Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

29/11/2022


Afryka szlakiem Kazimierza Nowaka – wspólne czytanie książki ,,Afryka Kazika”

W listopadzie rozpoczęliśmy wędrówkę po Afryce z niezwykłym podróżnikiem Kazimierzem Nowakiem, który w latach trzydziestych XX w. przemierzył Afrykę na rowerze. W tę pasjonującą podróż wyruszyliśmy z panem Kazimierzem z Poznania. Po dotarciu do Afryki przeżyliśmy noc pełną cudów na pustyni. Poznaliśmy sympatycznego, małego skoczka pustyni i usłyszeliśmy szczekanie hien, zwołujących się na nocne łowy. Spotkaliśmy groźnych wojowników, jadących przez pustynię na wielbłądach, którzy ostatecznie okazali się sympatycznymi mieszkańcami Sahary. W trakcie kolejnego spotkania Julia czytała kolejne rozdziały książki. Tym razem doszło do spotkania z lwem-królem sawanny przeżyliśmy z panem Kazimierzem przygodę ,,mrożącą krew w żyłach’’, która ostatecznie miała szczęśliwe zakończenie. Naszą wędrówkę upamiętniliśmy na rysunkach, które zamieściliśmy na mapie Afryki.

27/11/2022


W dniu 24 listopada 2022 roku, w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, odbyła się uroczystość przyznania nagród "Ósmoklasista 100%". Nasza absolwentka Maria Broniatowska otrzymała nagrodę z rąk Pani Prezydent Anny Korfel-Jasińskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Marysi.

24/11/2022


Za pomocą żółtej skrzyneczki z okazji Dnia Życzliwości, uczniowie i nauczyciele przesyłali sobie całe mnóstwo serdeczności. Nasza szkoła nie tylko od święta, jest miła i uśmiechnięta.22/11/2022


Oto efekty prac długoterminowych klas 5-8 z biologii. Kreatywność, wiedza przeniesiona na model. Jednym słowem genetyka i anatomia z fizjologią.


21/11/2022


Do trzech razy sztuka?


Nie, Nasi Uczniowie na przełomie września i października kwestowali na rzecz Hospicjum św. Łazarza aż cztery razy, czyli to nie sztuka, to już mistrzostwo.

15/11/2022


10 listopada w naszej szkole odbyły się apele upamiętniające Święto Niepodległości, które jest obchodzone na pamiątkę odzyskania przez Polskę suwerenności w 1918 roku. Podczas uroczystości wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego oraz pieśni legionowe, a Oliwia Wójcik wzruszająco wykonała piosenkę Rozkwitają pąki białych róż. Odwiedzili naszą szkołę również specjalni goście z Towarzystwa 8 Pułku Księcia Józefa Poniatowskiego. Panowie Andrzej i Paweł Żmudzcy, którzy ubrani w mundury Legionistów Polskich przybliżyli nam postać Józefa Piłsudskiego


08/11/2022Dzień Krajobrazu – podziękowanieW tym roku po raz kolejny wzięliśmy udział w obchodach Dnia Krajobrazu, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Krajobraz: doświadczam w pełni”. Za promowanie idei Dnia Krajobrazu nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Jesteśmy wdzięczne uczniom, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie tak wielu form uczczenia tego wydarzenia.

Szkolne koordynatorki:

Dorota Makowska – Junak

Bożena Stachowska

Małgorzata Durek - Surówka

Zapraszamy do galerii zdjęć

https://photos.app.goo.gl/RAnKALdWthqvmv4K8

https://drive.google.com/.../1Eze5RPE.../view...

https://drive.google.com/.../1IUWxxTAHv4WfcORqhTm.../view...

https://drive.google.com/.../1d5VQBp1pM0BjCgfXroL.../view...


07/11/2022Uczniowie klasy 8c na lekcji biologii uczyli się o mitozie, następnie chętni wykonali modele jej przebiegu. W tym tygodniu natomiast w ramach powtórki Ósmoklasiści mogli oglądać ten proces zachodzący w komórkach stożka wzrostu korzenia na tablicy multimedialnej. Udało się to dzięki zakupionemu w ramach projektu Laboratoria Przyszłości mikroskopowi z kamerą.


28/10/202224.10.2022 godzina wychowawcza: Plan dnia. Koncentracja i uwaga. Dziś na wychowawczej godzinie rozmawialiśmy o planowaniu dnia, koncentracji i uwadze tak ważnej na co dzień, nie tylko w trakcie nauki . Dyskutowaliśmy odpowiadając równocześnie na pytania:
- Komu i kiedy przydaje się plan dnia? Kiedy planowanie jest konieczne? W czym przeszkadza brak dobrego planu dnia? Kiedy planowanie nie jest konieczne?
- Czym jest koncentracja uwagi? Jakie czynności wymagają koncentracji? Co można zrobić, aby ułatwić sobie koncentrację?
- Co wpływa na naszą koncentrację? Co możemy zrobić, żeby ją rozwijać? Jak wykorzystać umiejętność koncentracji w życiu codziennym? Jak pomóc sobie w koncentrowaniu się na konkretnych rzeczach, kiedy otoczenie nam nie sprzyja?
Koncentracja to umiejętność skupienia uwagi, którą daje się trenować.
Ćwiczeniami usprawniającymi koncentrację uwagi były 3 zabawy: sałatka owocowa, detektyw, szachownica. Uczniowie klasy 4b zauważyli, że w koncentracji chodzi o uwagę/skupienie, spostrzegawczość, wyeliminowanie tego co nam przeszkadza, słuchanie wskazówek, czujność. Okazało się, że nawet w naszej zabawie istotne było skupienie wszystkich na wszystkim.

26/10/2022

Nasi uczniowie chętnie uczą się czegoś nowego i podejmują nowe wyzwania. W świetlicy szkolnej dzielnie zdobywają wiedzę i umiejętności na temat filcowania na mokro. Pierwsze kuleczki i wałeczki z wełny czesankowej zamieniają w oryginalną biżuterię.


25/10/2022


W nawiązaniu do akcji Sprzątanie Świata 2022, 19.10.2022 roku postanowiliśmy zdobyć certyfikat! Klasa 4b wzięła udział w programie „Od segregacji nie ma wakacji”. W trakcie warsztatów zwiedziliśmy Lamusownie oraz omówione były tematy: śmieci, segregacji, recyklingu i pracy w Miejskim Przedsiębiorstwie Odpadów w Krakowie. Na koniec otrzymaliśmy komiksy o tematyce ekologicznej.

24/10/2022


Na ostatnich zajęciach z projektu Future4me z uczniami klasy 8a i 8c powtarzaliśmy nazwy pomieszczeń z robotem Photonem. Na początku w ogólen zapoznawaliśmy się z obsługą robota i przygotowaliśmy plansze do zabawy. Photon w końcu dał się przekonać do współpracy. Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.


20/10/2022


2 razy "W" - Wspaniali Wolontariusze
W niedzielę 16.10.2022 w tzw. "Dzień Papieski" uczniowie naszej szkoły zbierali fundusze dla młodzieży z ubogich rodzin, by mogła studiować - tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jak zwykle jako wolontariusze spisali się wspaniale.

19/10/2022


W czwartek 13.10.22 roku mieliśmy szczęście! Piękna polska złota jesień pozwoliła nam wyjechać i integrować się do woli w kręgu klas: 4a i 4b. JESIENNA GRA TERENOWA w miejscowości LANCKORONA miała na celu nie tylko zwiedzanie drewnianej izby regionalnej, wysłuchanie regionalnych opowieści. Zobaczyliśmy również eksponaty z wykopalisk na terenie lanckorońskiego zamku oraz przedmioty codziennego użytku i rękodzieła ludowego mieszkańców. Pobyt i zwiedzanie to jedno, ale na miejscu wzięliśmy udział w grze miejskiej "Odkrywanie Lanckorony". Poprzez zadania i zagadki, czyli działanie w terenie, z podziałem na drużyny udało się nam wszystkim osiągnąć końcowy cel. Wycieczkę zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek oraz wspólnymi zabawami. Na koniec każdy uczeń/uczennica otrzymał/otrzymała dyplom przyjęcia do grona Starszyzny, czyli grona uczniów klas 4-8. Gratulujemy!

18/10/2022


14 października 2022 roku odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych w naszej szkole. Uczniowie z klasy 1a i 1b prezentowali na szkolnej scenie swoje recytatorskie, taneczne i muzyczne umiejętności. Nasi pierwszoklasiści z powodzeniem poradzili sobie z początkowym wyzwaniem szkolnym jakim jest przygotowanie się do tego dnia. Dowodem na to były oklaski i duma rodziców, a także grona pedagogicznego szkoły. Po występie klas pierwszych odbyła się część oficjalna uroczystości. Wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano Hymn Polski i dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor wraz z Panem Dyrektorem pasowali pierwszaki na uczniów naszej szkoły i wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje. Po wyprowadzeniu sztandaru, pożegnaniu gości oraz sesji zdjęciowej dla rodziców-nowi uczniowie szkoły udali się do swoich klas, gdzie czekała na nich niespodzianka-pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.   

17/10/2022


13 października w naszej szkole pojawił się niezwykły gość... Przybył wraz z gronem przyjaciół, by posłuchać czytania swoich utworów. Jak sam wyznał, dotarł nieco spóźniony, ponieważ spisywał pomysły na nowe wiersze. Do SP88 zawitał... sam Adam Mickiewicz! A w ten dzień odbyło się Szkolne Narodowe Czytanie, przygotowane przez uczniów klasy 6a,7c i 8c pod kierunkiem pań polonistek. Czy wiecie, że akcja Narodowe Czytanie liczy już sobie 10 lat. Może w jesienne, długie wieczory sięgniecie jeszcze po inne utwory? Przygotowaliśmy następujące ballady Adama Mickiewicza: "Powrót taty", "Świteź", "Świtezianka", "Lilije". Udział wzięli: z klasy 6a - Dariusz Florek, Dawid Graczyk, Nikola Górnisiewicz, Alicja Kwater i Oliwia Wójcik; z klasy 7c - Wojciech Jurkowski, z klasy 8c - Olga Baniak, Daria Florek, Wiktoria Krzemień, Julia Łaz, Emil Szałankiewicz oraz Patrick Zagroba jako... Adam Mickiewicz! A także panie: Barbara Ciempa-Stachowska i Grażyna Kwietniewska-Ciepiela.

Link do zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/N5vAcBz8FeqmUXaA8Z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela uczennice klas 2 uczęszczające do świetlicy z ogromnym zaangażowaniem przygotowały niespodziankę dla wszystkich nauczycieli naszej szkoły. Piękny kolorowy napis, mnóstwo serduszek małych i dużych, ozdobiły kostkę przed boiskiem szkolnym. Najpiękniejszy prezent.


12/10/2022

Jest rok 2022, a My kolejny raz przyłączamy się do Akcji Sprzątanie Świata ‒ Polska 2022, której organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Hasło, które nam towarzyszyło w tym roku: „WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ”. W naszej szkole podjęliśmy się różnych działań. Gratulujemy postawy proekologicznej i kreatywności oraz chęci. Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie szkoły: 

https://photos.app.goo.gl/uWWzm361nNDQrBwU6 

11/10/2022


Oto jakie otrzymaliśmy podziękowania:
"Bardzo dziękujemy za wzięcie udziału
w projekcie EkoEksperymentarium, przesyłamy Dyplomy dla klas"
Zespół EkoEksperymentarium

10/10/2022


W ramach Akcji Sprzątania Świata klasa 6a zakasała rękawy i w przyszkolnym ogródku, w przygotowanej przez Panie z obsługi grządce posadziła cebulki żonkili i tulipanów. Na wiosnę gdy zakwitną barwne kwiaty, będą cieszyć oczy przechodniów. Najważniejsze jednak, że wspólnie z wcześniej wsadzonymi przez Panie Sprzątające roślinami cebulkowymi z pewnością zwabią spragnione pyłku i nektaru owady. Podczas godziny na świeżym powietrzu kilka osób próbowało swoich sił w grabieniu jesiennych liści.

06/10/2022

Jesień już na dobre zagościła w naszej świetlicy. Podczas zajęć w ostatnim tygodniu powstały prace nawiązujące do obecnej pory roku. Inspiracją do tworzenia tych małych dzieł sztuki, były ciepłe barwy jesieni. Kolorowe drzewa, grzybki, pajęczynki, dynie i ślimaczki ozdobione naturalnymi ziarnami już dekorują ściany i tablice naszej szkolnej świetlicy.

03/10/2022Krawat czy muszka?

Mamy w naszej szkole Chłopaków, mamy Mężczyzn, a wszyscy są... Dżentelmenami.
A jak wystroili się na Dzień Chłopaka, żeby przypadkiem nie być pytani, zobaczcie sami

30/09/2022


Zajęcia ruchowe ,,W Układzie Słonecznym”

W czasie zajęć świetlicowych świetnie bawiliśmy się tańcząc z nadmuchiwanymi piłkami reprezentującymi Słońce oraz planety Układu Słonecznego. Posługując się modelem Układu Słonecznego uczyliśmy się rozpoznawać poszczególne planety na podstawie charakterystycznej barwy i wielkości planet, następnie ustawialiśmy się z ciałami niebieskimi w odpowiedniej kolejności od Słońca.

25/09/2022


Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

Przedstawiamy ulotki klas Ósmych wykonane w ramach EDB oraz klasy 6a na temat wybranych chorób zakaźnych:
Więcej informacji, które przygotował Główny Inspektorat Sanitarny w języku polskim i ukraińskim znajduje się na stronie:

23/09/2022
Drodzy Uczniowie
Zapraszamy do wzięcia udziału w Malopolskiej Nocy Naukowców.

18/09/2022Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

W ramach akcji "Kino za baterie" na koncie mamy obecnie 531 kg baterii. Potrzebujemy 806 kg aby każda klasa mogła wyjść do kina: Cinema City, Multikina lub Kijowa.Bilety przyznawane są według przelicznika: 1 bilet do kina za 2 kg oddanych baterii. Przypominam, że baterie można wrzucać do pudełek, które stoją przy dyżurce. Tam również znajduje się waga, na której można je zważyć oraz lista, na której warto odnotować kto, kiedy i ile baterii przyniósł. Wszyscy zbieramy na wspólny cel, uczymy dzieci bezinteresowności.W pojemnikach nie można umieszczać akumulatorów lub baterii o rozmiarach większych niż baterie typu D (R20), a także baterii z telefonów, smartfonów i komputerów przenośnych. Zabronione jest umieszczanie w pojemnikach baterii uszkodzonych, baterii które były w jakikolwiek sposób przerabiane lub otwierane, a także baterii z których wydostają się jakiekolwiek substancje. Akcja trwa cały rok. Więcej informacji na stronie: https://mpo.krakow.pl/pl/edukacja/programy/kino_za_baterie_nowa_edycja

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła pełna talentów” Lidl !
Możesz pomóc nam zbierać Talenciaki, które odbierzesz w Lidlu – za każde wydane 50 zł (w tym 1 warzywo lub owoc) dostaniesz 1 Talenciaka.
Zebrane Talenciaki przekaż fizycznie w Szkole (do skrzynek rozmieszonych w szkole(przedsionek, dyżurka, piętro B) lub zeskanuj kod QR z TALENCIAKA i przekaż punkty na konto szkoły.
TUTAJ MOŻESZ PRZEKAZAĆ NASZEJ SZKOLE TALENCIAKI !
Akcja trwa do 13.11.2022r. !

10/09/2022


Z radością oznajmiamy, że rozpoczął się projekt Future4me! To bezpłatne zajęcia z języka angielskiego, dzięki którym uczniowie przełamią barierę językową, rozwiną umiejętności mówienia, poprawią rozumienie tekstów słuchanych i przekazów w języku angielskim. Oprócz tego w ramach projektu uczniowie poszerzą swoją wiedzę w zakresie literatury, kina oraz kultury krajów anglojęzycznych. Oto, jak działała na zajęciach grupa z klasy 8c:(zdjęcia) Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do zapisów do grup! Come and join us!

05/09/2022


Początek września i wystartowaliśmy!

Piątka naszych uczniów już w tą niedzielę (4.09.2022) kwestowała na stadionie KS WANDA na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Mamy świetnych wolontariuszy, którzy wiedzą jak dobrze zacząć rok szkolny.


1 września 2022 r. uroczyście rozpoczęliśmy
rok szkolny 2022/2023!
Życzymy wszystkim uczniom wytrwałości,
sukcesów i pochłonięcia jak największej wiedzy!    
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
2022/2023

    1 września (czwartek ) 2022INFROMUJEMY, ŻE

OD 14.07.2022r. do 31.08.2022r. SEKRETARIAT BĘDZIE CZYNNY

W GODZINACH OD 8.00 DO 15.00.
LATO W SZKOLE 2022


W ciągu dwóch pierwszych tygodni wakacji uczniowie, którzy uczestniczyli w akcji „Lato w szkole” brali udział w różnorodnych i ciekawych zajęciach. W poniedziałki i piątki był basen. Popłynęliśmy w rejs statkiem po Wiśle, a później na spacer Bulwarami Wiślanymi i do Katedry Wawelskiej. W Rynku Podziemnym na klasy I-II czekali przewodnicy z lekcją  „Pogromcy legend”, natomiast na klasy III - VII z lekcją „Dzień jak co dzień - o życiu w średniowiecznym Krakowie”. Zorganizowane zostały również wyjścia do: Muzeum Farmacji, Fabryki Czekolady Charliego, Muzeum Krzysztofory, oraz do Multikina. W szkole odbyły się warsztaty na temat dawnych zabaw i zabawek; każdy mógł zaprojektować i pomóc w wykonaniu swojego bączka. Odwiedziły Nas również Panie z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, które w formie quizów przypomniały zasady bezpieczeństwa na wakacjach.  Wychowawcy pod okiem Pani Beaty Bilskiej – Kierownika akcji, przygotowali dla dzieci zajęcia: sportowe, plastyczne i przyrodnicze. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy wielu niezapomnianych wakacyjnych wrażeń
Szanowni Państwo, Drodzy UczniowieMaria Broniatowska - nasza tegoroczna absolwentka w tym roku osiągnęła podwójny sukces.

Została Laureatką I miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych. Marysia również uzyskała znakomite wyniki z egzaminu ósmoklasisty: 100% z każdego przedmiotu egzaminacyjnego: matematyki, języka polskiego i języka angielskiego.

Brawo! Gratulacje!

Jesteśmy dumni Marysiu i trzymamy kciuki za sukcesy w szkole ponadpodstawowej

Gratulujemy również Pani Magdalenie Kozyrze nauczycielce matematyki i uczniom klasy 8c, która to klasa uzyskała najwyższy czyli 9 stanin z Egzaminu Ósmoklasisty z przedmiotu: matematyka.

Życzmy przyszłym ósmoklasistom podobnych sukcesów.06/07/2022
Zaświadczenia o wynikach Egzaminu Ósmoklasisty


Informujemy, że wydawanie zaświadczeń o szczegółowych wynikach 

Egzaminu Ósmoklasisty nastąpi w szkole, 

w dniu 8.07.2022r. (piątek),

 w godzinach 9.00-15.00


25/06/2022


Życzymy wszystkim, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego i bezpiecznego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia, z każdej przeżytej przygody, z każdego spotkania z interesującymi ludźmi. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i „ładujcie akumulatory”, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom szkoły i Nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy za cały rok szkolny 2021/2022.


22/06/2022


W dniu 14.06.2022 na boisku wielofunkcyjnym naszej szkoły odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w kategorii klas IV-VI o Puchar Dyrektora. W turnieju brały udział szkoły podstawowe nr: 105,156,129,142 oraz 88. W rywalizacji o miano najlepszej drużyny nie zabrakło emocji i ciekawych akcji w wykonaniu młodych adeptów piłki nożnej. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i wielka radość uczestników turnieju. Końcowa klasyfikacja turnieju: I miejsce SP 142, II miejsce SP 156, III miejsce SP 88, IV miejsce SP 105,V miejsce SP 129. Najlepszym strzelcem turnieju został Bartecki Jan z SP 156 a najlepszym bramkarzem Dąbrowski Mirosław z SP 88.
Organizatorem turnieju był Łukasz Terlecki.


21/06/2022


Szkolny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty! 


Po pierwszym etapie, jakim było napisanie dyktand w dwóch grupach wiekowych, sześcioro najlepszych uczestników spotkało się 14 czerwca na quizie Kahoot dotyczącym zasad pisowni i poprawności zapisu. Walka była wyrównana, często następowała rotacja w obrębie pierwszych miejsc, ale ostateczne wyniki przedstawiają się następująco: tytuł Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej nr 88 w Krakowie zdobyła Milena Szot z klasy z klasy 7c. Drugie miejsce zajął Wojciech Jurkowski z klasy 6c, 3 miejsce zajęli Oliwier Turski z klasy 8b i Dawid Graczyk z klasy 5a, a wyróżnienia otrzymały Apolonia Ślusarczyk z klasy 7c i Natalia Litwin z klasy 4a. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

19/06/2022


Oliwka Wójcik z klasy 5a otrzymała stypendium w ramach programu "Mecenas Dzięcięcych Talentów" na rok 2021/2022. Dzięki temu mogła rozwijać dalej swoje umiejętności. Uczęszcza na indywidualne zajęcia do Studia Piosenki w Nowohuckim Centrum Kultury. W ciągu roku brała udział w wielu konkursach i koncertach. Zdobyła III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Country MAYFLOWER. W dniu 12.06.2022 wzięła udział w Koncercie Przyjaźni Polska - Ukraina pod NCK gdzie śpiewała aby pokazać swoją jedność z Ukrainą.


10/06/2022

Mamy przyjemność poinformować, że uczennica klasy 6a, Oliwia Tyńska w dniach od 30.05-03.06.2022 r. brała udział w Mistrzostwach Polski dziewcząt w piłce nożnej. Oliwia i jej drużyna Football Success Academy zdobyły Mistrzostwo Polski w kategorii wiekowej U-13. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się razem z Oliwką i jej Drużyną FSA Kraków05/06/2022

Dzień Dziecka w naszej szkole był dniem bez plecaka. Nasi uczniowie i nauczyciele wzbili się na wyżyny Swojej kreatywności. Sami zobaczcie czym zastąpili plecaki szkolne...