Aktualności

wszystkie wiadomości z naszej szkoły

29/06/2023


Impreza biegowa # Ogarniam życie ...biegiem

Z dumą pragniemy podzielić się wspaniałymi wiadomościami dotyczącymi udziału naszej szkoły w imprezie biegowej # Ogarniam życie...biegiem, która odbyła się na Błoniach Krakowskich 26 maja 2023. Uczestnicy biegu w składzie: Oliwia Tyńska, Daria Zapart, Julia Broniatowska, Iza Lewinowska, Nadia Dutkiewicz, Daniel Federak, Patryk Łabędź, Maksymilian Nowakowski, Kacper Tuleja, Maksymilian Datoń - reprezentowali naszą szkołę z wielkim zaangażowaniem. Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza drużyna zajęła doskonałe 9. miejsce w rywalizacji z aż 37 szkołami! Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczniów i serdecznie gratulujemy im tego wspaniałego wyniku! Życzymy Wam dalszych sukcesów i kolejnych wspaniałych przygód sportowych!

28/05/2023


26/05/2023


Udział klasy 8c w projekcie POWIEDZ "TAK"

Powoli dobiega końca praca uczniów klasy 8c przy projekcie POWIEDZ "TAK". Trzy zespoły przygotowały billboardy promujące wybrane zagadnienie z projektu. Opracowane i zaprezentowane zostały hasła: Wielokulturowość, Oblicza Krakowa, Mniejszości etniczne. Wzięliśmy udział w różnych inicjatywach szkolnych, m.in. obchodach Dnia Ziemi. Dnia Wody, Dnia Osób z zespołem Downa, uczestniczyliśmy w spotkaniu na temat Fairtrade, zwiedziliśmy Podgórze i teren byłego getta żydowskiego w Krakowie.


22/05/2023


EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Drodzy Ósmoklasiści, przed Wami niezwykle ważne wydarzenie - egzamin ósmoklasisty. Życzymy Wam, aby lata nauki zaowocowały dobrymi wynikami na egzaminie. Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście z jak największą ilością punktów:)
POWODZENIA!

16/05/2023


Czepek-mózg a praca uczniów klas 7 w ramach OUN, czyli ośrodkowego układu nerwowego

Owy "czepek" przedstawia mapę funkcjonowania mózgu. Dla tych, którzy modelu nie widzieli wyjaśnię, że składa się z obrazów dwóch półkul mózgu, od razu podzielonych na obszary pełniące różne funkcje, a zadaniem ucznia jest te półkule pomalować, wyciąć i odpowiednio skleić tak, aby powstał model. Wszystko według instrukcji. Dodatkowo uczniowie w grupach musieli odnieść się do różnych sytuacji życiowych, w których jeden z czterech płatów mózgowych jest wykorzystywany.  Zapraszam do ciekawostek o mózgu 

15/05/2023

W związku z wiosną i nadchodzącym latem, urlopami i wakacjami przypominamy, że 12 maja obchodzono Europejskim Dniem Walki z Czerniakiem (12 maja). W Polsce co roku odnotowuje się kilkadziesiąt nowych przypadków zachorowań na nowotwory skóry. W tym około 3500-4000 stanowią zachorowania na czerniaka. Złote zasady ochrony przed czerniakiem:
• Unikać przebywania na bardzo intensywnym słońcu, szczególnie w godzinach 11:00-16:00
Stosować kremy z wysokimi filtrami UVA oraz UVB na całe ciało
• Nosić okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy
• Nie opalać się w solarium!
• Regularnie, raz w miesiącu, oglądać swoją skórę, aby szybko rozpoznać nowe i podejrzane zmiany
• Skonsultować się z dermatologiem lub chirurgiem-onkologiem, jeśli istnieje podejrzenie, że coś niedobrego dzieje się ze znamieniem
• Odbywać kontrolne coroczne wizyty u dermatologa lub chirurga-onkologa

08/05/2023


Podczas lekcji WOS-u w klasach 8a, 8b i na godz. wychowawczej w klasie 8c, P. Magdalena Pastuszak przybliżyła uczniom cele FIRTRADE POLSKA. Co to jest Fairtrade? Fairtrade to jeden z systemów certyfikacji Sprawiedliwego Handlu, który zmienia sytuację producentów rolnych w krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów, Afryki, Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii. Fairtrade działa na rzecz wyższych cen skupu, godziwych warunków pracy i bardziej sprawiedliwych warunków handlowych dla drobnych rolników i pracowników. Czy nasze wybory zakupowe mają znaczenie w kontekście sprawiedliwego handlu? W odpowiedzi na to pytanie zapraszamy do zapoznania się z animacją:

05/04/2023Sukces Szymona Radwańskiego z klasy 8c!

Z przyjemnością informujemy, że Szymon zajął trzecie miejsce w IV edycji konkursu edukacyjnego "Tak jak ptaki na wolności- harcerze w obliczu II wojny światowej". Konkurs organizowany był przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie oraz Związek Harcerstwa Polskiego w Krakowie - Chorągiew Krakowska. Uroczysta gala odbyła się w Przystanku historia IPN. Szymon pisał o uniwersalnym charakterze wychowania harcerskiego, nawiązując do historii harcerstwa w Polsce ze szczególnym uwzględnienie czasów II wojny światowej.

Serdecznie gratulujemy!

 

04/05/2023


Klasa 8b na Kopcu Kościuszki

z okazji  rocznicy uchwalenia 

Konstytucji 3 Maja


Uczniowie klasy 8b postanowili uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wyjątkowy sposób - wybrali się na Kopiec Kościuszki. Tam, na wzgórzu pełnym historii i symboliki, oddali hołd naszemu bohaterowi narodowemu poprzez udział w lekcji muzealnej  w Muzeum Tadeusza Kościuszki. Widok Kopca Kościuszki, który wznosił się   dumnie na tle nieba, dodawał uroczystości i podniosłości temu wyjątkowemu dniu. To święto było okazją do refleksji nad wartościami, które przyświecały naszym przodkom, a które są nadal aktualne i ważne dla nas jako obywateli. Uczniowie zastanawiali się nad tym, jak możemy w dzisiejszych czasach kultywować i chronić dziedzictwo, które przekazano nam dzięki Konstytucji 3 Maja. Świętowanie rocznicy na Kopcu Kościuszki było ważnym wydarzeniem dla uczniów klasy 8b, a wizytę w Muzeum Kościuszkowskim można uznać za  fascynującą lekcję ojczystej historii.

24/04/2023III miejsce w mistrzostwach Polski
Wielki sukces naszego ucznia
Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów


16/04/2023WIOSENNE SADZENIE ROŚLIN NA KOLE EKOLOGICZNYM-BIOLOGICZNYM

Uczestnicy koła ekologicznego - biologicznego z klas 5a i 5c przesadzali rośliny doniczkowe: sukulenty, zielistki, pelargonie. Tym samym rozmnażali je wegetatywnie. Idealnym terminem na tworzenie rozsad jest wczesna wiosna, gdy rośliny wybudzają się ze spoczynku.
Dlaczego warto uprawiać rośliny doniczkowe?
1. Upiększają otoczenie i ożywiają przestrzeń.
2. Kwiaty to doskonały odświeżacz powietrza.
3. Oczyszczają powietrze.
4. Poprawiają nastrój i uspokajają.
5. Niektóre sprawdzą się w kuchni.

12/04/2023


5 kwietnia uczniowie klasy 8c wybrali się do Collegium Maius na lekcję muzealną o Koperniku. Mikołaj Kopernik studiował w Krakowie, zanim wyjechał na dalsze studia do Włoch. Mogliśmy zobaczyć jedyny w skali światowej zestaw przyrządów astronomicznych, kartę zapisu Mikołaja Kopernika w poczet żaków, różne portrety i popiersia astronoma, a nawet stronę z jego dzieła "O obrotach sfer niebieskich" z narysowanym i opisanym Układem Słonecznym"! Z innych eksponatów szczególną uwagę zwrócił Oskar otrzymany przez Andrzeja Wajdę i medal noblowski Wisławy Szymborskiej. Zwiedziliśmy też pomieszczenia, gdzie dawniej mieszkali profesorowie Akademii, salę jadalną, salę główną i dziedziniec.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiejnocy
Moc serdecznych, pachnących wiosną życzeń składają:

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 88 w Krakowie06/04/2023


Pisanki, kraszanki, baby i baranki - Wielkanoc coraz bliżej. Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie na kartkę wielkanocną w programie Paint. Prace wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim zdrowia, radości i mokrego śmigusa-dyngusa.


04/04/2023Zakończyliśmy właśnie pierwszą część

Tygodnia Krajów Anglojęzycznych w klasach I-III.Dzieci odbyły podróż w czasie - wraz z Krzysztofem Kolumbem odkrywaliśmy nowe lądy - i przestrzeni - udaliśmy się do Ameryki Północnej. W Stanach Zjednoczonych zwiedziliśmy Nowy York i liczyliśmy ile pięter musiałby mieć budynek, żeby dorównał Statule Wolności. Zobaczyliśmy Biały Dom w Waszyngtonie i najstarszy park narodowy na świecie, czyli Yellowstone wraz z jego gorącymi źródłami, gejzerami i wodospadami. Podczas drugiej lekcji odwiedziliśmy Kanadę, a w niej stolicę- Ottawę, oglądaliśmy słynną wieżę telewizyjną - CN w Toronto (do 2007r. najwyższą budowlę wolnostojącą na świecie) oraz "podpłynęliśmy" tak blisko wodospadu Niagara, jak tylko się dało. Na lekcjach w ramach programu "Future4me" uczniowie klasy 3b wykonywali plakaty na temat Kanady lub USA.


03/04/2023


Woda krąży - woda wraca!

Na kole geograficznym przeprowadziliśmy eksperyment obiegu wody wykorzystując model z tworzywa sztucznego, który symulował obieg wody w przyrodzie.
Symulacji dokonaliśmy w następujący sposób:
1. Ustawiliśmy model na podstawce - model był lekko pochylony w stronę utworzonego w następnym etapie ,,oceanu.
2. Stworzyliśmy ,,ocean"- w tym celu nalaliśmy na dno modelu ok. 1 filiżanki wody.
3. Umieściliśmy kostki lodu na modelu pod pokrywą w kształcie chmury.
4. Następnie nad modelem pochyliliśmy lampę biurową, która imitowała Słońce i energię cieplną.
Obydwa te czynniki - ciepło i zimno- dały efekt zbliżony do tego w naturze i woda zaczęła krążyć w tym miniaturowym środowisku: padał deszcz z chmury, tworzyły się potoki górskie i następował spływ wody po stokach gór, a następnie jej parowanie w zbiornikach i unoszenie się pary wodnej do góry, tak jak w naturze.

30/03/2023


Świetlicowe robótki wielkanocne

Szukacie inspiracji do świątecznych dekoracji? W naszej świetlicy przygotowania przedwielkanocne ruszyły pełną parą! Dzieci pod okiem pań szyły i lepiły zajączki, przygotowywały stroiki i inne ozdoby. Szczególnie uroczo prezentują się zajączki uszyte z filcu i innych materiałów. Sami zobaczcie!28/03/2023


Śladem "Quo vadis"

Na zakończenie omawiania lektury "Quo vadis" uczniowie klasy 7c przygotowywali folder reklamowy wymyślonego przez siebie biura podróży, prezentujący wycieczkę do Rzymu śladem bohaterów powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis". Wycieczkowicze mieli mieć możliwość odwiedzić miejsca, w których rozgrywa się akcja tej książki, poczuć powiew historii... I tak powstały biura podróży o wdzięcznych nazwach np.: "Merkury", "Maksymus", "Miro - Travel" i inne:)


27/03/2023


Projekt konkursowy w ramach kampanii #OGARNIAM ŻYCIE- 

wizyta uczniów klasy 7c i 8b w Straży Miejskiej Miasta Krakowa


W dniu 17 marca 2023 r. uczniowie kl.7c wraz z trzyosobowym zespołem koordynującym składającym się z  uczniów z klasy 8b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych projektu konkursowego w ramach kampanii #OGARNIAM ŻYCIE, które zostały zrealizowane przez  przez Straż Miejską Miasta Krakowa. 


22/03/2023


NOWE ZAWODY NA RYNKU PRACY

Podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy 6a zapoznali się z informacjami na temat nowych, nietypowych zawodów XXI wieku:
- influencer,
- groomer/trener psów,
- wedding planner,
- personal shopper,
- travel manager,
- animator czasu wolnego,
- traffic manager,
- broker informacji,
- meeting planner,
- zoopsycholog
Zapraszamy do wspólnej zabawy i próby przyporządkowania nazwy zawodu do informacji poprzez rozwiązanie krzyżówki wykonanej przez uczniów na lekcji w GENERATORZE KRZYŻÓWEK

21/03/2023


21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień osób z zespołem Downa. Dołącz się do zabawy, w komentarzu zamieść zdjęcie twoich nóg z kolorowymi, nie do pary ubranymi skarpetkami. To święto ma na celu zwrócić uwagę na osoby z Trisomią 21 chromosomu żyjące wśród nas. Zawsze pamiętaj, że: każdy jest wyjątkowy, każdy zasługuje na szacunek, a wygląd nie ma znaczenia.

20/03/2023


Wirtualna wycieczka po Francji na lekcji geografii

Dzięki okularom VR zobaczyliśmy Wieżę Eiffla z Placu Trocadero, porównaliśmy szklana piramidę Luwru z Centrum Pompidou, obejrzeliśmy Katedrę Notre-Dame de Paris sprzed pożaru w kwietniu 2019 roku, uczniowie mogli się cofnąć w czasie - odwiedzić średniowieczny zamek, a na koniec odbyć przejażdżkę pociągiem TGV i udać się na stok narciarski w francuskich Alpach.17/03/2023Uczniowie Kole Ekologicznego Biologicznego wykonali krzyżówkę on - line na podsumowanie działu o wirusach, bakteriach, Protistach, a klasa 8c w tym samym programie (generator krzyżówek) krzyżówkę na podsumowanie lekcji "Cechy populacji" . To wszystko na tabletach zakupionych w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.14/03/2023OTO CERTYFIKAT ZA UDZIAŁ W OBCHODACH DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU 2023

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM

NAUCZYCIELOM, UCZNIOM, RODZICOM ZA:

ZAANGAŻOWANIE, KREATYWNOŚĆ, EFEKTY DZIAŁAŃ 


 

13/03/2023

 
Trzy razy W


Wolontariusze, wiatr i wspaniali darczyńcy to mogłoby być hasło dzisiejszej kwesty na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Przed kościołem na Wzgórzach Krzesławickich wiało dzisiaj mocno i było nam bardzo zimno. Rozgrzewała nas hojność ludzi i świadomość, że robimy coś dobrego.

10/03/20238 marca klasa 8c świętowała Dzień Kobiet! Chłopcy udekorowali salę i rozdali dziewczętom kwiaty oraz upominki, a także przygotowali zabawę - quiz Kahoot o damskich - ale nie tylko - sprawach:) Dziękujemy Aleksowi i Konradowi za ułożenie i przeprowadzenie gry!
07/03/2023 


GOGLE VR NA BIOLOGII i ZAJĘCIACH EKOLOGICZNYCH

Na kilku zajęciach koła ekologicznego przy użyciu gogle vr uczniowie klasy 5a mogli z innej perspektywy poznać budowę nie tylko naszego ciała. Klasa 6a na biologii poznała budowę morfologiczną (zewnętrzną) i anatomiczną (wewnętrzną) owadów, a klasa 8c uzupełniła swoją wiedzę na temat źródeł ewolucji oglądając przy użyciu gogli vr gady kopalne.04/03/2023


Uczniowie klasy 4b zaznajamiali się na godzinie wychowawczej z Fonoholizmem i uzależnieniem od gier. Dyskutowaliśmy i omawialiśmy różne sytuacje, wydarzenia, które obok nas dzieją się.... Zastanawialiśmy, czy można szybko dostrzec objawy i skutki fonoholizmu i uzależnienia od mediów.

Wniosek: Należy robić wszystko z umiarem i dbać o bezpieczeństwo.

Czy wiesz....

1. Jakie są objawy Fonoholizmu?  

2. Co mówi Światowa Organizacja Zdrowia na temat uzależnienia od gier?

1. Osoba nadużywająca smartfona – fonoholik – cały czas sprawdza, czy nie ma jakiegoś powiadomienia, a z różnych względów nie mogąc odebrać telefonu, czuje niepokój, rozdrażnienie, a nawet skłonna jest do agresji.

2. Według WHO o uzależnieniu od gier komputerowych mówimy wtedy, gdy przez co najmniej 12 miesięcy występują stałe i powtarzające się zachowania:

gracz traci kontrolę nad graniem (gra zbyt często, zbyt długo, ma problem, by przestać grać),

granie staje się ważniejsze od innych czynności życiowych, zajęć i zainteresowań, mimo zauważania przez gracza negatywnych konsekwencji wpływających na jego życie rodzinne, zdrowie, edukację, pracę oraz inne istotne aspekty życia granie jest kontynuowanie – gracz nie potrafi przestać.

 

01/03/2023


16 lutego 2023 r. klasa 8b uczestniczyła w XV Prezentacji Nowohuckich Szkół Ponadpodstawowych. Dziękujemy za możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną nowohuckich liceów, szkół technicznych. Szczególnie zainteresowało nas stanowisko Zespołu Szkół Ekonomicznych Nr 2 związane z kierunkiem Technik lotniskowych służb operacyjnych. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca koordynatora ruchu naziemnego na lotnisku, który prowadzi komunikację wizualną z pilotem, zapewnia bezpieczny ruch na drogach kołowania i płytach postojowych. Poznaliśmy kilka tajnych gestów za pomocą pałeczek, czyli języka koordynatorów ruchu naziemnego. Nauczyliśmy się, jak jednym gestem zatrzymać na płycie lotniska nawet największy samolot. Miło było spotkać absolwentów naszej szkoły- Michała, Julię i Kamila, którzy byli gospodarzami wydarzenia lub prezentowali swoje nowe placówki. Julio, dziękujemy za przekazane informacje o pracy koordynatora ruchu naziemnego na lotnisku i stewardesy.

27/02/2023Nabór do klasy IV sportowej o profilu piłka nożna


Szkoła Podstawowa nr 88 w Krakowie ogłasza nabór do klasy IV sportowej o profilu piłka nożna. Oferta skierowana jest do uczniów klas trzecich (dziewcząt i chłopców) lubiących sport, pragnących rozwijać swoje umiejętności i pasje. W klasie sportowej będzie realizowany rozszerzony program zajęć z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin. Klasa sportowa realizuje ukierunkowany program szkolenia sportowego (6 godzin tygodniowo) równolegle z programem kształcenia ogólnego właściwym dla klasy IV szkoły podstawowej.

Uczniowie klasy sportowej będą:

  • realizować program nauczania w takim samym zakresie, jak uczniowie klas ogólnych,
  • uczestniczyć w 10 godzinach wychowania fizycznego w tygodniu pod okiem trenerów piłki nożnej,
  • uczestniczyć w zawodach i turniejach sportowych,
  • wyjeżdżać na sportowe zielone szkoły,
Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły  

24/02/2023


Podczas zajęć w ramach programu KRAKOWSCY UCZNIOWIE RATUJĄ ŻYCIE organizowanego przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy Dominik Tomasikiewicz z 5b i Julia Żak - Kukuła z 5c byli najlepsi w szkolnych mini zawodach. Gratulujemy! Otrzymali zaproszenie na finał programu i będą reprezentować w nim naszą szkołę.Finał Programu zakłada realizację ośmiu konkurencji z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy: medycznych, sprawnościowych i intelektualnych. Konkurencje punktowane będą przez sędziów - wykwalifikowanych ratowników medycznych. Cieszymy się, że uczniowie klas piątych uczestniczyli w programie oraz zdobyli wiele cennych wiadomości i umiejętności dotyczących I pomocy przedmedycznej.

Fotorelacja z zajęć:

https://photos.app.goo.gl/2cyNBYnV7qqPn4E9A23/02/2023


W ramach Programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL na lekcjach WOS-u uczniowie zostali zaproszeni na zajęcia on - line: OD OSZCZĘDZANIA DO INWESTOWANIA oraz TWOJE PIENIĄDZE.
Główne zagadnienia, które zostały poruszone na pierwszej lekcji to:
- oszczędzanie: bezpieczeństwo moich oszczędności a inflacja, osobiste konto bankowe,
- bezpieczeństwo płatności w Internecie i płatności mobilnych,
- bezpieczne posługiwanie się kartami płatniczymi,
- lokaty i kapitalizacja odsetek
- inwestowanie: zysk i ryzyko
- akcje na giełdzie
- dywersyfikacja - podstawowa zasada inwestowania
- oszuści i piramidy finansowe
Na drugiej lekcji to m.in. uczniowie zostali wprowadzeni w następujące zagadnienia:
- Co to jest pieniądz?
- zarys historii pieniądza: od wymiany towarów do pieniądza elektronicznego
- obrót pieniądza dzisiaj (formy płatności)
- przychody i wydatki w codziennym życiu: dochody, czyli skąd mamy pieniądze, wydatki: stałe, zmienne i opcjonalne
- oszczędzanie, planowanie wydatków: budżet - ważne narzędzie w zarządzaniu finansami
- zabezpieczenie na czarną godzinę - fundusz bezpieczeństwa

22/02/2023


W ramach tegorocznych DBI klasa 8c wzięła udział lekcji wychowawczej "Lekcja bezpieczeństwa". Uczniowie wypowiadali się w anonimowej ankiecie on-line na temat tego, w jaki sposób korzystają z Internetu, jakie portale najczęściej odwiedzają, ile czasu dziennie spędzają w Sieci itp. Oglądali też różne filmiki na temat zagrożeń w Internecie i dyskutowali o przedstawionych sytuacjach i o tym, jak można się uchronić przed różnymi niebezpieczeństwami związanymi z pochopnym czy nieostrożnym używaniem Internetu.21/02/2023


Czy Wy wiecie, czy nie wiecie? 88 i więcej bajek jest na świecie!"Dzisiaj w ostatni dzień karnawału naszą szkołę odwiedziło mnóstwo postaci z bajek. Dziękujemy Wam Uczniowie i Nauczyciele, że potraficie się z nami bawić. Jesteście kreatywni i po prostu wspaniali. W tym samym dniu w naszej szkole odbył się bal karnawałowy w klasach 1-3, na którym gościliśmy przedszkolaków z okolicznych przedszkoli. Zabawa była przednia. Wieczorem czeka nas zabawa karnawałowa starszych klas - będzie się działo.


20/02/2023


W klasach 7 pojawiły się komiksy. W roli bohaterów wystąpiły krwinki że swoimi supermocami. Nasze zdrowie zależy od ich ilości i roli. Pamiętajcie przed pobraniem krwi pijemy szklankę wody. Krwinki białe bronią nas przed chorobą, krwinki czerwone warunkują transport gazów i substancji z komórki lub do komórki a nasze płytki krwi odgrywają ogromną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Brawo za twórczość uczniowie 7a,b,c. Działania na lekcji biologii związane są z realizacją prozdrowotnego projektu/programu Trzymaj Formę.18/02/2023


Lapbook, prezentacja, a może szkice z opisem? Uczniowie klasy 8c zmierzyli się z wybranym zagadnieniem związanym z naszą epopeją narodową na swój ulubiony, sprawdzony sposób. Tematami były m.in. stroje szlacheckie, siedziby, obyczaje i tradycje, broń. Oto niektóre prace!


17/02/2023Takie rzeczy dzieją się w świetlicy. Wczoraj nasi uczniowie samodzielnie wykonali gry planszowe. Dużo emocji wywołały późniejsze rozgrywki pomiędzy dziećmi, ale zwycięzca może być tylko jeden!!


16/02/2023


Nasza szkoła bierze udział nowym miejskim projekcie edukacyjnym #Ogarniam życie mającym na celu promocję działań wzmacniających kondycję psychiczną uczniów krakowskich szkół. Konkurs jest skierowany do uczennic i uczniów klas VII oraz VIII szkół podstawowych i ma charakter zespołowy. Organizatorem projektu edukacyjnego ,,Ogarniam życie" jest Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Integralną częścią projektu jest konkurs na organizację działania na terenie szkoły przez uczniów szkół podstawowych uwzględniającego czynniki chroniące zdrowie psychiczne i fizyczne. Do udziału w konkursie została wybrana klasa 7c, której uczniowie zostali ambasadorami projektu na terenie szkoły, odpowiedzialnymi za jego upowszechnienie wśród młodszych i starszych kolegów. Będą w tym wspierani przez wychowawcę klasy p. Gabrielę Mielniczek, szkolnego koordynatora projektu p. Dorotę Makowską Junak oraz trzyosobowy zespół koordynacyjny z klasy 8b - Antoniego Biela, Hannę Czerwicką i Irynę Skorobohatą. Pierwsza część działań polegać będzie na realizacji projektów we współpracy z Strażą Miejską Krakowa, a druga zakłada tworzenie własnych inicjatyw i zaangażowanie w nie całej społeczności szkolnej.

15/02/2023

Wczoraj świętowaliśmy Walentynki. W naszej szkole zwyczajem jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania - było ich co niemiara.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się walentynkowe fotobudki przygotowane przez Panie ze świetlicy. Uczniowie chętnie fotografowali się na tle symboli walentynkowych.14/02/2023


24 stycznia klasa 8c wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych w Krakowie. Tematami były druk 3D oraz fotografia reklamowa. Mogliśmy się także dowiedzieć, jak wygląda program nauczania i rekrutacja oraz zwiedzić część szkoły. Efekty naszych drukarsko-fotograficznych prób poniżej!


13/02/2023


Szanowni Rodzice i Uczniowie

„Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami, realizowany w roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole w klasach IV a i b. Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i jest na stałe wpisana w działania wychowawczo-profilaktyczne w naszej szkole. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów oraz rozwijania postawy asertywności w zetknięciu z tym nałogiem. Na wstępie uczniowie zostali wprowadzeni do tematyki, a potem wykorzystali teorię, aby stworzyć w grupach kreatywne scenki komiksowe. Praca długoterminowa, którą będą uczniowie wykonywali, ma utrwalić asertywność, wiedzę i umiejętności zdobyte w tym i zeszłym tygodniu na lekcjach przyrody. Praca w grupach, choć bywa trudna- uczy współpracy, planowania, kompromisu oraz samooceny. Brawo za efekty.


30/01/202327 stycznia 2023 roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu na którym zapoznali się z zasadami bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Wszystkim uczniom życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.25/01/2023

21/01/2023


Uczestnicy Koła Ekologicznego Biologicznego, a także uczniowie 3a poznali zasady dokarmiania ptaków zimą. Przy tej okazji dzieci poznały wiele gatunków naszych skrzydlatych sąsiadów i rodzaj pokarmu, który preferują.  Uczestnicy koła wykonywali kule tłuszczowe z ziaren. W zajęciach  pomocne były materiały: m.in. plansze, ulotki, które otrzymaliśmy z Gminy Miejskiej Kraków. Bardzo za nie dziękujemy. Każdemu, kto zastanawia się czy można karmić ptaki chlebem polecamy filmik pn.: Jak mądrze dokarmiać ptaki zimą?  przygotowany przez stowarzyszenie JESTEM NA PTAK.


15/01/2023


Klasa 4a, w dniu 11 stycznia, poznawała tajniki zawodu archeologa, na warsztatach w Muzeum Archeologicznym. Poznaliśmy różnice między paleontologią a archeologią, metodykę pracy archeologa, sposoby datowania zabytków archeologicznych oraz proces mumifikacji w starożytnym Egipcie. Największe zainteresowanie wzbudził ząb mamuta, który każdy z nas trzymał w rękach.

12/01/2023

24-25.01.2023

07/01/2023Rok 2023
  ponownie włączamy się w akcję 
zapraszamy w lutym do działań.