany przez uczniów lapbook o zimie zawiera wiele ciekawych i przydatnych informacji na temat tej pory roku. W lapbooku znajdują się odpowiedzi na pytania dotyczące zimy, takie jak: kiedy się rozpoczyna i kończy, jakie są zimowe miesiące i jakie zjawiska atmosferyczne występują w tym czasie. Jakie ubrania i dodatki warto nosić, aby chronić się przed zimnem. Rozmawialiśmy o dokarmianiu zwierząt zimą, szczególnie tych, które nie migrują lub nie zapadają w sen zimowy. Dzieci podzieliły się swoimi refleksjami na temat tego, jakie pokarmy można dać ptakom i zwierzętom, aby pomóc im przetrwać trudne warunki zimowe. Tematem poruszanym w lapbooku było także bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych. Uczniowie zidentyfikowali potencjalne zagrożenia i omówili zasady, których należy przestrzegać podczas jazdy na sankach czy łyżwach. Podsumowując, lapbook o zimie, wykonany przez uczniów klasy 1a, jest kompendium wiedzy, które zawiera wiele informacji na temat tej pory roku. Uczniowie zdobyli i poszerzyli informacje na temat zimy, poprzez kreatywną formę nauki.

21/02/2024


Piątek 16 lutego 2024 r. był ostatnim dniem półkolonii w naszej szkole pod nazwą ZIMA W SZKOLEPrzez kolejne pięć dni dzieci biorące udział w zajęciach miały okazję odwiedzić Żywe Muzeum Obwarzanka gdzie na warsztatach przygotowywały własnoręcznie obwarzanki, obejrzeć wraz z przewodnikiem ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Przyrodnicze, oglądnąć film „Akademia Pana Kleksa ” w Multikinie, udać się na warsztaty do Fabryki Czekolady Charliego gdzie przygotowali pyszne i kolorowe praliny a także bawić w Sali Zabaw GOjupm Sikorki. Tak bogaty program zimowiska uzupełniły spacery Bulwarami Wiślanymi oraz gry i zabawy na terenie szkoły, które organizowali opiekunowie – nauczyciele naszej szkoły. Cieszymy się, że udało nam się zrealizować tak bogaty program. Udowodniliśmy, że również nie wyjeżdżając daleko można spędzić ferie w sposób bardzo atrakcyjny!


10/02/2024


W przeddzień ferii zimowych w naszej szkole odbyły się apele Samorządu Uczniowskiego i Małego Samorządu Uczniowskiego podsumowujące I okres. Uczniowie zaprezentowali co ciekawego działo się w tym czasie. Nagrodzono też zwycięzców licznych szkolnych konkursów, wysłuchano wystąpień muzycznych oraz przypomniano uczniom o bezpieczeństwie podczas ferii. Całej społeczności szkolnej życzymy spokojnych, pełnych wypoczynku i bezpiecznych ferii zimowych.



08/02/2024


"W karnawale, w karnawale, nie siedzimy w domu wcale. Przymierzamy wstążki, szale, wybieramy się na bale. Kolorową maskę weź, baw się z nami jeśli chcesz! W karnawale, w karnawale przystrojone wszystkie sale. Dookoła przebierańcy, każdy skacze, każdy tańczy. Kolorową maskę weź, baw się z nami jeśli chcesz!" Wczoraj bawiły się klasy IV - VIII na dyskotece karnawałowej, dziś za to bal dla najmłodszych. Zabawa była doskonała.


07/02/2024


W dniu wczorajszym w naszej szkole miał miejsce niezwykły koncert muzycznych, który na chwilę zamienił szkołę w arenę artystycznego spektaklu. Wszyscy się świetnie bawili, a przy okazji odświeżyli swoją wiedzę z zakresu muzyki.


24/01/2024




KLASY 1-3

30 stycznia 2024 r. (wtorek)

 KLASY 4-8

31 stycznia 2024 r. (środa)


Szczegółowe informacje


23/01/2024


W dniach: 16,17,18.01.2024r. w klasach 4,6,8 odbyły się szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Miejskiej Kraków w ramach programu miejskiego: KRAKOWSCY UCZNIOWIE RATUJĄ ŻYCIE.
W roku szkolnym 2023/2024 ww. program zakłada realizację szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów wszystkich klas IV, VI i VIII krakowskich szkół podstawowych, z podziałem na etapy:
1) Kurs wstępny – uczniowie klas czwartych;
2) Kurs przypominający – uczniowie klas szóstych;
3) Kurs utrwalający – uczniowie klas ósmych;
Wzorem pierwszej edycji, Program ,,KRAKOWSCY UCZNIOWIE RATUJĄ ŻYCIE” został on zrealizowany w formie szkolenia trwającego 2 godziny lekcyjne (45 min – zajęcia teoretyczne i 45 min – zajęcia praktyczne). Dziękujemy serdecznie Krakowskiemu Szkolnemu Ośrodkowi Sportowemu za współpracę, a prowadzącym ratownikom medycznym za ogrom cennych informacji oraz za praktyczne wskazówki jak udzielać pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

16/19/2024


Dzięki goglom vr zakupionym w ramach programu LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI, uczniowie klas szóstych mogli oglądać w technologii 3D owady i pajęczaki, a klas siódmych elementy budowy układu krwionośnego. Natomiast klasy Ósme poznali budynki rządowe na świecie:
- Lowa State Capitol w Des Moines (USA),
- Reischstag w Berlinie (niemcy),
- Senat i Synod w St. Petersburgu (Rosja),
- w Tokio (Japonia),
- Capitol, Hill w Waszyngtonie (USA),
- Union Buildings w Pretorii (RPA),
- El Capitolio w Havanie (Kuba),
- Plac Federalny w Bernie (Szwajcaria),
- Esplanada Parlamentu Europejskiego w Brukseli (Belgia).


10/01/2024


32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
28 stycznia 2024 r. pod hasłem:
TU WSZYSTKO GRA! OK! PŁUCA PO PANDEMII . GRAMY DLA DZIECI I DOROSŁYCH.


32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Jak co roku nasza szkoła bierze udział w kwestowaniu na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zbiórka odbędzie się za pomocą e-Skarbonki .
Link do e- Skarbonki jest dostępny na stronie internetowej i Facebook`u naszej szkoły oraz pod tym adresem:
Wystarczy kliknąć w powyższy link i nawigując w dół wybrać odpowiednią wysokość datku, tym samym dołączając do szczytnej akcji Samorządu Uczniowskiego

09/01/2024


Dziś, w ramach lekcji, w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w zajęciach w Mobilnym Planetarium. Mobilne Planetarium to innowacyjne narzędzie edukacyjne, które w fascynujący sposób wprowadziło uczniów w świat astronomii i kosmosu. Dzięki zaawansowanej technologii projekcji wyświetlania obrazu dookoła głowy, uczniowie mieli możliwość odkrywania tajemnic kosmicznych bez wychodzenia z budynku szkoły. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły, która sfinansowała w całości to wydarzenie. Przy okazji zachęcamy również do wpłat na Radę Rodziców, tak aby podobne wydarzenia mogły mieć miejsce.



08/01/2024








22/12/023



Ciasta, pierniczki, ozdoby, serniczki...
tak wyglądał ten tydzień
Ruch na korytarzu, aż miło! Uczniowie wraz z Rodzicami, przy współpracy Wychowawców, zorganizowali Kiermasz Świąteczny. Można zjeść pyszności i kupić świąteczne "różności". Klasy same przygotowały rzeczy na sprzedaż, a dzięki uzyskanym środkom, zapowiadają się ciekawe wyjazdy.


20/12/2023


Tymczasem dzisiaj na fizyce uczniowie klas siódmych budowali układ wahadeł z bombek choinkowych i poznawali zjawisko rezonansu mechanicznego.


13/12/2023


W ramach lekcji biologii klasy piąte wykonały smaczne modele komórek, do wyboru: zwierzęcej, roślinnej, grzyba, a klasy ósme mitozy lub DNA. Smaczne bo wykonane z materiałów, które można zjeść. Brawo Drodzy Uczniowie za Waszą pomysłowość. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajdują się desery, babeczki, kanapki, a nawet nie jedna pizza. 

11/12/2023


Dzień Pełen Wrażeń: Lekcja Muzealna i Magiczne Szopki Krakowskie

Dnia 7 grudnia 2023 r. klasa 4b wzięła udział w lekcji muzealnej "Namaluj mi bajkę. Legendy, baśnie i mity w obrazach" w Muzeum Narodowym w Sukiennicach. Po tej inspirującej lekcji przespacerowaliśmy się po Rynku, gdzie zachwycaliśmy się pięknymi Szopkami Krakowskimi prezentowanymi w ramach 81. Konkursu Szopek Krakowskich.


10/12/2023


W Urzędzie Miasta Krakowa otwarto wystawę pokonkursową „Kraków 2050. Pocztówka z przyszłości”. Podczas uroczystości zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig wręczył nagrody i wyróżnienia dla uczestników konkursu. Z naszej szkoły laureatka i laureaci to:
I miejsce w kategorii uczniowie klas 4-6
APOLONIA MRÓZEK z kl.VA.
Wyróżnienia w konkursie :
FILIP MACIAK - kl.VA
MARK SHOVKIVSKYI - kl.VIC
Szkoła Podstawowa nr 88 otrzymała nagrodę JURY za przesłanie największej liczby prac plastycznych.


08/12/2023


Wizyta Świętego Mikołaja w klasach I-III

6 grudnia dzieci z klas I-III odwiedził długo oczekiwany gość-Święty Mikołaj. Uczniowie przygotowali się do tego dnia bardzo starannie. Wykonali prace plastyczne ilustrujące postać świętego, którymi udekorował korytarz. Na powitanie gościa zaśpiewali piosenki.


05/12/2023


14. Edycja "Projektantów Edukacji" Nowej Ery

Mamy przyjemność ogłosić, że uczestnicy Koła Geograficznego wraz z opiekunami naukowymi zgłosili do konkursu pomysł na projekt ,,Pamiątki 3D z wirtualnych podroży po Europie’’ w ramach 14. edycji "Projektantów Edukacji" Nowej Ery. Konkurs zostanie rozstrzygnięty poprzez głosowanie Jury oraz odrębne głosowanie internautów. Prosimy cała społeczność szkolną o udział w głosowaniu online i oddanie głosu na nasz pomysł na projekt oraz o podzielenie się informacją z przyjaciółmi, rodziną i wśród kolegów, abyśmy mogli dotrzeć do jak największej grupy osób. Głosowanie online rozpoczyna się 4 grudnia 2023 r. i potrwa do 15 grudnia 2023 r. Każdy głos jest bardzo ważny. Wynikiem głosowania jest przyznanie 6 grantów na najpopularniejsze pomysły. Jak głosować?
· Aby oddać głos w konkursie, wejdź do zakładki „Konkurs”. https://projektanciedukacji.pl/
· Możesz oddać jeden głos dziennie.
· W „Galerii pomysłów” znajdziesz nasz pomysł na projekt numer 206.
· Kliknij przycisk „Zagłosuj na ten projekt” https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=23475
· Wpisz swój adres e-mail i zatwierdź przyciskiem „Zagłosuj na projekt” (jeśli głosujesz pierwszy raz, system poprosi Cię o uzupełnienie danych niezbędnych do udziału w głosowaniu).
· UWAGA! Adres e-mail należy aktywować linkiem, który zostanie na niego wysłany. Masz na to czas do północy w dniu 15 grudnia 2023

02/12/2023


Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła została uhonorowana podziękowaniami od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska za zaangażowanie w promocję lokalnego krajobrazu podczas obchodów Dnia Krajobrazu.


20/11/2023


Jesteśmy NIEBIESCY 


20 listopada, jako rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, jest okazją, aby w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Dlatego my postanowiliśmy być "niebiescy".



19/11/2023


Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach. W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi. Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

16/11/2023

15/11/2023


Jesteśmy na piątkę!

Już piąty raz kwestowaliśmy na różne cele charytatywne od początku roku. Najczęściej pomagamy w zbiórkach na Hospicjum św. Łazarza. Dlaczego się chwalimy? Bo chcemy, żeby ludzie wiedzieli, że młodzież jest dobra.

11/11/2023


11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W obchody tego, jakże ważnego dla wszystkich Polaków święta, włączyli się także uczniowie naszej szkoły wraz  z nauczycielami. 



06/11/2023


Zachęcamy do korzystania. Bezpłatny program Ochrona zdrowia psychicznego dzieci w szkołach podstawowych na terenie miasta Krakowa.

02/11/2023



 KLASY 1-3

14 listopada 2023 r. (wtorek)

 KLASY 4-8

15 listopada 2023 r. (środa)


Szczegółowe informacje

01/11/2023

Niestrudzeni

Bycie wolontariuszem nam się nie nudzi. Potrafimy naprawdę długo i z zaangażowaniem pomagać kwestując na rzecz Hospicjum św. Łazarza tym razem na cmentarzu Grębałów. Sprzyjała nam pogoda, a także wzajemnie motywowanie się. Za parę dni idziemy znowu!


30/10/2023


W dniu 23.10.2023 r. reprezentanci Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, wzięli udział w Krakowskim spotkaniu Samorządów Uczniowskich. Tegoroczne spotkanie nosi nazwę „ Samorządowa szybka Randka”. Mieliśmy okazje porozmawiać z uczniami oraz opiekunami innych szkół krakowskich. Wymieniliśmy się swoimi doświadczeniami oraz pomysłami na obecny rok szkolny a także wzięliśmy udział w grze terenowej. Zabawa była przednia a poczęstunek, który został dla nas przyszykowany - PRZEPYSZNY!

19/10/2023


Śladami Stefana Żeromskiego

W dniach 10-11.10.2023r. uczniowie klas 4-8 naszej szkoły wyruszyli do Ziemii Świętokrzyskiej, bliskiej sercu patrona szkoły. Odwiedziliśmy Puszczę Jodłową, wielokrotnie opisywaną przez Stefana Żeromskiego oraz dom rodzinny w Ciekotach a także Muzeum Lat Szkolnych St. Żeromskiego w Kielcach. Ta wycieczka przybliżyła uczniom sylwetkę patrona oraz rozbudziła zainteresowanie jego twórczością. 




18/10/2023



Wolontariusze od rana do wieczora!

Uczniowie z SP 88 cały dzień kwestowali wczoraj na "Dzieło Nowego Tysiąclecia", które wspiera zdolną młodzież z ubogich rodzin. Nasi uczniowie do pomocy zgłaszają się bardzo chętnie i zawsze można na nich liczyć.



17/10/2023



ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Dnia 13 października 2023 roku - Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zapamiętają ten dzień do końca życia. To właśnie dziś ślubowali przed orłem, który jest naszym godłem, że będą pamiętać o tym by być dobrym uczniem i dobrym kolegą, uczyć się tego, co mądre i piękne, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować swoich nauczycieli, rodziców i kolegów. Święto rozpoczęło powitanie zebranych gości. W uroczystości uczestniczyli Dyrekcja szkoły, Pan Stanisław Moryc Radny Miasta Krakowa, Pan Edward Porębski Radny Miasta Krakowa, Pani Joanna Kwiatkowska przedstawiciel Rady Rodziców, wychowawcy klas pierwszych oraz Drodzy Rodzice.

12/10/2023


Jesienna wycieczka klas 4
 do gospodarstwa sadowniczego

Program wycieczki był naprawdę fascynujący. Rozpoczęliśmy od jesiennego spaceru ścieżkami Ojcowskiego Parku Narodowego. Mimo chmur na niebie, las ukazał nam całą paletę barw jesieni. Następnie udaliśmy się do gospodarstwa sadowniczego, gdzie czekało na nas wiele ciekawych zajęć. Na początek, zapoznaliśmy się z pracami, które należy wykonać, aby przygotować drzewka owocowe do zimy. Poznaliśmy różne gatunki jabłek. Zrobiliśmy figurki z jabłek, co było nie lada wyzwaniem artystycznym. Na zakończenie tego wspaniałego dnia odbyło się pieczenie kiełbasek i pasowanie na starszaka. To był naprawdę wyjątkowy moment, który uczynił tę wycieczkę jeszcze bardziej niezapomnianą. Wycieczka jesienna w gospodarstwie sadowniczym była pełna nauki, zabawy i radości. To był dzień, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.



10/10/2023


Dzień Krajobrazu 2023 pod hasłem 
"Doceń lokalność!"

Mamy przyjemność ogłosić, że 20.10.2023r.  będziemy obchodzić Dzień Krajobrazu pod hasłem "Doceń lokalność!". Jak co roku, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska patronuje temu wyjątkowemu wydarzeniu, a nasza szkoła już po raz piąty weźmie udział w tych obchodach. . Dzień Krajobrazu to doskonała okazja do refleksji nad naszym otoczeniem, do zrozumienia, jak ważne jest dbanie o nasze lokalne tereny i jakie bogactwo kryje się w krajobrazach naszej okolicy.