bądź na bieżąco z informacjami z naszje szkoły

14/03/2024

Bo warto pomagać...

Sześcioro wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką p. Jagielskiej zbierało pieniądze,na Wzgórzach Krzesławickich, na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Zajmuje się ono opieką ludźmi ciężko chorymi i umierającymi. Utrzymuje się tylko z pieniędzy ofiarowanym bezinteresownie.

11/03/2024

Klasy 7a oraz 7b w ramach godziny wychowawczej, a 8a lekcji WOS-u uczestniczyły w zajęciach, które prowadzili strażnicy miejscy pn.: "Odpowiedzialność prawna nieletnich". Uczniowie usłyszeli m.in. o tym co to jest przestępstwo, wykroczenie, demoralizacja oraz dowiedzieli się jakie środki wychowawcze mogą być zastosowane w stosunku do młodocianych.

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH
Zapisy dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025 trwają
od 1 do 29 marca 2024 r.

Aby zapisać dziecko do szkoły należy wypełnić i podpisać wniosek.
Zapisu dziecka do szkoły można dokonać w następujący sposób:
• Drogą elektroniczną: wypełniając wniosek i składając podpisy kwalifikowane przez oboje rodziców/opiekunów prawnych. Link do zapisu: https://rekrutacje-krakow.pzo.edu.pl/elemento-public/
• Drogą elektroniczną bez składania podpisów kwalifikowanych:
wniosek należy wypełnić, wydrukować i podpisać ręcznie przez oboje rodziców/opiekunów prawnych i dostarczyć do sekretariatu szkoły pierwszego wyboru. Link do wypełnienia wniosku: https://rekrutacje-krakow.pzo.edu.pl/elemento-public/
• Wniosek można odebrać w szkole w sekretariacie lub na dyżurce przy wejściu do szkoły. Wniosek należy wypełnić ręcznie i podpisać przez oboje rodziców/opiekunów prawnych i dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru
Zapraszamy do zakładki Rekrutacja

04/03/2024

W klasie 1a realizujemy innowację „Przygoda z lapbookiem czyli nauka z książką na kolanach”. Nadszedł czas na część drugą pt. ZIMA. Lapbook to rodzaj interaktywnej książeczki składającej się z niewielkich paneli, które można otwierać i zamykać, zawierających różnorodne informacje na wybrany temat. Wykonany przez uczniów lapbook o zimie zawiera wiele ciekawych i przydatnych informacji na temat tej pory roku. W lapbooku znajdują się odpowiedzi na pytania dotyczące zimy, takie jak: kiedy się rozpoczyna i kończy, jakie są zimowe miesiące i jakie zjawiska atmosferyczne występują w tym czasie. Jakie ubrania i dodatki warto nosić, aby chronić się przed zimnem. Rozmawialiśmy o dokarmianiu zwierząt zimą, szczególnie tych, które nie migrują lub nie zapadają w sen zimowy. Dzieci podzieliły się swoimi refleksjami na temat tego, jakie pokarmy można dać ptakom i zwierzętom, aby pomóc im przetrwać trudne warunki zimowe. Tematem poruszanym w lapbooku było także bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych. Uczniowie zidentyfikowali potencjalne zagrożenia i omówili zasady, których należy przestrzegać podczas jazdy na sankach czy łyżwach. Podsumowując, lapbook o zimie, wykonany przez uczniów klasy 1a, jest kompendium wiedzy, które zawiera wiele informacji na temat tej pory roku. Uczniowie zdobyli i poszerzyli informacje na temat zimy, poprzez kreatywną formę nauki.

21/02/2024

Piątek 16 lutego 2024 r. był ostatnim dniem półkolonii w naszej szkole pod nazwą ZIMA W SZKOLEPrzez kolejne pięć dni dzieci biorące udział w zajęciach miały okazję odwiedzić Żywe Muzeum Obwarzanka gdzie na warsztatach przygotowywały własnoręcznie obwarzanki, obejrzeć wraz z przewodnikiem ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Przyrodnicze, oglądnąć film „Akademia Pana Kleksa ” w Multikinie, udać się na warsztaty do Fabryki Czekolady Charliego gdzie przygotowali pyszne i kolorowe praliny a także bawić w Sali Zabaw GOjupm Sikorki. Tak bogaty program zimowiska uzupełniły spacery Bulwarami Wiślanymi oraz gry i zabawy na terenie szkoły, które organizowali opiekunowie – nauczyciele naszej szkoły. Cieszymy się, że udało nam się zrealizować tak bogaty program. Udowodniliśmy, że również nie wyjeżdżając daleko można spędzić ferie w sposób bardzo atrakcyjny!